Hodný chlapec Ron se dostane do věznice za obchod s marihuanou. Bere si ho pod křídlo Earl Copan, který je za mřížemi už osmnáct let a snaží se Rona naučit pravidla života ve vězení... Vyfasovat v jednadvaceti pár let naostro za šíření marihuany - to je pořádná noční můra. Když ale Ron (Edward Furlong) vstoupil poprvé do své cely, pochopil, že jeho špatné sny ještě ani pořádně nezačaly. Jeho spolubydlící (Mickey Rourke) je populární místní "děvče" a Ron brzy zjistí, že i jeho vlastní mladá kůže představuje pro vyhládlé kriminálníky velké lákadlo. Naštěstí vzbudí brzy zájem místní autority Earla Copana (Willem Dafoe), vězně, který už strávil za mřížemi takovou dobu, že si ani nepamatuje jaké to bylo na svobodě. Pro Earla se mladík stane náhradou za všechno, co nikdy neměl - za rodinu, přátele, syna - a na oplátku Ron získá ochranu i zasvěcení do nelítostných pravidel světa uvnitř věznice. I Earl má ale své nepřátele a atmosféra ve věznici začíná houstnout. Snímek vznikl podle románu známého scénáristy Edwarda Bunkera (Na svobodě s Dustinem Hoffmanen), který se předtím odseděl ve vězení řadu let. (oficiální text distributora)

Haymar

Filmů z vězeňskýho prostředí uz byly natočeny mraky. Animal factory není ani akční, ani drsný, ani dramatický, ani depresivní. Na druhou stranu se však úspěšně vyhýbá přehnané héroičnosti, patosu i všemožných žánrových klišé a má tak něco co většina podobných filmů postrádá - vysoký faktor uvěřitelnosti a civilnosti! Příběh nijak neohromí (v podstatě ani žádný není :-)), stejně tak i Buscemiho režie. Co je však excelentní: skvěla napsané postavy, výborní herci (v čele s Dafoem, Furlongem, Trejem, Rourkem...) a dobrá hudba! Ze všech podobně laděných snímků to má svou atmosférou i celkovým feelingem k Shawshank redemption docela blízko... Hodnocení: 70%... ()

DannyBoy80

75%. Hlavně za herecké výkony. Nebylo to vůbec špatné, ovšem jsou mnohem lepší filmy z prostředí věznic např. brazilské filmy, Prorok, Bad Boys s Pennem. Nicméně to zas tak špatné nebylo, propracovanější a krutější to být mohlo. Takto to trochu pusobi jak tady někdo napsal, jako dovolena za mřížemi. ()

vander19

William Defoe je nesmierne charizmatický herec. Jeho role sú veľmi dôveryhodné až človek má pocit, že je to fakt skutočnosť. Bolo dobrým nápadom Buscemiho, že práve jeho si vybral do svojho režisérskeho debutu. Jeho spolupráca s Furlongom bola fakt kvalitná. Furlong sa aj v príbehu aj na plátne správa ako žiak a Defoe ako učiteľ. Po celý čas som mal ten pocit. Scény sú zaujímavé a hneď od začiatku si ma film získal. Musím priznať ma to riadne bavilo. Nechýbajú tam scény, ktoré sú drsné, ani potýčky. Riešenie situácií mi prišlo v pohode dynamické a film má pekný spád. Dobre celú túto väzenskú story dopĺňal napr aj Deny Trejo alebo Mickey Rourke. Jeho postava filmu dodáva aj trochu úsmevný štýl :-). Len škoda toho konca, ale čakal som rôzne závery, takže určite sklamaný nie som. ()

Phorbo

Buscemi ukázal nejen že umí hrát ale taky docela slušně režírovat. Překvapivě normální Danny Trejo a skvělí Dafoe a Furlong... Škoda jenom, že takových filmů z věznice bylo natočena už spousta a todle není žádný pořádný odvar proti takovým jako jsou Shawshank redemtion nebo třeba Felon (ten se mě líbil proto uvádím tento snímek), ale na jedno odpoledne docela nenáročný film, který se snad zalíbí... ()

sona123

Řada klišé, ďábelský Dafoe a v podstatě optimistický závěr. Není to drsné drama z vězeňského prostředí, jak jsme na to zvyklí, dokonce i ty cely tu vypadají docela pěkně. Byla to prostě menší hrůza, než jsem čekala, bylo to také míň opravdové, než bych očekávala a představovala si, ale nakonec jsem byla ráda, že tomu tak bylo, aspoň jsem mohla jít klidně spát... ()

conery1

" Radšej budem vládcom v pekle, ako služobníkom v nebi." Ako sa hovorí, dobrí herci nezvyknú natočiť " koninu " skúsil som. Veľmi citlivo natočený príbeh o priateľstve medzi muklami s výbornými hereckými výkonmi. Holohlavý, nafetovaný Willem bol presvedčivým dobrosrdečným " šéfom ", ktorý je schopný obetovať podmienku za ochranu nad Ronom. Mickey ako teplý bol proste nenapodobiteľný a Danny je skvelá a nenahraditeľná kulisa do príbehov podobného typu. ()

Jimmy15

Film špatný nebyl, ale co musím vytknout je, že byl podle mě uchopen špatně. Snímek z vězeňského prostředí se dá natočit mnohem lépe a poutavěji. Dle mého tam chybělo mnohem více násilí a podobných věcí, které se ve věznicích bezesporu dějí. Dokonce i seriál Vězněm v cizině je víc poutavý a lépe odhaluje vězeňské prostředí, než byl tento film, ale co už. Co mi však vadilo, bylo, že filmu chyběl šmrnc, člověk se na něj nedíval s otevřenou pusou. Dle mého průměrný snímek. Přiznám se, že knihu jsem nečetl, takže je možné, že se režisér držel více knižní předlohy. Jinak Buscemiho mám hodně rád, ale spíš jako herce než režiséra. Do role režiséra se mi nehodí a dle mého šlo i vidět, že ho do svých filmů obsazuje Tarantino, protože ačkoliv Buscemi film režíroval, střihnul si v něm i malou roličku. ()

mira007

Výborný ( jako vždy ) Willem Dafoe vs Edward Furlong jako lídr v base vs úplný nováček v americkém kriminálu a se spoustou dalších výborných herců, kdy Steve Buscemi režíroval a opravdový kriminálník, jeden z nejobsazovanějších herců Hollywoodu Danny Trejo jako producent. Nic akčního, drastického, velkolepého, ani limonádového (moc nemusím Vykoupení z věznice Shawshank (1994)), ale autentické, realistické a přesvědčivé zobrazení života v base. Jednoduché, ale zajímavé. ()

Daweflip

Steve Buscemi příjemně překvapil a natočil vězeňské drama, které má spád a ani trochu nenudí. Dobrý důvod k tomu, sehnat si i další dnímky, pod kterými je režijně podepsaný. ()

Pawlisman

Poměrně zklamání. Vězeňská tématika je vždy zajímavá a strhující. Animal Factory však jakoby se plácal a nikam nesměřoval. Náboj se tak vytrácí. Závěrečné vyvrcholení (útěk) se vynoří z ničeho (a ne příliš logicky) a film se tak jako kouř rozplyne do nikam. I přesto chvilkové záblesky při vězeňských epizodách. 7/10 ()

ipapuchalk

Buscemi nezklame jako herec a vůbec nikdy jako režisér. Bez aspirace na velké filmové ceny, jen potřeba natočit to tak, jak potřebuje. Klidná síla. Velké plus za cameo Antony Hegartyho, tedy jestli to lze říct, protože v roce 2000 ještě celebritou nebyl. A John Lurie jako vždy, bez zbytečných exhibicí, skvělý. ()

Ole92

Jako milovník filmů z vězení jsem si pustil i tenhle film a musím říct že to není špatnej film ale znovu už bych si ho nepustil. Co ale musím ocenit je konec. ()

Rýža

Nemastné, neslané. Ne snad vyloženě spatné, ale něco tomu chybělo. Postavy až zoufale statické. Žádný posun, žádná sebereflexe, nic. To FanDam se aspoň vždycky na samotce nabuší :) Čekala jsem víc. ()

Honny2

Abych se přiznal, tak tohle je pro mě asi nejlepší vězeňské drama, co jsem dosud viděl. Podle mého názoru se minimálně vyrovná slavnému Shawshanku. Samozřejmě nemůžu porovnávat celkovou propracovanost, protože v tom byl Shawshank megalomanský, ale finální dojem. Dafoemu zde role očividně sedla a Danny Trejo taky válel. ()

jorgus

tezky prumer..veznice vypada spis jak detsky tabor kteremu veli vezni...bachari jsou jen k smichu..trochu jsem ocekaval neco jineho..:( ()

Punkey

Jednadvacetilety Ron Dexter (Edward Furlong) se dostane do vězení za prodej marihuany, kde se brzy stane členem jednoho z gangů. Pod ochranu si ho vezme jeho boss Earl Copan (Willem Dafoe), který za mřížemi strávil již 18 let a díky Ronovi si vynahrazuje vše, co nikdy neměl. Rodinu, syna. Film nemá žádný nosný děj i když se pořád vlastně něco děje (rvačky, vraždy, stávky, drogy, útěk), ale spíš to na mě působilo jako mapování běžného vězeňského života. Děj hezky plyne, všichni hrají na pohodu a bavilo mě to sledovat. Jo a role Mickey Rourke je top :). Překvapilo mě, že v mužské věznici, jsou i ženské bachařky. Možná je to běžná praxe, nemám srovnání. P.S. spoluvězeň (inmate) je pro vězně sprosté slovo, správné je mukl. ()

agassi68

Od týchto mien som čakal výrazne viacej. Aj vzhľadom k tomu, že z väzenského prostredia vyšlo už množstvo vynikajúcich filmov. Možno úmysel bol, ale realizácia priemerná. Škoda.. ()

Rockerman

Dost neuvěřitelný příběh. Nevím, jestli by takový "jeliman" (Edward Furlong) měl šanci u takových protřelých kriminálníků. A ten útěk? Tak jednoduchý útěk z vězení jsem ještě v žádném filmu neviděl ( snad jen v Banditech, ale to byla komedie).Myslím, že Steve Buscemi je lepší herec než režisér. ()