Vincent

Tim Burton

Scénář:

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

Ingwio

Krátky atmosferický animák, pocta Vincentovi Priceovi a tiež Edgarovi Allanovi Poeovi. Krásne mrazivý, vo veršoch opísaný svet malého chlapca, ktorý žije na hranici medzi snom a realitou. Pre mňa čierno-biely skvost. ()

Sosak

Krátky a efektní animovaný příběh Vincenta, v podstatě mladého Burtona. Mám slobost pro podobné loutkové filmy, zvlášť s pokřivenou stylizací tohoto mistra imaginace. Černobílá barva sem totálně patří a animace samotné zaslouží obdivně poplácat po zádech. ()

Jaxx84

Zanimovaná báseň nebo zveršovaný animák? =) Sakra Vincent mi sedl, hodně moc, stejně jako on i já se rád vyžívám ve smutné dekadentní náladě, ač k tomu nemám zjevný důvod. Ta báseň je opravdu nádherná: ,, His voice was soft and very slow as he quated the Raven from Adgar Allan Poe. And my soul from out that shadow, that lies flouting on the floor, shall be lifted...NEVER MORE!" ()

LuckyDuckie

"His mother said, "You're not possessed, and you're not almost dead. These games that you play are all in your head." ... temná a líbivá předzvěst Burtonománie. ()

Chip89

Určitě to ukazuje režisérovi ambice, jelikož i když tohle je počátek jeho tvorby ,já se k němu dostala až později, až po shlédnutí Mrtvé nevěsty. A je to pro mě průměr. Mrtvou nevěstou jsem si asi nasadila moc vysokou laťku:) Ale pěkné, temné a během šesti minut zajímavý příběh. ()

Brinkley

Co připsat, když vše už tu bylo řečeno? Tim Burton je zkrátka moje krevní skupina a Vincent povinný kraťas pro každého jeho fandu. Pro mě navíc i možný výhled, jak jsem mohla v sedmi letech dopadnout, neb Černý kocour s Havranem od Poea patřili mezi moje oblíbené pohádky před spaním. ()

haWranka

Neskutečná drsňárna, kterou jsem měla možnost shlédnout v Praze na výstavě Timova díla (mimochodem skvělý zážitek). Jasně se tím ukázalo, kam asi bude jeho tvorba směřovat a jaký charakter budou mít jeho postavy. Vincent je takový prototyp :) ()

Miksa

Kdykoliv je někdo u mě, kdo to ještě neviděl je to to první co mu ukážu. 6 minut nikoho nezabije a ty rýmy... Není to náhodou Burtonův nejlepší film? ()

ZdenC

Velice se mi zalíbil výraz použitý Marigoldem, a sice : Burtonovský bujón... Hned v prvních vteřinách, jen co se objevil strom s Mistrovým typickým rukopisem, jsem veděl, že nebudu litovat. Ona krásně morbidní kočka na zdi, skvěle vyřešené prolínání rovin, úžasně šílený výraz Vincenta Price... K tomu přidejte nádherný rým a máte Vincenta. Skvělá podívaná ()

pavlinap

Uvidím ještě někdy lepší krátkometrážní snímek? "Never more!" Burton je geniální umělec a tenhle kratičký film to jenom dokazuje! ()

nerow

Perfektní kraťas. Nejvíc se mi asi líbil projev vypravěče. Díky tomu to byl až nepopsatelný zážitek. 90% ()

Margerie

Jeden z prvních kraťasů Tima Burtona, který sice úplně nedosahuje kvalit Frankenweenieho, ale i tak je nádherně morbidní, ulítlý a ve své bláznivosti pravdivý. :-) ()

Ewík

Tak takovéhle dítě bych chtěla :-D Čistá hororová duše rozervaná a pokřivená jako Edgar Allan Poe. ()

Mictian

Pravé dílo Tima Burtona, to je to co od něj čekám. Ilustrace je krásně morbidní až strašidelná. Z vlastního pohledu si myslím že Vincent je obraz mladého Tima nebo alespoň jeho druhé já. Nechybí tomu i krásný humor . Dovoluji si říct že tohle to je snad jedno z nejlepších děla Burtona. ()