Tentokrát Herkules putuje do říše mrtvých, musí zachránit vesnici, kde puká země a otvírá se jícen podsvětí. Vydává se na cestu a netuší, že bohyně Héra sleduje každý jeho krok a ohrožuje všechno, co je mu drahé. Hrdina však odhalí každou lest... (oficiální text distributora)

SeanLSD

...alebo Herkules a rodinné problémy, Herkules a zombíci, a Herkules – krotiteľ pekelných psov. Okrem zaujímavého prvého dielu o Amazonkách sa už v týchto filmoch jasne stanovila línia, ktorej sa tvorcovia pevne držali až do konca seriálu - teda listovať si gréckymi mýtmi a ľubovoľne vyťahovať motívy, ktoré potom zakomponujú ako kulisu neutíchajúcej televíznej mlátičky. Na Herkula! ()

Iroquaise

neříkám přímo, že mě to bavilo ze všech těch filmů nejvíc, ale viděno kritickým okem je to díl nejlepší ( zbývá mi sice ještě Herkules v Minotaurově labyrintu, ale soudě podle ohlasů jde o slabší kousek)...Bill L. Norton se ukázal být z partičky režisérů nejzdatnějším řemeslníkem...dělal i první díl s Amazonkami, ale tady je patrná nejen vyzrálejší práce s obrazem (kamera je výpravnější, pracuje s většími záběry, líp je tu použito světlo, takže záběry nevypadají jenom suše televizně, ale jsou prokreslenější a špinavější), střihovou skladbou ( přechody mezi záběry jsou plynulejší, hladší, nejsou tu takové ostré "rány" jako u předchozích filmů a fungují tu i docela propracované střihové pasáže - vzpomínky, úvodní scéna koupele atd.) a výpravou ( autentičtější prostředí, kostýmy i komparz - špína a rozcuchanost jsou prostě důležité věci :)...najde se tu i několik působivých, temných scén - úvodní otevření země ( mam takový dojem, že jednoho z opilců hraje přebarevný představitel Jolaa:) nebo scéna, kdy Herkules prochází zpustošeným městem...navíc spolu s předchozím dílem Herkules a ohnivý kruh i tady vynikne solidní hudba Josepha LoDucy...a Sorbovi ta role prostě sedí, nehraji jen jen jako tupého ramenatého modroočka, umí ji odstínit......pravděpodobně jeho životní role...a tematicky ? rodina a smrtelnost...a tak trošku i koexistence mýtu a reality ( "to všechno, co říkáš, se opravdu stalo" atd.)...jo a docela vtipně to kloubí dva původní mytické motivy - cestu do podsvětí a příběh o kentaurovi Néssosovi, který z pověření Hérou oklamal Déianeiru - přemluvil ji, aby dala Herkulovi plášť nasátý jeho krví, ten pak Herkula zabil.... ()

Compadre

Nejlepší díl z Herkulovské série. Okamžik, kdy Sorbo oddělá obrovského pouličního boxera, kterého v ringu ještě prošpikuje v zemi naražený kůl si budu pamatovat asi do smrti :). navíc prostředí podsvětí je výborný. Skvělá podívaná. ()

lykan9

Po tolika letech už Herkules v podsvětí vyznívá trochu přihlouple, ale na druhou stranu tenkrát to v rámci TV tvorby patřilo k tomu nejlepšímu. Nostalgie je sviňa a jako člověku, který na těchto filmech vyrůstal, to i dnes přijde fajn. Jinak s odstupem musím konstatovat, že začátek je trochu nudnější, ale scény s Kerberem nezestárly. Herkules v podsvětí však ani kdysi nepatřil k mým nejoblíbenějším z pětice TV filmů o Herkulovi. ()

Kosmik 1

Druhý nejzajímavější díl z celé filmové série po Ohnivém kruhu. Začátek je trochu blbý a roztahaný a ukecaný, avšak až Herkules skočí do podsvětí, tak se věci trochu rozjedou. Na některé scény z tohoto dílu už asi nikdy nezapomenu. 75% ()

jefff

Nejlepší film v sérii Herkules! Pravda chvílemi jsem se u blbounkých dialogů malinko nudil, ale jakmile se Herkules naštval na bohy (opět) a zkočil do podsvětí nebyla chvilička u které bych litoval, že jsem si Podsvětí pustil! I když nostalgie zde samozřejmě roli sehrála:-) ()

