Policista Charlie Lang, pochůzkář v newyorské čtvrti Queens, nemá jednoho dne drobné na spropitné, a tak napůl žertem nabídne mrzuté servírce Yvonne polovinu svého losu. Na tom by možná nebylo nic zvláštního, kdyby se svou energickou manželkou Muriel nevyhrál čtyři miliony dolarů. Charlie se ale rozhodne dodržet slib a přenechat Yvonne polovinu. Zatímco Muriel, toužící po lepším životě, začne utrácet peníze za kožichy a podobné zbytečnosti, Charlie věnuje příteli doživotní permanentku na zápasy jeho oblíbeného týmu. Znovu se stane hrdinou, když je postřelen při ochraně obchodu, přepadeného dvojicí lupičů. Yvonne si koupí malé bistro, v němž pracovala jako číšnice. Opětovně se setkají, když jim ujede loď, na níž se pořádá party pro výherce loterie, a stráví spolu příjemný večer, plný bláznivých nápadů. To je pravý opak toho, co prožívají se svými partnery. Zatímco notorický lhář Eddie dosti nevybíravým způsobem nutí Yvonne, aby mu dala část své výhry, chamtivá Muriel vyhodí Charlieho, který netouží po lepším životě. Štěstí jako by dvojici opustilo. Když se náhodou setkají v hotelu, kde se nezávisle na sobě rozhodnou strávit noc, nešetří bulvární tisk smyšleným popisem románku obou výherců. Muriel požádá o rozvod a chce nejen Charlieho podíl, ale také podíl Yvonne, který s pomocí právníků nakonec získá. To však zdaleka není konec. (TV Nova)

kingik

Kdyby to s Nicolasem Cagem neriskli a nezačali ho obsazovat do akčních a dramatických rolí, filmový svět by se o něm z nanicovatých komedií, jako je tahle, nikdy nedozvěděl, a to by byla škoda. Ještě před ziskem Oscara a prosazení se v akčních polohách svého herectví si Cage dal oddechovku v podobě komedie o muži středního věku, který je newyorským policistou a na své okolí působí jako sympatický dobrák. Z jeho holubičí povahy není nadšená jen jeho manželka, která prahne po penězích a opravdu se dočká, když její manžel vyhraje tučnou výhru v loterii. Jenže její manžel už polovinu potenciální výhry slíbil servírce, když neměl na zaplacení, a los opravdu vyhrál. Název filmu sice tvrdí, jak může potkat i vás výhra v loterii. Ale ano, proč ne, vyhrát může v podstatě každý, ale dělit se o výhru s někým, kdo je pro vás naprosto cizí člověk, co s ním prohodíte pár slov v restauraci, je dost přehnané. Spíše se vsadím, že by se každý na nějakou přičmoudlou servírku vybodl, vybodl by se i na manželku a zamířil by výhru "rozfofrovat", jak dnešní doba káže. Poplatí se dluhy, pak jen chlast, štětky, luxusní auta, drahé hadry, ale prachy mají většinou jen vemena, co se o ně v noci třesou, aby jim je někdo náhodou nešlohl. Proč se film z nabízených možností rozhodl ubírat se právě tou nejméně pravděpodobnou cestou, to opravdu nevím. Vznikl z toho film dost neseriozně idylický a to není dobře. Vybral si to, co mně přišlo jako otravné. 40% ()

sochoking odpad!

Najsračkovitejšia romantika, akú som kedy videl a Seymour Cassel hrá tak nechutného slizniaka, že mi hned' skurvil celú nedeľu! ()

Legas

Promiňte mi tu neobjektivnost, ale nemám rád sci-fi (rozumějte absolutně nereálné) romantické komedie. K úplnému dovršení nenávisti k tomuto filmu stačí přidat, když jsem byl "nucen" ho sledovat v hospodě při šíleně zesíleném zvuku televize a poslouchat tu jednu odpornou histerku, jak ječí, že vyhrála 2 mil. dolarů. Začátek byl sice slibný a Nicolas Cage je můj oblíbenec, ale tohle fakt nemusím. ()

Carol Pifková

Tak ako Charlie by sa asi nezachoval nikto. Ale nájdu sa ľudia ktorí sú napriek tomu málu štedrí k tým čo majú ešte menej ako Charlie a Yvone (i keď je ich málo). Ja na romantiku síce nie som (sakra tuším to spomínam pri každom takomto filme) ale tak toto je pekné a neškodné dielko, ktoré tou romantikou moc nepreháňa. ()

Anderton

Asi bola chyba na mojej strane, keďže som očakával možno niečo v indie štýle Rising Arisona a dočkal som sa "iba" klasickej mainstreamovej romantiky. Ale, a to je najdôležitejšie, veľmi vkusnej. Postavy sú jasne zadefinované, záporáci majú byť prvoplánovo nesympatickí a zase naopak. Osobne by som na základe tohto nápadu išiel skôr smerom "dal som ti tiket", ale teraz by som chcel z výhry polovicu". Bol by v tom väčší kus irónie a cynizmu a tiež by to mohlo skončiť bez problémov veľkou njújorskou láskou. ()

nash.

