Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na konci 18. století mladý newyorský konstábl Ichabod Crane trvá na důkladném vyšetřování zločinů a sám vymýšlí nové postupy. To se příliš nelíbí jeho nadřízeným a soudcům, proto se ho rozhodnou elegantně zbavit. Je poslán do vesnice Ospalá díra, kde došlo k sérii vražd. Údajně zde řádí bezhlavý hesenský jezdec, který svým obětem stíná hlavy, které si pak bere s sebou. Byl zde před dvaceti lety zabit a teď se prý mstí, protože hledá svou hlavu. Crane je racionální mladý muž, který na takové pověry rozhodně nevěří. Nestačí se ani ubytovat, když dojde k další vraždě. Syn zavražděného muže mu nabídne své služby a přes počáteční odmítnutí Crane nakonec souhlasí. Konstáblovi se snaží pomoci také krásná dcera místního boháče Katrina Van Tasselová, do níž se Crane zamiloval. Pomalu, ale jistě si Crane začíná dávat dohromady skládačku událostí a zjišťuje, že všichni mrtví měli nějaké společné tajemství… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 252)

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Možná to může vzhledem k negativnímu hodnocení vypadat, že jsem zklamán, ale není tomu tak. Atmosféra je stylová, je okouzlující, ale já jsem si ji vůbec neužil. Musel jsem stále myslet na to, jak je to takové vyumělkované, nepříjemné, předvídatelné, uff, možná i trapné. Na horror jsem byl snad až příliš netečný. Jako pohádka pro dospělé to fungovat může, ale v té mám rád zase roztomilost a tu jsem zde nenašel. Když se k tomu připočte fakt, že nesdílím současnou mánii okolo Johnnyho Deppa a Christině Ricci role takové echt dobračky nesluší, musím jít dolů, i když mě to trochu mrzí. Hudba je velmi dobrá a Elfman stoupá v mém zájmu hodně vysoko a je spolu s atmosférou ( i když počítačovou) to nejznamenitější na celém filmu. Byl bych býval dal tři, ale jsem dneska nějaký zlý, sorry :-) ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Zbožňuju Burtonovu charakteristickou výtvarnost a bojím se, že kdyby tomu tak nebylo, asi by ode mne Sleepy Hollow dostala v nejlepším tři hvězdičky. Dojem z překrásného a promakaného vizuálu, tradičně dobrého Johnnyho Deppa a pohádkově-hororové atmosféry mi totiž na moha místech kazila scénaristická klišé. Tolik jsem se chtěl nechat filmem pohltit, ale prostě to nešlo, protože se co chvíli stalo něco, nad čím jsem jen musel zakroutit hlavou a přemýšlet kolikrát jsem už podobný "nečekaný zvrat" viděl. KDyž se rozdávala fantazie, Burton si šel asi dvakrát...A na Walkera mnoho nezbylo. Dodatek po několika týdnech: Vzhldem ke kritizované triviálnosti děje má Sleepy Hollow až neuvěřitelně silný a trvanlivý dozvuk. Už se tedy těším na další projekci, doufám, že tentokrát v širokoúhlém podání, protože nyní je ta pátá hvězdička na spadnutí. ()

Reklama

akisha 

všechny recenze uživatele

Nejoblíbenější Burton s ještě celkem "čerstvým" Johnnym a tak dokonalou atmosférou, jakou jsem u ničeho jiného nenašla. A když se k tomu přidá Christopher Walken se špičatýma zubama a vskutku šíleným výrazem, člověka zamrzí, že se tam většinu času pohybuje bez hlavy. Tady prostě není co řešit. Už mnoho let jeden z mých top filmů. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Čistě burtonovská záležitost s obvyklou kombinací rodinně-pohádkové atmosféry a děsivého prostředí. Na pozadí Elfmanových okouzlujících melodií tak divák dostává poctivou dávku sekání netopýřích i lidských hlav a s tím souvisejícím skvělým pocitem lezení mrazu po zádech, míchanou s místy odlehčenou atmosférou v popředí s výtečným neurotikem Deppem. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

od počátku je zde to, co umí snad jen T.Burton. tak nádherně ponurá atmosféra, ty krásně temné obrazy. a nechybí ani fantastické nástroje v rukou J.Deepa. může něco osvítilo tuto ponurost? ano! obrazy ze snů! ze snů, ve kterých se objevují věci, které už zapoměl a nemusím podotýkat, že jsou to výjevy přímo ďábelské a zároveň nádherné. a příběh? vše co se zde odehrává, velice dobře zapadá do výše popsané atmosféry. samí lidé s hlavou useknutou jako hlavičky pampelišek. ano, věřte vlastním očím! ()

Galerie (83)

Zajímavosti (51)

  • Člověk tažený za kočárem je skutečně Johnny Depp. Pod svým kostýmem měl oblečené ochranné brnění. (zdenur)
  • Herec, který ztvárnil Bezhlavého jezdce, musel mít během filmování modrou kuklu. Límec byl pak vytvořen digitálně. (Pir.z.Ka)
  • Bezhlavý jezdec (Christopher Walken) si v prvotních scénách nechal zbrousit zuby do špiček. Jeho lebka, kterou ho ovládají, má ale zuby normální. (Dlee)

Související novinky

Bezhlavý jezdec se vrátí

Bezhlavý jezdec se vrátí

24.04.2024

Držte si klobouky, budou opět padat hlavy. Na plátna kin by se totiž měl vrátit hrůzyplný bezhlavý jezdec v nové adaptaci povídky „Legenda o Ospalé díře“ newyorského spisovatele Washingtona Irvinga … (více)

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (více)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Americký filmový režisér, scénárista a výtvarník Tim Burton v Praze 25. března 2014 uvede koncert filmové hudby svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, Oba tvůrci se ojedinělé události osobně… (více)

Další strašidla od Burtona?

Další strašidla od Burtona?

03.06.2008

Popravdě řečeno, už to začíná být trochu únavné. Trochu dost. Burton, Depp, pocta starým hororům, áčkově promakaná béčková atmosféra... znáte to. Ale Tima to asi nikdy neomrzí, přestože téma i styl… (více)

Reklama

Reklama