Vincent

Tim Burton

Scénář:

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

špaček421

Karel Höger je tímto sesazen z trůnu nejlepšího hlasu pro animované filmy. Nápaditý strašidelný animák ve stylu Poea, ale Price ho vynáší na mnohem vyšší úroveň. ()

Ištván87

Tipická Burtonovka se vším co k tomu patří na ploše necelých šesti minut. To vše podbarvené verši v podání Timova milovaného Vincenta Price. Žůžovej film, kterej stojí za to vidět už jen proto, že vám to moc času nezabere. ()

becki_tu

Exkluzivní ochutnávka typického stylu Tima Burtona v podobě poetického šestiminutového kraťasu, který ukazuje Burtonův velký cit pro výtvarnou stránku, fantazii a vyprávění příběhů. Burton v celé své kráse a přesně tak, jak ho máme rádi. ()

Katullka

Burton je pro mě olivy...Olivy opravdu nesnáším! Tohle je však lovečák a ten mi nevadí...a někdy je příjemný:) ()

codeas

V jednoduchosti je síla.. Postavička mi připomíná Tima Burtona, nemůžu si pomoct, ale jestli chcete vidět jak vypadal Tim v 7 letech, nezbývá než doporučit tento film... Akorát svoji tetu nedával do obrovské nádoby . . . - (doufam) ()

ScarPoul

VAROVANIE: Toto není večerníček pre malé deti. Rozhodne to nepúštajte svojim ratolestiam, lebo za a) môže to veľmi vážne narušiť ich psychyku alebo za b) prejavia nezdravý záujem o osobu menom VINCENT PRYCE ()

Listeroman

Krásně animovaný příběh s ještě lepší skrytou poetikou uvnitř, je vidět že Tim Burton byl a je jedením z nejlepších režiséru a snad to tak bude i nadále. ()

BigDeal

Z tejto kratučkej "rozprávočky" som bol úplne nadšený pravdepodobne aj kvôli mojej veľkej obľube Burtona. Neviem či je to celkom objektívne, no keď som uvidel to burtonovské prostredie, hlavného hrdinu ktorý sa na Tima podobá až príliš, videl všetky tie príšerky a morbídnosti a počul verše za prítomnosti hororovej hudby...nemohol som inak. ()

murakamigirl

Fantastické fantázie a úžasne vtipné. Snáď preto, že v Burtonovi vôbec nechodím, mi tento čierny kúsok tak mocne učaroval. :) ()

Marek1991

Dosť poetický film, no mne sa nepáčil. Mne to pripomína príbehy o Addamsovej rodine, o Frankensteinovi a podobné a proste aj napriek zaujímavej atmosfére sa mi to toľko nepáčilo a nezaujalo ma to. ()

Ajinka126

Tohle, že je z roku 82? Tak to smekám. Já když jsem to viděla, měla jsem za to, že to byl Timův záměr udělat takhle ponurou atmosféru. No a že do toho vložil svůj hlas skutečný Vincent Price, kterého obdivuji, jenom zvedlo moje pozitivní ohlasy. Byl to zajímavý poetický výtvor génia Tima Burtona. Musím si to pustit znovu, třeba mi to znovu dá nový význam :) ()

curunir

Už Burtonova prvotina dokonale predznamenáva akým smerom sa bude tento režisér v budúcnu uberať. Krásne štýlové a morbidné s podmanivým hlasom VINCENTA Priceho. Zdá sa, ako by to Burton nemal celkom v hlave v poriadku. Alebo áno? ()

Kryton

Opravdu temný animák , kde Burton ve studio Disney dokázal čím nás po další roky bude okouzlovat a dostávat. ()

Anchi

Dechberoucí krátkometrážní kombinace Burtona a Poea - cením. Během 6 minut jsem se stihla solidně 'vyděsit, opravdu génius ten Burton... ()