Naivní, ale kouzelná romantická pohádka s ultračestným princem a ultrahodnou princeznou, kteří kde mohou pomohou a pumpují z obrazovky pozitivní energii na plný výkon. Pohodovka pro všechny, kterým nevadí sladké, jsou ochotni občas na chvíli zapomenout na realitu a rádi se nechají unášet dobrými a ještě lepšími sny. Kupodivu to funguje i opakovaně. Největší překvapení ovšem čeká v závěru titulků, kde zjistíte, že ten příběh se opravdu stal, tedy jeho první část s policistou, který dal polovinu výhry servírce. ()

LaciLC

Sympatický a príjemný filmík síce veľmi rýchlo vyfučí z hlavy, ale pobaví a spraví naládu určite. Obsadenie je taktiež veľmi dobré: Nicolas Cage je jeden z mojich obľúbených hercov a tiež si myslím, že to Bridget Fondovej v tomto filme neobyčajne seklo. ()

Roman.Ticka

Příliš sladká ale docela přijatelná limonádka. Bridget Fonda se mi moc líbila, mám ráda křehké jemné ženy, které jsou ženami. Ale tu babu nenasytu bych nejradši zabila, ta byla tak nechutná trapka, jako moje sousedka, tfuj !! ()

HellFire

Film s dobrým srdcem v podání Nicolase a Bridget. Je to už několik let, co jsem film viděl naposledy a bylo krásné se na něj podívat znovu, s odstupem několika let. V Cageovi jsem se poznal o to víc. ()

Xeelee

Moc pěkná pohádka o lidech, chechtácích, bulváru, jeho čtenářích, a v neposlední řadě o tom, že peníze nekazí charakter, ale odhalí, jaký člověk doopravdy je. ()

Chickenka

Slabší rádoby vtipná komedie s romantickým podtextem. Žádná sláva, tohle mě zkrátka moc nebavilo, nedokázal to zachránit ani Nicolas Cage v hlavní rooli a ani hudba od C. Burwella. Jaká škoda... ()

Handle

Pozitivní oddychovky jsou fajn, ale někdy se musí i tím pozitivem šetřit... :) Je to pěkné, ale nevěřil jsem tomu. A lepší casting a režie by možná taky neuškodila. Avšak když by se připsala do žánru "Pohádka", dal bych tomu i 4*... :) ()

Tommassi3

"Včera v noci jsem měla sen.. Hrála jsem automat a přišly mi tři třešně.. Ale nebyly to třešně, byly to hlavy mýho mrtvýho táty.." ;) Skutečně skvostná pohádka o poctivém poldovi, co nechal naivní servírce tip 2 miliony.. Komik Andrew Bergman ve svém suverénně nejlepším bijáku vypráví o loterii zvané život, v níž se zkrátka každý, kdo se drží svých čísel, dočká dříve nebo později, ovšem zcela nevyhnutelně, přesně toho, co si jen zaslouží.. Pokud slušnost a dodržování zásad a slibů skutečně náleží žánru pohádek a ve skutečném dnešním světě se mu většina jen vysmívá, pak tenhle snímeček zejména smysluplně aktualizuje právě žánr pohádky, a vůbec se za to nestydí, po nichž však, jak důsledně naznačují tvůrci těmi novinovými titulky, naprostá většina stále prahne.. Že Bergman moralizuje ?? Já mu za to musím zatleskat.. Cage skvělý, zejména v tom boji s vlastním svědomím, stejně jako tradičně důsledně přehrávající Rosie Perez, důsledně vedená Bergmanem s jeho Striptýzem povah, či bezvýhradně famózní Stanley Tucci, který jen znovu potvrzuje, že není malých rolí.. ()

Terva

Průměrný pohádkový příběh o lásce, která začala dvoumilionovým spropitným.............. Nenáročná romantická komedie, při které jsem se zasmál i odpočinul........ ()

hous.enka

Nicolas Cage jeste v dobe, kdy mohl hrat mile typky s dobrym srdcem, dokazuje, ze na svete jsou dulezitejsi veci nez penize. At uz je to laska, laska nebo naivni duverivost. Nuz, kazdy dobry skutek byva po zasluze potrestan a tak i Cage dostane po nejake dobe to, co si zaslouzil. Zakladni dejova linie je ale jednoducha a prijemna, takze jako romanticky film na destive odpoledne je to idealni. ()

Turiec

Naivno-romantická rozprávka o bezúhonnom princovi-policajtovi a chudobnej princeznej-čašníčke, ktorí sa náhle dostanú k veľkému množstvu peňazí. Autorka scenára postavila romantiku vo filme nad všetko ostatné. Dokonca aj nad logiku postáv. Hlavný hrdina vyhadzuje peniaze do vzduchu takým spôsobom, že to s charitou nemá nič spoločné. Napríklad platí ľuďom metro. Ale keď ono je to také sladké... To sa nemôže stať nikomu! ()

blackrain

Moderní pohádka z uspěchaného New Yorku, kde se střetli životní cesty čestného policajta a číšnice se zlatým srdcem. Oba společně vyhráli v loterii. Je to sice naivní příběh plný nejrůznějších problémů, závisti a také lásky. Takový milý film nemůže jednou za čas uškodit. ()