Sisu

Na sklonku druhé světové války najde osamělý prospektor (Jorma Tommila) v divočině Laponska na severu Finska bohatou zlatou žílu. Když se s nově nalezenou kořistí vydá na cestu do nejbližšího města, narazí na ustupující oddíl nacistických vojáků vedený nelítostným obersturmführerem SS (Aksel Hennie), který chce zlato zabavit pro svůj oddíl. Bohužel pro celou vojenskou jednotku se nejedná o obyčejného kopáče, ale o mýtickou „armádu jednoho muže“, která ztělesňuje kvintesenci finského pojmu „sisu“ – blyštivou formu odvahy a nepředstavitelného odhodlání čelit, byť i drtivé přesile. (Falcon)

William_

6/10. Příběh o muži který nebyl nesmrtelný, jen prostě odmítal umřít. Pokud od toho nic neočekáváte a chcete si jen užívat vraždění nácků v laplandské divočině, film je přesně pro Vás. Pokud ale čekáte historickou přesnost a důmyslný příběh, budete zklamáni. ()

BarryLyndon

Hrozně milá akční drsná hříčka. Až mne mrzí, že to není něco víc. Myslím, že režisér by zasluhoval trochu pomoci a byl by opravdu excelentní. Kdo nečeká nic geniálního a chce se bavit, nebude zklamaný. Zaverecny kill hodně cool. Sedmička úplně akorát. ()

cariada

To jako mělo být myšleno vážně? To byl hodně špatný vtip. Chlápek co neumí mluvit, což by až tak nevadilo, ale to že neumí umřít a je doslova jako Kostěj Nesmrtelný či spíše Terminátor často zde zmiňovaný Rambo byl proti němu žabař. Nejde ho z kulometu zastřelit i když se kryje jen tělem jinýho může, žádná rána neprojde skrz či nezasáhne nohy. Nejde utopit. Oběsit rovněž ne. Mnoho hodin je pověšený  a stejně pořád dejchá. Scéna s letadlem už byla parodie. On stejně přežije všechno a vše jen kvůli zlatu. Jediný slušný scény jsou z kurvama to bylo dobrý. ()

Rocky88

Neskrývaně nadsazená, a díky tomu zábavná, vyvražďovačka nácků jedním železným dědkem zlatokopem z Laponska. V první půlce i velice nápadité (dýchání pod vodou), v půlce druhé místy též (přežití provazu) , na konci už moc přestřelené (nástup do letadla). Skvělé zvládnutá stopáž. ()

Azrael515 odpad!

NAJRETARDOVANEJSIA PICOVINA V HISTORII KINEMATOGRAFIE!! Film vedla ktoreho Rambo III posobi ako Saving Private Ryan. Keby bol hlavny hrdina jantarovy vtakopysk a cele sa to odohravalo na retiazkovom kolotoci, davalo by to pravdepodobne vatsi zmysel. PS: kdo ma kule toto zrovnavat (mimo pouzity font) s Tarantinom, nech si rovno prijebe polnou lopatkou po cele! Toto by urazilo i Dusana Raposa! ()

C0r0ner

Místy to bylo zbytečně a otravně přitažené za vlasy, čas od času se objevilo nelogické chování postav a místy to taky bylo překvapivě zdlouhavé. Jako celek je to ale bezva osvěžující řežba s nácky s parádními a vtipnými killy. Potenciál filmu byl ale mnohem výš. 75% ()

bourec

Ne vždy mi sedne podobně trhlá nadsázka, jako je v tomhle filmečku. Zaprvé je to film z války, a to jsou povětšinou filmy, který nemusím. Zadruhý mi nijak nepadnul do oka hlavní SISU, protože mi vlastně nijak nevadilo, že dostává zabrat, a snad kdyby ho zabili během prvních patnácti minut, což se mohlo stát asi tak pětkrát, by mi to bylo docela jedno, a šel bych na kolo do Šárky. Ale nakonec celou tu svou štrapáci dokončil, a s pomocí několika finskejch šmudlinek poslal celou tu mini rotu do hlíny. Já ty tři samosebou dám, ale že to nemá 80% a víc se nedivím. Není to zas až taková pecka. 60%. ()

