poster

Ospalá díra

 • USA

  Sleepy Hollow

 • Německo

  Sleepy Hollow

 • Slovensko

  Ospalá diera

 • Velká Británie

  Sleepy Hollow

Fantasy / Horor / Mysteriózní

USA / Německo, 1999, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gimli
  *****

  Ospalá díra je splněním touhy po dobrodružství, tajemnu, hodných i zlých postavách, romantice, prostě všeho, co bychom od filmu mohli očekávat. Kontrast humoru a hororu zasazený do burtonovské atmosféry podtržený výkonem Johnnyho Deppa a hudbou Dannyho Elfmana je silným atributem této pohádkové hříčky. Krystalická nádhera.(18.7.2003)

 • paascha
  *****

  Film, který zapůsobí jako zjevení. Techno popleta v podání famózního Johnnyho je ostře konfrontován s magickým strašidelnem amerického venkova v té nehrůznější podobě. Irvingova povídka zpracovaná mistrem nadsázky pitvorného humoru Timem Burtonem do groteskně mrazivé fantazie. Jeden z nejlepších filmů všech zúčastněných, pro mnohé jistě nejlepší(1.10.2007)

 • Melies
  ****

  8 / 10 Ak celý svet vnímate ako zmes svetla a farieb, tak vás tento film určite očarí - temné a opustené lesy pretekajúce atmosférou ako z kníh Hansa Christiana Andersena, studený severský vietor varovne pískajúci v kmeňoch bútľavých stromov, šedé oblaky majestátne sa vznášajúce vo vzduchu - to všetko sú obrazy, ktoré dokážu každému rojkovi a romantikovi zahrať na tú správnu strunu. Dielo, ktoré stojí a padá na Burtonovej réžií a hereckom výkone Johnnyho Deppa - ak ale ani jedného z nich príliš nemusíte, do tejto diery by som radšej neliezol. Mohli by ste prísť o hlavu.(7.1.2006)

 • Fr
  *****

  od počátku je zde to, co umí snad jen T.Burton. tak nádherně ponurá atmosféra, ty krásně temné obrazy. a nechybí ani fantastické nástroje v rukou J.Deepa. může něco osvítilo tuto ponurost? ano! obrazy ze snů! ze snů, ve kterých se objevují věci, které už zapoměl a nemusím podotýkat, že jsou to výjevy přímo ďábelské a zároveň nádherné. a příběh? vše co se zde odehrává, velice dobře zapadá do výše popsané atmosféry. samí lidé s hlavou useknutou jako hlavičky pampelišek. ano, věřte vlastním očím!(18.12.2005)

 • Shadwell
  ***

  Několik problémů: jalový děj štosuje vatu; periodická kadence stínaných hlav tlumí divákovu zainteresovanost; konstábl Johnny Depp, sic kulantní, docela bez hloubky, ke všemu nezapadá komediant Depp do ponuré scénografie; svůdná Katrina okatě a dramaturgicky nešťastně šroubovaná do příběhu; bezhlavý jezdec nevyprofilovaný; a křiklavé kulisy nenasvědčují pokusu o parodickou reminiscenci, nýbrž kramářskému morytátu.(21.4.2007)

 • - Natočeno podle povídky Washingtona Irvinga „The Legend of Sleepy Hollow“. (Petulka88)

 • - Kůň, který se v závěru filmu objevuje, neni živý. Jde o umělou atrapu. (Pir.z.Ka)

 • - Ve scéně, kdy bezhlavý jezdec vyskočí ze Stromu Mrtvých, je stále vidět jeho meč nad hrobem vedle Ichaboda Cranea (Johnny Depp). Jezdec přitom drží tentýž meč nad hlavou. (Perth)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace