Komentáře uživatelů k filmu (22)

 • peetriss
  ***

  Zvučné a skvělé herecké obsazení, zajímavý feministicky laděný námět, skvělá kamera Janusze Kaminskiho podpořená hudbou Thomase Newmana, na druhou stranu tápající režisérka Jocelyn Moorhouse, která nedokázala diváka chytit za srdce, pravděpodobně vinou jejího prvoplánovitého a především neúčinného sklouzávání ke hře na city v televizním stylu. Výsledkem je bohužel pouze průměrný koktejl vzpomínek láskou zklamaných starších dam a citově rozpolcené Winony Ryder.(14.9.2013)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $23,600,020Tržby Celosvetovo $41,200,020(21.7.2009)

 • mandes

  rozpočet : ? tržby celosvetovo : $41,200,020(18.4.2007)

 • Hal_Moore
  ***

  "Televizní" romantické drama, okořeněné výborným obsazením, toť vše. Vzpomínkový film, kde je taková spousta postav, že jsem se v těch výletech do minulosti ke konci již trochu ztrácel. Ono by jen tohle až tak nevadilo, ty "flashbacky" však neměly žádný význam, ba ani pointu. Prostě se tam jen tak objevovaly. Konec vyzněl když už ne trapně, tak alespoň tuctově. Ne, tohle si již vícekrát nepustím, ani kvůli nádherné Winoně, jejíž Finn je po celou dobu roztomile nervózní.(12.11.2008)

 • NinadeL
  ****

  Vynikající feministický film 90. let. Kde jsou ty doby, kdy hlavní hrdinky byly aktivní milenky, studentky i dcery? Winona se stala ikonou mladých a její tvář si přála mít každá emancipovaná mladá žena. V tomto příběhu hraje šestadvacetiletou Finn, která si dává na léto volno od přítele a dokončuje diplomku. Zatím se dozvídá životní příběhy nejdůležitějších žen ve své rodině a na závěr toho všeho se stává součástí nového quiltu. Zvláštní nostalgie se pojí nejen s generačními příběhy hezky rozvrstvenými během celého století. Ale dnes už také nostalgicky působí elektrický psací stroj a mc kazety, kterými je naše vysokoškolačka obklopena. Nadto její letní aféra je tak hmatatelně sexy, že bych neměla problém obejmout plátno.(26.6.2012)

 • Radko
  *

  Obsah uvedený v oficiálnom texte distribútora temer doslova prepisuje dej, ale v podstate to vôbec nevadí. Spomínanie žien, vyšívajúcich svadobnú prikrývku z kusov látky, na dávne sladkobôľne vzťahy a paralelné uvažovanie dievčaťa, o výbere toho vhodného partnera je len kombináciou x variácií príbehov veľkých lások so smutným koncom. Pomerne dobré herecké výkony a miestami sľubné rozohratie zápletky, ústiace však vždy kamsi do stratena, nezachráni celok: jednorazovú, veľmi rýchlo zabudnuteľnú a v podstate zbytočnú záležitosť. Samotné poznanie, že sa máme orientovať predovšetkým vlastným citom, nespraví ešte z filmu kvalitný, emócie vzbudzujúci film.(23.3.2005)

 • Kamca_
  **

  Ze začátku to vypadalo celkem slibně podle fotek a komentářů, ale už v prvních minutách jsem se začala hrozně nudit. Trochu to zachraňovala Winona. Ale celkem mě štvalo, že tam za celý film moc nebyla. Filmu by neuškodila kratší stopáž. Myslím, že to bylo přehnaně dlouhé na to, že jsem tam toho vcelku moc nedělo. Jinak hudba byla hodně pěkná, ale to je asi tak jediný.(9.7.2013)

 • Tommassi3
  **

  "Mladí milenci hledají dokonalost.. Staří milenci umí sešívat cáry, a vidí tak krásu v mnoha záplatách.."(27.6.2014)

 • Damiel
  ***

  V mnoha ohledech se film podobá dramatu Bernarda Bertolucciho Svůdná krása s Liv Tyler v hlavní roli, které vzniklo o rok později (a bylo podle mého lepší). Najdeme tady jak společné prvky tematické (mladá dívka u příbuzných na venkově), tak i formální (milostná scéna v sadu) a i tempo vyprávění je podobné.(30.6.2005)

