Snímek Tron byl v době svého vzniku vpravdě převratný, experimentoval s neprobádanou počítačovou animací a nevídanými vizuálními efekty, které okořenily skvělé akční scény. Flynn (Jeff Bridges) je počítačový expert, který se živí tvorbou her. Soustavně se ale také nabourává do počítačové sítě firmy Encom a snaží se z ní získat důvěrnou informaci. To se ale nelíbí hlavnímu programu, který se rozhodne přenést Flynna do svého království, elektronické civilizace, plné nástrah. Flynn se teď musí probojovat přes počítačové hry a pokusit se zneškodnit neovladatelný a nebezpečný hlavní ovládací program. Jeho jedinou nadějí je odvážný a věrný program Tron, který jako jediný je schopen mocného nepřítele porazit. (Warner Bros. CZ)

Spock

Průkopnický snímek, který divákovi odkrývá možnosti počítačů a stravitelnou formou se nám snaží představit imaginární válku programů proti sobě. Ve své době muselo jít revoluční záležitost. Dnes se možná mnohým bude zdát zpracování směšné, ale síla příběhu, nebo spíše námětu ve filmu stále zůstává. Hlavní hrdina je člověk, který je „přenesen“ z reálného světa do světa počítačů, kde se snaží zničit diktátorský hlavní program celého systému a osvobodit tak jeho područí ostatní programy. Zní to divně? Souhlasím, přesto to ovšem stojí za vzhlédnutí. ()

p6qwre

Nápad i vizuální zpracování jsou na 100%. Akce taky skvělá. Ale co ten příběh? Pomsta za ukradená autorská práva k PC hře? Od 4 - 5 * sci-fi očekávám i zajímavou nebo provokativní myšlenku. Matrix ji měl, u TRONu jsem ji nenašel... ()

s.e.p.p

Tak tohle bylo velice příjemné retro a ikdyž jsou použité efekty už hodně zastaralé a šlo spíš o jakýsi experiment, několikrát jsem se při akčních scénách přistihl, jak napětím nedýchám. Takže ikdyž už je dnes Tron spíš raritkou ve svém oboru, pořád funguje skvěle. ()

Ravi

Byl jsem dosti skeptický k tomuto snímku, protože vizuální zajmavost mi nikdy neimponovala, ale nutno říct, že Tron na ni vůbec nesází. Řekl bych, že právě proto je tak dobrý. Příběh i rámec, do kterého je zasazen, je natolik originální, že musím přehodnotit svůj vztah k Matrixu. Tron mě překvapil nejen zpracováním, ale i dialogy a osobními výkony Bruce Boxleitnera a Jeffa Bridgese. Několik slepých uliček v ději se tak divákovi téměř ztratí. Trochu mi vadilo jen, že od začátku víte kdo je zlý a kdo dobrý, tím je děj do určité míry předvídatelný, ale to k filmu patří a pozitiva jednoznačně převažují. 90% = 4/5 ()

Guzo

Toto již kultovní dílo dokáže pobavit i v dnešní době, proto není divu, že se chystá jeho pokračování. Doufám, že věrné fanoušky nezklame a neudělá svému předchůdci ostudu. ()

Kalidor_

Většinu filmu jsem strávil obdivem vizuální stránky. Dějová linie byla také celkem poutavá, jen v poslední třetině trošičku nudila. Ale jinak klobouk dolů nad vizuálním ztvárněním. ()

rumczeis

Videt tento film jeste pred 15 lety, byl bych asi uplne unesen. Jako maly jsem si totiz predstavoval jak to uvnitr pocitace zije. Zpracovani a nektere napady jsou uzasne, grafika je na tu dobu uzasna a provedena tak, ze prilis nestarne. Celkovy dej mi ale prisel takovy mirne podivny. Tesim se vsak na Legacy, pro ktere bude tento film odrazovym mustkem. ()

JoseBenes

Chápu, proč je to kult. Bomba. Bomba. Bylo mi asi devět, kdy jsem hrál stařičkou hru, která ukazovala prostředí z vnitřku počítače, firewally, firmware, antivirové programy, hacking, a teď už vím, že jejím základem byl Tron. Film samotný se dá těžko hodnotit, přece jen se na něm podepsal zub čas, s přimhouřeným okem jde ale o slušnou zábavu. ()

Bagr_007

Z dnešního pohledu občas velmi vtipné. Z dnešního pohledu ale skoro nekoukatelné, protože film nedokáže nabídnout ani kvalitní příběh, což jsou věci které nestárnou. Ty tři hvězdy jsou za to, že není úplně fér pohlížet pouze z dnešního pohledu. ()

Dreadd

Po vizuálně nabitém Legacy už málokomu přijde triková a grafická stránka původního Trona ohromující nebo aspoň zajímavá, jenže porovnávat ho se svou novější verzí nemá smysl, jelikož je od sebe dělí, ve vývoji počítačů propastných, téměř třicet let. Ale nikdo už mu nemůže upřít, že přispěl k rozvoji počítačové animace velkou měrou a ve spoustě myšlenek je vpravdě vizionářský. Děj sice není jako z pera Stephena Kinga, ale i přesto z toho Legacy nakonec vychází jako pouhá vyumělkovaná kopie původního Trona, jelikož na tom dějově není o nic líp. ()

Jaro.Krafcik

Porovnávať to s Tronom z roku 2010 sa to veru nedá. Určite to bolo na svoj vek prelomové. Ale už je vidieť že tie efekty sú zastaralé a ničím to neprekvapilo. Takých 60% by tomu patrilo, aspoň čo sa týka objektivity. Ale už môžem povedať že som videl pôvodný Tron. 3* ()

Pecival

Sice si osmibity již moc nepamatuji a v paměti mě zůstal snad pouze dosud nepřekonaný R-Type, ale dost sem se bavil. Originální námět i zpracování, které ani dneska nepůsobí hloupě. Občas trochu nepřehledné, ale celkově fajn pocta nejen starým osmibitům, hrám, ale i celkově informatice. ()

spikey1

Zámořský kult 80. let, si dnes fanda akčních a sci-fi filmů musí nastudovat i proto, že za pár měsíců se má do kin dostat pokračování tohoto PC snového snímku. Dnes již rozhodně nelze obdivovat grafiku, která odpovídá roku vzniku filmu, ve své době však šlo o absolutně převratný styl, převést počítačovou hru do filmu nikoho dříve nenapadlo, podobný titul je pro mě maximálně trávníkář, který vznikl o deset let později. Není se čemu divit že Tron získal taktéž Oscara za kostýmy. I v dnešní době se divák podivuje nad tím jak krásně na něj Jeff Bridges a jeho oblek poblikávají. Dnes se můžeme většině hlášek a scénám smát, pokud jste ale na přelomu osmdesátých a devadesátých let vyrůstali rozhodně Vás znovu zaplaví ten známý videoherní feeling ucítíte mozoly na prstech od ovladačů a oči vám zarudnou z těch proradných 50Hz obrazovek. ()

Or!g!nal

koukal jsem v roce 2010... a je mi líto, že prostě nedokážu tenhle film ocenit, snažil jsem se, fakt jo... ale ty efekty byly prostě k smíchu a nic víc se to ani nesnažilo nabídnout... jak tady někdo říká, že to má myšlenku tak to fakt nechápu, nehodlám v tom filmu vidět víc než doopravdy nabízí... chápu lidi co to viděli před 25 lety a byli vizuálními efekty omámeni, ostatní ne... ()

Vercinix

Graficky i stytlisticky úžasné a až nápadně připomínající styl plakátů jimiž kultovní hudební partičky lákaly omámenou dospívající mládež na hippies koncerty. Scénář (velmi zdařilý scénář) je víc jak kostrou pro příběh jakéhosi pokráčování vpodobě snímku Tron legacy 3D (jež jsem viděl žel dříve než předlohu). Ovšem jistou příběhovou "ujasněnost" či "utříděnost" a hlubší propracování pointy musím přiznat spíše modernímu následovníku tohoto bezpochyby poutavého dílka. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi