Snímek Tron byl v době svého vzniku vpravdě převratný, experimentoval s neprobádanou počítačovou animací a nevídanými vizuálními efekty, které okořenily skvělé akční scény. Flynn (Jeff Bridges) je počítačový expert, který se živí tvorbou her. Soustavně se ale také nabourává do počítačové sítě firmy Encom a snaží se z ní získat důvěrnou informaci. To se ale nelíbí hlavnímu programu, který se rozhodne přenést Flynna do svého království, elektronické civilizace, plné nástrah. Flynn se teď musí probojovat přes počítačové hry a pokusit se zneškodnit neovladatelný a nebezpečný hlavní ovládací program. Jeho jedinou nadějí je odvážný a věrný program Tron, který jako jediný je schopen mocného nepřítele porazit. (Warner Bros. CZ)

kwoky

Legendární a nadčasový film. Když jsem se na něj podíval po letech podruhé, už mi ale nic moc nenabídl. ()

peetriss

Toto pozapomenuté sci-fi dílko, v poslední době však opět poněkud oprášené díky pokračování z roku 2010, jsem viděl kdysi jako puberťák, kdy jej pustila o jednom víkendovém dni začínající Nova. Právě díky zmíněnému pokračování jsem si jej musel připomenout, a konstatuji, že Tron si zaslouží především obrovské uznání pro svůj originální námět a nápad. Je pravdou, že dnešní mladou generaci, pro svou zdánlivou zašlost neosloví, ale píši úmyslně zdánlivou, protože tento film má stále co nabídnout, animované triky považuji za povedené. Tron ovšem poněkud doplatil na slabší režii a scénář, přesto opět opakuji, že samotný námět je sám o sobě natolik silný, že si svého diváka najde. Tron patří bezesporu mezi nejlepší IT sci-fi díla 80. let. Mé hodnocení: 70%. ()

Prochy38

Chyba byla, že jsem nejprve viděl Legacy a až zpetně se koukl na tuto převratnou a opravdu kvalitní práci. J. Bridgese mám rád a tady nebyl vůbec špatný! Efekty parádní. Upřímně si nedokážu moc představit, co tento film musel v tom 82ém znamenat a jak působil. Určitě průlom a šok. Líbilo, skoro nadšení. Po Legacy jsem se bál, že mě to nechytne, ale snad jsem schopen ocenit film k době, kdy byl natočen, a to tomuto snímku opravdu přidává hodně! ()

bloodcountes

Jakživa jsem nehrála žádnou videohru a nemám o tom celkem ani páru a přesto se mi tenhle film hrozně líbil. Mám akorát trochu ponětí o počítačích, což mi tak akorát stačilo, abych se v tom trochu orientovala. Nic podobnýho jsem ještě neviděla a dobrodružství, kde se prolíná virtuální svět s tím lidským, mě fascinuje vždycky. Skvělý vizuál mě dokázal bavit celou dobu a příběh byl tak akorát, abych ho stíhala a dokázala si vychutnat film jako celek. Hudba byla prostě jako bývají hudby ve videohrách - pro moje ucho divná, absurdní a nepříjemně oblbující, (což je možná i důvod, proč jsem se tomuhle vždycky vyhýbala.) Tady mě to ale až tak moc nerušilo. Poctivý 4 hvězdy a možná ještě čtvrtku za náběh na opravdové nadšení (ale ta hudba:)) ()

IvoB

Já v podstatě proti tomu filmu nic nemám. TRON je naprosto jedinečný snímek, který jako jeden z prvních stavěl na počítačové animaci. Vzhledem ke stáří filmu není tedy divu, že triky vypadají tak, jak vypadají. I tak má film takovou zajímavou a nezaměnitelnou retro sci-fi atmosféru, která se už prostě jen tak nevidí. Zaměření na „efektnost“ je zřejmá – animace zde hrají prim více než cokoliv jiného. Příběh je vlastně velmi originální (vytváří naprosto unikátní „počítačový“ svět s vlastními pravidly), ale nesrozumitelně podaný, a scénář vyznívá dnes už dost směšně – i když si nejsem jist, zda se bral vážně i v době své premiéry. Proto takové hodnocení (2*, 4/10) – film už v dnešní době nemá divákům moc co nabídnout. Přesto se jedná o minimálně zajímavý experiment, který si myslím stojí za zhlédnutí tomu, kdo se o filmy nějak blíže zajímá, popř. kdo má rád styl retro filmů – v tomto případě si totiž opravdu přijde na své :) ()

Bucounit

Tak premakaný vizuál v ktorom ešte frajersky behá Jeff Bridges na hustej motorke striela taniere a neviem čo všetko je niečo tak super, že zabudnete na ten slabý dej. ()

Phorbo

Na to že je to tak starý film se v něm odehrává polovina v 8bitové grafice za kterou se v té době vůbec nemuseli stydět... Jeff Bridges jako mladá ovečka :) skvělý nápad... rozhodně se teším na legacy po tomdle... ()

sona123

Tron jsou takoví čeští Návštěvníci, trochu někde jinde, za trochu jiné peníze, ale ne o moc. Osmdesátá léta jsou znát, ale to je na filmu určitě to zábavnější a poutavější. Je to legrácka, už proto, že se dostaneme do zákulisí (vnitřku) počítače a vidíme, jak si všechny ty systémy a jednotky taky můžeme představit vizuálně (třeba takový bit). Takže povinnost splněna, originál zhlédnut a už už hurá do kina na 3D pokračování, sem s ním! ()

seko0408

V dobe, kedy ľudia poriadne ani nevedeli čo je to počítač musel byť tento film perfektná novinka so skvelými efektmi a zaujímavým príbehom. Dnes je technológia na oveľa pokročilej úrovni, preto som sa pri pozeraní trošku pousmial nad vtedajšími vychytávkami, no vzhľadom na to, že Tron je o 8 rokov starší než ja sa ho nedovážim hodnotiť. Pozrieť si ho ma prinútil až nový Tron Legace (2010) . ()

Zejf3da

Na Trona jsem sbíral síly asi dva měsíce a pořád ne a ne se na to podívat. Nakonec to vůbec nebylo tak špatný. Vizuální stránka je sice trošku zastaralá, ale přišla mi zajímavě pojatá. Uplně si představuju, že v tý době na to čuměli jak pucy. Příběh je teda ze slabšího soudku, ale některý nápady jsou parádní. Ovšem je pravdou, že když se člověk má učit na zítřejší zkoušku, tak mu přijde zajímavý ledacos:) ()

Ontos

Zhlédnuto nedlouho po sequelu. Vizuálně z dnešního hlediska poněkud směšné, přesto velice nápadité a originální. To samé se týká příběhu. Některé scény jsou docela podivné, některé jsem dokonce úplně nepochopil, přesto 75% z velké části kvůli pocitu říkajícímu, že jako dítě bych Trona zbožňoval....a nakonec ani dnes hodinu a půl strávenou sledováním v žádném případě nemůžu prohlásit za ztracenou. ()

Marys

Nepopieram, že vo svojej dobe to musela byť jednoznačne pecka, no pre mňa, ako súčasného diváka to bola celkom nudná záležitosť. ()

Movie Gourmet

Jak píše uživatel SaNcHeZ_cz..."Jedna z povinností nejen fanoušků sci-fi žánru." Přesně tak! Film ve své době nedoceněný a přesto sahající svým významem až do dneška. Super a originální námět, výborný Jeff Bridges. Verdikt: 4* a 75 %. ()

Jacek

Čistá nostalgie. Dokonalá konzerva technologické nálady počátku osmdesátých let. Doporočuji shlédnout na jeden zátah s WarGames – a před spaním si pustit raného George Michaela. A předčíst si Kyberpunk Bruce Bethkeho. Slzám se neubráníte. ()

bidja

Film si pamatuji se svého mládí z reklam západní televize. Strašně jsem ho chtěl vidět. Potom jsem ho viděl v němčině. Ve své době uchvacující grafika, dnes k pousmání. Po letech jsem zapoměl a teď měl možnost vidět. Český dabing otřesný, výkon Bridgese nezralý. Na film se dá koukat pouze jen nostalgicky, spíše pro starší generaci, mládež se asi bude podivovat jak něco tak nedokonalého (vizuálně) může být. ()

rcorp

Metropolis 80. let. Skoro. Zatímco Metropolis byl vizionářský a ovlivňuje filmový i skutečný svět do současnosti, Tron se ukázal být začátkem slepé uličky, ve které se motaly podivné existence představující bizarní Počítačové Světy, která snad skončila v polovině devadesátých let. A nebo ne? Už se pracuje na druhém dílu Trona. :) Vizuální stylizace je nadčasová, připadá mi jako kus 80. let prohnaný mlýnkem časoprostoru a vyplivnutý zpět do naší dimenze. Je to naivní, je to prkenné, ale celé to k sobě dokonale sedí. ()

masiko

Skutečně originální snímek se skvělým Jeffem Bridgesem a vynikající atmosférou, které nijak neubírá ani zastaralost vizuálních efektů. Jen škoda, že se příběh žene vpřed příliž rychle a divákovi chybí trocha prostoru. ()

Nový Tron nabírá obsazení

24.03.2022

Pokračování Trona našlo režiséra

Pokračování Trona našlo režiséra

11.08.2020

Deset let po Tron: Legacy a osmatřicet let po původním Tronu se studio Disney zdá nachystáno na nové pokračování. To vznikne v režii Gartha Davise (Lion, Máří Magdalena) s Jaredem Letem v hlavní roli… (více)