Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tentokrát Herkules putuje do říše mrtvých, musí zachránit vesnici, kde puká země a otvírá se jícen podsvětí. Vydává se na cestu a netuší, že bohyně Héra sleduje každý jeho krok a ohrožuje všechno, co je mu drahé. Hrdina však odhalí každou lest... (oficiální text distributora)

Recenze (54)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Dlho  som si myslel  v 90. rokoch, ze Herkules  nakopne karieru Kevina Sorba, hoci som vzdy tvrdil, ze nevie hrat. No ako vidno, mylil som sa. Je pravda, ze Kevin Sorbo tu ma brutalnu kondicku - to mal v 1994 ale aj isty Segos, dnes znamy skor ako Seagalosaurus, Sorbo ma dodnes  tu vyhodu ze nie je Sorbosaurus. Dobre, zasmiali sme sa, teraz vazne. Tiet ofilmy sli  vzdy bud v sobotu vecer alebo v nedelu rano, ako malemu  sa mi to strasne pacilo, Anthony Quinn /lev Pouste, Stvanci 1979/ ako Zeus bol na urovni, herkules kazdemu pomahal. Bill Norton je ale nevyrazny reziser, nic poriadne dodnes  nenatocil  : 55 % ()

Iroquaise 

všechny recenze uživatele

neříkám přímo, že mě to bavilo ze všech těch filmů nejvíc, ale viděno kritickým okem je to díl nejlepší ( zbývá mi sice ještě Herkules v Minotaurově labyrintu, ale soudě podle ohlasů jde o slabší kousek)...Bill L. Norton se ukázal být z partičky režisérů nejzdatnějším řemeslníkem...dělal i první díl s Amazonkami, ale tady je patrná nejen vyzrálejší práce s obrazem (kamera je výpravnější, pracuje s většími záběry, líp je tu použito světlo, takže záběry nevypadají jenom suše televizně, ale jsou prokreslenější a špinavější), střihovou skladbou ( přechody mezi záběry jsou plynulejší, hladší, nejsou tu takové ostré "rány" jako u předchozích filmů a fungují tu i docela propracované střihové pasáže - vzpomínky, úvodní scéna koupele atd.) a výpravou ( autentičtější prostředí, kostýmy i komparz - špína a rozcuchanost jsou prostě důležité věci :)...najde se tu i několik působivých, temných scén - úvodní otevření země ( mam takový dojem, že jednoho z opilců hraje přebarevný představitel Jolaa:) nebo scéna, kdy Herkules prochází zpustošeným městem...navíc spolu s předchozím dílem Herkules a ohnivý kruh i tady vynikne solidní hudba Josepha LoDucy...a Sorbovi ta role prostě sedí, nehraji jen jen jako tupého ramenatého modroočka, umí ji odstínit......pravděpodobně jeho životní role...a tematicky ? rodina a smrtelnost...a tak trošku i koexistence mýtu a reality ( "to všechno, co říkáš, se opravdu stalo" atd.)...jo a docela vtipně to kloubí dva původní mytické motivy - cestu do podsvětí a příběh o kentaurovi Néssosovi, který z pověření Hérou oklamal Déianeiru - přemluvil ji, aby dala Herkulovi plášť nasátý jeho krví, ten pak Herkula zabil.... ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Dost dobré na to, že je to televizní film. Kevinovi Sorbovi role Herkula skvěle sedla a on má herecký talent, ale škoda že ho nezůžitkoval lépe a v pozdější době nehrál v dobrých filmech. Snímek hýří nápady, triky nejsou vůbec špatné a má to dynamický děj. Bavilo mě to a ani seriál Herkules nebyl k zahození. A kromě toho moc filmů s tematikou bájné mytologie v poslední době nevzniklo. Já tedy o žádném nevím. ()

Lucasion 

všechny recenze uživatele

Tentokrát Hercules (Kevin Sorbo) půjde až do podsvětí. Film ničím extra nepřekvapí,ale zárověn ani neurazí a tak se bude především líbit těm co se líbili i předchozí filmy. Po vizuálních, letitých efektech film působí stále skvěle a film je dalším super přírůstkem do Herculova dobrodružství. Proto film ocení především děti a fandové Hercula se Sorbem. ( 78 procent ) ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tohle je konečně ten film, který mě vrátil o několik těch let zpátky. Asi jsem si ho pamatoval nejvíce. Hercules jako otcovská postava, která je ochotná jít i do Hádu, aby tam našla svou milovanou, anebo aby pomohla. Deianeira je skutečně výborná postava a právě příběh o krví nasáklé tunice mám hodně rád. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama