Snímek Tron byl v době svého vzniku vpravdě převratný, experimentoval s neprobádanou počítačovou animací a nevídanými vizuálními efekty, které okořenily skvělé akční scény. Flynn (Jeff Bridges) je počítačový expert, který se živí tvorbou her. Soustavně se ale také nabourává do počítačové sítě firmy Encom a snaží se z ní získat důvěrnou informaci. To se ale nelíbí hlavnímu programu, který se rozhodne přenést Flynna do svého království, elektronické civilizace, plné nástrah. Flynn se teď musí probojovat přes počítačové hry a pokusit se zneškodnit neovladatelný a nebezpečný hlavní ovládací program. Jeho jedinou nadějí je odvážný a věrný program Tron, který jako jediný je schopen mocného nepřítele porazit. (Warner Bros. CZ)

JK-Stinger

Po shlédnutí traileru na blížící se Tron Legacy jsem se rozhodl doplnit mezery ve znalosti sci-fi žánru shlédnutím jeho předchůdce z dob, kdy jsem ještě ani nebyl na světě. Jistě že už se v dnešních moderních technologiích zdá původní zpracování více než směšné, ale na svou dobu to musel být trhák mezi vizuálními efekty. Když opominu tuto zastaralou grafickou podobu filmu a zaměřím se na nápad a příběh, musím též chválit. V několika málo momentech jsem se sice trochu ztrácel, ale jinak jsem se výborně bavil i v dnešní době. Další střípek z filmového archivu, který stojí za shlédnutí každému milovníkovi sci-fi. ()

Gagner

Béčkový příběh a pletky programů mi zakazují vysoké hodnocení. Ale to zpracování na tu dobu je více než úchvatné ! PS: Souhlasím zde s ostatními, Matrix nebyl první :)) ()

Simgal

Na Trona jsem se poprvé podíval až nedávno, takže jsem se občas docela pousmál. V roce 1982 to ale musela být pořádná bomba, ale ani dnes není vůbec špatný. Má svůj kultovní status a žádný podobný film jsem ještě nikdy neviděl. Zkrátka je to solidní a po vizuální stránce i nezapomenutelný film, který by každý sci-fi fanoušek měl vidět. ()

DuanBerry

Než jsem se rozhodl napsat pár slov k filmu Tron Legacy 3D, podíval jsem se na původní film z roku 1982, abych se dokázal oprostit od senzačního visuálního zpracování a pohroužil se do zvláštního děje odehrávajícího se na úrovni elektronů letících světelnou rychlostí integrovanými obvody. Výsledkem bylo zklamání a to hnedle na dvou frontách. V pojetí obou snímků se odráží poměrně silný morální apel, podle kterého bychom se měli povznést nad primitivní darwinovský princip selekce, kdy silnější převálcují slabší (a starší programy jsou nahrazeny novějšími). V Tronu je toto zásadní poselství patrné, ale neotravuje, v Tron Legacy, jak už to bývá u komerčních trháků americké provenience, zejména posledních let, stojí na nebezpečně se klátícím emočním piedestalu, jehož jediným účelem je vysát z našich slzných váčků nejposlednější slzu. Na druhou stranu si Tron Legacy vytyčil poněkud morálnější, byť nenaplněný cíl, zatímco ve starém Tronu jde zejména o svérázně vedený boj o vedení společnosti a o copyright. Po technické stránce mi Tron (1982) přišel úsměvný, v některých okamžicích až trapný (zejména např. v porovnání s Blade Runnerem a se mnou :), kterýžto jsme se zrodili téhož roku). Tron Legacy byl naopak nehorázně vymazlený, až mi oči přecházely a v žilách tuhla krev:) Za zajímavý námět, který v případě staršího snímku o mnoho let předběhl Matrix a spol., si oba snímky zaslouží solidní hodnocení, myslím si však, že jde spíše o průměrné filmy. Tronu Legacy 3D za mimořádnou zásluhu za dech beroucí fofrsčotovou animaci a muziku od mých milovaných Daft pankáčů uděluji metál v podobě jedné hvězdy navíc. Maucta. ()

Pawlisman

Skvělý. Vytvořený vlastní svět, který se jen tak nevidí. Originalita, scény a výprava na jedničku. Konec už trochu nudný a zlouhavý, i přesto - to se nevidí! :) ()

M1k9

Perfektní námět i zpracování. 1982, to mluví za vše. Snažím se vcítit do té doby, kdy jsem ještě nebyl na světě. Wow. 4.5/10 ()

axiom

Na svou dobu skvěle technicky vychytaný film, poprve jsem jej viděl snad na nějakém německy mluveném TV kanále, ale jednoduchý děj se dal pochopit i tak. Legendou se stal souboj na digitálních motorkách, ale mile dnes působí i ostatní putování v digisvětě - například let jachtou na světelném paprsku. Vztahy mezi postavami jsou velmi černobílé, ale jako celek film působí i dnes dobře a nepřekombinovaně. ()

joker2

Kultovní sci-fi záležitost, která i přes svou archaičnost udivuje kvalitním zpracováním triků, např. prozařování obleků při příjmu energie, trojrozměrný obal pomeranče a člověka, závody na motorkách, souboje s osobními disky - tzn. kdykoliv, kdy počítačová grafika musela být spojena s reálnými prvky. Přiznávám, že postavy jsou těžko rozpoznatelné (ještě že je jich tak málo), zejména při souboji motorek jsem se na chvíli ztratil, ale Jeff Bridges zde podává jeden z nejlepších hereckých výkonů své kariéry. Je vždy nenásilně středem pozornosti a jeho rošťácké kousky vyvolávají jaksi mimovolně úsměv na rtech. Lásku mezi programy bych bral za projev kompatibility, shodně určených cílů a vzájemné spolupráce. Navíc programy na sebe berou podobu uživatele, a pokud se mají dva programátoři rádi, je pravděpodobné, že i jejich programy si budou rozumět. Pokud může mezi programy existovat rivalita a nenávist, je láska jedinou silou, která to může zvrátit. Docela rád bych viděl nějaký film o filmu, protože mi přijde až neuvěřitelné, co všechno počítače v roce 1982 dokázaly (vzhledem k tomu, že grafické rozhraní bylo většinou textové a první grafické hry se objevovaly v primitivní podobě až o pár let později). Ve své době zázrak, v dnešní době kultovka. ()

Wawer

Je to sice film ujetý, ale svým způsobem i úžasný, neotřele originální a napínavý, skvělá tvůrčí vize, spojená s neotřelým vizuálem, prostě film, na který se nezapomíná. Byť nekypí filmařskou kvalitou nebo nějakým zásadním poselstvím, je svým způsobem nadčasový ()

G900

Zajimava koncepce, skvele provedeni... Pribeh ovsem ponekud pokulhava a nekdy se kvuli podivnym poskokum v deji zda, jako bych videl verzi sestrihanou minimalne o hodinu... A pritom jsem mel tu cest videt anniversary edition, ktera by mela byt jeste delsi... Kazdopadne jsem se bavil a velice dobre se na to divalo, vsechny chyby budiz odpusteny, ted se kazdopadne tesim na 'Legacy' :D... 75 % ()

kowalski

No tak před premiérou remaku ve 3D jsem si dal toto původní zpracování a nechápu jak ve své době o film nebyl moc zájem na rozdíl od počítačové hry. V té době bych si z filmu nejspíš sedl na zadek. Ovšem i dnes je příběh a zpracování výborné. ()

TaanStari

Ehm... pohledem dnešního diváka? Vizuálně i příběhově hnůj. Líbil se mi ten "Bit", škoda že se nedostal do pokračování... ()

Brusíček

Zapomeňte na současnost, přeneste se do roku 1982 a bude to skvělá podívaná. Film byl v době svého vzniku jistě nadčasový a já se při jeho sledování rozhodně nenudil. 70% ()

Lúca

Na svou dobu zajímavé zpracování grafiky a triků, ale řekla bych, že potenciál nebyl ani zdaleka využitý. Příběh i obsazení zaostával nad námětem. ()

joudas

Příběh si nezaslouží být ani zmiňován a vizuální stránka už dnes kulhá na obě nohy. Přesto mají tvůrci můj obdiv, že se pustili do takto originálního díla. Před třiceti lety to musela být pecka, dnes už to však nemá prakticky co nabídnout. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi