Labyrint

Labyrinth

Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1986, 101 min

Vizuálně skvěláé fantasy, která sice časem trochu zastarala, zejména po technické stránce, ale pořád má v sobě jakési kouzlo a docela slušný děj, i když neobjevný a jednoduchý, místy trochu infantilní, ale možná úmyslně a směřující někdy až do černého humoru. Z produkce George Lucase, který film zaštítil také po trikové stránce (té bohužel nevěnoval tolik energie, jako svým vlasním projektům) tak vznikl pěkný pohádkový příběh pro dospělé s úžasným Davidem Bowiem v roli krále skřítků (jeho háro a legíny jsou tak příšerný, až je to pěkný :-)).(29.3.2004)

Je tomu hodně let, co jsem viděl roztomilou Jennifer Connelly, jak bloudí labyrintem... Rád bych si to zopakoval a zvýšil hodnocení, snad budu mít příležitost. David Bowie nehraje moc často, ale když tak je to vždycky něco výjimečného.(11.7.2007)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $12,729,917Tržby Celosvetovo $14,286,964║ Po technickej stránke to je prvotriedna práca, masky, kostými až na ten Davida Bowie navlečeného teplákoch, okrem neho teda pekne všetko ladí v tejto fantasy, trošku je škoda že príbeh je až moc priamočiary, bez nejakých silnejších momentiek. Jennifer Connelly ako túlajúce dievčatko v temnom labyrinte je ako vždy moc príjemná po hereckom prejave a hlavne na pohľad aj sympatická. /70%/ ale beriem to ako lepší priemer takže dám 4hviezdičky, teraz bývajú takéto fantasy preplácané len trikmy a to ja neznášam(4.8.2008)

• novoten

Rozpačitý pokus o fantasy pohádku. Bowie nemá jako záporák charismatu ani trochu a jednoduchý příběh plyne nesnesitelně pomalu. Alespoň povedená výprava potěší a dokáže zaujmout, ovšem jinak je tenhle pokus sáhnutí vedle a je dobře, že v 80. letech zapadl.(19.1.2006)

Zábavná a příjemná pohádka o děvčeti, které nechce vyrůst ze své dětské fantazie a zároveň se do ní zamiluje král skřetů. Tenhle film jsem viděl už někdy v třech pěti letech nedlouho po vydání na VHS a tehdy jsem se strašně bál Bowieho. A nikdy jsem vlastně pořádně nevěděl, jestli je to chlap nebo ženská, tak mě ty jeho vlasy mátly. Prostředí připomíná propracovaností filmy Tima Burtona a atmosférou zase terry Gilliama, přestože zde není temná hutná ani horrorová atmosféra, ale spíš pohádkovost a romantika dětské duše schopné uvěřit i těm největším nesmyslům. Děj filmu je dost upravenej pro děti, ale to neznamená, že se nepobaví kdokoliv. Vždyť v každém dříme dítě. Navíc to je hodně o přátelství, o vzájemné důvěře, o zodpovědnosti a schopnosti dospět nejen tělesně. Pravda, občas mi Bowieho písničky (konkrétně s tou Divokou bandou lišáků a poslední World falling down) přišly jen jako zbytečně natahující prvek (ale co už bych chtěl, když je k filmu složil, nahrál a nazpíval úplně zdarma), ale to neznamená, že nejsou pěkný a Jennifer je tu poupátko jenjen připravený rozvést. Mnoho humorných a svérázných postaviček, jež labyrint obývají, ukazuje tu hravost a piplavost, s jakou si tvůrci pohráli a nenechá diváka vydechnout. A jak by ne, když jedním ze scénáristů je ex-Python Terry Jones. Mimochodem Kocoura z Červenýho trpaslíka Danny John-Julese tu nikde neuvidíte. Zpíval a namluvil dva ze čtyř těch červených lišáků z Divoké bandy, kteří tak rádi dělí svá těla, zpívají a háží si cizími hlavami.(30.10.2006)

Dívat na to v dnešní době je asi riziko, ale myslím, že kdyby to točili dneska, místo Bowieho obsadili třeba Deppa nebo Kravitze a byl to všechno digitál, bude to jen další po půl roce zapomenutá sračka. Tyhle "nedokonalý" triky mají kouzlo a gobliní idioty nejde nemilovat. Takže tak, pro vaše děti doporučuju, je to sice starší, ale o to poctivější fantasy sranda.(11.8.2015)

Pěkná fantasy pohádka, u který určitě potěší vidět mladičkou Jennifer Connelly, která na svůj věk hraje opravdu dobře a neskutečně úchylnýho Davida Bowieho(7.5.2007)

• Dudek

Klasická dětská fantasy z osmdesátých let. Naivní děj je situován do labyrintu, který zde zdařile supluje za rozsáhlý fantastický svět. Snímek se příliš nesoustředí na postavy ani budování spletitých vztahových pavučin, ale spíše na samotnou cestu labyrintem, ten se tak stává nejdůležitějším činitelem snímku. Nejde tu ani tak o záchranu dítěte, ale o postupné procházení nejrůznějších zákoutí a objevování nových skrytých postav. Přestože některé prvky (ruce, dveře) jsou docela zajímavé a pěkně vizuálně řešené, není (minimálně v dnešní době) tato exhibice vizuální nápaditosti schopna udržet diváckou pozornost po celou dobu.(14.4.2012)

• xxmartinxx

Je trochu smutné, když vidí člověk něco, co dalo očividně tolik moc práce, ale musí jen konstatovat, že se to absolutně nepovedlo. Tenhle film nemá niť, úžasná animatronika po chvíli nudí a nakonec jsem se leda těšil na konec. Ale fakt mě to mrzí.(1.5.2014)

Příjemná a hravá fantasy podívaná, už ale notně prohlodaná zubem času - stejně jako Bowieho popík z 80-ých let.(13.1.2003)

Velká škoda, že jsem Labyrint neznal jako dítě, protože to bych na něj měl určitě skvělé nostalgické vzpomínky a moje hodnocení by možná bylo i vyšší. Protože jsem ale tento film viděl poprvé až ve 20 letech, už si mě prostě nedokázal tak získat. Koukali jsme se na něj jen proto, že tu hraje David, ale ani on to nemůže zachránit, na to má moc málo prostoru. Hezká pohádka, která nezapře, že mezi tvůrci byl i George Lucas, ale spíš jen pro děti..(10.5.2008)

Pokud srovnám s o 4 roky starším Hensonovým "The Dark Crystal", tak jediné co zůstalo, je určitá pestrost. Prostředí - postaviček. Jinak příběh (pokud lze o nějakém vůbec mluvit) stejně jako všechno ostatní, je o kategorii níž a o stejnou kategorii níž má pravděpodobně svou cílovou diváckou skupinu. Koukatelná, ale pro mě poněkud zaprášená záležitost.(20.11.2005)

Je fakt, že kreatury a všelijaké optické efekty jsou vážně nápadité, ale bohužel to nezabránilo urychlenému procesu stárnutí, který se na Labyrintu podepsal - kulantně řečeno - nelichotivě. Na vině je především nepříjemná elektropopíková hudba (Jonesova i Bowieho stejnou měrou), ke které nejlépe sednou příměry "příšerná, vlezlá, nevkusná a přezrálá", dále infantilní kýčovitost, do které film velmi často sklouzává (růžoví opeřenci, kteří si mohou odejmout končetiny) a povrchní příběh s vágním uvedením i pustoprázdným závěrem. Ostatek je sympatický. Takovým roztomile milým způsobem, který pochybujícího vytáhne i z Močálu věčného zápachu.(15.9.2008)

Opät jeden z dalsich rodinnych fantasy filmov z 80-tych rokov, z ktoreho by som mal omnoho väcsi zazitok pred 20-rokmi, teda ked som mal 11 rokov. Neviem, preco sa mi tolko rokov tento film vyhybal, ale aj dnes som sa pokusil vzit a vnimat tento film z detskeho pohladu a preto davam aspon 4 hviezdicky. Dnes ma trosku nudil zaver filmu, kde bojovala spusta malych priseriek a bolo to take chaoticke a pre mna tym padom trosku nudne, ale prve 2 tretiny filmu boli zaujimave a zabavne. Pocas filmu sa objavilo par pesniciek, ale nastastie nie casto, lebo by to bol hotovy muzikal a v takomto rodinnom filme by ma to skor vyrusovalo a prekvapila ma aj hlavna uloha 15 rocnej Jennifer Connelly, ktoru som spoznal asi az v CISTEJ DUSI (2001)... 09.07.2010 _______ Jennifer Connelly - (Sára) +++ David Bowie - (Kráľ Jareth) +++ Toby Freud - (Toby) +++ Shelley Thompson - (Nevlastná mama) +++ Christopher Malcolm - (Sárin Otec) +++ Shari Weiser - (Hoggle) +++ Frank Oz - (Mudrc) +++ Robert Mills - (Ludo /Firey 3) +++ Produkcia: George Lucas +++ Hudba: Trevor Jones +++(9.7.2010)

Holčička, nebo přesněji slečna, v neskutečném skutečném, neskutečně skutečném nebo možná skutečně neskutečném světě zachraňuje svého bratříčka, kterého se chtěla zbavit, ze spárů někoho, koho chtěla milovat. Díky dobové módě víme o všech koulích, které má hlavní záporák k dispozici, pouze o těch čarovných jsme si však jisti, že jsou jen mýdlovou bublinou. Přiznejme si, že to trochu trikově zastaralo. Děj není nijak složitý, vlastně je až zarážející, jak lineárně přímočarý mravoučný dej dokázali zaplést do složité konstrukce proměnlivého labyrintu. Ale kritizovat něco tak roztomilého a příjemného, to by nebylo fér.(15.2.2014)

• MM_Ramone

Nie som obdivovateľom tvorby anglického speváka Davida Bowieho. Počúvam iný druh hudby. Bowie mi nikdy nebol ničím sympatický, preto mi veľmi dlho trvalo pokiaľ som si pozrel film "Labyrint". Je to nahlúpla, prestarnutá psychedelická fantasy rozprávka. Zženštilý, strapatý Bowie v obtiahnutých leginách a čižmách s vysokým podpatkom bol doslova trapný. Jeho postava nemala žiadnu charizmu. Pôsobil kŕčovito a nevieryhodne. Našťastie to zachraňovala mladá, krásna Jennifer Connelly. **(18.4.2017)

Detská fantasy s podarenou atmosférou a maskami osadenstva labyrintu s úplne o ničom speváckymi výstupmi Davida Bowieho. Samozrejme pre obdivovateľov krásnej mladej Jennifer Connelly povinnosť.(12.12.2009)

Na první pohled "zastaralé" fantasy, které naše zhýčkané oči digitálními efekty nemusí na první pohled uchvátit, je protkáno záhadným kouzlem levitujícím kolem magického Davida Bowieho. Celá tato záhadná aura, za kterou se jisto jistě nezasloužil pouze Bowie, je právě to něco těžko definovatelné, co chybí spoustě aktuální fantasy produkce. Kouzelně pohádkový příběh plný dobrodružství se může pyšně rovnat Nekonečnému příběhu.(25.3.2016)

Je to docela fajn si po letech připomenout tuhle fantasy pohádku s písničkami Davida Bowieho, která ani po letech neztrácí své kouzlo.Nejvíc ze všech postaviček se mi líbil skřítek Hoggle a Ludo takové velké chlupaté dobračisko, kteří pomáhali dívce Sarah překonat cestu labyrintem, aby zachránila svého malého brášku a on nezůstal v zemi goblinů.(18.8.2008)

Krásná pohádka. K Labyrintu jsem se sice dostal ve smutný den, ale smutek byl to poslední, co mě napadalo. Úchvatná výprava, nádherné nápadité loutky, děj plný roztomilých absurdit (Terry Jones, no), které pobaví děti i dospělé, snová atmosféra a především Bowieho (je to bůh - ano, JE) fascinující "záporák". Dnes jsem to všechno viděl poprvé a připadám si jako malé okouzlené dítě.(11.1.2016)

Mě se to líbilo. Bowie, nápad, scénář, všechno. Hamižný skřet, kterého jeho král ani neumí pojmenovat:-), víly, co koušou:-)) snad jen ten Ludo byl takový zbytečný...(5.10.2006)

Pri Labyrinte mi je trošku ľúto, že som ho nevidela v detstve, určite by ma okúzlil ešte viac. Ale aj dospelom veku viem stále oceniť roztomilé príšerky, tak typické pre roky 80-te a hlavne Davida Bowieho, ktorého postupne začínam mať rovnako rada ako herca ako aj speváka. So svojím charizmatickým vystupovaním, hlbokým hlasom a pre neho typickým extravagantným výzorom sa na rolu kráľa goblinov hodí dokonale.(9.1.2011)

Zlý král Bowie, jeden ze dvou filmů, které vždy rád s tímto originálním zpěvákem uvidím, druhým je přeci MChML). :-)(17.10.2011)

David se mi tady strašně líbil a rozhodně se v mých dětských letech promítl do pár zajímavých představ(5.3.2011)

Být na místě hlavní hrdinky, domů bych si místo otravného půlsourozence odvedla raději Bowieho.(1.12.2006)

Prepracované do najmenšieho detailu - masky, efekty, kostýmy, bábky, kulisy - vizuálne dychberúce. Bohužiaľ ten scenár je hrozný a nedáva veľmi zmysel. Ale Jennifer Connelly je rozkošná a David Bowie ako vždy skvelý.(17.1.2016)

Nádherná a roztomile vtipná pohádka u které mi kupodivu ani nevadily ty muzikální vložky, vzhledem k tomu, že je zpíval bůh Bowie. 10/10 of myself would watch again.(22.12.2015)

Vizuálně dokonalá a navíc poměrně vtipná pohádka. Bowie vypadá tradičně fantasticky... Silně nadbytečné hudební vložky mi ale trochu pokazily jinak velice příjemný filmový zážitek.(11.8.2002)

Moje první fantasy...(24.7.2007)

scenár napísal najmladší z členov legendárnej skupiny Monty Python Terry Jones, ktorý je na rozprávky expert a táto sa mu naozaj podarila. Ktovie, ako by to dopadlo, keby sa bol chopil aj réžie (pretože aj takéto zručnosti ovláda) aleb ak by sa režisérskeho postu zhostil dokonca sám pán ďalší Terry "exPython" Gilliam, skôr ako optimistická a roztomilá rozprávka by to dopadlo ako šialený ohňostroj bizarností duchom podobný horroru. Dopadlo to však aj tak dobre - ako inteligentne postavená a obrazovo a vizuálne nesmierneinšpiratívna a pestrofarebná rozprávka na ktorej sa okrem drobných divákov, pre ktorých je primárne určená, pobaví aj človek dospelý, lebo občasný čierny-humor, pythonovský sarkazmus a roztomilosť niektorých postavičiek stojí za to. Celý čas mi však nejako nesadla Bowieho 80´s hudba, ale človek sa dokáže zmieriť a vyrovnať s čímkoľvek.(26.8.2006)

"Fantaghirovská" pohádka s kouzelně psychedelickým Bowiem v hlavní záporné, a nádhernou Jennifer Connelly v hlavní kladné roli. Kupodivu je ale Bowie nejlepší ve chvílích, kdy více mluví než zpívá - skoro všechny písně totiž z filmu vyčnívají jako nepatřičné diskotékové vsuvky s fantasy monstry z latexu hopsajícími okolo. Naštěstí ve chvílích kdy se nikdo nepokouší o rozjuchanou zábavu pro nejmenší je z film rázem velmi koukatelné fantasy ve vynikajícím prostředí a s několika skvělými fantasmagorickými postavičkami ve vedlejších úlohách. Nicméně také s ne příliš uchvacujícím (ne)příběhem, takže legendou rozměrů Nekonečného příběhu se Legenda nikdy nestane. 7/10(14.6.2010)

Skvelá rozprávková fantasy s úžasnými nápadmi ale aj pár nepríjemnmi wtf scénami. Keby som to videl pred 20 rokmi, púšťal by som si to každé vianoce hneď za Nekonečným príbehom.(15.11.2014)

Tak nevím, jestli jsem nepožil něco omamného nebo jestli se něčeho nenačichali samotní tvůrci Labyrintu. :-) Gumové postavičky všude kde se podíváte, Yety, nějaký skřet se psem, další skřítci, šílené fantasy světy...no ani nedokážu všechno vyjmenovat a ani nechápu, jak dokázali tomu všemu vtknout život. Je to ujeté, bláznivé, lehce strašidelné, ale zároveň radost pohledět. Navíc doprovázeno hudbou diskoték 80. let a David Bowie je fakt srandista... :-) Další popisování nemá smysl, to musíte vidět a ani pak možná neuvěříte... :-) 70%(28.10.2009)

Fantasy určená hlavně tem mladším. Před pětadvaceti lety jsem byl totiž mnohem víc nadšený než tentokrát, zato mé děti byly nadšené stejně jako já kdysi. Jednoduchý příběh o dospívání, nacpaný k prasknutí drobnými vymazlenými vychytávkami, roztomile bizarními postavičkami a výbornými nápady (studna rukou, kousající víly) stále funguje, Bowie byl skvělý tak jak jsem si ho pamatoval (jen toho zpívání nemuselo být tolik) a scéna na smetišti byla svým způsobem až mrazivá. Jen ti hyperkativní skřeti, kteří vypadali jako parta ze Sezamový ulice v halloweenových maskách, už mi chvílemi lezli na nervy (to bude asi věkem:-).(6.8.2011)

Něco ve stylu Faunova labyrintu jen v trochu horším kabátku... - 60%(1.6.2012)

• Bachy

Horší epizoda ze Sesame street. Neskutečně hrůzná hudba...80ky, klávesy, flitry, blejská se to tam, Bowie tomu vládne až bych ho zastřelil. Frank Oz to svejma příšerama fakt nezachrání. A ke konci se vše promění v pitvořivou šarádu, kdy všichni běhají do kola, dělají zvuky a divák se má za břicho popadat. Já se popadal za hlavu.(14.4.2013)

No páni to je Jenn?! Tak to je opravdová epická trapnost kterou dneska může vstřebat jenom magor, aspoň trochu :D(24.4.2013)

Když může být David Bowie králem ve městě skřetů, tak Ozzy Ozborne by mohl být králem v pekle, Michael Jackson v mateřské školce a Dan Nekonečný...No tak to je lepší nevědět. Labyrinth je velice svěží fantasy pohádka přesně v duchu Nekonečného příběhu. Takové filmy vznikaly snad jen v 80.letech. Jedná se o vizuálně zajímavý film. On samotný labyrint je velice strohý (rozčilovaly mě na něm jenom ty třpytky) , ale na maskách a loutkách obyvatel labyrintu se autoři vyřádili (asi nejvíc se mi líbil červík). Zřejmě je to jeden z filmů, které studoval i Tim Burton. Labyrinth je zajímavý tím, že hlavní roli zde stvárnil populární zpěvák David Bowie, který hraje celkem sympaticky, ale rozčilovaly mě jeho hudební výstupy, neboť se nejedná o muzikál a jeho písničky působí samoúčelně a jsou násilně zakomponovány do děje. Tím ale nechci říct, že by jeho hudba byla špatná. Naopak napsal pro film pěkné písničky, díky kterým je film ještě zajímavější. Jen od scénáře Terryho Jonese jsem čekal víc. Sice tu je několik dobrých vtipů, ale čekal jsem větší srandu. Zub času se na této osvěžující pohádce, která na štěstí moc nemoralizuje, podepsal méně než by se dalo čekat.(21.7.2007)

Krásná pohádka. Jedna z mých oblíbených, když jsem byl malej nemohl jsem z ní spustit oči.(13.3.2010)

Docela hodně povedená fantasy. I když se v podstatě jen běhá bludištěm, není to ani moc nudné, ale jen občas hodně zastaralé. Herecký výkon Davida Bowieho je opravdu skvělý (jako dítě jsem si ho díky tomuhle filmu zamilovala) a snad ještě lepší je soundtrack, který obsahuje úžasné Bowieho písničky a je jedním z mých nejoblíbenějších.(25.2.2005)

Pro mě již zapomenutá dětská klasika, ale útržkovité vzpomínky jsou vesměs pozitivní, takže za tři.(18.7.2013)

V hlavní roli David Bowie, jeho legíny a jeho koule. Mám na mysli ty křišťálové samozřejmě. 5/10(16.7.2013)

Tenhle film krásně ukazuje, jak si filmaři v osmdesátých letech dokázali hrát, CGI bylo sotva v plenkách, tak všechny ty příšerky, skřeti a já nevím kdo ještě zbyly na pány trikaře a loutkaře, a i když to už v dnešní době vypadá spíš komicky (možná chtěně...?) než jakkoliv jinak, je to prostě nádhera. Scénář tak správně ulítlej, že k jeho zachycení je nejspíše zapotřebí nějakých těch dobrot (pro bohatší LSD, pro chudší postačí fixky-lihovky), páč... ne jako vopravdu, dřív ta děcka aspoň něco vydržela... David Bowie samozřejmě skvostný (soundtrack zrovna tak) a Jennifer Connelly byla seksy už tenkrát, když autorovi tohohle komentu byl rok a teklo mu mlíko po bradě. Krásný to časy...(18.8.2016)

Hudebně nevyvážené, příjemnou stylizaci 80´s s písněmi D. Bowieho narušují příšerné pazvuky podkreslující všechny akční scény. Místy vtipné, ovšem nekončící zástupy všech těch skoro stejně vypadajících obludiček odkazují snad jedině ke Strážcům vesmíru, nejhoršímu akčnímu zmetku všech dob.(11.1.2011)

Nečakala som, že ma to bude tak baviť. David Bowie a mladučká Jennifer Connelly sú tu úžasní. Taktiež rôzne príšerky, monštrá, hrad aj labyrint. A moje srdce si získal rytier Didymus na svojom vernom psovi. Táto rozprávka je splnený detský sen. 9/10(31.7.2010)

Komentář poz3n mě pobavil. Byla to taková dortová třešnička na konci mého filmového zážitku. :)(17.2.2019)

Zrejme pokus, ako nadviazať na úspech Nekonečného príbehu. Znova je príbeh orámovaný, výprava je veľmi slušná a patrične fantasy. Lenže Lucas sa tu nezaprie ako producent a masky pripomínajú tie najhoršie postavy zo Star wars. Problém je aj v scenári, ktorý nedokáže poriadne pracovať s tajomným prostredím labyrintu. Namiesto riešenia hádaniek ako ďalej je tu iba guláš vrieskania postáv a zbytočných tanečných čísel. Záver so schodiskami sa podaril a zhruba podobne mal vyzerať celý film.(24.1.2016)

