Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. (oficiální text distributora)

sahe

Označení horor je moc, protože to tak není... tuten film mě baví a vždy se na něj ráda kouknu :-) Prostě super :) ()

Ewey

Tak tohle je pro mě srdeční záležitost. Poprvé jsem Beetlejuice viděla když mi bylo asi devět a byla jsem naprosto unešená. Po shlédnutí ve starším věku jsem ale musela uznat,že je to hrozná hovadina,jenže mě se to stejně pořád líbilo a Tim Burton se stal nadobro režisérem mého sdce... ()

Compadre

Že bych u toho řval smíchy to fakt ne...jindy mám ty Burtonovy skopičiny docela rád, ale Beetlejuice, je fakt divnej. Ta manželská dvojice duchů mi přišla nudná a rodina, která se jim nakvartýrovala do domu mě nebavila vůbec. Matka střelená, otec idiot a dceru jako by adoptovali od Adamsů. Musím tedy ocenit hlavně Michaela Keatona. Na ty jeho kousky byla radost pohledět. Po vizuální stránce myslím klasickej Burton - rozčepýřený účesy, divný ksicty, hororově pokroucený stromy, kontrast černé a bílé skoro všeude...devadesátá léta dopadla líp. ()

zdenny

Myslel jsem si, že postava Beetlejuice bude ve filmu podstatnější. Vlastně to byla jen komická figurka pro děti a chvála za to, že jsem se na to díval se svými dcerami a neteří. Sám bych se asi celkem nudil. Pitoreskní postavy ála film Braindead. Postavy ve mně nevyvolaly sympatie. A to ani ty, které by měly. Ale díky za Tima Burtona, který si takováto témata bere na paškál. Protože být to někdo jiný, určitě by těch hvězd bylo méně. ()

sskrblik

Mohl bych skončit jedním slovem : HALUZ. Už v úvodu mě zaujala titulní melodie a postupně víc šílenější děj byl čím dál tím víc lepší a lepší. Nakonec z toho máme možná lehce nevkusnou Burtonovku, nicméně je to jeden z dalších důkazů toho, že jeho filmy mají tolik fantazie jako málokteré. Opravdu jsem se skvěle bavil! Připomnělo mi to podobnou ujetost od Petera Jacksona Braindead. ()

darek kartac

Za originalitu 1* za sympatický pár 2há* a za dobrý konec a pár vtipných momentů 3tí*. Nevim ale ten Beetlejuice mě měl rozesmát a nebo vystrašit. No dávám 3* a myslím si že tohle je nejslabší film Tima Burtona jaký jsem viděl. ()

venalce

Asi už jsem viděla příliš mnoho Burtonových filmů, aby mě tohle oslovilo. Poznala jsem v tom typický Burtonův rukopis, ale nic víc mi to nedalo. Možná je to tím, že k takovýmhle filmům se u něj hodí víc loutky než živí herci. ()

VanTom

Nadmíru hravý, nápaditý, originální, zkrátka typický raný Burton (& Elfman) se svébytnou záhrobní fantazijní komedií, kde jsou strašidla sympatičtější (neodolatelně roztomilá Geena) než nesnesitelní živí - samozřejmě ne všechna / všichni. Nenastudovat příručku se nevyplácí, když posmrtný svět svazuje tolik pravidel a byrokracie. :-) ()

hroubek

Beetlejuice má dobrou myšlenku, jen v provedení trochu selhává. Tim Burton zde ještě neměl úplně vychytaný svůj styl a správné vypravěčské schopnosti. Co ztrácí na příběhu, to dohání na atmosféře, hudbě od geniálního Elfmana, bizarnosti a ujetosti a černým humoru. Při sledování jsem si kolikrát říkal, že tohle moc, a tohle zas velmi málo. Herci jsou parádní a je velká škoda, že se navzájem přebíjí(Baldwin a Davis vs. O'Hara s Jonesem) nebo mají málo prostoru(Keaton a Ryder). Hodně jsem ocenil, spoustu vizuálních nápadů, praktické efekty, zajímavé ztvárnění posmrtného života. Neocenil jsem slabší fóry, nudný konec a nevyužití Keatona. Beetlejuice je fajn snímek, který opravdově docení skalní fanoušci Tima Burtona, pro ostatní to bude ujetá komedie. ()

lykan9

Klasika od Tima Burtona, která bude mít vždy místo v mém srdci. Beetlejuice má mnoho nezapomenutelných a vtipných scén, které věkem na kvalitě nikdy neztratí. ()

mandlova

Tak tohle první setkání s Timem Burtonem jsem trochu zaspala - ve svých 10 letech nebo kdy jsem to poprvé viděla... jsem nemohla tušit :-) viděla jsem to od té doby několikrát a musím říct, bavím se pokaždé. Správná míra napětí a humoru, prostě duchařská komedie a skvělý Michael Keaton. Třebaže si někdo myslí, že jde o kýč,...tak ať ()

R1CH1E

Komedie skvělá, Burtonovým rukopise zde čpí každá scéna, což je jen dobře, člověk se pobaví, ale jinak nic extra vyjímečného. Na pobavení ale bohatě stačí. ()

Vironey

První komerčně úspěšnější film v režii Tima Burtona nám servíruje větší než malé množství podivnosti, veselé morbidity a úžasné fantazie. Michael Keaton v roli úchyláka ze záhrobí Beetlejuice vás vezme na projížďku, na kterou nikdy nezapomenete. Na Tima Burtona je to stále ještě umírněné, horrorová atmosféra zatím zcela chybí, nicméně ten rozjuchaný taneček v závěrečné scéně je děsivější než Jason a Fredy na planetě Predátorů. ()

Jaro.Krafcik

Manželský pár uviazne vo svete mŕtvych. A chce vysťahovať zo svojho domu nových majitelov. Parádny námet od Burtona ktorý už vytvoril nejeden skvelý fantasy horor. Napríklad taká ospalá diera. Beetlejuice s chuťou 80. Rokoch, bolo pre mna niečo nové, ale skôr mi to prišlo ako taká komedia ako horor. Asi vďaka čiernemu humoru ktorého tu je dostatočne. Prijemne pobavenie pred halloweenom. 4* ()

vyfuk

Co si budeme. Burton je dneska už tak nějak legenda. Skoro až takového typu, že pomalu vymírá a na jeho filmy i jméno dnešní generace zapomínají. A toto byl jeho první větší a plnohodnotný film. A hned docela silně nekonvenční a zároveň nicméně originální. Na tehdejší dobu dělat něco o zesnulých je v celku nová záležitost. Taky je kapitola sama o sobě v podání některých nechuťáren, které nás provází skoro celou dobu. I přesto má tento film své specifické fanoušky a určitý status kultu. Za mne osobně se mi také občas líbila určité ztřeštěnosti a bláznivosti. Keaton je charakter a Ryder přenádherná dívka v nesnázích. Na jednu stranu... kdo by byl schopen udělat něco takového? Vyhrání si se světly, pokřivené prostředí a dětská a zároveň děsivá muzika Elfmana. To vše je ztělesněno zde, v začátečnické příručce jak dělat Burtona od Burtona. Bohužel to není to nejsilnější a nejlepší, co dokáže předvést. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

06.06.2023

Právě v těchto dnech probíhá ve Velké Británii natáčení nejnovějšího snímku populárního amerického režiséra Tima Burtona a zároveň pokračování jednoho z jeho raných děl po více než 35 letech,… (více)

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019