Na konci 18. století mladý newyorský konstábl Ichabod Crane trvá na důkladném vyšetřování zločinů a sám vymýšlí nové postupy. To se příliš nelíbí jeho nadřízeným a soudcům, proto se ho rozhodnou elegantně zbavit. Je poslán do vesnice Ospalá díra, kde došlo k sérii vražd. Údajně zde řádí bezhlavý hesenský jezdec, který svým obětem stíná hlavy, které si pak bere s sebou. Byl zde před dvaceti lety zabit a teď se prý mstí, protože hledá svou hlavu. Crane je racionální mladý muž, který na takové pověry rozhodně nevěří. Nestačí se ani ubytovat, když dojde k další vraždě. Syn zavražděného muže mu nabídne své služby a přes počáteční odmítnutí Crane nakonec souhlasí. Konstáblovi se snaží pomoci také krásná dcera místního boháče Katrina Van Tasselová, do níž se Crane zamiloval. Pomalu, ale jistě si Crane začíná dávat dohromady skládačku událostí a zjišťuje, že všichni mrtví měli nějaké společné tajemství… (TV Prima)

Kada80

Ospalá díra rozhodně není pro každého,ale je pravou lahůdkou pro fajnšmekry,kterým nevadí pár usekaných hlav a především naprostou nezbytností pro příznivce Tima Burtona. 90% ()

Jita2010

Není horor v pravém slava smyslu, a to se mi opravdu líbilo. Horory není můj šálek kávy, ale tento film byl opradvu velmi dobrý. Depp zde nebyl superhrdinou, který vše vyřeší s klidnou hlavou a nadhledem, ale velmi lidský - obzvlášť ve chvílích, kdy omdlel-a ne jednou :) ()

Lister21

Klasický film z režie Tima Burtona avšak z jeho tvorby jeden z nejlepších! Velice dobrý a zajimavý příběh, který zaujme a jen tak vás od obrazovky nepustí.Velice dobře zahraná postava newyorského vyšetřovatele v podání Johnnyho Deppa. ()

Luraj

Moc pěkná strašidelná pohádka pro dospělé. Nechybí ponurá atmosféra, ale i láska a jako v pohádce to nakonec všechno dobře skončí. ()

Dana1926

Zase jedno užasné dílo s továrny Tima Burtona. Ospalá díra má v popisu žánru horror, ale on to zas není takový ten typický s lekačkami. Ale tím rozhodně nechci říct že by se tu s děsivou atmosférou a temnoutou šetřilo. Johny Depp je v roli ambiciozního konstábla užasný. Příběh sám o sobě je zajímavá plný děsivé atmosféry, která diváka vtáhne do děje ať chce nebo ne. Pravdou je že by se mi k danému tématu spíše hodila stará dobrá Anglie než Amerika, ale to je drobnost. Protože Tim Burton vždy dokáže vytvořit úžasnou pastvu pro oči i uši, která mě baví a to je přeci hlavní. ()

KacHnAop

Celkem zaujímavý mysteriozný film plný napětí a nevysvětlitelných záhad okolo vražd lidí z malé osady, kterým tajný jazdec odtína hlavy. Z neselhávající spolupráce Deppa a Burtona vznikl parádní film. ()

Scaevola

Z každého záběru je vidět, jak moc si to T. Burton užíval: Mohl se vyřádit na všem, co knižní předloha nabídla, stylizoval, hrál si s postavičkami a propašoval i pár svých legrácek, čímž dal vzniknout výjimečnému filmu, který vás baví od začátku do konce a - což se jen tak nevidí - i na několikáté shlédnutí. ()

Daenny

Geniální film prosycený temnou groteskní atmosférou a děsivým sarkasmem Tima Burtona, který se svým jedinečným stylem na tomto snímku podepsal temně rudou krví. Už jen to, s jakou grácií odlétávají useknuté hlavy od těl svědčí o tom, že si režisér v těchto morbiditách libuje. A to není na škodu. Herecké výkony byly excelentní. Jako obvykle vynikající Johnny Depp, kterému jistojistě Burtonův styl svědčí, ale také sexy mrcha Miranda Richardson, která si při milování řeže dlaň nožem. Co dodat? Pozor na hlavu! ()

MrLinhy

Tim a Johnny udělali dost dobrý film, který měl tu jednu z nejlepších atmosfér, ale přece mi tam něco chybělo :( ()

ALchemik

Dobře zahrané, dobře natočené, ale prostě mi tam pořád něco chybělo až do konce. A to takové aspoň trochu mrazení v zádech. Napětí tam uměle vytvářela jen hudba a místy strhující úseky děje, ale mnohé (aspoň pro mne) předvídatelné. Pěkné byly exteriéry podzimního lesa a města, ale mlha působila až příliš lacině a digitální nebe taky. ()

Wesson

Spousta hororů, ukazuje svoji hlavní bestii jen v siluetách, stínech apod. Její celou podobu vídime někdy ke konci filmu, kdy ji někdo zabije. V tomto filmu nic takového není. Bezhlavý jezdec je vidět v celé své "kráse" snad po 10 minutách, což se mi moc líbilo. Nemusel jsem celý film čekat na to, kdo že je tu všechny vraždí. K tomu skvělé stvarněné prostředí. Proste luxus. ()

cirkulace

Nejstylovější horor, co znám, navíc s Johny Deppem v hlavní roli. Mrazivá atmosféra Ospalé díry a skvělý příběh s překvapivým závěrem. Jeden z mých nejoblíbenějších hororů/thrillerů (a to je moc nemusím). ()

Enzo555

Srdcovka, jedna z naj. Všetko pasuje ako obeť do železnej panny. Túto čiernu rozprávku pozerám vždy, keď som down. Z Deppových útrpných výrazov tváre stále vyprsknem. ()

Eeve

Nie som síce z tohto filmu až tak vo vytržení ako poniektorí :) každopádne sa jedná o krásne natočenú hororovú rozprávku, či skôr legendu o bezhlavom jazdcovi. Pôvodne som sa domnievala, že sa bude jednať naozaj len o mýtus, potešila ma ale kombinácia legendy a reálnych padouchov. Výborný Johnny Depp aj s jeho omdlievačkami :) Sem-tam i mrazivá scéna, ktorú ihneď nahradí nejaký smiešny moment, ktorý to opäť všetko odľahčí. Pozeranie som si fakt užila. ()

Kozlowski8

Filmy z dílny Tima Burtona nejsou mým šálkem čaje. V případě Ospalé díry jsem proto neočekával velké nadšení a už vůbec ne větší emociální napětí po těle. Vše se ale dostavilo. Film jsem slupnul jako slaďoučkou malinu a chvílemi jsem zapomněl kousat. Výtečný příběh plný tajemna, kdy hlavním padouchem se zdá být chvíli ten, za pár okamžiků zas jiný, úžasné exteriéry města a jeho okolí, působivá temná kamera a stejně tak hudba, které je hodně - často podbarvuje i dialogy, divák ji vnímá, ale přitom neruší. Johny Depp tradičně výborný, ostatní herci dostali relativně menší prostor pro své vyniknutí. Výborná práce. ()

Bezhlavý jezdec se vrátí

Bezhlavý jezdec se vrátí

24.04.2024

Držte si klobouky, budou opět padat hlavy. Na plátna kin by se totiž měl vrátit hrůzyplný bezhlavý jezdec v nové adaptaci povídky „Legenda o Ospalé díře“ newyorského spisovatele Washingtona Irvinga … (více)

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Další strašidla od Burtona?

Další strašidla od Burtona?

03.06.2008

Popravdě řečeno, už to začíná být trochu únavné. Trochu dost. Burton, Depp, pocta starým hororům, áčkově promakaná béčková atmosféra... znáte to. Ale Tima to asi nikdy neomrzí, přestože téma i styl… (více)