Hercules v podsvětí (TV film)

• Nový Zéland

Hercules in the Underworld

Herkules v podsvetí

Fantasy / Akční / Dobrodružný

Nový Zéland / USA, 1994, 87 min

Tohle je konečně ten film, který mě vrátil o několik těch let zpátky. Asi jsem si ho pamatoval nejvíce. Hercules jako otcovská postava, která je ochotná jít i do Hádu, aby tam našla svou milovanou, anebo aby pomohla. Deianeira je skutečně výborná postava a právě příběh o krví nasáklé tunice mám hodně rád.(10.3.2015)

Po solidním "Ohnivém kruhu" mě mile překvapil i tento film, ke čtyřem hvězdičkám jsem neměla daleko. Hercules se jako vzorný manžel a otec tří dětí vydává do podsvětí, takže se dočkáme i Chárona a Háda (jeho zobrazení mě ale dost zklamalo, čekala jsem někoho hrůzostrašnějšího, asi jako v disneyovce). Rozhodně nejlepší díl.(19.7.2015)

• SeanLSD

...alebo Herkules a rodinné problémy, Herkules a zombíci, a Herkules – krotiteľ pekelných psov. Okrem zaujímavého prvého dielu o Amazonkách sa už v týchto filmoch jasne stanovila línia, ktorej sa tvorcovia pevne držali až do konca seriálu - teda listovať si gréckymi mýtmi a ľubovoľne vyťahovať motívy, ktoré potom zakomponujú ako kulisu neutíchajúcej televíznej mlátičky. Na Herkula!(4.4.2015)

• giovanni3

Seriál Herkules jsem v mládí zbožňoval, ale filmy mne unikly. Tudíž tento film hodnotím z dnešního hlediska a musím říci zklamání. Herkules v seriálu prostě řešil boje s různými potvorami, bohy atd... A v tomto filmu? Řeší svoji ženu a děti, maká v kovárně atd... A zvrat? Jakási nurijská coura a hle žárlivost opravdu do vstupu do podsvětí to je nejhorší co jsem doposud s Herkulesem viděl a ani souboj s tím obrem nebyl nějak zázračný. O Diovi a jeho působení v tomto filmu se raději ani nezmiňuji, protože to je potupa pro vládce bohů. A podsvětí? Hádes tu je vyobrazen místo jako Boha podsvětí, smrti, mučení atd.. Jako jakýsi blázen u kterého se vesměs má každý dobře a sám vypadá jako Apollon či nějaký mírumilovný bůh v bílém hadříku = taky potupa. Kerberos? Pobíhá a stále pobíhá a to jak je přemožen to je hnus. Ale největší pecka je jak již mrtví zlouni umírají podruhé jen dumám jak lze umřít v podsvětí/pekle a kam se pak jako jde.... Slátanina nehodná jména Herkules. Z úcty dávám 1z5.(29.10.2012)

Na TV film se to celkem dá. Koukal jsem na to náhodou, když jsem chtěl hrát s přítelkyní nějakou hru, neb v TV nic nebylo. A nakonec z hraní nebylo nic a ztvrdli jsme u tohoto. No, z pohledu dnešní doby to je trošku slabší, ale na druhou stranu to neotravovalo, ani nenudilo a dalo se na to v pohodě koukat. Není to nějaké veledílo, možná bych to kulisami přirovnal k nějaké lepší české pohádce, děj nic převratného, ale má to jisté kouzlo, které nenutí film vypnout a zavrhnout. Takových slabších 60% a ani nevím proč tak hodně, neb to není žáden zázrak. Ale je to tak... Howgh!(31.12.2013)