giovanni3

Seriál Herkules jsem v mládí zbožňoval, ale filmy mne unikly. Tudíž tento film hodnotím z dnešního hlediska a musím říci zklamání. Herkules v seriálu prostě řešil boje s různými potvorami, bohy atd... A v tomto filmu? Řeší svoji ženu a děti, maká v kovárně atd... A zvrat? Jakási nurijská coura a hle žárlivost opravdu do vstupu do podsvětí to je nejhorší co jsem doposud s Herkulesem viděl a ani souboj s tím obrem nebyl nějak zázračný. O Diovi a jeho působení v tomto filmu se raději ani nezmiňuji, protože to je potupa pro vládce bohů. A podsvětí? Hádes tu je vyobrazen místo jako Boha podsvětí, smrti, mučení atd.. Jako jakýsi blázen u kterého se vesměs má každý dobře a sám vypadá jako Apollon či nějaký mírumilovný bůh v bílém hadříku = taky potupa. Kerberos? Pobíhá a stále pobíhá a to jak je přemožen to je hnus. Ale největší pecka je jak již mrtví zlouni umírají podruhé jen dumám jak lze umřít v podsvětí/pekle a kam se pak jako jde.... Slátanina nehodná jména Herkules. Z úcty dávám 1z5. ()

Paity

Hecules je prostě neporazitelný a tak bohužel přežije i cestu do podsvětí a vrátí se z něj živ a zdráv. ()

Sancty

Štvrtý film o Herkulesovi so Sorbom. Na vtedajšie pomery stále parádne spracované. Jasné, hovorí zo mňa nostalgia ako sviňa. Samozrejme je to scenáristický hnoj, CGI hnusné ako sa na 90' roky patrí, brakové kulisy, divné handry, srandovné bitky. Zo všetkých tých Legendary Journeys má toto ku gréckej mytológii najbližšie. Takže pre tentokrát Herakles. ()

Arach.No

Před chvilkou jsem napsal, že Ohnivý kruh se mi líbil nejvíc. Bohužel se mi povedlo zapomenout na tento skvost. Nic tak dobrého v této sérii o Herkulovi nevzniklo. Herkules v podsvětí je naprosto úchvatný film, který vtáhne do děje a donutí vás držet Herculovi pěsti až do úplného konce. Moc děkuji celému týmu kolem Sama Raimiho za tento film. ()

Yardie

Na TV film se to celkem dá. Koukal jsem na to náhodou, když jsem chtěl hrát s přítelkyní nějakou hru, neb v TV nic nebylo. A nakonec z hraní nebylo nic a ztvrdli jsme u tohoto. No, z pohledu dnešní doby to je trošku slabší, ale na druhou stranu to neotravovalo, ani nenudilo a dalo se na to v pohodě koukat. Není to nějaké veledílo, možná bych to kulisami přirovnal k nějaké lepší české pohádce, děj nic převratného, ale má to jisté kouzlo, které nenutí film vypnout a zavrhnout. Takových slabších 60% a ani nevím proč tak hodně, neb to není žáden zázrak. Ale je to tak... Howgh! ()

Carbo

Velice dobře udělané B. Trocha špásu, trocha hrdinství, velice příjemná stopáž a Antony Quinn posouvají tento snímek mezi mé oblíbené béčka. ()

zdeny99

Už to není taková sláva, jako když mi bylo 12, ale i tak je to ucházející série se spoustou triků a nestvůr. Obr Erix boxer, kentaur a především samotné podsvětí, které skrývá Chárona, Kerberose se spoustou mrtvých drží tento film mezi těm lepšími. [1100. hodnocení, 33. komentář, 56%] ()

Hapretor

Když je Vám 12 let, žerete to se vším všudy (JÁ). Když je Vám o dost víc, už na to se....! Teď bych se na to nevydržel dívat. ()

plagjoklas

Moj Najoblubenjsi diel celej Heculovskej série. temný krutý presne ako to mám rád. Bomba. Možno sú tie 4* prehnané ale mne sa to tak veelmi páčilo. Viem že je to shit a hanbím sa ale čo už ked sa mi to tak lubilo :) ()

foundation

Vynikajúci diel, jeden z najlepších celej filmovej série. Záver s pláštom nemá chybu :D. Nostalgia pracuje na plné obrátky. ()

Sosak

Asi nejlepší filmovej Herkules s Kevinem Sorbem. Celkově vzato jde o prašivinu, stejně jako v případě seriálu a ostatních filmů, ale svou dobu to trefilo a občas celkem i pobavilo. Pár nápadů tam taky je, takže na ten průměr by se to ještě vyškrábalo... ()