Tim Burton je jeden z posledních skutečných velkých romantiků a nemyslím tím romantiku pokleslé hollywoodské produkce, ale ten skutečný literární a umělecký žánr představovaný Lordem Byronem či naším K. H. Máchou. Tim Burton je mistrem stylizace, a právě té romantické stylizace byronovské a máchovské. Je krásné sledovat příběh rozervanců v potemnělé romantické krajině (která evokuje náladu anglických romantických parků), sledovat příběh záměrně vnitřně tragický, nešťastný, v pravém slova smyslu romantický... Tim Burton je ten, kdo očistil tenhle kdysi nádherný literární žánr...(26.2.2007)

Nejburtonovější Burton. Slavnou a mnohokrát profláknutou legendu Sleepy Hollow zpracoval zcela po svém. Výsledek je velmi svérázný a skromně řečeno úžasný. Nechá se nazývat hororem, ovšem nikoli smrtelně vážným. Nad hororovostí vítězí strašidelnost, černočerný morbidní humor a romantika. Do role Ichaboda Cranea si nemohl vybrat nikoho lepšího, nežli Johnnyho Deppa. Miranda Richardsonová zde nemá se svou cáklou královnou z Černé zmije II. společný ani vlas na hlavě. Její macecha je neuvěřitelně svůdná, zvrhlá a ďábelsky tajemná zároveň. A za zvláštní pozornost stojí hessenský žoldák Christopher Walken. Je snad tou nejdémoničtější hororovou postavou, ovšem nejde ho brát pouze jako odpornou zrůdu. V určitých chvílích je znát, že má srdce (má rád svého koně) a jeho postava je zahalena i určitou porcí tragiky (ostatně jako téměř všichni záporáci z Timových filmů). Ospalá díra je nejen na dobu vzniku neuvěřitelný film - snad ta nejlepší pocta gotickým hororům a černá komedie zároveň. 100%.(28.6.2008)

Sleepy Hollow je pojem, pro kluka, který žije filmy Tima Burtona je to pojem, který se ne ztrácí, ale stále objevuje. Stále otevírá nové dveře a stále dokola příjemně překvapuje. Ospalá díra je opět ten top, který Burton umí, temný, originální, zajímavý a hlavně vyprávějící o legendě tou nejčernější možnou formou jakou to jenom jde. Možná mě zaráží jen jedna věc, proč právě takový příběh se odehrává v neexistujícím městečku, které se nachází v Americe? Asi by mi líp seděla Anglie, ale to už je věc druhá a hlavu jsem si tím moc nelámal. Důležité bylo, že jsem se bavil. Herci opět nasadili laťku hodně vysoko. Johnny Depp zářil, a já byl spokojený blahem. Dlouhou dobu jsem si myslel, že právě Ospalá díra je nejlepším filmem, který Burton natočil, ale nakonec jsem poznal, že se to po každém filmu mění, a to se mi na něm tolik líbí.(7.8.2008)

Typická Burtonovská rozprávka. Zamotaná mysterióznosť sa niekedy hodí, inokedy je úplne nesvoja. Vážnosť situácií strieda netypické vtipy podobné ako v Edwardovi, kde sa to ale hodilo. Netypický bol aj výber rolí, hlavne Van Diena, Ricci, ktorá sa mi sem nehodila ako už dávnokto nie a samozrejme Walken, ktorý odviedol svoje. Exteriéry sú síce úžasné, rovnako aj pôvodná zápletka, no s prehnaným záverom a všetkým tým ostatným je to len škoda, že som to nemohol vidieť v kine. 75%.(29.11.2006)

Timovi se asi zdál děsivý sen, který se nám rozhodl naservírovat formou "mlha-pára-bububu". Tohle na něm ale miluju. Člověk s fantazií větší než New York, zkrátka nemůže zůstat v kutlochu a psát na psacím stroji. Ty svoje kreatury musí filtovat ven a to se Burtonovi daří grandiozním způsobem. Do Ospalé díry naverboval ty nejlepší herce současnosti, kterým vévodí jako vždy okouzlující Depp, a kouzlení může začít. Pro někoho je ve filmu až moc utnutých hlav, krve a nervydrásajících scén, jenže bez toho se Timovo filmu neobejdou. Hlavní aktér toho všeho není jistý ještě pět minut před koncem, což je skvělé a váš mozek běží na plné otáčky.... Na Ichaboda Cranea je i Kriminálka Las Vegas krátká...(5.1.2008)

• - Michael Gambon si chtěl nechat udělat svoji useknutou hlavu, aby ji za sebe mohl posílat na rozhovory. (Morien)

• - Postava, kterou hraje Christopher Walken, ve filmu ani jednou nepromluví. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Při pohřbu strážce města se čte úryvek z "Bible" a to z 1. listu Petrova, kapitoly 5, verše 8. Verš zní: "Buďte střízliví bděte! Váš protivník Ďábel obchází jako řvoucí lev a hledá, koho by pohltil." (Kuny27)