Tim Burton je jeden z posledních skutečných velkých romantiků a nemyslím tím romantiku pokleslé hollywoodské produkce, ale ten skutečný literární a umělecký žánr představovaný Lordem Byronem či naším K. H. Máchou. Tim Burton je mistrem stylizace, a právě té romantické stylizace byronovské a máchovské. Je krásné sledovat příběh rozervanců v potemnělé romantické krajině (která evokuje náladu anglických romantických parků), sledovat příběh záměrně vnitřně tragický, nešťastný, v pravém slova smyslu romantický... Tim Burton je ten, kdo očistil tenhle kdysi nádherný literární žánr...(26.2.2007)

Tim Burton, Johny Depp a Danny Elfman. Mnohym budu stacit len tieto tri slova, aby vedeli co maju od tohto filmu cakat a prave ti si film vychutnaju uplne po vsetkych strankach. Film uz od zaciatku vtiahne vdaka krasnym Burtonoviym obrazom a Elfmanovej hudbe. Vo svete kinemografie len tazko najdete lepsi priklad dokonalej suhry obrazu a zvuku. Skoro vsetky Burtonove filmy maju prvky fantasy a hroru a tu Burton co sa tyka tej hororovej stranky pritlacil na pilu (jedna sa predsa len o staru strasidelnu legendu) a nieje nudza o lietajuce hlavy, ruky a litre (no par litrov tam urcite bolo:)) krvi. Nemozem sa sice ubranit dojmu ze scenar (hlavne v strednej casti) mal slabsie miesta, ale nieje to zase take hrozne a to je asi to jedine co mozem filmu vytknut. (9/10)(6.5.2007)

Typická Burtonovská rozprávka. Zamotaná mysterióznosť sa niekedy hodí, inokedy je úplne nesvoja. Vážnosť situácií strieda netypické vtipy podobné ako v Edwardovi, kde sa to ale hodilo. Netypický bol aj výber rolí, hlavne Van Diena, Ricci, ktorá sa mi sem nehodila ako už dávnokto nie a samozrejme Walken, ktorý odviedol svoje. Exteriéry sú síce úžasné, rovnako aj pôvodná zápletka, no s prehnaným záverom a všetkým tým ostatným je to len škoda, že som to nemohol vidieť v kine. 75%.(29.11.2006)

Tim Burton dokáže vykreslit neuvěřitelnou atmosféru... jak detailně si pohrává s vizuální stránkou a s prokreslením postav, to je prostě kouzelné... jeho rukopis je nezaměnitelný. A opět obsadil svého oblíbence Johnnyho Deppa, který jako racionálně uvažující nervózní vědec-konstábl byl prostě úžasný... Byla jsem opět nadšena z obrazu, z té ponuré barvy, která se v závěru vykreslila do všech barevných tónů, ze zachycení doby a z hereckého představení v podání božského Deppa, který nezklamal... Přiznám se, že jsem si víc než příběh samotný vychutnávala jeho zpracování... Prostě mystická pohádka z temnějšího prostředí, která ohromí stylovým prostředím a sladce expresivními hereckými výkony.(21.5.2008)

"... budou padat hlavy.".....Najlepší Burton! Najlepší Depp! Tak krásne štýlovo a brutálne hravý. Plný čierneho humoru a hororovej atmosféry. Toľko režisérových nápadov a toľko nadšenia po každom mojom dopozeraní. Spočiatku som tomu dal o hviezdu menej, ale sám seba som sa potom spýtal, aký mám vlastne dôvod nedať tomu plnú paľbu? Nedokázal som si odpovedať.(21.8.2011)

• - Strom mrtvých je vyrobený ze sádry. (Pir.z.Ka)

• - Kůň, který představoval Ďasa, pochází ze speciální stáje, kde jsou cvičeni koně pro film. (Pir.z.Ka)

• - Ichabod Crane ve filmu šestkrát omdlí.