Final Fantasy: Esence života

• USA Final Fantasy: The Spirits Within (více)

Je rok 2065. Země je v obležení. Při nárazu meteoru se na naši planetu dostaly milióny podivných bytostí, které decimují venkov i města a hrozí, že zadusí ostatní život na Zemi. Lidi zabíjejí tím, že si podmaňují jejich duše. Ti, kteří zatím přežili, začínají opevňovat svá města, aby se vetřelcům ubránili. Ale čas běží... Poslední záchranou lidstva je krásná a inteligentní Dr. Aki Ross, která je rozhodnutá věnovat všechny své schopnosti na boj s vetřelci z vesmíru. Pod vedením svého učitele Dr. Sida a za pomoci vojenské jednotky Deep Eye, v jejímž čele stojí odvážný kapitán Gray Edwards, se Aki vydává do boje za záchranu Země i sebe. Dostane se do myšlení vetřelců a získá klíč k odhalení jejich tajemství. Proti ní však stojí generál Hein. Chce proti ní použít zbraň, která by zničila celou Zemi. (oficiální text distributora)

Chen

Vizuálně a emocionálně překrásné dobrodružství, kterému odpustím spoustu klišé, protože díky svému technickému zpracování a citlivě načtrnutým postavám ve mně zanechalo stopy na velmi dlouhou dobu. ()

Jango_Fett

Ten film není vysloveně špatněj, má zajímavé akční scény a za chvíli vám to ani nepřipadá že je dělaný na počítači. Celá zápletka příběhu je oreginální a doslova z toho vyzařuje klasický japonský styl filmů, který naše kultura moc nechápe. ()

Petoss1

Vizuál a animácia sú na skutočne vysokej úrovni, pastva pre oči. Lenže živých hercov nič nenahradí a tak postavám chýba "esencia" života. Príbeh má zaujímavú myšlienku duchovného života. Videl som to už viackrát, takže sa mi to celkom zapáčilo. 70% ()

Nautila

Vizuál je sice nádherný, ovšem zcela nezajímavý příběh a nenápadité charaktery ho silně přebíjí. Díky tomu se dostavila i nuda a otázka, kdy už to konečně skončí. A ze všeho nejvíc mi vadila ta "americkost". Velká škoda té vyplýtvané vizuální stránky. ()

C0r0ner

Na rok 2001 absolutní zjevení a i dnes je animace na velmi dobré úrovni. Mnohými zde vytýkaný příběh mi přišel naprosto v pořádku a celkově nemám filmu co vytknout. Navíc se jím inspirovalo několik postapokalyptických filmů (Číslo 9). 95% ()

ic

Cože tak málo, jedině 5* vždyť to byl přece "první hraný film bez herců" což na tom, že má stupidní příběh, vždyť to přece není všechno, no dobře tak né 5* ale jen 4. Níž už ale nejdu. On děj taky není všechno třeby IMAXY taky zádný děj nemají, hmm, tohle je ale něco jiného stupidní děj je horší než žádny takže musím dát jen 3*, chtěl bych víc to mi věřte, tak aspoň píšu tenhle komentář. (Aki je kočka) lol ()

Andre3000

Velmi působivé a dobře zpracované. Fantasy mám moc rád, přesto jsem nedoufal, že to bude až tak dobré, je to přece animák. ()

pakobylka

Velice neobvyklá invaze ... mimořádně intenzivní a podmanivá - po všech stránkách. Je připravená kdykoli podniknout soustředěný frontální útok na vaši mysl - a nepřipouští si možnost porážky. Její síla zdaleka nevychází pouze z animace, které kupodivu pomáhá právě to, že není stoprocentně realistická. Svým trochu snovým počítačovým výrazem jen umocňuje zvláštní, až melancholickou atmosféru příběhu, který svou křehkou a přitom velkorysou konstrukcí zastiňuje náš skutečný, střízlivý a poněkud přízemní svět. Nevadí, pokud mu hned neuvěříte - jen ho nechte, aby s vámi 106 minut sdílel svou fantazii ... a třeba zjistíte, že s její pomocí dokáže stvořit celý nový vesmír. ()

Juto

Film je výborné spracovaný, animácia je špičková, len škoda že príbeh nie je až tak dobrý. 5/10 ()

Columbus

Zatim nejlepsi pocitacovi herci, co jsem videl. Maji mrtve oci, ale verim, ze se dockam doby, kdy bude Marilyn libat Arniho aniz bych priznal, ze to neni mozne. Moc dik temto inovatorum. ()

Decker

Vizualne opravdu neuveritelne. Avsak dejove se jedna o prumerne dilko. Ja vsak jsem byl velice okouzlen vizualni podobou a proto davam toto hodnoceni. ()

fantoci

Po technické stránce bych mohl filmu vytknout snad jen to, že postavy své role silně přehrávají. Když se rozčílí připadá vám, že se každou chvílí rozpadnou, jak se třesou. jinak je grafika úchvatná (duchové jsou geniální až do posledních dvaceti minut, když si autoři moc dobře neporadili s rostoucím duchem). Skvěle udělané je především odebírání duší lidem. Pokud bych měl film hodnotit jen příběhově asi bych musel autory ukamenovat. Tolik patosu jsem v jednom filmu snad ještě neviděl. Jeden padouch, co ho na chvilku (asi deset vteřin když říká "co jsem to udělal" a pak když si míří pistolí na hlavu) přepadne záchvat svědomí, parta hrdiných žoldáků, kteří zůstanou na základně plné vraždících monster aby neohrozili své kolegy při záchrané akci, doktor tak doktorský, že chápe molekulovou fyziku, ale nosí boty na suchý zip, protože si neumí zavázat tkaničku a pak samozřejmě ona monstra, která jsou v podstatě nevinná a hledají klid svých duší (přitom berou dušem jiným) a nakonec Aki, která je kupodivu tou poslední esencí. Kdo by to čekal?Přesto si mě film získal některými pěknými chvilkami, zpracováním duchů a scéneriemi, souboji, ani interiéry nebyly zas tak špatné. ()

Doudis19

Až příliš je cítit, odkud tvůrci pocházejí. Tedy z herního světa, kde nároky na obsah rozhodně nedosahují požadavků formy. A přesně podle toho to také vypadá. Krásná technická stránka, bohužel nepodpořená záživnějším sdělením a rovněž pocitově absolutně rovná nule. Překrásná nuda. ()

LeoH

Když jsem na tenhle kousek šel jednoho podzimního dne roku 2001 s kamarády ze zvukové katedry na první odpolední představení do kina Kotva, poetika herní série Final Fantasy mi nebyla neznámá, leč potvrdilo se mi, co jsem tak trochu čekal: Ta rozmlžená mytologie a příběhová logika funguje skvěle v počítačové hře, ale na plátně je to horší, a vítězství v boji o náhradu živých herců jedničkami a nulami taky muselo být odloženo na neurčito. Důvod, proč na onen den do smrti nezapomenu, je jinde: když jsme z kina vyšli, viděli jsme ve všech restauracích rozrušené lidi s pohledy přilepenými k televizním obrazovkám, na kterých běžely pořád dokola záběry letadla narážejícího do jakéhosi mrakodrapu. Chvíli jsem nevěděl, jestli jsem v tom kině neusnul nebo jestli jsem se nezbláznil. Psalo se 11. září a svět se na pár okamžiků otočil vzhůru nohama – já například jsem ten večer proti všem předpokladům už nedošel dál než do sousedního (v těch dobách proslulého a pořád narvaného) baru Limonádový Joe, kde jsem s tenorsaxofonem na krku a s pianistou a zpěvačkou, které jsem nikdy předtím ani potom nepotkal, neuměle spoluvytvářel atmosféru náhle navlas podobnou atmosféře filmů z válečného zázemí. Tu třetí hvězdičku za to ovšem tomuhle podprůměrnému bijáku dát nemůžu. ()

LordSnape

To že tento film s Final Fantasy nemá vůbec nic společného (až na ten název) mi nijak nevadilo. Po grafické stránce moc pěkné, akorát ten scénář místy trochu pokulhává. Ale za to se nemůžu na autory zlobit. FF VII Advent Children se rozhodně rovnat nemůže, ale i tak se jedná o solidní zábavu. 7/10 ()

Mrkvič

Jednoznačně cílený na vizuální stránku a působivost rize animovaných herců. Příběh je trochu slabší a jde pouze o kompletaci nečeho, v co skoro nikdo ani nevěří, aby se zachránil život na Zemi. Proto si to ale nikdo nepouští, hlavní je jak na diváka zapůsobí vizuálně. A to se filmu dařilo v době svého vzniku i několik let potom. ()

ecceHOMMO

Oči sú odmenené, mozog je týraný.....Vizuálne skvelé spracovanie, ktoré sa však dejom vizuálnej stránke absolútne míňa a naráža do tvrdej skaly....... ()