30 let a postavičky v téhle fantasy díky loutkám nezestárly téměř vůbec. Nemalou zásluhu na tom má tvůrce Mupetů Jim Henson. A že se budete bavit, protože tyhle postavičky jsou nejenže uvěřitelné, ale velmi vtipné. O tom by se dnešnímu CGI mohlo nechat zdát. Je smutné, že takovýto typ filmu dnes nejspíše nikdo nenatočí.(27.1.2014)

Nejde zapomenout na labyrint na skvělý film protože se mi zavrtalo do hlavy několik scén a je to pěkné dá se koukat a chválím herecké obsazení dětství na jednu stránku z pohledu filmu bylo i dost super záživné podle mě by měl tenhle film vidět každý jako spousty jiných super kousku.(26.9.2018)

Vidět tohle v době, kdy u mě doma frčel ve velkém Nekoneční příběh, asi by šlo o další moji srdcovku.. Avšak i přes téměř patnáctiletý časový rozdíl se mi tato fantasy pohádka hodně líbila, obzvláště její humor a postava Luda :)(10.4.2010)

V tomto Labyrintu jsem se cítil jako doma. Milé fantasy se sympatickou Jennifer Connelly, tolika zajímavými nápady a přímočarým příběhem. Musím pochválit i velmi dobré zpracování skříktků a všech různých kreatur. Jediné co zde být nemuselo byly ty hudební části ale přihmouřím oči a po dlouhé době šoupnu plný počet. Kdo ví jak by to dopadlo, kdybych to viděl ještě jako dítě.(28.8.2012)

Unikátní směs naivity, fantazie, bizarnosti, podhádkovosti a rocku 80. let. Úchvatné gobliní město, hravé příšerky. Lehce béčkové, sympaticky odlehčené a hudebně taneční. Zastaralé, ale s magií a kupodivu i s myšlenkou (chvíle, kdy je hlavní hrdince předkládán ve formě hraček celý její dosavadní svět). Všechny předpoklady pro kult.(22.4.2019)

Uchvatné , krásné , pohádkové a ještě si u toho krásně zazpíváte. Jako malý jsem tento mírně opomíjený fantasy poklad si zamiloval.Jim Henson je mistrem nad mistry co se týče loutek. Zdatně mu sekunduje Frank Oz (viz. geniální a bohužel opomíjený Dark Crystal!). Ono totiž tahle fantasy má i nyní svoje kouzlo a chvílema opravdu žasnete ( uplně mě dostaly ty ruce , ale to je jen malý kus krásné skládanky). V dnešní éře 3D je toto jako poklad (i když u temného krystalu budete na zadku pořád). Krásná Jennifer Connelly je třešničkou na dortu , které vládne skřetí král. David Bowie hráje kouzelně krále skřítků. Jeho trvalá anebo suspenzor pod kalhoty se nedá přehlednou a opomenout. Bowie opatřil tento film krásnou hudbou a společne s Trevorem Jonesem vytvořil jeden z nejkrásnějších soundtracku co jsem slyšel. Celé bludiště je nádherné s celou škálou pastí a postaviček. Osobně jsem si oblíbil rytíře na osedlaném psovi :-D. Zajímavé jak chvílema se film přehoupne až do Gilliamovské podoby ( schodiště na konci anebo třeba smětiště) a i přes tu temnovost je to pohádkové (díky hudbě). Jen hlavně nešlápněte do bažiny večného smradu! :P(6.1.2008)

Klasika mého dětství, kterou jsem opravdu hltal a v předškolním věku zhlédl snad 1000x. Na tu dobu naprosto dokonalé triky a celý ten fantasy svět je tak pohádkový a přitom reálný. Samozřejmě bez skvělých hereckých výkonů (a hudby!) Davida Bowieho a Jennefer Connelly by to nebylo ono. Opravdu máloco bych tomu vytknul. Na 5 hvězdiček si nejsem jistý, jestli to objektivně má, ale ten vztah k tomuto filmu mám tak silný, že nemůžu jinak.(19.5.2011)

V prvni rade vyborna hudba Trevora Jonese, spousta 80's basslines, pisnicky Davida Bowieho, ktery si to diktuje i v roli krale goblinu a Jennifer Connelly za mlada. Na druhou stranu je to ale cele neskutecna saskarna, oproti podobnemu (a genialnimu) The Neverending Story je to prilis infantilni a na to, ze producent byl George Lucas to trikove rozhodne nebyla zadna hitparada, nicmene ten noblesni cokl jezdici na coklovi byl hodne v pohode. "I ask for so little. Just fear me, love me, do as I say and I will be your slave." 7/10(13.2.2013)

Předně nutno podotknout, že je to pohádka. Ale pozor, nikoli pohádka pro dospělé, takže srovnání s Barbarem Connanem či Temným krystalem (jak je poukazováno v některých komentářích) je trochu přehnané. Jinak je to standard, který nikoho neurazí a naopak nadchne geniálními postavičkami, do kterých stoprocentně musel mluvit i Terry Jones, protože mi nikdo nevymluví, že ty ruky před hladomornou nebyly jeho nápad. Terry Jones se v každém případě postaral o scénář, do kterého také vtiskl svůj rukopis, takže jsem se opravdu několikrát i hodně dobře zasmál u lehce "montypajtnovských" gagů. Potěší samozřejmě roztomilá Jennifer Connelly a melodické "poprockové" melodie Davida Bowieho s dokonale infantilními texty, takže je to stravitelná zábava i pro starší diváky. Časem sice zestárla, ale masky, humor a melodie jsou nesmrtelné. [leden 2006](26.1.2006)

Dokonalá fantasy, kterou prostě miluji. Přirovnal bych to k Nekonečnému příběhu či Willow. A David Bowie no prostě klasa :). Dávám 90%(17.5.2006)

I když fantasy není zrovna můj žánr, tak tohle je jeden z mých nejmilejších filmů. Možná pro nejcharismatičtějšího zlého krále jakého znám. Možná pro ty písničky a možná pro ty skřítky. Ale hlavně pro ty schody, po kterých už od dětství ve snech čas od času běhám a vůbec nikam se po nich nemůžu dostat. Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo s nimi má problém. :^)(12.7.2014)

Labyrint je příjemná fantasy pohádka, která sice už dnes nikoho neohromí dávno překonanými efekty, naopak jistá zastaralost má svůj půvab a kouzlo. Nechybí humor (rukopis monty pythonovce Terryho Jonese) a desítky roztomilých postaviček, trošku nudné jsou snad jen Bowieho písňové pasáže.(30.6.2005)

Zdá se mi to, nebo tady Bowie vypadá jako Sandman?(5.11.2009)

Hned v úvodu si můžeme vychutnat Bowieho muziku. Po chvíli se v záběru objeví mladička Jennifer Connelly citující verše. Dívka žije ve vlastním světě pohádek. Cítí se nepochopená vlastními rodiči, protože rodiče věnují veškerou svou pozornost malému Tobymu. Sarah si přeje jedinou věc, aby si skřítkové odnesli Tobyho pryč. Nebyla na své přání opatrná a vyřkla ho na hlas. Přání se vyplnilo. Malého chlapce si skutečně skřítkové odnesli do pohádkové země. Skřítkové začali řádit po celém domě. Řádění skřítků překazil až jejich král Jareth, kterého hrál David Bowie. Toby je ukryt na jeho hradě. Sarah chce Tobyho získat zpět. Má na to však 13 hodin. Čas, jak všichni víme, je velmi neúprosný. Sarah musí projít labyrintem, jinak z jejího malého brášky bude další skřítek. Na své strastiplné cestě se setká s nejrůznějšími bytostmi. Doprovází jí skřítek, kterému dala na oplátku náramek z umělé hmoty. Nezbávalo ji proto nic jiného, než skřítkovi uvěřit, že jí pomůže najít správnou cestu. Málem spadli i do bažiny věčného smradu. Tam se stačí jen z lehka namočit a smrdíte po zbytek svého života. Tobyho nakonec vysvobodila. Při sledování Labyrintu jsem si vzpomněla na další osmdesátkový skvost, mám na mysli Nekonečný příběh. Škoda, že jsem tenhle pohádkový příběh neviděla jako dítě. Určitě bych na něj měla nostalgické vzpomínky, které by mě hřály u srdce. Hudba Davida Bowieho byla příjemná, hodila se sem akorát, stejně jako sám zpěvák, protože on je také bytost z jiného světa, která do takových pohádek patří.(16.11.2009)

Protože mám slabost pro Bowieho, Connely a fantasy :-)(9.1.2008)

Zajímavé a ještě jednou zajímavé... v dnešní době z jiného důvodu ani nedoporučuji. Film je plný příšerek, dnes už zastaralých a nic jiného tu příliš nevyniká. Na druhou stranu David Bowie působí kouzelně v roli zlého krále i dnes.(21.1.2012)

Má to super postavy a v mnoha detailech je to strašně fajn film, ale děsně málo vtáhne do děje. A u fantasy je špatně pokud se do jeho světa moc neponoříte. A žádná z těch Bowieho písniček, který ve filmu zazní, není žádná hitovka.(21.7.2018)

Film je gejzírem fantazie a nápadů , též je plný bizardních bytostí a potvůrek.Labyrint je převážně určený pro děti , ale i velcí diváci si ho zamilují.Film obsahuje krásné písně od zpěváka D.BOWIEHO , který též ztvárnil postavu krále skřítků Jaretha.(3.2.2007)

Děj téhle fantasy je velmi jednoduchý, zpracovaný ve filmu už X-krát, ALE srší skvělými vizuálními nápady. Některé animace působily sice příliš uměle a bylo poznat, kdy herci hrají před modrým plátnem. Přes spoustu nedostatků, je ale Labyrint podmanivý. Skvělý David Bowie a výborné vedlejší postavy z labyrintu dostatečně zakryjí technologickou zastaralost. Navíc upnuté legíny Davida Bowie jsou prostě pětihvězdičkový zážitek ;)(21.2.2012)

David Bowie, jako sympatický záporák. On prostě umí vypadat skvěle i v příšerném kostýmu a háru. Ale i ostatní se mi líbili. Na tento film jsem se dlouho těšila a nezklamal. Zasloužených 5 hvězd.(23.8.2012)

Aj keď dejovo nie veľmi príťažlivá rozprávka, vizuálne to všetko vynahradzuje, spolu s vynikajúcim Davidom Bowiem, už vtedy príťažlivou Jennifer Connely a pod producentským dohľadom Georgea Lucasa.(28.1.2011)

Dobrá pohádka. Mrzí mě, že jsem ji propásl jako malý kluk, protože jak bylo řečeno, je to vážně typická dětská pohádka s ponaučením na konci. Ale musím říct, že labyrint je udělanej parádně a Bowie je taky super. Musím však stáhnout jednu hvězdu za ty písničky, které mě nebavily a Bowieho nadité kalhoty.(24.11.2013)

Kdyby mi bylo 10, asi by se mi tahle amatérská fantasy záležitost líbila. Ale dnes bohužel dokážu rozpoznat, že kvalitou se rovná asi tak českým pohádkám. Co do příběhu je to totální klišé, což se dá očekávat. Hudba od Bowieho je dobrá.(24.1.2006)