Cheeter

Čekal jsem válečný film na motivy laponské lživé války. Toho jsem se nedočkal a přemýšlel jsem, jestli sledování nedokončím dřív. Ale nevypnul jsem to. Dobře jsem udělal. Pokud odhlédnu od nějaké historické přesnosti, tak jsem se dočkal zajímavého filmu z Laponska, který mě bavil. Podobný žánr mi byl znám, ale zde jsem ho nečekal, navíc byl zpracován překvapivě dobře. Plus prostředí, to také udělalo svoje. Čili spokojenost při pátečním večeru. ()

cubajz

Finská krajina, mlčenlivý hrdina, zlato a řádně morálně zdegenerovaní náckové. Western v laponských druhoválečných kulisách. Jo a násilí, a to v dost syrové podobě. Co se týče reálií a toho, co hlavní hrdina všechno přežije, tak v poslední třetině se film stává čistou komedií... ()

Flynn

Ja se bavil. Originalni smrti na x způsobů. Fajn hudba, charismaticky a vyrazny hlavni hrdina i zaporak. Krasna krajina a stylove vybudovana legenda o jednoclennem komandu smrti. ()

Sludger

Fínsko je na konci vojny a nackovia odchádzajú preč, no cestou všetko ničia. Cestou stretnú zlatokopa a chcú ho zabiť, lenže on nie je len zlatokop, ale hlavne stroj na zabíjanie neschopný zomrieť. Adrenalínová jazda naprieč brutálnymi úmrtiami nackov. Lietali končatiny, vystreľovali sa hlavy a krv sa liala potokom. Všetko tak správne pritiahnuté za vlasy, až vám to príde ako niečo od Tarantina, ale aj ten len čerpal zo starých béčkových až céčkových hororov a westernov. Niektoré veci im kúsok ušli (mínové pole, ktoré náhle zmizlo či ovládnutie dodávky pred očami nepriateľa...), ale kašlať na ne, táto killig season nackov stála za to! ()

FrankSusta

Ze začátku jsem jaksi netušil, do čeho že to tedy jdu. Jakmile se ale ten dědula, co během krvácení i tak nezapomínal na to, že ho strašně bolej kolena, začal krýt za mrtvolu, co nesl na zádech, proti střelám z tanku, měl jsem jasno. To je tak absurdní záležitost, která se každou scénu jen navršuje a navršuje. A já to miluju. I tak jsem se tedy občas musel zeptat ''To jako tvůrci fakt nechápou, jak funguje palná zbraň?''''To netušej, jak funguje oběšení?''''Jak tam dokázali obsdadit celých šest žen?'' Co se příběhu týká (btw, úžasná kamera), neměl jsem ani ponětí, o co že tam vlastně pořádně šlo, ale vím, že tam byl starej nasranej chlápek s krumpáčem a ničil nácky... což vlastně ani neměl ani tak těžký, když se všichni chovali jako neschopný idioti, co nedokážou ani normálně vystřelit (a pokud jo, tak leda po svejch). Tím to ale nechci nijak schazovat, naopak to pomáhá takovému tomu testosteronovému duchu, prostupujícímu skrze celý film. Takže si opravdu nemám na co stěžovat. Ale přiznám se, že ke konci jsem už seděl s hlavou v dlaních a sám sebe se pobaveně ptal ''Proč?''  7/10 P.S. skutečnost, že hlavní postava je švagr režiséra to dělá tisíckrát vtipnější ()

campix

Rozhodně jsem po prvotních reakcích od Sisu čekal trošku více. Sice bez problému doručí, to co slibuje, ale v mých ústech zůstává trošku nepříjemná pachuť. Nepřistoupil jsem na hru, že hlavní hrdina je prakticky nesmrtelný a nacističtí vojáci ač můžou být v jaké přesile chtějí, tak dělají jedno horší rozhodnutí za druhý. Nicméně je Sisu velmi dobře technicky natočený, poměrně svižný a hodně nekompromisní zemitá záležitost. Žánrovka, která buď sedne nebo ne. Nic většího tu nevidím. ()

Pajky3

"Proudly over the top" je asi nejpřesnější popis, který se k tomuhle filmu dá vůbec napsat. Tichý, ale smrtelný Sisu se nevzdává a bohužel mu do cesty přijde jednotka nácků a o zábavu je postaráno. Je to krásně špinavé, krvavé, drsné a přehnané. Nesmrtelnost hlavního hrdiny je součást na kterou musíte přistoupit, ale pobavit to dokáže, to zase ano. Obzvlášť pokud máte rádi likvidování nácků. ()

Juto

Je to dobrý akčný film zo starej školy, aj keď je to veľmi, veľmi prehnané. Pozitívom je, že film dáva publiku to, čo je tu veľmi málo. Brutálna, dospelácka akcia s minimálnym CGI. A s množstvom slov typu „máme šťastie, že nás nezabil viac“ vám vyčarí úsmev na tvári. Negatívnou stránkou je, že všetci tí zlí sú strašní a hrdina je takmer nezničiteľný. Čo možno trochu uberá na napínavosti filmu. Hlavne na konci. Podobne ako moderné filmy o superhrdinoch. 6/10 ()

necisty

Trefilo se mi to do nálady, kdyby ne, tak za 3. Taková klasická náckovská vyvražďovačka. Trochu víc přitažené za vlasy než třeba Hanebný pancharti. Je to ale dobře zahrané neokoukanými tvářemi, aby také Finové nebyli neokoukaní, že? A zábavné, že ten největší drsňák promluví jen a pouze na konci. ()

PROCESOR

Taková hezká pohádka o Kostějovi Nesmrtelném. A i když sem se dobře bavil, tak některé scény byly prostě mimo. To potom není žánr akční či válečný, ale fantasy. ()

PavelVanekArt

Špinavější a hajlující John Wick, Kostěj nesmrtelný. To k čimanovi sedělo. Efektivita killů, prostředí WWII a revenge výprava v pohodě, ale občas byla splašenější kamera a televizní look. Že to bude over the top jsem tušil, ale že až tak moc? Ostuda to není, solidní nedělní jednohubka viděna ve středu. 4* a.k.a 70% ()

MightyHal

Čekal jsem teda větší náser, tím ale nemyslím že by se mi to nelíbilo to naopak. Hodně mi imponovalo že se to skoro celou dobu tvářilo a bralo prakticky vážně, díky tomu právě místy až ujeté násilí získávalo na komičnosti a byl to skvělý kontrast. Právě ta syrová a až suchá atmosféra tomu celému pomáhala aby to hned od prvních chvil nesklouzlo jen do mdlého kosení nácků (i když v to jsem po traileru trochu i doufal). Tvůrci totiž jdou na vše od prvních chvil hezky pomalu a vy si tu užijete i kochání nádhernou krajinou a pohledy na nemluvícího drsného starce. To se ale vše změní když po vytěžení zlata se setká s bandou nácků. No a tady začínal lehce můj největší problém s filmem, je to kurevsky antiklimatický. Většinou je člověk zvyklý že se násilí a odplata vůči padouchům stupňuje a že na konci se dočkáte vyslouženýho payoffu proti těm hajzlům...tady? Sisu si své brutální hrátky vystřílí asi v půlce filmu, kdy ze začátku je to brutalitka za brutalitkou, pak už začínají off-screen killy a hlavní záporáci? No, ti největší hajzlové kterým přejete fakt brutální smrt, tu prakticky mají buď tu nejslabší smrt a nebo offscreen, s tím se i pojí závěr který je prostě ledabile nahozen. Nevím no, já se bavil hodně a to i u přepáleného konce v letadle a film na to co je má i hromadu skvělých scén, nápadů a výborně špinavou atmosféru. Bohužel ale čím víc se film blíží do finiše tím pomalu ztrácí koule. Možná je to jen mnou, čekal jsem prostě větší jatka, minimálně v závěru, ale jinak se jedná o dost slušnou jízdu, ale prostě mohlo se z toho vytlačit více. 6/10 ()

c.tucker

Tohle bylo to, co jsem potřeboval: svěží béčko, které nenudí a útíka kupředu jak německý ovčák. Perfektní přepálenost k závěru a neskutečný nemluvný Kosťej. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD