Ospalá díra je splněním touhy po dobrodružství, tajemnu, hodných i zlých postavách, romantice, prostě všeho, co bychom od filmu mohli očekávat. Kontrast humoru a hororu zasazený do burtonovské atmosféry podtržený výkonem Johnnyho Deppa a hudbou Dannyho Elfmana je silným atributem této pohádkové hříčky. Krystalická nádhera.(18.7.2003)

Óda na imaginaci a filmařský styl. Tim Buton má dar neobyčejného rukopisu, který z jeho filmů dělá cosi nadpozemského, překypujícího fantazií v každém detailu, v každé barvě. Sleepy Hollow je bezesporu výtvarně nejdokonalejší horror, jaký jsem měl tu čest vidět, na každém jeho záběru je vidět nesmírná vizuální péče a z každého záběru je cítit kouzlo, jaké je vlastní jen skutečným mistrům imaginace. Možná namítnete, že „Sleepy Hollow“ není nic víc nežli docela strašidelný příběh z konce 18. století, namixovaný se slušnou detektivkou, jenže v mých očích je mnohem, mnohem víc. Stejně jako v doposud posledním Burtonově filmu „Velká ryba“ se v „Sleepy Hollow“ projevuje Burtonova fascinace světem racionality a imaginativního snění a jejich věčným střetáním. Ichabod Crane Johnnyho Deppa není jen roztomile nejistá figurka se sebevědomou maskou a grimasami herce ze starých horrorů, je to i další z Burtonových postav, které docházejí ke zjištění, že ne vše je osvětlitelné racionalitou a iracionalita je nedílnou součástí našeho světa, našeho života. Ale nač vlastně tyhle rozbory „Sleepy Hollow“ je film s dokonalou hororovou atmosférou a neodolatelně makabrózním smyslem pro humor, pastva pro oko i duši zároveň. Film, který narozdíl od thrillerů na jedno použití a la Šestý smysl neztrácí věčně uhrančivou magii pohyblivých obrázků. Vivat Buton!(13.4.2004)

• Dan9K

Možná to může vzhledem k negativnímu hodnocení vypadat, že jsem zklamán, ale není tomu tak. Atmosféra je stylová, je okouzlující, ale já jsem si ji vůbec neužil. Musel jsem stále myslet na to, jak je to takové vyumělkované, nepříjemné, předvídatelné, uff, možná i trapné. Na horror jsem byl snad až příliš netečný. Jako pohádka pro dospělé to fungovat může, ale v té mám rád zase roztomilost a tu jsem zde nenašel. Když se k tomu připočte fakt, že nesdílím současnou mánii okolo Johnnyho Deppa a Christině Ricci role takové echt dobračky nesluší, musím jít dolů, i když mě to trochu mrzí. Hudba je velmi dobrá a Elfman stoupá v mém zájmu hodně vysoko a je spolu s atmosférou ( i když počítačovou) to nejznamenitější na celém filmu. Byl bych býval dal tři, ale jsem dneska nějaký zlý, sorry :-)(24.1.2007)

Manieristický režisérov štýl sa opäť prejavil v kostýmovom spracovaní legendy o bezhlavom vraždiacom jazdcovi. Mestský vyšetrovateľ, predstavujúci racionalistu, s neomedzenou vierou vo výdobytky vedy je konfrontovaný so svetom kúziel, znamení a nevysvetliteľných javov. Príbeh samotný, najmä v druhej polovici, nie je veľmi originálny ale zároveň ani príliš dôležitý. Podstatné je omračujúce výtvarné riešenie a desivo-komická atmosféra počas celého filmu podporená napudrovanými tvárami skvelých hercov.(8.2.2005)

Soundtrack Danny Elfman: 1. Introduction ,2. Main Titles ,3. Young Ichabod ,4. The Story... ,5. Masbath's Terrible Death ,6. Sweet Dreams ,7. A Gift ,8. Into The Woods / The Witch ,9. More Dreams ,10. The Tree Of Death ,11. Bad Dream / Tender Moment ,12. Evil Eye ,13. The Church Battle ,14. Love Lost ,15. The Windmill ,16. The Chase ,17. The Final Confrontation ,18. A New Day! ,19. End Credits,,(12.5.2011)

• - Casper Van Dien kvůli roli Broma přibral necelých 15 kg. (contrastic)

• - Strom mrtvých je vyrobený ze sádry. (Pir.z.Ka)

• - Kulisy městečka Sleepy Hollow byly postaveny za tři měsíce. V době natáčení to byly největší kulisy postavené pro film v Británii. (Morien)