Labyrinth možná někomu může připadat jako značně infantilní záležitost pro děti a já jsem tedy opravdu rád, že mezi takové lidi nepatřím. Zvláště v originále je tenhle film jedním slovem kouzelný a osobně jej pak řadím do úzké kategorie pohádek, které čím jsem starší, tím je mám více rád. Určitě nehledat za tímhle filmem nějaké zlomové dílo, je to "jen" pohádka a to zatraceně zábavná a také krásná. 8/10(26.12.2006)

Pohádka, kterou jsem viděl jako malej kluk ve škole v přírodě a dodneška si nemohl vzpomenout, jak se jmenuje. Ale rozhodně na mně zanechala následky, jinak bych si na ní po těch letech nevzpomněl. Když jsem si pouštěl po těch letech ukázky na youtube, už to nebylo ono, ale v dětství to pro mě byla bomba. Skvělá Jennifer Connelly, David Bowie, bludiště, skřeti a hlavně atmosféra.(6.4.2009)

Jako dítě jsem to neviděla, takže při hodnocení netrpím nostalgickým komplexem. Přesto dávám vysoké hodnocení. Tahle pohádka má zkrátka cosi v sobě, takže ani zjevná zastaralost nevadí (zastaralost u žádného filmu podle mně prostě neexistuje). Byť veškerá plyšová zvířátka mi byla protivná, ostatně jako všude, tak o to úchylnější byla jejich kombinace s Bowiem. David Bowie v šílených vlasech křepčící a kopající do chlupatých příšerek...to je jedna z nejbizarnějších věcí, co jsem kdy viděla! Příběh je kombinací několika klasických pohádek, ale jsou v něm hodně silně znát všelijaké symboly, archetypy a ehm....poselství? No, jasně, ta obsahují většinou všechny pohádky, ale tady to bylo zkrátka tak silné...uf, asi jsem ze zbláznila, že tam vidím...všelijaké....ty...no...prostě spíše pro dospělé:) Ale líto mi je, že jsem to neviděla už jako malá.(26.4.2011)

Nedoceněný film, který na svou dobu stál ranec, je to na něm vidět, ale finančně propadl... Škoda. Vizuální orgie v dobách, kdy CGI neexistovalo.(18.3.2018)

Pamatuju se, jako by to bylo dnes, co jsem usedl jednoho dne ráno k televizi a tam začínal Labyrint. Je to už hodně let zpátky, ale tato fantasy pohádka mě uchvátila výbornými maskami a vynikajícím hudebním doprovodem a dnes tomu není jinak. Takže jasných 85%.(13.3.2009)

Tohleto mi nějak uniklo a dnes už z takového příběhu prostě nemůžu mít to, co bych z něj mohla mít jako malé děcko. Jsem zvědavá, co na to budou říkat moje děti, až jim to pustím. Pak možná komentář rozšířím o jejich pohled. Za mě tedy zatím kouzelné figurky skřítků, spousta pěkných nápadů velmi přesvědčivá bažina věčného zápachu.(16.4.2013)

Fantasy mám rád a Labyrint nie je výnimkou, je to vcelku zaujímavé a originálne. Vizuálne veľmi podmanivé. Technické spracovanie je na svoju dobu fajn, teraz môže prijsť niekomu smiešne. Postavy boli skvelé. Jennifer Connelly ešte ako malá je taktiež dobrá. David Bowie ako záporák? No zaujímavé, ale nie príliš originálne. Piesne počas filmu si mohli odpustiť. Český dabing je celkom dobrý. Pre menších divákov je Labyrint ako stvorený. Film má stále aj po rokoch svoje čaro. Chcel som dať 4*, no predsa tie roky už robia svoje. 70%(4.1.2010)

7/10(4.5.2014)

Tento snímek jsem viděl asi po dvaácti letech a byl jsem mile překvapen. Příběh vypráví o dívce, která má nevlastního malého bratříčka a nebaví ji se o něj starat, proto vysloví zaklínadlo, které zavolá krále skřítků a ten si malého Tobyho chce nechat. Dívce Sáře dá 13 hodin na to, aby prošla jeho labyrintem, který skýtá hafo potvůrek, skřítků a komářích víl. Při svém dobrodružství si i mezi těmito potvůrkami Sarah získává přátele, kteří ji dopomohou až k vítězství nad králem skřítků Davidem Bowiem. Tento snímek bych doporučil především odrostlejším dětem, avšak i dospělí a děti si přijdou na své.(24.2.2008)

• Radiq

Takovej šit že má 76% hodnocení? Možná na svou dobu to něco znamenat mohlo, ale teď to znamená kurevsky málo. Nejde jenom o triky a gumovy postavičky, ale i ten příběh a neuvěřitelně stupidní hlavní představitelka, která je buď naivní nebo uječená. Snaží se to hýřit mnoha originálními nápady, ale mě to teda vůbec nebavilo. David Bowie taky není žádná perla. I když jeho hudba se poslouchat dá a je to velká hudební osobnost, tady s tím hárem a v punčocháčích je spíš tak jakoby dětsky zlej, než doopravdy zlej. Takovej zloduch 80. let to je. Ani když tam zpívá, tak se mi to nelíbí, protože ta hudba je prostě moc i na mě. Zpěv, jakožto hlas, to jo, ale jinak nuda největší.(15.1.2010)

První film, který jsem viděla s Davidem Bowiem. Samozřejmě se mi líbili písničky a je to dobře udělané fantasy, možná s trochu zastaralou technikou. Příběh je jednoduchý, nic originálního, trocha černého humoru a krásná Jennifer Connelly. Docela to ušlo. :)(17.5.2014)

Tohle je tak trošku film mého dětství, ke kterému jsem se po dlouhé době vrátila. Je skvěle nadčasový a nápaditý. Líbí se mi způsob, jakým byly ztvárněny veškeré kreatury. Chvílemi je příběh i celkem dost vtipný a diváka prostě baví. Některé písničky jsou povedené, některé jsou horší, což trošku divákovi zkazí dojem. Každopádně pro mě velká nostalgie a brzy se na něj určitě kouknu znovu.(13.1.2016)

Dějově velice primitivní koncept s ale docela pěkným pro nás již oldschoolovým vizuálem. Je to prostě stará škola bez počítačových efektů s dějem o tom jak holka hledá svého bratříčka a musí pro to abysolvovat cestu labyrintem do království skřítků. Nic objevného, pro fanoušky Davida Bowieho potěšující, pro nás ostatní již zastaralé béčkové fantasy o hledání sebe sama a přátelství. 65%(31.10.2018)

Hoodně silné 4*. Film už jsem dlouho neviděl, ale v mládí jsem byl schopný se na něj dívat pořád dokola a zanechal ve mně silný dojem. V mládí bych ho hodnotil určitě na 5, dnes bych asi ubral tu jednu hvězdu za starší stylovost, ale jinak skvost tenhle film :)(12.9.2010)

Výborná fantasy z produkce George Lucase, spousta originálních postaviček, výborné trikové zpracování. Filmu nechybí také trocha černého humoru (zcela jistě zásluhou Terryho Jonese). Velmi dobře zrežírováno Jimem Hensonem a čele s mladou (a výbornou) Jennifer Connlly a Davidem Bowiem a jeho hudbou.(14.11.2010)

Takhle nějak si představuji rodinný film - děti se baví a rodiče se nenudí.... No a teď jsem si tady přečetla, že scénář napsal jeden z Monty Pythonů a tak je to jasné....!(19.1.2012)

Taková úchylnější variace na Čaroděje ze země Oz (ono taky kam se hrabe čarodějnice na Davida Bowieho a jeho mulit). V roli dívky bloudící labyrintem můžeme poznat pozdější držitelku Oscara za roli ženy geniálního matematika ve filmu Čistá duše (nebo krásnou Marion z Rekviem za sen).(28.3.2006)

Jeden z filmů mého dětství a navzdory "horší" technice působivý fantasy snímek (který jsem s chutí shlédla i po letech). Kdysi jsem dokonce chtěla zorganizovat své okolí, abychom si zahráli a natočili vlastní Labyrint: pro sebe jsem si zabrala roli (tenkrát bezejmenného) Davida Bowieho, už proto, že zde zpívá, a hlavně pro ty jeho vlasy. :-) Bohužel z nápadu sešlo, ale Labyrint mám ráda dodnes.(22.5.2008)

Tak nakonec celkem nic moc. Jim Henson se určitě vyřádil, ale příběh trošku pokulhává...přitom z myšlenky sobecké holky, co si musí projít peklem, aby pochopila, že není ta nejdůležitější, by se dalo vykřesat víc. Tragický je ovšem Bowie, který je herecké prkno, ale může se tu předvádět v upnutých kalhotech.(28.11.2017)

Opravdu to nebylo vůbec špatné. Ale pro mě (nevím, možná pro datum vzniku) trochu naivní. Možná i pro fakt, že jsem se místo na příběh soustředil na Davida Bowieho a jeho skladby, které především dodaly tomuto fantasy pohádkovému příběhu šmrnc a punc kvality. Jen tři hvězdy i proto, že film pro mě nesplňoval některé technické parametry. Ale to je fakt jen můj problém.(27.12.2012)

Vynikající fantasy pohádka, která mě sice tolik neoslovila jako Temný krystal, ale má skvělý černý humor, zajímavé nápady, velmi bizarní atmosféru a charismatického Davida Bowieho. Nebýt několik slabších chvilek (hlavně písničky) bylo by to za pět.(29.10.2005)

Všichni ho můžeme potřebovat.(17.11.2010)

• BetuSKA

Co to bylo...?! :D(27.4.2013)

Pakliže uvážím, že něco takového bylo natočeno v roce 1986, tak mi nezbývá než smeknout - úžasná fantasy pohádka. A Jennifer Connelly mi dokázala, že byla k nakousnutí již v mladém věku. :)(1.11.2013)

Velmi temná a pro děti i strašidelná pohádka s mladičkou Jennifer Connelly a vypečeným Davidem Bowiem.(9.2.2016)

Mě to bavilo, ale někde ve třetině se to zvrtlo a směrovalo k divákovi který si potrpí na citoslovce... To není fér, to říkáš často, zajímalo by mě s čím to porovnáváš...(23.4.2019)

Asi moje naprosto nej nej fantasy "pohadka" na ktere jsem vyrostl (tedy spolu se Scottovo Legendou, ale z te jsem mel nocni mury). I ted kdyz jsem si nedavno sehnal DVD original a na netu dohledal soundtrack, tak oboji tocim navzdory svemu veku dosti casto(mozna z nostalgie. Bowie uzasne zpiva, hudba od Trevora Jonese krasne vse dokresluje. Henson umi scenu pokryt manasky aby nevypadala TAK trapne i po 20ti letech, navic s penezenkou George Lucase se daji delat divy. Kdo to videl jako male dite, tak proste nemuze hodnotit jinak. Neverending Story je proti tomu proste nemecka saskarna :)(10.12.2006)

Chutná Jennifer Connely, skvelé príšerky, nadčasové vizuálne efekty ale niečo tomu chýba.. Slabinou je David Bowie , ktorý je skôr na smiech a myslím, ýe to malo byt naopak..Pesničky sa mi nehodia do tohto filmu.Inak V porádku 8)(26.8.2009)

