simbaslon

Tento snímek pro mne byl velmi milým překvapením, byl jsem zaujat hlavně emočně poutavým příběhem a dokonalým Kevinem Spaceym, který mě naprosto přesvědčil o jeho mimozemském původu. K tomu všemu originální hudba a nakonec překvapivé finále. U mě dobrý! ()

666Carnage

Opravdu mysteriozní co si budeme povídat. Spacey hrál tak ladně, příjemně a s klidem, až jsem valil oči. Moc pěkný film. ()

Jespe-film

Hned od začátku jsem věděl, že mi tento K-Paxan padne do noty. Kevin Spacey je opravdu pan herec a já doteď přemýšlím, zda 4 nebo 5 hvězd.. ()

Nassau

I will admit the possibility that I am Robert Porter, if you will admit the possibility that I am from K-PAX. Now if you'll excuse me, I have a beam of light to catch. (8/10) ()

preclajsz

"Něco Vám chci říct, Marku. Něco, co ještě nevíte a kvůli čemu jsme my K-Paxané ušli dlouhou cestu. Vesmír se bude rozpínat a pak se zhroutí do sebe. A pak se bude znovu rozpínat. To se bude pořád opakovat. A to, co nevíte je, že až se vesmír znovu začne rozpínat, všechno bude stejné jako teď. Všechny chyby, kterých se teď dopustíte, budete prožívat ještě jednou. Všechny chyby, které v té době uděláte se budou opakovat znovu a znovu, už navždy. Takže moje rada je dát všechno do pořádku hned, protože máte jen tento pokus..." skvělý sci-fi drama, který člověka skutečně zaujme, zasloužených 86% ()

klukluka

To je šméčko. Necháte bejvalýho bourače z jatek plácat cosi o galaxii v souhvězdí Lyra, přičemž “znalostmi” ohromí i tvůrce americkýho vesmírnýho programu. “Ale jak to všechno mohl vědět, tati?” “Protože je to film, děti. Americkej film. A tam se může stát cokoliv.” ()

Han22

Psychiatr Mark Powell se ujímá pacienta Prota, který tvrdí je mimozemšťan z planety K-Pax. Prot vypadá jako člověk, v hypnóze odhaluje střípky minulosti, ale zároveň do všech detailů popisuje sociologii, přírodu i astronomické příznaky planety, které jsou vědecky správné, vidí UV světlo a umí komunikovat se psy, nebo nevysvětlitelně zmizet. K-Pax je film, který znám ještě z trailerů z videopůjčoven, ale dodnes mi unikal a vždycky jsem si říkal - tak jak to je? A je to úžasný film. Dva fantastičtí herci Spacey a Bridges, jejich jiskrné dialogy, vztah pacient/lékař který se mění v hluboké přátelství. Uvěřitelné emoce, děsivá tragédie z minulosti, parádní vedlejší postavy (celé osazenstvo blázince) a celkově parádní filmařina. Takový ten film, ve kterém Vám nic nepřekáží, nevadí, není co kritizovat. I to klišé "zaměstnaný otec co nemá čas na rodinu" jsem odpustil. A jak to dopadlo? SPOILER: To už si rozhodněte sami, protože režisér dává dost argumentů pro ten i onen konec. Můj názor je, že to do sci-fi nepatří, ale i tak je to moc krásný film. ()

Hopper

Veľmi príjemný scifoid s Kevinom Spaceym, ktorý snáď ani nevie zle zahrať. Slušne mu sekunduje J. Bridges, takže na svete je prekvapivo kvalitný film, ktorý neoslňuje akciou a nadupanosťou v každej minúte ale o to je ľudskejší a núti k zamysleniu. Skvelá hudba a vydarená kamera zážitok doplňujú. Treba vidieť. ()

cab

Dobre herecke vykony, zvlaste (Kevin Spacey) jako pacient s mnoha padnymi argumenty potvrzujici jeho prichod z jine planety, ktere jsou jen tezko vyvratitelne, a zaver pod kterym se da predstavit ledacos jsou hlavnimi tahouny celeho velmi prijemneho snimku. 80% ()

Balu...

Správná jemnost vyobrazení a procítěně zahrané hlavní party rolí; k tomu decentní klavír jako podklad k dialogům, které nám vyobrazují veškeré "sci-fi" filmu. Vlastní fantazie přebíjí decentní nesrovnalosti a občasnou kýčovitost scén; některým věcem prostě chci uvěřit.. ()

eagle-eye

film, který nutí k zamyšlení. Kevin Spacey v jedné ze svých nejlepších rolí. doporučuji všem milovníkům inteligentní a netradiční sci-fi. ()

lonewolf

Velmi příjemná podívaná, ponoření se do osudů a mysli lidí. I když je film sci-fi, tak je spíše příběhem obyčejného jedince, který se už nikdy nevyrovnal se ztrátou svých nejbližších. Příjemně mě překvapil závěr, kdy se z hlavního hrdiny stává katatonik. ()

Shakeus

Hodně přeceňovaný film. Pro mě velká nuda a Kevin Spacey v něm rozhodně nezáří. Celý příběh je nezajímavý, nezábavný, nevtipný a rozuzlení dost ubohé. ()

showxman

Možná je problém ve mě, že jsem čekal opravdovou pecku, na kterou budu dlouho vzpomínat. Mé očekávání se však nevyplnilo, ani nepřišel žádný dechberoucí twist v závěru, který by film posunul někam dál. Čtvrtou hvězdičku přidávám za výborného Spaceyho. 75% ()

Junglista

Spacey vs Bridges je hereckej koncert, kterej stojí za to vidět. A nezastírám, že já to Protovi žral i s navijákem... a kdoví, jestli to tak třeba doopravdy nebylo... to už si můžem leda domyslet. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006