Jízda sedmi statečných

• Česko Sedm statečných přijíždí (více)

Snímek je závěrečným pokračováním Sedmi statečných. V této kapitole se hlavní střelec již usadil s novou ženou a stal se šerifem jednoho malého městečka. Jeho mírumilovný život ale naruší příjezd psychotického zlosyna, který vyloupí banku, postřelí šerifa a nakonec znásilní a zabije jeho novou ženu. Šerif poté dostane za úkol chránit ovdovělé ženy před nemilosrdnými bandity. Na pomoc si vezme novináře z Východu a pět otrlých trestanců a společně pak učiní řádění zloduchů přítrž. (oficiální text distributora)

Karamanlis

Rovnaký odvar ako predchádzajúce mdlé pokračovania Return of the Seven (1966) a Guns of the Magnificent Seven (1969), nesiahajúci pôvodným Siedmym statočným ani po členky. Je zaujímavé, ako si Yul Brynner a Lee Van Cleef v 70-tich rokoch "prehodili" úlohy. Kým Van Cleef v roku 1972 stvárnil postavu Chrisa Adamsa, ktorú navždy preslávil Yul Brynner v štvrtom pokračovaní legendárnych Magnificent Seven, Brynner za Van Cleefa zaskočil rok predtým v pre neho typickej roli chladnokrvného pištoľníka Sabatu v jednom z voľných sequelov sabatovskej série s názvom Adios Sabata! ()

T2

Veľmi nešťastný nápad bol natočiť takéto niečo, čo nemá absolútne nič do seba a s originálom o Siedmych statočných to nemá takmer nič spoločné okrem názvu filmu. Dejovo nejde o nič iné len o nezáživný vícuc určitej šablónky a postupnosti vo verbovaní tých čo majú niekoho chrániť. Postavy sú to prehliadnuteľné, prázdne, bez skutočnej osobnosti, rovnako tak tomu bolo aj v predošlom filme Návrat siedmich statočných , kde to aspoň ako tak zachraňoval Yul Brynner, kdež to tu nefunguje takmer nič. "Nehorázne zlý prešľap, ktorý si nezaslúži názov filmu aký dostal." __/25%/ ()

Martin741

Za najlepsi film rezisera McCowana povazujem Shadow of the Hawk - tusim ze rok 1976. Kazdopadne toto je uz slabota a plany western - v 70. rokoch po prave vymizli a s originalitou Sedmi Statecnych to uz nema ani pomaly co do cienia. Van Cleef tu bol zbytocna, fakt nechapem preco nebral bud lepsie ponuky alebo sa mal na filmy rovno vysrat . Plus veci akoze postavy sa len bezradne motaju v planych westernovych kulisach, do toho par vystrelov - z toho mam byt akoze mimo ...... 34 % ()

SOLOM.

No nevím, asi budu za divného, ale tento díl se mi vcelku i líbil. Jasně na původních Sedm statečných to nemá ani omylem, ale že by to byl zas až takový průser? To se říci nedá. Našel jsem tu několik zajímavých postav, ani souboje a přestřelky nebyli zas až tak špatné. Prostě v mých očích jde o šedý průměr. Nic víc nic míň. ()

Lacike

Chris zase zmenil tvár. Tentoraz má ksicht westernového veterána Lee Van Cleefa, ktorý má oveľa bližšie k vážnemu a nekompromisnému stvárneniu Brynnera ako k pohodovému Kennedyho. Páčila sa mi zápletka v ktorej v prvej tretine sledujeme Chrisovu snahu viesť normálny život, ale keďže sme na divokom západe a pobehuje tu mladý zloduch Gary Busey, tak to nebude mať dlhé trvanie a Chris sa musí vrátiť k tomu, čo vie najlepšie. Strieľaniu zloduchov po desiatkach. A pokiaľ sa jedná o Mexičanov, tak o to lepšie, muhehe. Vydarila sa aj jeho nová parta. Okrem Eda Lautera síce nie je medzi nimi žiadny pre mňa známy herec, ale je to zábavná zberba zloduchov. A zatiaľčo v minulých dieloch sa dalo dosť ľahko uhádnuť, kto zo sedmičky to prežije, tak tentoraz som okrem Chrisa a jeho pisálka netušil, kto ďalší by mohol mať také šťastie, keďže každý z nich si smrť zaslúžil. Vydarilo sa aj akčné finále, ktoré bolo jednak dobre natočené a obsahovalo aj nejakú tu prepracovanejšiu taktiku pri bránení. Prvýkrát v sérii sa objavili aj nejaké pekné ženy. Síce len podávali chlapom zbrane, ale oko potešili. Sklamaním je snáď len hlavný zloduch, ktorý je len anonymným zlom a akonáhle sa objaví, tak veľa pušného prachu neminie. Celkovo to je nadpriemerný western, ktorý má tak nízke hodnotenie len pretože to každý porovnáva s ikonickou jednotkou. Čo je nefér a podľa mňa sa jedná o najlepší diel zo všetkých pokračovaní. 6/10. ()