Zajímavý nápad,veselé písničky a fantasmagorické příšerky taky super, efekty na tu dobu slušné a David Bowie film skvěle osvěžil. Pohodová oddychovka na odpoledne nejen pro děti.(31.1.2010)

Žiadne dobrodružné fantasy, ale fantasy komédia pre deti. Síce sú masky, kulisy a sem tam aj špeciálne efekty urobené majstrovsky, ale lutujem tých penazí, ktoré sa vložili na ich výrobu. Tento film nie je pre dospelých a 12 mi bolo už dávno-dávno. Hodnotenie: 55%(8.10.2013)

• tempus

Připravte se na kopii kopii Alenky v říší divů (atp.) ve které se ještě zpívá (ikdyž v animované Alence od Dysneyho se taky zpívá, ale tam je to přirozené a zde je to silně umělé.)*-[. Má to ale světlou stránku. Bouwie umřel, a jakož-to zpěvák, který hudbu vyvíjel kupředu (prý, já jsem ho neposlouchal), jsem chtěl si pro sebe objevit (jedno jestli za týden nebo za rok). Ze snímku jsem pochopil, že šel mimo mě z dobrého důvodu a že ho tedy nebudu ani zkoušet.(17.1.2016)

Zase jedna guilty pleasure. Ajajaj... Ale, když to vezmu kolem a kolem a srovnám třeba s Jumanji, rozdíl není zdaleka tak propastný... A ve sboru paťatých skřetů zpívá Trpasličí Kocour, takže co... 2,5*(16.6.2010)

Pri sledovani jsem si vzpomnel na Nekonecny pribeh, ktery mi prijde prece jen lepsi... Pro cca osmilete deti na zabaveni v sychravem odpoledni lze pouzit.(29.12.2013)

Film je dobře natočený, hlavně různé pohádkové bytosti od těch nejmenších po největší pobaví a zaujmou, ale na můj vkus je místy poněkud pomalý. Bowie je asi skutečně král skřítků, nebo přinejmenším mimozemšťan:-)(5.8.2003)

Hodně divná fantasy pohádka pro nespecifikovatelné publikum. Nijaký příběh se zřetelným "podobenstvím" o dospívání jí nedává moc šancí zaujmout, zvlášť když neustále lavíruje mezi dětinským blbnutím a zodpovědným vyprávěním. Takže ji nad vodou drží pouze vizuální nápaditost a trikové zpracování, většina kulis, loutek i maňásků totiž vypadá skvěle dodneška (tedy s výjimkou klíčovaného pozadí a dřevních digitálních pokusů).(4.4.2014)

Po letech jsem opět stanula před starou VHSkou (a kupodivu i ještě funkčním videem) s očekáváním a otázkou, jakou odezvu u mne vyvolá tento počin nyní. A ... žasnu a tleskám, jako dítě jsem věděla pouze : "Tak tohle se mi líbí!". A teď ? Vpravdě, nemůžu asi říct o mnoho víc:). Ale můžu se tetelit blahem nad každým barevným detailem, nad každou kulisou ( jednoduchou však působivou snad i tím víc), nad jednotlivými snovými výjevy, nad hudbou, nad Bowiem ... ach Bože! Propojení lehce dekadentního zjevu a laskavých charakterů je roztomilé a jistým způsobem velmi uklidňující a tak už chápu, proč jsem ani jako dítě nebyla nikterak vyděšená. Po celý čas z příběhu sálá poetická, umělecká atmosféra, která mě hladí po duši. Nic víc si nemohu přát... :)(20.8.2011)

Jeden z filmu u kterych cas sehral svou roli nekompromisne a tvrde. Zvlaste zvuky a hudba tahaji za usi. Zapletka prapodivna a z meho pohledu dost lacina. Ale porad se najde par dobrych forku, sympatickych postav a hezkych momentu. Doporucit tento film vsak jiz uplne nemohu. Pro vychutnani i v dnesni dobe by clovek musel byt skalnim fandou jednoho z hlavnich predstavitelu (David Bowie / Jennifer Connelly). Zde na csfd vcelku odpovidajici hodnoceni. 75% i za me. P.S.: Prevlikani a kostymy Davida Bowieho, k popukani!(6.8.2017)

Lituji, že tato fantasy pohádka se nevysílá u nás v televizi, protože by si určitě zasloužila větší ohlas. Nijak mě nepřekvapuje, že scénář psal ex-Python Jonesy, mladá Jennifer Connelly je skvělá a Bowie je podivně kouzelný. Skřítci a jiné příšerky jsou úžasně nedokonalí a kdo mě fakt dostal byl Didymus a jeho věrný oř Ambrosius :) Fakt to bylo moc pěkný.(2.2.2007)

skotačící bowie medzi príšerkami jima hensona a teen jennifer connelly ..najlepšia humorná fantasy(31.7.2009)

Tak jsem to asi po sto letech sehnal a viděl konečně znova. A myslím, že si to teď budu pouštět každoročně...(23.8.2009)

• cab

Prapodivne priserky brani a klasti cestu Sarah, ktera chce zachranit sveho maleho bratricka ze sparu vladce skritku. Opravdu mimo misu a absolutne mimo me chvilkove naladeni ci rozpolozeni. Krome snazive a sympaticke (Jennifer Connelly) nebo zajimaveho fantasy prostredi mi cely projekt prisel trapny, infantilni a postaveny na hlavu. Karikatura v podani (David Bowie) je otresna. 30%(28.4.2010)

pěkná výprava, průměrný scénář, pár plytkých písniček a velmi průměrný David Bowie...(10.4.2012)

Velmi zajímavě vytvořený fantaskní svět u kterého není smysluplnost nejen světa, ale i děje důležitá. Je to záchranná akce plná písní Bowieho, různých příšer a dětské hravosti.(15.3.2013)

Ta čtvrtá hvězdička je z nostalgie. Viděla jsem to totiž hróóózně dávno, ještě ve školce. Myslím si, že jsem to tenkrát ani neviděla celý ale moc dobře si pamatuji na scénu, jak černovlasá holka kreslí rtěnkou na zemi šipky, aby se neztratila a nějací potvory jí to vždycky překazí, když tu dlaždici otočí. Když jsem film nedávno náhodou objevila a podívala jsem se na něj po těch letech znovu, už jsem z toho sice trochu vyrostla ale ty staré triky mají pořád své kouzlo.(29.9.2015)

Zaujímavý fantasy príbeh v štýle Nekonečného príbehu plný smiešnych príšerok a vďaka prítomnosti osoby Teryho Jonesa aj plný monty-pythonovského humoru.(23.1.2004)

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Najlepšie na ňom je, že pod rozprávkou pre deti sa skrývajú hlbiny symbolov pochopiteľné až v dospelom veku a po štúdiu psychoanalýzy. Prvotný scenár pravdepodobne nebol myslený tak, ako nakoniec vypálil, no výsledok je nesporne vzrušujúci – tak ako Jareth, ktorý vo Froudových náčrtoch vyzerá inak, rozprávkovejšie a nevinnejšie, než „finálny výrobok“. Režisér Jim Henson sa viac zameral na Sarah, jej charakter a vývin; z čoho v podstate vyplýva, že Jaretha nechal napospas scenáru a Davidovi Bowiemu; ten svojej postave pridal zásadné prvky: teatrálnosť a šoumenstvo rockovej hviezdy, zrelú mužnosť kombinovanú s make-upom či dlhými vlasmi a v neposlednom rade vlastnú interpretáciu vzťahu Jareth-Sarah, ktorá sa odráža v piesňach. Ostatne, celý soundtrack (David Bowie, Trevor Jones) je výborný. Vizuálna stránka, napriek zastaralým efektom, krásna. Plus sir Didymus, červ, kostýmy, make-up, maškarnobálová scéna, ligotavý poprašok prakticky na všetkom, schodový labyrint vytvorený podľa Eschera... u mňa spĺňa všetky atribúty pre kultový film.(23.12.2007)

Velice kouzelná hudební pohádka se spoustou kouzelných příšerek, s tehdy velmi populárním popíkem Davida Bowieho a patnáctiletou Jennifer Connelly v roli sladké dívenky bloudící labyrintem. To vše skvěle výtvarně, vizuálně i režisérsky zvládnuto a v neposlední řadě Jennifer už jako mladá dívka přesvědčila o svých hereckých kvalitách, leč bohužel tento fakt zůstal Hollywoodem dlouhá léta nedoceněn. Tento film jsem viděl poprvé jako puberťák a přiznám se, že jsem se tehdy do Jennifer na první pohled zamiloval a jejím velikým fanouškem fanouškem jsem dodnes - Jennifer je krásná, má zvláštní vnitřní kouzlo a především umí hrát, co víc si u herečky přát!(27.10.2009)

Labyrint by som zaradil do zvláštnej kategórie. Príšerky, ktoré sú jasné hračky a pri každom zazretí som myslel na to ako je pod hŕstkou látky niečia ruka alebo postava ktorá sa snaží imitovať pohyb čuda. Hračky, ktoré majú aj jazyky s chlpatej deky. Dej dopĺňajú nudné pesničky s divnými NEhumornými kráciamy. Na druhej strane musím povedať, že sa jedná s môjho pozorovania o dosť zaujímavý priebeh deja. Vtelil som sa do rokoch 1993, kedy by sa to mne osobne veľmi páčilo. Určite to viac dá dnešnému dieťaťu do života ako väčšina dnešných rozprávok. Preto sa váhy v bodovaní vyrovnali...(28.4.2011)

Takovéhle filmy mají i v dnešní době velkou cenu a jen je škoda, že je v televizi pouští tak málo. Musím pochválit kvalitní propracování skřítků a jiných postav. Dnes by se využilo 3D, což je škoda. Některé filmy stráží jen počítačový zásah. Je nesčetně animovaných pohádek, ale mě se zdají nudné a okoukané. Ale dílo, na kterém si člověk dal tu práci s grafikou bez většího počítačového zásahu, stojí za uznání.(15.8.2011)

To bylo ale milé překvapení. Přítelkyně měla náladu na fantasy a vybrala tohle, tak proč ne. Tento film mi už dlouho unikal a konečně na nej došlo. Mladičká J. Connelly dokazuje, že už v 16 letech byla výbornou herečkou a dnes je jasné, proč patří mezi ty nejlepší. Moje první větší zkušenost s hudbou D. Bowieho a spokojenost rozhodně na místě byla. Co se týče filmu, nebylo to vůbec špatné. Skřítci byla povedení, efekty na rok '86 na úrovni. Hudbu už jsem zmínil - moc líbivá. Příběh hodně dobře vymyšlený. Líbilo se mi to. Opravdu jsem spokojen.(5.2.2012)

• Hepy13

Labyrint jsem chtěl vidět jen kvůli Jenn, a ona je skutečně jediná co z tohoto filmu stojí za pokoukáníčko. Kdybych film viděl jako dítě, a před 20 lety, bych byl z toho paf, mozna tak jako s Nekonečného příběhu.(25.5.2015)

Labyrint sice může na někoho působit naivně až směšně (nejen kvůli Hensonovým plyšákům), ale mě se to líbilo (nejen kvůli Hensonovým plyšákům). Zaprvé, Labyrint je opravdu čistokrevná a plnohodnotná fantasy (a říkejte si co chcete), za druhé, je v tom David Bowie a je naprosto geniální, charismatu má na rozdávání a za třetí, Jennifer Connely byla v šestnácti neuvěřitelná kočka, ze které se mi tajil dech (a navíc umí i hrát). Davidovy písně jsou neméně parádní a hlavně v kombinaci s finále na schodech umí skutečně nemálo strhnout. A Hensonovy plyšáci, kteří mimochodem v nemálo případech byli Warwick Davis nebo Kenny Baker mají skutečně rozmanitou podobu a i díky nim je to tak moc fantasy. Jasně, podruhé se na to už asi nepodívám (i když přesně tenhle typ filmů mě magickým způsobem přitahuje, takže těžko říct), ale je skvělé, že Labyrint dokáže zaujmout i dnes, protože upřímně, jeho zápletka skutečně není nijak pitomá a místy je to občas i napínavé. Otázka je, jak by to vypadalo bez Bowieho, ale to nemá vůbec cenu řešit, protože to Bowieho má (a Jennifer Connely). Chtěl jsem se kouknut na kultovní dobrou fantasy a kultovní dobrou fantasy jsem skutečně dostal, takže mi film ve výsledku udělal velikou radost a já ji klidně můžu doporučit, i když to už asi všichni viděli před dvaceti lety. 80%.(9.6.2017)

Pěkná pohádka s hudbou i příjemnou rolí Davida Bowieho. A v roli dívky, která jde do pohádkové země labyrintu zachránit svého malého bratříčka se tu představila později slavná Jennifer Connelly.(10.2.2007)

Přesto, že jsem jako dítě ani jako mladistvý tento film neviděl, a poprvé ho shlédl až dnes v devětadvaceti, musím dát prostě pět, jelikož tak kouzelnou fantasy bez zbytečně velkolepých počítačových triků, zato ale s fantastickými fantaskními postavami (Ludo, Hoggle a pan Didymus se svým ořem byli prostě bez chybičky) a mistrem Davidem Bowiem a mlaďonkou Jennifer Connelly jsem dlouho neviděl. Škoda, že tento projekt finančně propadl, zasloužil by si status legendární.(6.10.2016)

AMBROZIO jedeš špatným směrem, bitevní pole je na druhou stranu ... :) Většina z vás zná Labyrint z dětských let a hvězdičky dáváte víceméně z nostalgie... A možná by vás zajímalo jak by se vám tato pohádka líbila dnes. Můžu vám na to odpovědět, protože já jsem do Labyrintu Davida Bowieho vstoupil ve "zralých" 23 letech poprvé a. . . . . . . a moc jsem si toto dobrodružství vychutnal, pobavil se a dokonce se i pákrát upřímně zasmál. Tutam se objevila nááramně vychytaná postavička, tutam se pronesla opravdu super hláška... Takže opravdu fajn. Pokud tedy vynechám hned několik nudných hudebních částí filmu... Ale nenechám si tím zkazit povedený pohádkový zážitek :)(25.9.2009)

Byl to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, když jsem byla malá, takže proto dávám, tak vysoké hodnocení. Kdybych Labyrint viděla poprvé až nyní, vypínala bych tak po 15 minutách.(21.10.2010)

Skvělý fantasy, které by si neobešlo bez skvělého Davida Bowieho a jeho talentu https://youtu.be/dDkp7GysvbY https://youtu.be/k8qs16mAU0s /85%(21.4.2018)

Neznášam Muppets a nikdy som ich nemal rád ovšem v tomto filme mi absolútne nevadili pretože pán Jim Henson bol kúzelník a dokázal to spracovať do posledného detailu a to sa cení.Rozprávka plná bizarných bábok a psotavičiek, ktoré dokonca tancujú a spievajú,pekný jednoduchý príbeh, krásne mladá Jennifer Conelly a hlavne David Bowie v roli zlého kráľa Goblinov .. no bez neho by to ani nefungovalo.Kedysi dávnejšie sa mi ten film nepozdával, predsa len tých bábok bolo na mňa veľa ovšem až dnes vo filmovom svete lepšej technologie a zhliadnutí na Blu ray ho oceňujem ako šialene zábávný film možno skôr pre nás dávnejšie narodených , dnešná mládež to ťažko ocení ovšem ak sa vo filmoch aspon trochu vyzná prácu Jima Hensona a ten pekný rozprávkový svet plný bábok môže zafungovať.(15.1.2019)

Nádherná Fantasy pohádka z mého mládí.Krásna Jenifer hledající malého brášku v Labyrinthu plném skřetů a trolů :).K tomu výborná Hudba D.Bowieho.75%(15.2.2007)

Nezapomenutelné, naprosto geniální fantasy mého dětství...(28.9.2011)

Alenka v říši Muppets show.Pro fandy D.Bowieho povinnost.Ale to já nejsem.(14.1.2012)

I v konkurenci dnešních počítačových animací jde o skvělé fantasy aneb stará dobrá precizní ruční práce. Ve skutečnosti právě ta je v dnešním přetechnizovaném světě jednou ze silných stránek tohoto snímku. Dovedu si představit, že byl snímek mohl být velmi zajímavý (ne-li zajímavější), kdyby byla jeho námětem Alenka v říši divů - způsob zpracování (včetně obsazení Jennifer Connelly) mi přijde pro tuto knižní předlohu jako dělaný. Škoda, že se Labyrint ve své době příliš neuchytil, v opačném případě by třeba k adaptaci, která by vyplnila 60letou mezeru mezi Disneym a Burtonem, došlo. Ostatně Labyrint je stylu Burtona velmi blízký (abych se tak vrátil k původnímu snímku). 70%(18.5.2013)

Nic jsem od toho nečekal, ale mile me to překvapilo. Hlavně Bowie. Myslel jsem, že je to nudnej zpěvák a on je i docela dobrej herec. A celkem mě zaujalo, že to bylo hodně muzikální, bylo to dostatečně strašidelný pro děti i dospělé a snad jsem tam postřehl i náznak kritiky společnosti a trochu filozofie. Rozhodně rodinný film a řekl bych, že velmi záživný a akční. Sice míchaly záporné postavičky, jak se dalo, ale proč ne. Potěšilo mě to, i když to možná mělo dost blízko k Alence v říši divů.(24.9.2013)

Příběh plný humoru i napětí,výborných efektů a kouzelných scén. Svět labyrintu je zaplněn panoptikem nejrůznějších postaviček, zrůdiček- je toho až moc - a vládne tomu bizarní Bowie.(6.2.2003)

Jelikož jsem Bowieho fanoušek, bála jsem se, aby mě ten film nezklamal, ale po shlédnutí tohoto fantastického filmu jsem přesvědčená, že Bowie hrál pěkně a krásně tam zpíval (dostal mě hlavně ten začátek poslední písničky) a na jeho trencle budu ještě dlouho vzpomínat :D. Jsem strašně ráda, že jsem ho viděla, že jsem viděla všechny ty třpytky a okouzlujícího Bowieho, který tam byl sice celkem málokrát a krátce, (hlavní postava byla Jennifer) ale stál za to... :) A myslím, že je škoda, že jsem tento film viděla až v závěru mých 15. let, protože by se mně jako menšímu dítěti líbil asi ještě víc, ale bylo krásný, jak Sarah řekla, že existují chvíle, kdy každý potřebuje v životě skřítky apod. ... :)(5.10.2009)

• Meteorista

Je to brutální loutková podívaná v tom dobrém slova smyslu, ale Bowie to kazí svýma songama z osmdesátých a to je zápor, jež nelze přehlédnout... Nebýt jeho jdu daleko výš, protože tento film je vizuálně hodně pestrý (mluví tam i klepadla na dveřích, no a nejenom ty) a vydařený.(7.5.2010)

Je to prostě srdcová, kouzelná záležitost.(22.5.2010)

• Kolssteyn

Chvílemi zajímavé momenty, ale obávám se, že nejen náramek byl z plastiku. Kdysi se mi to nelíbilo víc...(28.7.2011)

• Hapretor

David Bowie je úchyl první třídy. A děj je nuda. Do bludiště s Bowiem bych nevlez ani za milion dolarů/liber.(29.3.2013)

jednou jsem to viděla 6x za jeden týden. Bowie v legínách mě potom děsil celé mé dětství. Nerozumím, proč hlavní hrdinka raději nezůstala s Davidem a neužívala si všech výhod, ale proti gustu... pro mě nesmrtelné fantasy.(6.5.2013)

Od té doby, kdy v dětství tenhle film viděla poprvé se k němu stále vracím. Pro mě nestárnoucí srdcovka o naivní Sáře, v podání mladičké, okouzlující Jennifer Connelly, která musí projít labyrintem, aby zachránila svého malého bratříčka. Prostředí labyrintu ani po letech neztrácí svoje kouzlo a i dnes, když se na ten film dívám, tak bych chtěla takové místo navštívit. David Bowie je jako král skřítků naprosto úžasný a říkám si, že by Sára udělala líp, kdyby se vyprdla na Tobyho a místo toho se stala jeho goblin queen :-) I přesto, že obvykle moc nemusím filmy, ve kterých se moc zpívá,tak soundtrack Labyrintu je naprosto senzační, As the world falls down, je jedna z mých nejoblíbenějších písniček vůbec.(1.7.2013)

Krásný pohádkový příběh, u něhož jsem sice měl jisté výhrady, ale i tak se na to dívá moc hezky.(30.7.2014)

...ta pátá je za písničky ;o)(15.6.2009)

Pohádka pro děti, kde vám ještě zazpívá a zatancuje Dawid Bowie. Loutky jsou velice dobře vyvedené, vždyť jde taky od Hensona a scénář pořádně bizarní, vždyť jde také Terryho Jonese (a vše ještě v produkci George Lucase). Proč tohle tedy nemělo úspěch? Vždyť je to doslova klenot.(28.3.2012)

Průměrná, dost dětinská, fantasy pohádka, pro kterou mám ovšem slabost ze dvou důvodů. Jednak jsem ji poprvé viděla asi v 12 letech a po tradičních českých pohádkách + dětských filmech schválených režimem, na mě Labyrint působil jako zjevení z jiného světa (včele s Davidem Bowiem, který ve mě tehdy možná jako první mužský rozžehl jiskřičku s myšlenkou, že dospělí pánové nejsou nutně jen tatínci) . A za druhé: obdiv k Bowiemu u mě přetrvává i nadále, takže za něj dávám filmu hvězdičku navíc.(17.7.2012)

Tahle "fantasy pohádka" dokáže navodit zajímavou magickou atmosféru. Bowiemu se ústřední skladby povedly a podtrhují "atmosféru" snímku. K dobru snímku přičtěme dále Bowieho originálně netradiční vizáž a slušný herecký výkon, plus už tehdy okouzlující "teenku" Jennifer :) Celkový kladný dojem kazí snad jen slabší trikové efekty a poměrně jednoduchá dějová linie.(14.8.2012)

• Chip89

Spoustu lidí se mnou nebude souhlasit, ale já jsem se šíleně nudila. Pohádka o ničem.... Dostával mě král skřítků s neuvěřitelně obepnutýma kalhotama. Dvě hvězdičky dávám za to,že na tu dobu jsou úžasný ty příšerky.(28.12.2012)

Asi žádný film jsem v dětství neviděl víckrát. A jelikož jsem byl už tenkrát filmový fajnšmekr, musím s hodnocením vysoko.(24.8.2013)

Když mi bylo osm, byla to pro mě největší pecka a skoro vždycky volba, když jsem ukecal mamku jestli si můžu něco pustit na videu.. :)(23.5.2014)

Dělané je to perfektně, to je bez debat. Ovšem atmosféra na mě působila až moc tísnivě, tak, že už nebudu mít chuť pustit si film znovu. Na rozdíl třeba od stylově podobného Nekonečného příběhu.(28.2.2015)

Veľmi by som si želala, keby túto parádičku natočili v súčasnej dobe s poriadnou dávkou trikov, super-peckových efektov, skrátka pod taktovkou Petera Jacksona! Ale vážne: očaril ma príbeh, neočarilo ma jeho stvárnenie. Niekedy balansovalo na hrane vkusu a hnusu. A David Bowie.. pri všetkej úcte.. ako kráľ škretov podľa mňa neobstál. Zato Jennifer Connelly bola úžasná!! Škoda.. nadšenie tak zostalo niekde na polceste.(9.1.2017)

Kouzelný pohadkový příběh, který sedne oku, uchu i duši. Něco mi sice říká, že jako dítko bych z něj tak nadšený nebyl, ale dnes si u něj vrním blahem(4.1.2007)

Tento snímek jsem si pořídil především kvůli Bowiemu, kterého mám rád. Nebyl jsem nakonec zklamán ani filmem jako takovým. I když Bowieho hudba 80.léta ( pro mě výborná ) dnes málokoho osloví. Avšak zde vytváří krásnou atmosféru. Velmi je povedený úvodní a závěrečný motiv písně Underground a ploužák As The World Falls Down. Labyrint je něco na způsob Nekonečného příběhu. Milý pohádkový příběh, který potěší i dospělé. S chutí se na něj rád kdykoli podívám, David hraje fantasticky. Pohladilo mě to na duši.(3.3.2009)

Je to dětinské, infantilní a poměrně přímočaré. Ale i přesto to má své kouzlo dětské kouzlo. Jak už jsem četl v některém komentáři - je velká škoda, že jsem neviděl tento film (pohádku, která vlastně ani neví, pro koho je přesně určena) jako dítě. Určitě bych se k němu vracel s nostalgií. Takhle můžu dát jen slabší 4 hvězdičky (76 %). Hodnocení snižuje občasná enormní infantilita (jako by byl snímek pro děti do 5 let), poplatnost 80. letům (který do celkové kompozice prostě nepasuje), celková umělost prostředí a fakt, že se David Bowie opravdu drží a nedostává tolik prostoru, kolik by dokázal patřičně využít. Do kladů tohoto rozporuplného dílka zcela jistě patří prima humor a všechny ty roztomilé příšerky. V podstatě tu nikdo není skutečně špatný. A když dá divák volno mozkovým závitům a při některých tricích přimhouří oči, bude se jistě dobře bavit. ;-)(24.3.2011)

• Bounded

Takhe ne pane Bowie, sice vám zpěv jde a ty legíny vám moc taky moc sluší, ale ty texty a tanec s dítětem, to je na mě moc random a navíc nezábavné. Jennifer Connelly tu taky moc nejiskří, její charakter je v podstatě naivní, rozcapený harant, ale v jádru je to dobrák (kdo by to byl čekal). Občas probleskne kousíček potenciálního většího příběhu, ale v zápětí se ztratí pod nánosem blbosti. Není divu, že produkoval Lucas, ten čeho se dotknul po roce 1983, to zmrvil. Já radši Mia nebo tu stokrát omletou Alenku, to je čistokrevný nonsense a nemá tak nemožně ublbený konec.(3.5.2012)

Krásný fantasy příběh. Jednoduchý, leč poutavý. Skvělé scény a hlavně skvělé nápady (prostorová imaginace se schodišti byla skvělá). Ani po těch letech v mém hodnocení film na kvalitě neztrácí.(29.6.2013)

Asi takto - pohádky z 80. let se dají dle mého objektivně již těžko hodnotit. Proč? Protože laťka dnešní doby je TAK moc nízko a produkce chrlí jednu akčňárnu za druhou, která navíc musí končit velkou bitvou, že se na obrazutvornost dost zapomíná. Ano děj Labyrintu nebyl a ani dnes není nejsilnější stránkou, ale filmaři se zkrátka poctivě snaží přicházet s nápady na zahnání nudy, a to se jim zkrátka daří. Právě ona poctivost a roztomilost zkrátka u mě po tolika letech abstinence umí zahrát na správnou strunu (ale to i Predátor či Vetřelci, jen to je trochu jiná tónina). Popravdě pro mě byla asi největší zásaha motivace Krále. Snažil se hlavní, nezletilou dívenku opravdu balit?:)(25.5.2014)

(96%) I po těch letech stále pohlcující atmosféra. Povedený vizuál a skvělé masky. Líbivý herecký projev roztomilé Jennifer Connelly, ale hlavně neskutečné charizma a hlas Davida Bowiho. No a v neposlední řadě naprosto úžasná hudba (Úvodní titulky a bálová scéna vedou). Jednoznačných 5*, bez váhání :-)(4.1.2017)

Nemecky nazov: Die Reise ins Labyrinth(7.10.2008)

Taková dětská pohádka na dobrou noc. Nechybí několik vměstnaných rad do života, ale od toho pohádky přeci taky jsou :). Nejni to tak špatné. Námět byl výborný, škoda, že scénář a následně režie už tak dobrá nebyla. Korunu tomu nasadil David Bowie, jenž si měl své pěvecké excesy ventilovat na koncertech a né je míchat do pohádky. Film produkoval režisér hvězných válek což mě přivadí na podobnost ne čistě náhodnou mezi Ludem a Žvejkalem z hvězdných válek. Inu asi vášeň pro rezavý opice. Ty 3minutové titulky na začátku taky nenavozují patřičný rozjezd filmu.(2.11.2008)

Úchvatná Bowieho hudba. Zvláštní, na mé dětství trochu prapodivná pohádka, která mě dnes baví snad ještě víc pro svou fantastičnost (skřítci, labyrint, různé postavičky chlupaté i nechlupaté, pištivé a kousavé, skryté tváře Bowieho v různých šutrech a keřích - všimla jsem si až po opravdu dlouhé době -, dnes už staré, ale stále půvabné efektíčky apod.). Navíc tomu neschází vtip. Myslím, že boule na Bowieho elasťácích mě donutila tak brzy dospět.(10.3.2011)

No joo to si pamatuju,už jako malé se mi to líbilo.Teď, když jsem to konečně pochopila (ačkoli ve filmu není nic k chápání) to mám ještě raději. Krásná pohádka.Sice starší ,ale pořád se na ni moc ráda dívám.Bowie je velmi vtipnej a skvělej(až na ty kalhoty)! Jennifer Connelly je tam nádherná taková ještě nevinná.Atmosféra labyrintu je vážně kouzelná, vizuálně skvělí.(8.4.2011)

Můj oblíbený asi od 10 let, kdy jsem film omylem nahrála z televize na VHS. Skvělá Jennifer Connelly, dobrá hudba a plno chlupatých příšerek, tak škaredých až si je člověk zamiluje..Ovšem nejlepší je na začátku ten malý červíček ve zdi, jak říká " HOJ" . Asi mě moje děti budou nenávidět, když je budu nutit dívat se na 30 let starou fantasy pohádku.(13.10.2011)

Pohádka pro dospělé - asi proto jsem jako malý špunt měl z ní strach a bratr toho využíval ve svůj prospěch. Byl jsem malý Toby, kterého měl unést král skřítků a já bych se potom stal goblinem. Po delší době jsem film viděl jako dospělý a velmi si ho oblíbil. Ať šlo o pěkný děj, výbornou hudbu či kvalitní herecké výkony Davida a Jennifer. Pravda je, že efekty jsou zastaralé, ale to nikomu přece nemůže vadit.(4.1.2012)

David Bowie jako král skřetů, kteří unesli dítě.....místy úžasné, no prostě dvěma slovy "moje děctví". 4/5(4.2.2012)

Díky své dceři jsem tuhle výbornou fantasy viděla mezi jejím čtrvtým a pátým rokem asi 50x. A neomrzela. Nádherný nadpozemský David Bowie v roli krále skřítků, kdy stejně doteď nevím, jestli byl skutečně tak zlý, nebo spíš nešťastně osamocený, jeho originální hudba, vypracované loutky, vychytávky v Bludišti dávno před Potterem a podobnými, bažina věčného zápachu....prostě perfektní podívaná. Jediné, co mi trošku vadilo, byl pocit, že Jennifer Connelly hraje poněkud dřevěně, ale zachránil to její pěkný vzhled.(5.1.2013)

Fantasy pohádka typu "nekonečný příběh", s jednodušším příběhem, jednoduššími efekty, jednoduššími postavami. Ale i přes ošlehanost časem příjemné koukání, přestože to není film mého dětství...(7.3.2013)

• Pitryx

Přeslazené a přeplácané!! Nejraději bych filmu nedal vůbec nic. Už kvůli Bowiemu a jeho hýkání ve filmu /hudbě/. V postavě Jaretha je ještě nesnesitelnější, než normálně. Kdo mu šil kostým, proboha??!! Kritiku zaslouží také medová Sarah, která čímkoli projde, vlastní na sobě čistě seprané šatky a čisté džínsy. Zase, ale musím objektivně přiznat nápaditost loutek a přímočarý děj, který má spád. Rozporuplné dojmy z filmu tedy shrnu a snímek ohodnotím jako malinko podprůměrný. 230120119248/9654(6.2.2014)

Nádherná pohádka, poetická. Spolu s Temným krystalem to nejlepší z maňásků.(11.1.2016)

Pro mnohé průměrné fantasy ... pro mě určitě ne . :-) Na 86. rok velice zajímavý námět s hodně slušným provedením. Po vizuální stránce opravdu o dost převyšuje své současníky ( Za mě byl Bowie super . )(1.5.2018)

• KubykF

Strašně naivní film s šíleným soundtrackem a sympatickými postavami typu Ludo či Hoggle, vhodné spíš pro děti, měl jsem co dělat abych to dokoukal. Chvílemi mě to spíš iritovalo, ale proti gustu... mínus hvězdička za ty šílený zpívaný sekvence... :-) Kdybych měl zabavit děcko filmem, tak bych po tom sáhnul. :-)(13.11.2018)

Docela dobré fantasy, ale nevyrovná se Nekonečnému příběhu, které mu se trochu podobá. Hodnocení: 60 %(2.9.2011)

Překrásně udělaná nuda k uzoufání.(16.1.2015)

Jiste, na dnesni pomery se jedna o usmevnejsi zalezitost, nostalgicky faktor ale hraje hodne nahlas a cloveka, ktery s Labyrintem vyrustal, musi i po letech potesit tuna dobre animatroniky, bezelstny pribeh a kralujici Bowie. Kouzlo doby se malokomu podarilo zakonzervovat tak, jako Hensonovi v tehle dobrodruzne podivane. A Ludo je typek!(2.2.2016)

Kvalitna rozpravka pre deti aj dospelych az na tie "super" pesnicky(21.5.2008)

80. léta jsou na filmu dost znát, prakticky film je stejně starý jako já a je to prostě vidět, ale už když mi bylo 13 a já tu pohádku viděla...dodnes mi nikdo nevymluví, že to byla jenom pohádka pro děti :-D prostě ten podtext tam vidím i po těch letech, zvláště v té skvělé písničce As the world falls down :-). Za sexyho Bowieho ve skvělých elasťácích a s vlasy podobnými MacGyverovi po zásahu elektrickým proudem, si to opravdu zaslouží ten plný počet :-)(10.9.2011)

Kombinace Bowieho jako krále skřítků a jeho písní a uplých legínů, je vražedná !!! Od dětství moje nejoblíbenější pohádka !!!(15.2.2012)

Výprava, kostýmy a správná míra dekadence a nemohl jsem se jako malé dítě nezamilovat.(14.12.2012)

Strašně tu žeru Bowieho! Až je mi z toho trochu trapně...(22.10.2013)

Skvělá pohádka, vizuálně úchvatná podívaná a David Bowie a jeho písně jsou balada pro uši. Poprvé jsem viděl před mnoha lety a byl jsem unešen. No nedávno jsem si na Labyrinth vzpomněl a z nostalgie jsem se na něj podíval. No mezi prvním a posledním shlédnutím spatřili světlo světa všechny možné a nemožné Karkulky a Doby ledová a Shreci a jím podobní a tak se zdá, že pohádka už dost zestárla. Nemyslím snad ani tak trikově, ale už mě tolik neuchvátila. Dal bych tři hvězdy, z nostalgie jednu přidávám. 75 %(23.1.2014)

Díky tomuhle filmovému dílu jsem byla od dvanácti platonicky zamilovaná do Davida Bowieho (ted zpětně mě to trochu děsí, když se dívám na ty jeho legíny! :-)) ) Viděla jsem to snad stokrát (na VHS, vždycky když jsem byla nemocná :-) ) Veliká nostalgie! Prostě moje srdcovka.(23.3.2015)

Čím jsem starší, tím nalézám v tomto filmu hlubší a hlubší pointu. Děj je vlastně také takový labyrint, jen jím projít až do konce a nalézt To, oč tam běží - nejen vizuálně. 5/5(16.1.2016)

Opravdu nádherné fantasy s nádhernou Connellyovou a celé je to podbarveno nádhernou hudbou. Výtečné masky, parádní nápady a skvělá atmosféra. Miluju tento film a řadím ho mezí svých TOP 5 fantasy.(8.6.2008)

Výborný starší film doprovázený písničkami Davida Bowieho. Jeden z mých oblíbených, když jsem byl mladší...(22.3.2009)

Připomíná mi to pohádky, které jsem sledovala jako dítě. Škoda, že jsem se k téhle dostala až teď. Ale bavila jsem se. Když občas potřebujete vypnout a odpočinout si od všemožných novodobých triků , Labyrint je ideální. Roztomile infantilní děj vyvážily propracované potvory všeho druhu.Nejsympatičtější je tradičně Bowie (skvělé vlasy) . Hudba se k filmu výborně hodila. Příjemná oddychovka.(17.10.2012)

Je to zastaralé. Bowieho legíny jsou strašné. Sarah je na facku. Je to infantilní. Ale i přes to všechno to je super pohádka, která ve své podstatě znázorňuje dospění mladé puberťačky. Dal bych tři hvězdy, ale za As The World Falls Down navyšuju o jednu :)(25.1.2014)

Bowie a mladá Connelly, je to takové technicky dost mimo mísu, ale díky démonickému Davidovi a naivnímu předstírání Jennifer celkem snadno snesitelné, ta studiovost je sice do očí bijící, ale místy je to i nechtěně vtipné. Nostalgie.(24.2.2014)

• Scaevola

Příběh zcela poplatný době svého vzniku a pohádka s morálním ponaučením, že volat skřítky na pomoc je hloupý nápad... Nebo snad podobenství o ztrátě panenství a přerodu hrdinky v ženu, kterýmžto směrem se ubírají písničky? Bohužel zřejmě ani jedna z možností - mnohem spíše se jedná o pouhou exhibici Lucasových příšerek a Bowieho pop-estetiky 80. let. A to ještě hodnocení zlepšuje dokonale nevinná J. Connelly a několikeré nápady, z nichž je cítit pozdější poetika settingu Planescape.(22.4.2014)

• MartinSTFC

To bylo psycho. :D Inu, na čtyřletého to na mě mělo větší vliv. Po všech těch letech se na to dívám a říkám si, jak málo stačí dětské fantazii. David Bowie, kvůli kterému jsem se k filmu po letech vrátil, mě nijak zvlášť neoslnil. Jeho hudba prostě převládá nad jeho hereckými výkony. Opravdu mě to nebavilo.(15.11.2014)

Fantastické fantasy! Jednoduchá zápletka, tínedžerka je úplne vytočená z malého urevaného bračeka a tak ho "predhodí" škriatkom, aby mala aspoň chvíľu pokoj. Kliatba však naozaj vyjde a ona sa musí dostať ku kráľovi škriatkov (David Bowie), aby ho zachránila. Všetko je hrané, postavičky su skvelé, David Bowie ako uliaty, herečka krásna. Jeden z mojich najobľúbenejších filmov vôbec. Pozor, nepúšťať to malým deťom, miestami pôsobia postavičky strašidelne, a to úplne všetky!(1.9.2015)

Vinikající pohádka ,perfektně natočená a hravá ,která i po letech dobře baví.(20.10.2015)

To čaro simultálneho dabingu dotváralo atmosféru dokonalosti.(7.12.2015)

Prijemna pohadka, rozhodovano mezi 3 a 4 *(29.11.2016)

Tenhle film je jakási '' anomálie '', druh filmu s kreativním nápadem který by nikdo nečekal ( např: Krotitelé duchů, Jurský park, Matrix apod. ). Co k filmu mohu říct? Je užasnej. Efekty jsou úžasné ( většina ), postavy jsou sympatické a David Bowie je supr ( hlavně jeho song Magic dance, pořád ji nemohu dostat z hlavy ). Příběh sice nedává moc smysl a jsou tam nějaké divnosti, ale film je moc povedený.(6.12.2016)

Vizuálne temer dokonalé, avšak príbehovo trosku prosté.(22.2.2017)

45% - komentář 20ti slovy: "Klasické" -oldskůl fantasy s pěknými příšerkami a vším co k tomu patří...ale...chození labyrintem bylo nudné, holka otravná a Bowie nijaký.(10.9.2017)

Tři hvězdy za Bowieho.(31.3.2018)

Velice povedená pohádka, která patří k mým oblíbeným. Jedinečné postavičky, přemíra fantazie, zajímavé obsazení.(8.7.2018)

Kouzelná pohádka, která osloví v každém věku. Doporučuji všem milovníkům Davida Bowieho. Speciálně pro Labyrint vzniklo 5 jeho písniček. Masky použité ve filmu jsou na tu dobu dechberoucí.(6.6.2019)

Je tomu asi 6 let co sem viděl tudle úžasnou podívanou, plnou dobrých vizuálních efektů na svou dobu a chytlavého příběhu.(28.11.2010)

• Loganberry

Celý se to hrozně táhne, chvílema jsme si říkala, ať milá Sára toho uřvanýho fakana už konečně najde. Jennifer Connely ale furt a dokola pobíhala mezi papundeklovými stěnami a umělohmotnými dveřmi, někoho zachraňovala a donekonečně se vykecávala. A konec samozřejmě protahoval (jako na potvoru) feminní Bowie. Jeho legíny však vyvrátily všechny pochybnosti (až jsem se mu tam musela pořád dívat)... Vidět to jako dítě, tak se mi to možná bude i líbit, ale teď z toho mám dojem nemastný neslaný.(21.12.2010)

• xEvilDeadx

NIKDY v životě jsem u žádného jiného filmu neusnul. Většinou jsou ty filmy tak špatné, že je dokážu vypnout. Tento byl ale tak špatný, že jsem se nedokázal ani pohnout, sebral mi všechnu energii... V popisu chybí "tragikomedie"!(20.7.2011)

Na svou dobu neuvěřitelně dobře udělané, efekty mnohdy působí lépe, jak u některých dnešních filmů a přestože je děj spíše pohádkový, určitě bych film neurčovala jen dětem. David Bowie do role skvěle zapadl, i přes příliš těsné gatě :D Putování hlavní hrdinky skrz magický labyrint, které se jí král skřítků snaží co nejvíc znemožnit, mě dokáže udržet u obrazovky ještě teď, podle mě jeden z filmů, který stojí za to, pokud má člověk rád pohádkové fantasy.(18.8.2011)

Dal bych tři ale krásná vizuální stránka a David Bowie si zaslouží 4 :-D(16.2.2012)

Pro mě velká vzpomínka. Bylo mi asi cca 8 let v té době tahle pohádka pro mě byla zážitek, proto mi i utkvěla v paměti a teď po letech jsem jí pustila své dceři. Koukala jsem s nostalgii a pořád se mi moc líbí. David Bowie je nezapomenutelný. Prostě pohádka bez zbytečného násilý a hrůzostrašných efektů.(27.2.2012)

i love bizzare...:)(26.2.2013)

Film jsem poprvé viděla jako malá holka asi ve 12 letech, a nikdy jsem nechtěla být Popelka, Zlatovláska nebo Sněhurka, ale když byl pohádkovým princem úchvatný Král skřetů Bowie, chtěla jsem být Sárou okamžitě. Po shlédnutí zůstal Labyrint v mojí hlavně už napořád jako důkaz že s fantazii je možné vše. A myslím že stejně jako smrad z bažiny věčného zápachu ho už nikdy nesmyju.(27.6.2013)

Geniální hudební podkres a herecké výkony nejen Bowieho z této pohádky dělají cosi víc.(11.1.2014)

Ach ta nostalgická vzpomínka na VHS a pirácky dabing, kdy jsem u toho seděl jako malej kluk a bavil se. No dnes už se na to s takovým zapálením nedívám, ale pořád mi ten film plnej podivných postaviček a jejich písniček, vykouzlý upřimný úsměv na tváři.(16.9.2015)

Labyrint jsem jako malý neviděl a možná je to škoda. Na film jsem se podíval kvůli hereckému obsazení Davida Bowieho a upřímně řečeno nevím úplně přesně co si o mám myslet. Líbily se mi ty příšerky a celý snímek má své kouzlo. Na to, že je Labyrint třicet let starý se na něj koukat dá. Svým způsobem je to mistrovské dílo, protože dnes už se takové filmy netočí.(24.2.2016)

V 1987 som v Maďarskom socialistickom kine počas prázdnin na výmennom tabore šiel povinne na Davida...a mam to rád dodnes. Pekná poučná rozprávka. 79%(22.2.2017)

Pohádka na LSD v rytmech Davida Bowieho. Zní to parádně, ale na mě to už bylo moc.(16.4.2017)

Film mě mile potěšil, i když jsem ho viděla už jako dospělá. Myslím, že si v něm něco najdou malé i velké děti. Navíc David Bowie a jeho písně film posunují laťku kvality o hvězdičku výše.(17.2.2018)

Můj první film s Davidem Bowiem. Možná jsem tuhle pohádku měla vidět, když jsem byla mladší. Možná jsem neměla mít tolik očekávání. David si přál být hercem, ale jsem upřímně ráda, že jeho ambice u filmu zůstaly nenaplněny. Jak sám zmínil, herectví nakonec nebyla úplně jeho parketa. To už taky víme, ale stejně ho chceme vidět:-) Příšerky byly mile zábavné, ale tempo vyprávění tak ukrutně pomalé, že jsem si ze všeho nejvíc začala přát, aby už byl konec.(26.2.2018)