Americká komedie o každoročním tajném závodu z východního pobřeží Spojených států na pobřeží západní, ve kterém neplatí žádné dopravní předpisy a který se odehrává za plného provozu. Jako většina filmů tohoto charakteru nepostrádá ani tento nezbytnou různorodost hlavních protagonistů (ředitel firmy, středoškolský profesor, italský gigolo, šílený motorkář). (CGP)

JohnSmith

Bláznivá komedie o různorodých závodnících, kteří jedou napříč Amerikou. Několik vtipných momentů a lahodný zvuk motoru je však to jediné co film nabízí. ()

ssfan

Vzpomínám si, že jsem film biděl jako hodně malý, ale v té době jsem z toho byl unešený. Takže po letech nedám samozřejmě plný počet, ale jen 4. ()

ferero

Když se ve filmu sejdou auta jako je Cobra, Porsche, Ferrari, Corvette, Camaro, dále vtipné dialogy a sympatičtí herci, nemohu hodnotit jinak jak 5*. Tento film patří ke špičce svého žánru a podobné filmy jako Velký závod, Milionový závod atd. ho nemohou nikdy dostihnout. ()

kenkaku

Je to o autech (dobré téma) , je to z roku 1976 (dobrá auta) a dějem se nikdo moc nezabývá... prostě je to závod lidí kterým jde o požitek z jízdy a jejich rozdílnost (charakterů) dodává filmu takové nadlehčené kouzlo (Raul Julia je výborný, "maniak na motorce" zase neuvěřitelný, Gary Busey děsné vidlácké pako...). Já jsme vážně spokojen. ()

Han22

A ještě jedna závodní komedie. Na rozdíl od Cannonbalu je to opravdu komedie bez nějakých brutálních scén či úmrtí, ale taky čehokoliv navíc. Chyběli tu kromě Sarrazina, Buseyho a Julii nějací charismatičtější či známější herci. Jinak pár relativně vtipných charakterů (Ital nebo motorkář vedou), občas nějaký kaskadérský kousek (většinou opět motorkář) a jeden umanutej a na konci otrávenej policajt, který se je snaží dostat (a dočká se dílčího vítězství). Mě tyhle závodní filmy moc neberou, takže koukat na to šlo, ale nic strhujícího to nebylo, průměr na 3*. ()

DocBrown

Tak zrovna tento film mam z toho kvanta cannonballu napric amerikou nejradsi. Asi kvuli te atmosfere, ktera narozdil od tech blaznivych komedii s Reynoldsem nebo Atkinsonem je zavodeni porad blizka. Sarrazin a Julia (hlavni rivalove) jsou proste jako zavodnici 70.let naprosto presvedcivi. Na druhou stranu neni film vazny, proste jen takovy odlehceny. 75% ()

Mikino00

Na ten průměr musím hodně přidat, moc zábavné to není, chtělo by to lepší zápletku a ne tak americký konec. Spíše tomu nesluší ten komediální háv. Auta jsou ale nádherná. ()

papyrosaurus

Jako milovník aut a nostalgické atmosféry amerických dálnic 70. let (viz taky můj zamilovaný Duel) jsem se u tohoto filmu královsky bavil. Věřím že ten kdo nemá takovou slabost pro chlapské hračky a přistupuje k filmu jako ke komedii dává nízké hodnocení. Ale ten šílený zvuk V12 Daytony, uhrančivé černé Porsche 911 Targa a vyleštěný Mercedes........znalec, milovník her NFS a Driver (jak tady už někdo připomínal) a milovník roadmovie filmů si přijde na své. Ty pozdější zpracování tématu jsou až příliš "bláznivými komediemi" , tady je humor skoro nutnou výplní, což se bohužel projevuje na jeho kvalitě.....moc jsem se nenasmál ale o to mi ani nešlo. Asi nejvíce mi byli sympatičtí ti staří pánové v Mercedesu. Jediné co mě zamrzelo, že některé zajímavé posádky havarovaly hned na začátku filmu (třeba ta dodávka alias cisterna na benzín). Mám sto chutí nastartovat jeden z těch bouráků (asi to Porsche) a vyrazit. Nostalgie!! ()

Jiri_Jaros

Doporučuju film sledovat v originálním znění, rozhodně mu to dodá na vážnosti a hodnotě. Není to ani tak komedie - komické prvky víceméně omlouvají to, že někdo natočil film o jízdě ve Ferrari Daytona a Shelby Cobra skrz USA.  Je to však jediný takový film, který má skutečně blízko původnímu závodu včetně použitých vozů. Osobně si vzhledem k některým scénám a soundtracku myslím, že film původně až tak komediální být neměl.  Dvě hlavní dvojice řidičů jsou dobře zahrané i stylisticky dotažené. Hlavně Raul Julia (nar. 1940, Portoriko) roli italského závodního jezdce jménem Franco Bertolini na sebe strhává zaslouženou pozornost. Ostatní postavy jsou v některých případech inspirované originálním závodem Cannonball Baker Sea-To-Shining-Sea Memorial Trophy Dash (více v zajímavostech) nebo jsou jen stylizované v rámci pestrosti a onoho komediálního nádechu. ()

Jenda.SG-1

Film jsem ohodnotil hodně vysoko, protože jde jednak o původní film, ne o remake, dále ač není přecpán vtípky, pobaví a zaznívají v něm občas i zajímavá moudra. Jak už název napovídá, celý film se v podstatě točí kolem ilegálního závodu napříč Amerikou, kterému se poldové snaží všemožně zabránit a jehož účastníci dělají vše pro to, aby svůj plán realizovali a policisty přelstili... Člověk bez řidičáku, či člověk nemající v lásce jízdu ve vyšších rychlostech tedy film asi moc neocení, ale pravidelný divák motoristických pořadů, hráč série NFS, či člověk kterého baví řídit auto, toho film určitě pobaví... ()

alambert

Nemůžu říct, že by tenhle film byl nějak extra geniální, přesto má něco do sebe. Co víc, občas je dokonce i vtipný. Je možné, že se mi líbí hlavně proto, že jsem posedlý auty. Přesto doporučuji shlédnout. ()

Jeand´Boa

Nesmíte nad tím moc přemýšlet ... jen se nechte unášet nadupanými krasavci na čtyřech kolech a jejich rychlou jízdou a nenáročně se bavte nad tím, jak jsou policisté hloupí, předvídatelní, pomalí, krátkozrací, směšní ... a pak si pomyslete: páni, také bych se chtěl zúčastmit takovéto šílené jízdy bez omezení a s překážkami, které hravě překonám ... a pak probuďte i svého ducha recesistu a zalíbí se vám i ta myšlenka, že to vše jen pro automat na žvýkačky... ()

artuš

Velmi příjemně lazená komedie v závodním duchu. V této komedii je vše od závodníků po policistu, kterému nic nevycházý snad jenom na konci měl chvíli štěstí. ()