TIm Burton obsadil do svého mysteriózního hororu svého dvorního herce Johnny Deppa a výsledek je bombastický. Neuvěřitelně stylový horor s velmi zajímavým příběhem, precizní kamerou, hrůzostrašnou atmosférou a bezhlavým Christopherem Walkenem. Za zmínku určitě stojí i výkon Christiny Ricci. Podle mě nejlepší film jaký do této doby Tim Burton natočil.....(11.12.2007)

Óda na imaginaci a filmařský styl. Tim Buton má dar neobyčejného rukopisu, který z jeho filmů dělá cosi nadpozemského, překypujícího fantazií v každém detailu, v každé barvě. Sleepy Hollow je bezesporu výtvarně nejdokonalejší horror, jaký jsem měl tu čest vidět, na každém jeho záběru je vidět nesmírná vizuální péče a z každého záběru je cítit kouzlo, jaké je vlastní jen skutečným mistrům imaginace. Možná namítnete, že „Sleepy Hollow“ není nic víc nežli docela strašidelný příběh z konce 18. století, namixovaný se slušnou detektivkou, jenže v mých očích je mnohem, mnohem víc. Stejně jako v doposud posledním Burtonově filmu „Velká ryba“ se v „Sleepy Hollow“ projevuje Burtonova fascinace světem racionality a imaginativního snění a jejich věčným střetáním. Ichabod Crane Johnnyho Deppa není jen roztomile nejistá figurka se sebevědomou maskou a grimasami herce ze starých horrorů, je to i další z Burtonových postav, které docházejí ke zjištění, že ne vše je osvětlitelné racionalitou a iracionalita je nedílnou součástí našeho světa, našeho života. Ale nač vlastně tyhle rozbory „Sleepy Hollow“ je film s dokonalou hororovou atmosférou a neodolatelně makabrózním smyslem pro humor, pastva pro oko i duši zároveň. Film, který narozdíl od thrillerů na jedno použití a la Šestý smysl neztrácí věčně uhrančivou magii pohyblivých obrázků. Vivat Buton!(13.4.2004)

Film, který zapůsobí jako zjevení. Techno popleta v podání famózního Johnnyho je ostře konfrontován s magickým strašidelnem amerického venkova v té nehrůznější podobě. Irvingova povídka zpracovaná mistrem nadsázky pitvorného humoru Timem Burtonem do groteskně mrazivé fantazie. Jeden z nejlepších filmů všech zúčastněných, pro mnohé jistě nejlepší(1.10.2007)

„Watch your head!“ Hledá snad někdo v zapadlé vísce holandských osadníků zvané Sleepy Hollow vylučovacím způsobem Highlandera a nebo to jen vyjíždí z pekla na trestné výpravy Christopher Walken, jenž z principu odmítá nákupy v kloboučnictví? Vše přijíždí vyšetřit za pomoci moderních metod a především vlastní hlavy newyorkský inspektor Ichabod Crane, ale otázkou je, jak dlouho ji bude moci použít.. Tim Burton. Ten by o filmové výpravě mohl vyprávět hodiny a stejně by neřekl vše. Gotický, detektivní horror střižený špetkou parodie a poháněný strašidelnými smyčci Elfmana patří alespoň pro mě k jeho vrcholům a jen trpce lituji, že zatímco já jsem se musel v povinné četbě prokousávat Honzíkovou cestou a Bronzovým pokladem, tak si americké děti četli povídku Washingtona Irvinga o pekelném jezdci, co dvakrát ztratil hlavu. Mimochodem, pokud se vám zdálo, že se ohání mečem a sekyrou jako Ray Park, tak to bude tím, že ho hrál Ray Park..(9.3.2010)

8 / 10 Ak celý svet vnímate ako zmes svetla a farieb, tak vás tento film určite očarí - temné a opustené lesy pretekajúce atmosférou ako z kníh Hansa Christiana Andersena, studený severský vietor varovne pískajúci v kmeňoch bútľavých stromov, šedé oblaky majestátne sa vznášajúce vo vzduchu - to všetko sú obrazy, ktoré dokážu každému rojkovi a romantikovi zahrať na tú správnu strunu. Dielo, ktoré stojí a padá na Burtonovej réžií a hereckom výkone Johnnyho Deppa - ak ale ani jedného z nich príliš nemusíte, do tejto diery by som radšej neliezol. Mohli by ste prísť o hlavu.(7.1.2006)

• - Role Katriny Van Tassel byla nabídnuta mimo jiné i tehdejší přítelkyni Johnyho Deppa Winoně Ryder. Liam Neeson, Brad Pitt a Daniel Day-Lewis byli zase zvažováni pro roli Ichaboda Cranea. Roli bezhlavého jezdce zase chtělo studio nabídnout Marlonu Brandovi. (Morien)

• - Natočeno podle povídky Washingtona Irvinga „The Legend of Sleepy Hollow“. (Petulka88)

• - Ichabod Crane ve filmu šestkrát omdlí. (Zdroj: ČSFD.cz)