Série(2) / Epizody(12)

Šestidílné kriminální drama, jehož hlavní devízou je atraktivní prostředí. Zločin se totiž odehrál na palubě britské jaderné ponorky Vigil, vyzbrojené nukleárními raketami. A protože ta nemůže přerušit svou strategickou misi na moři, musí se policejní vyšetřovatelka dopravit na její palubu. Zde se musí nejprve sžít se zcela novým prostředím a kromě vyšetřování vraždy jednoho z námořníků se také vyrovnat se svými osobními démony. Hlavní roli v seriálu ztvárnila Suranne Jonesová. (Česká televize)

dogma97

Atraktivní slupka, naplněná primitivní nevyargumentovanou překonspirovanou nádivkou se spoustou logických nesmyslů (kontrola možnosti přehřátí reaktoru jaderné ponorky s následným výbuchem kategorie "Fukušima hadr" je závislá na fyzickém dohledu a případném zákroku dřímajícího podnapilého námořníka). Standardně otravná gender & multikulti složka je tou nejmenší vadou na kráse... ()

Mamlas

1️⃣ První série je docela atraktivní detektivka z nezvyklého prostředí jaderné ponorky. Zpracováno zajímavě, upoutá. Ze začátku slabší, postupně napětí roste. Kazí to zbytečná a otravná lesbí a dětská linka, ale není toho moc, stačí popřeskakovat. Netřeba příliš vytěžovat mozek, jen to brát tak, že to tak je 🙂. (➡️ 56%) 2️⃣ Druhá série je nudná, nezajímavá a předvídatelná žvatlárna z jakéhosi pískoviště. S dobrou první sérií má společnou jen ústřední lesbí dvojici, která je však v obou případech jen na škodu, nikoli k užitku. Druhá série je velmi mizerná. (⬇️ 10%). Celkově ↘️ 33% ()

iN

Neokoukané prostředí ponorky jako místa činu - dobrý. Pár vražd, špióni, mezinárodní konflikty - taky dobrý. Ale proč sakra opět máme sledovat rodinný background hlavních vyšetřovatelek, když to k hlavní dějové linii nemá žádné pojítko? A proč bych sakra dával vlastní dceru do péče babičce, kterou navíc nemá ráda? ()

Verunka84

Po strasne dlouhe dobe neco, co me donutilo prihlasit se na CSFD a ohodnotit. Byla to napinave od prvniho momentu, 4 dily jsem zhltla v noci a dalsi 2 na mobilnich datech v buse. Paradoxne mi je sympatictejsi postava Kirsten, prijde mi mnohem vic "badass" nez Amy. Zaplatbuh za VPN a BBC iplayer. A na skotskou anglictinu pomuzou anglicke titulky. ()

cernakus

Látka na dvouhodinový film roztahaná do šestihodinového seriálu. Chování postav nevyvážené. Buzerantská a rodinná linka zcela nadbytečná. A motivace více než diskutabilní. Britská představa Ruské hybridní války pak zcela mimo mísu. Koketoval jsem s třemi hvězdami, ale poslední díl to posla do 40%. Nedoporučuji. ()

Mamutol odpad!

Děj seriálu je zasasen do celkem atraktivního prostředí nukleární ponorky. Zpočátku zajímavý sled událostí (havárie rybářské lodi) celkem rychle zvolnil tempo a stala se z toho multikulti LGBT srágora. Hlavní inspektorka se nám díky flashbackům předělala na lesbu, všude běhá hodně bubáků, samozřejmě ten nejčernější bubák je velitelem ponorky, lékařka na ponorce je asi z Indie a nakonec ve finále v posledních minutách tam ještě šoupnuli teplý hošany taky správně barevně promíchaný. Chce se mi blejt. Navíc v posledním díle je spousta fatálních chyb kolem kontaminace prostředí a také nelogické chyby (např. ponorka nabírá vodu a jde ke dnu, ale zničeho nic na povel kapitána se okamžitě vynořuje na hladinu ??) ()

moudnik

Parádní ukázka, jak mohou hvězdy Suranne Jones a  Rose Leslie udělat z krimi seriálu napínavou a zajímavou podívanou. Bez nich by to byla nuda vycucaná z prstu. ()

VLADEK

Standardní seriálová britská produkce napěchovaná známými tvářemi. Neurazí, není vám u toho trapně z hraní herců a dialogů, ale během pár dní už nevíte, že jste to viděli. Lidi prostě už se smiřte s tím, že vztah na pracovišti může vzniknou i mezi ženami, v roce 2021 řešíte a argumentujete nesmyly. Tohle bylo natočeno vkusně. Pokud jde o příběh jako takový, tak jistě to mohlo být na 4 díly, ale ten TV čas se prostě něčím naplnit musí. Ještě tady chybí rozebírat, že to v ponoce takhle nevypadá, protože tam není tolik místa atd. 70% ()

brasek

Séria 1:  Nebyť osobných a LGBT problémov hlavnej hrdinky, bol by to absolútne fajn seriál. Inšpiráciu som mierne videl v Hone na Červený október. Spokojnosť až na tú hnusnú LGBT propagandu, ktorú zámerne všade tlačia. ()

Tethys

Bohužel dost zdlouhavé a lesbicko-psychologické vsuvky jsou rušivé a seriálu spíš škodí. Nesedela mi Suranne Jones. ()

hypnos11

Vigil určitě není dokonalý. V prvních třech nebo čtyřech epizodách se hlavním podezřelým postupně stala možná polovina posádky Vigilu (prakticky každý zde má nějakého pomyslného kostlivce ve skříni, kterého skrývá více či méně umně čistě z důvodu potřeby dávkování napětí a posunu děje ve správný moment). Přesto to fungovalo skvěle. Seriál je trochu roztahaný především kvůli poměrně častým flashbackům, které působily mírně rušivě především v závěrečné epizodě, ve které se vše slušně rozjelo (přestože právě v poslední epizodě měly jisté opodstanění). Herecké výkony celkově výtečné, ale je nutno vyzdvihnout Suranne Jones, která má v sobě navíc cosi zvláštního. Napětí a atmosféru si seriál drží po celou dobu. Vytknout se dá občasná nelogičnost v chování postav a v některých dějových zápletkách, ale není to natolik do očí bijící, aby to zkazilo kvalitní zážitek. ()

VeronicaLake

Spoiler: Žiadny konflikt nehrozí. Rusáci nás milujú. Celý svet milujú. A tiež milujú mier a lásku v akejkoľvek podobe. Lol, lag. XoXo. ()

Grotowski

Dovolte mi jistou impertinenci. Protože to zdaleka není první případ, vyzívám všechny české televize, které se zabývají dramatickou tvorbou: BBC - BBC - BBC - učit se - učit se - učit se. Vím, že je to zavádějící příměr a tuším argumenty o financích. Přesto - velké dramatické dílo můžete natočit se čtyřmi herci v jedné místnosti za marginální náklady. Když vidím na jaké produkce se v České republice vynakládají peníze, "otvírá se mi kudla v kapse".  Závěrem - odbočil jsem od svých seriózních recenzí, nerad a s posmutnělou tváří, ale nemůžu si zkrátka pomoci... ()

Hexx

Uf. Tak to byla poměrně slušná jízda! Ač jsem byl ze začátku trošku skeptický, záhy to ale prásklo do otěží a odstartovalo Velkou Pardubickou! Konec předposledního pátého dílu - posledních pár minut, za účasti dech beroucí hudby a klaustrofobického zakončení, u kterého jsem vystartoval ze židle, coby věrný klaustrofobik přesně na takové prostory, jako čertík z krabičky! ()

lineker

Výborně zvládnuté propojení dramatu a špionážního krimi. Dvě linky řešící jeden případ na britské jaderné ponorce, když obě dvě řeší kriminalistky kolegyně ( přítelkyně ). Svižně a uvěřitelně natočeno. ()

Joel11

BBC názorně předvedla jak do detektivního seriálu s dobrou zápletkou nacpat gender, LGBT, multikulti, zlé Rusy a hlavně všehoschopné zlé bílé muže. Tři hvězdy za atraktivní prostředí a slušný děj. ()