 • kaylin
  ***

  I když to na první pohled vypadá jako hodně ženský film, a on také hodně ženský je, přece jen hlavní postavy jsou tu ženy, tak třeba pohledem Winony se řeší problémy, které může mít i muž. Nejistota toho, co člověk vlastně očekává. Tohle se mi líbilo, to přemítání, ta jasná odpověď v závěru už tolik ne.(23.1.2018)

 • venison
  ***

  Povídkový vzpomínkový film starších žen, které vypráví o radostech a strastech manželstvích či jejich tajemstvích s milenci.. Spojujícím článkem je roztomilá Winona Ryder jako nervózní rozpolcená budoucí manželka.. Příjemný televizní film pro ženy u klubka vlny a rozpleteného svetru s horkým kakaem :-)(21.12.2013)

 • dr.fish
  ****

  Plný dům starých bab vzpomínajících na minulost a jedna mladá, pro kterou ty staré šijou deku. Při té příležitosti se dozvíme, jak která z těch švadlen žila, kotrmelce a pády, ale i nějaké to štěstí. A mladá Finn má v hlavě dost guláš a zoufale se stébla chytá, aby se životem uhrála alespoň plichtu. Poslouchá příběhy těch starých ženských, které už dávno ví, že ta plichta je vlastně výhra a ne každý má to štěstí ji uhrát. A pomalu protřednictvím těch vyprávění skládá střípky té "své" mozaiky. Přestože jde o poeticky laděný film, líbil se mi dost, tímto stylem uchopený příběh se málokdy vidí. Babky to hrajou všecky velmi dobře...80%(5.3.2015)

 • Martin741
  *

  Plany film o tom, ze mladi milenci hladaju dokonalost vo vztahoch ... a na stare kolena vztahy nefunguju a hladaju dokonalost inde - baby pri vysivani a chlap pri pive, futbale, hokeji ....... doplnte vhodny vyraz 5 %(15.12.2018)

 • cross
  **

  V podstatě zcela zbytečná a přeslazená romance, která ukazeje střípky ze života několika žen vyšívajích ornamenty do deky a snaží se tak pomoci životnímu rozhodnutí vnučky jedné z nich. Filmu chybí vtip, nápad i nadhled, nemluvě o nepříliš ohromujících hereckých výkonech. Za pozornost však stojí příjemná, i když neoriginální hudba Thomase Newmana a v některých silných chvilkách velmi hezká a efektní práce kamery.. Pokud však nestojíte o rychlokurs s názvem "Jak si ušít pravou americkou prošívanou deku", nechte si tento filmeček s klidným svědomím ujít.(24.9.2005)

 • Narciska
  ****

  Láska je jako prošívaná deka. Důležité je dobře zkombinovat barvy. Někdy pak zazáří celý svět…(13.9.2013)

 • haWranka
  ****

  Hm, vlastně se tam celou dobu nic nedělo. Jenomže to sledování jednotlivých příběhů se mě nějak dotklo. No to víte, já potřeštěná romantická duše...(14.7.2007)

 • Tythan
  ****

  Přišlo mi to docela dobrý. Takovej film na dobrý večerní usínání. Akorát ten první příběh mi přišel hodně trapnej, jinak to hodně ušlo. Pak mám ještě výhrady k tomu jejímu milenci, ale jinak ona je moc dobrá herečka a všechny ty babky to táky zahráli dobře.(22.6.2008)

 • Juto
  ****

  Tento film ma upútal neviem prečo asi preto , lebo tam hrá moja najobľúbenejšia herečka Wimona Ryder alebo má skvelí scenár.(10.10.2017)

 • joker30
  ****

  Ak sa vás nejaká holka spýta na dobrý film určite jej odporučte tento.(23.1.2013)

 • JK.89
  ***

  Takový hezký hřejivý film.(19.11.2011)

 • buchannon
  ****

  Celkem zajímavá mozaika příběhů o lásce a radostech života. V hlavní roli jako vždy vynikající Winona Ryder, ačkolivěk ve filmu nemá až tolik prostoru. Ale už kvůli nádherné hudbě Thomase Newmana, která výborně podkresluje zajímavý příběh, jenž se odehrává ve více časových rovinách, musím hodnotit takto.(28.9.2018)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace