Americká komedie o každoročním tajném závodu z východního pobřeží Spojených států na pobřeží západní, ve kterém neplatí žádné dopravní předpisy a který se odehrává za plného provozu. Jako většina filmů tohoto charakteru nepostrádá ani tento nezbytnou různorodost hlavních protagonistů (ředitel firmy, středoškolský profesor, italský gigolo, šílený motorkář). (CGP)

src

Film, ktery byl a je tak casto vykradan a napodobovan, ze mate pocit jako byste ho uz nekdy videli. Prijemna oddychovka. ()

KdG

Jako motorista i jako divák jsem se dobře pobavil, a tak to má být. S odstupem času je to lehký nadprůměr. ()

fridge

Narozdíl od Tajného závodu (Cannonball Run) je tohle film o autech. Příjemná komediální linka je tu spíše jako doplněk k osmiválcovým motorům. Kromě toho Raul Julia i Michael Sarrazin jsou ti praví závodníci, kteří zvládnou víno, ženy, zpěv a vítězství, to vše ve velkém stylu. Kromě nezaměnitelné atmosféry sedmdesátých let bych vyzdvihl i soundtrack, který, ač postrádá větších jmen, je bezvadný. ()

Robbi

"Když jedu, nezajímá mě, co se děje za mnou," s převahou vysvětlí Raul Julia, proč po usednutí do vozu urval zpětné zrcátko. Takže si nemyslím, že by tenhle film neměl dostatek humoru, dostatek hlášek, dostatek skvělých scén, mezi něž určitě bude patřit i "Plán Alfa". Možná, že další z mnoha klonů Tajného závodu mohou vypadat lépe a přitažlivěji, ale je to do jisté míry dáno i tím, že The Gumball Rally jim prošlápl půdu a ukázal cestičku. Výborná je i herecká parta, a pološílený Lapchik to celé podtrhuje. Ladies and gentlemen, start your engines! ()

xenopus

Dnes už to není, co bývalo před 34 lety, ale stále si u tohoto filmu nádherně odpočinete a příjemně a nenuceně se pobavíte. Ne, že byste se řezali smíchy jako kolikrát u nových amerických komedií, ale po skončení máte dobrý pocit z toho, že jste nesledovali jen dobrou komedii, ale dobrý film - a to je rozdíl. K tomu totiž není zapotřebí jen kvalitní humor, ale i kvalitní scénář, režie, kamera, herci i herečky atp... a to tenhle film má. Nicméně na pět to nestačí. ()

IronRocky

Naprosto bombovej film o závodě bez pravidel. Ve filmu jsou skvělá auta jako třeba Ferarri a Ac Cobra, která se řítí velkou rychlostí a ujížděj policajtům. Film je dobře natočen a je taky docela dost zábavnej. ()

milwaukee

Kultovní film, který v době svého uvedení zapůsobil jako bomba. A taky jsme si tajný závod tenkrát zajeli, akorát vozový park byl jiný. 2x Škoda 100 a 1x Škoda 1000 MB. I po letech má tenhle filmek co říct a rád se na něho podívám. ()

Shitonit

Hrooomada postaviček se snaží dělat legraci z toho, že porušují předpisy, zákony, atdddd. Smíchá se to s době poplatnejma super kárama, zahustí zmatkem a nelogičností, a ejhle. Není to totální kokotina, jak se původně zdálo, ale docela prdel, u který se človík dokáže zvesela potlemit i po mnoha letech. ()

Prankster

Byl jsem trošku zklamaný dějem ale jinak je to film plný krásných aut a pěkných žen, navíc ty zvuky motorů byly úžasné... Možná jen díky tomu dávám *** jinak to byl slabší snímek. ()

MaxForValue

Veľký závod bol pre mňa v prvom rade veľkým utrpením. Kedysi to možno bol veľký hit, ale táto generácia už jeho kvality zrejme až tak neocení. Filmy tohoto rázu už dnes jednoducho nefrčia. Ani keď idú na plný plyn. ()

Queendom

Dost jsem se těšila, že se nasměju, ale na ňákej řehot to teda neni. Spíš lehký pousmání a to ještě s dost mizernou kadencí. Pokud nejste fanoušky aut a chcete vidět komedii, zkuste něco jinýho. ()

subic

New Yorkem brzy ráno za svítání se začne rozléhat řev šesti, osmi a dvanáctiválců. Nevím, jestli by to bylo možné i dnes, ale třeba se někdy dočkáme remaku. Jinak je to docela zábavná podívaná i dnes. Unikátní ve vidět vedle sebe černevé Ferrari Daytona, původní Schelby Cobra, staré porsche 911 a třeba Mercedes Benz 300 SL cabrio 70% ()

Jehan

Osvěžující hovadina, kde nemá smysl hloubat. Role jsou jasně rozdány a zahrány jak třeba. Red Devil Fireworks mě spolehlivě pobaví stejně jako komentář o italském způsobu jízdy. Nebo taky jeden z mnoha filmů na dané téma. Asi jde o momentální rozpoložení. Kdysi to byl hit. ()

lake-lake

jelikož jsem to tenkrát viděla v kině a od té doby už ne, jsem ovlivněna vzpomínkovým optimismem a infantilní amnézií; ale asi to nebylo tak špatný. největší fofr se ovšem odehrával po filmovém představení. z našeho (jediného) městského kina vylézaly davy lidí a nažhavení řidiči nasedali do svých škodověnek. to bylo nějakýho túrování, hrabání a prašných výjezdů! ()

Blazkowicz

Filmy podobného typu mám radši vážnější a když už komedie, tak aspoň ať ten humor dává trošku smysl. Tady to právě vůbec nefungovalo. Přišlo mi, že si to dělá prdel samo ze sebe, ale tím pádem to shazuje celý film. Auta (až na Camaro) taky nic moc. V budoucnu se mi vybaví jen obstojné burácení motorů a jméno toho policajta, které je shodné s mým kolem. 2+* ()

martij06

Žádný filmový skvost to není, ale kombinace skvělých aut a vtipných hlášek stojí za to dát týhle starší komedii 4* ()