Kateřina Čechová (Anna Geislerová), historicky první česká prezidentka, má za sebou rok v úřadu. Je zahlcená prací: její program je každý den nabitý k prasknutí. Občas by si chtěla v klidu odpočinout bez pozornosti celé republiky. Jednoho dne se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v dokonalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu. Plán jí vyjde dokonale. Kateřině se noční dobrodružství inkognito v podhradí mezi lidmi zalíbí. Seznamuje se se sochařem Petrem (Ondřej Vetchý), kvůli kterému se do města vydává každou noc. Petr nemá ani ponětí, kdo okouzlující žena, do které se zamiloval, ve skutečnosti je. Situace se však brzo vymkne kontrole a prezidentčiny noční výlety se provalí. Kateřina se musí snažit, aby si vybojovala právo na lásku, která jí náleží stejně, jako kterémukoliv jinému člověku na světě. (Bioscop)

bourec

Ty dvě hvězdičky jsou až dost. Bez šarmu a vtipu pojatej film, kterej nesluší zejména Ondrovi. Ale ani Aňa tady zrovna nezáří. Nic čim by se tvůrci měli chlubit. 30%. ()

Streeper

Na film jsem se chtěla kouknout kvůli Vetchýmu, protože jako herce ho mám ráda a taky jsem chtěla dát zase šanci novější romantické komedii z české produkce. Asi to nebyl úplně nejlepší nápad. Nevím, kdo pracoval na zvukových efektech, ale bylo to příšerný. S přítelem jsme si všimli tolika chyb. Je to nudné, zdlouhavé a totální kýč, který se snaží hrát na americký film, jenže to prostě nefunguje. ()

necisty

Možná by to někde v americe sklidilo trochu větší úspěch, ale v českých luzích a hájích je to hodně špatně zasazená přepálená romanťárna. Divím se hlavním interpretům, kteří obvykle mají vkus pro filmy, kde se objeví, že se zúčastnili. Ti to samozřejmě hráli dobře, Anně volili vkusné róby a i když se mi líbí odkazy na současnou politickou situaci, moc rád bych tam místo toho ožraly a burana viděl slušnou dámu, a jsem pro rovnoprávnost žen, tak tady jsem chvilkami viděl silný feminismus. Hlavně je to prostě strašná blbost a příště tyhle dva jen klidně někde jinde. ... LFŠ 2022 MN ()

otík

Nebylo to tak špatné. Neškodná romantická komedie, která samozřejmě s reálem nemá nic společného, ale jako jednohubka na sobotní večer to rozhodně obstojí. Tradičně sympatický Vetchý, slušná Geislerová a zbytek ansámblu jen do počtu. Nejvtipnější postavou je aspoň na chviličku Vasil Fridrich jako generál. ()

HonzaBez

Anna Geislerová a Ondřej Vetchý jsou (opět) prima pár. Celé je to tedy trochu kýč, ale v "pohádce pro dospělé" se to myslím snese. A třeba některé záběry na starou Prahu, fakt stojí za to.  O uvěřitelnosti příběhu (včetně některých politických reálií) bych měl též značně pochybnosti, ale v tomto žánru se dá asi ledacos odpustit ()

Skuby47

Tato neromantická rádoby romance, natočená podle vzoru prvorepublikových slaďáků, které mám ráda, protože se do své doby hodí, jde naprosto mimo realitu. Herecké výkony jsou odrecitované podle naivního scénáře v nic neříkajícím příběhu. Zdá se, že to nebavilo ani účinkující herce, tak jak to má bavit diváky. ()

Autogram

To už mohli rovno nazvať Kráľovná a Popoluško. Nič vo filme nedáva zmysel, ale tak to niekedy v rozprávkach býva. Horšie, že ani dialógy nemali hlavu ani pätu, možno tie anglické akoby omylom nejaký zmysel mali. Keby to trápenie zakončili štyrmi svadbami, ani by som sa nečudoval. –––– Je tu ještě jedna věc. Našel jsem si holku. ()

Anet21

⚪Málo funkčný ,,Hallmark hadr" romantický film, v ktorom skromne funguje romantika, aj čokoľvek iné. Herecká dvojka Geislerová-Vetchý má medzi sebou pramálo chémie, takže, preistotu, režisér vyškrtol všetky bozkávacie scény a nahradil ich objímaním, rozuzlenie motívu ,,kto je kto" zase úplne vyšumí do prázdna, pretože každá postava je schematicky pozitívna, chápavá a dobrá. Rôzne agitačné témy typu ekologické problémy, green deal a podobne v tomto type filmu potom pôsobia ako úplná paródia a päsť na oko. Vedľajšie dejové linky skoro ani neexistujú, vytrácajú sa v momente, keď scenár zavelí - život syna Vetchého, dcéry Geislerovej, vzťah vdovca k jeho mŕtvej manželke, prezidentkina ochranka - to všetko je tu v maličkých náznakoch načrtnuté len preto, aby sa na ne hneď zabudlo.⚪A k záveru, scenár mohol ubrať i s očividnou feministickou otázkou - áno, ženy sú silné a rovnocenné mužom, ale hlášky, ktoré zaznievajú vo filme z mužských úst sú už prestrel, tobôž v našich zemepisných končinách. Inak taká plytká rozprávka na úrovni vianočných filmov z Netflixu.⚪ ()

herr_carter

S obrovským sebezapřením a dvěma promilemi proseca v žíle nakonec dávám průměrné 3 hvězdy. Scénář je tak blbý a prvoplánovitý, že si myslím, že musel být sepsán během reklamy mezi Ulicí a Televizními novinami. Nicméně - Geislerová i Vetchý (i pokud dostatnou na talíř podobné hovno) si to odehrají po svém a mě bavilo sledovat tuhle slaďárnu, která se na 101 % inspirovala americkou klasikou Notting Hill.....................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

klukluka odpad!

Absurdní, absurdní, absurdní, absurdní, totálně uhozený a trapný, absurdní, absurdní, trapný, šílený. Chronologický opis mých pocitů při sledování téhle hrůzy. Z režimu absurdní to Geislerka hodila do supertrapna scénou, kdy už se jí nechtělo obsluhovat bezdomovce, tak šla dělat zle kvůli termosce charitativní polívky. Pak to sněžení na hřbitově a Vetchýho rozprávění s nebožkou…bože! A úplně nejvíc byla ta scéna, v níž kmen nablblých Čechů zpívá své milované vůdkyni státní hymnu. Tuhle pasáž řadím spolehlivě na špici za tím účelem nově zřizovaného žebříčku trapnosti. Ne, tohle bylo fakt moc, na tohle přistoupit vážně odmítám. P.S.: Film se patrně odehrával v blízké budoucnosti. Paní Marešová umřela podle náhrobku v roce 2017, Petr Mareš (Ondřej Vetchý) ji ale podle svých procítěných slov v roce 2022 postrádal už 7 let. A nebo blbě počítal, anebo už na nebožku ve skutečnosti zapomněl, když teď prcá paní prezidentku. ()

filipvrbik

Začátek v pohodě, je to romantická komedie, takže podsuď ok, ale má to scénář bez jakékoli zápletky jakékoli invence, jakéhokoli zvratu, jen to tak plyne a plyne a plyne... Vetchý s Geislerovou jsou celkem sympatičtí, ale je jasné a průhledné, jak to dopadne... Dalo se z toho vymáčknout mnohem víc, protože nápad nebyl vůbec špatný - a ani to nemuselo být akční, prostě jen vtipnější, zamotanější a celkově zajímavější...50% ()

mira007

Geislerová jako prezidentka, která v noci prchá inkognito do podhradí mezi prostý lid, až zabloudí do sochařského ateliéru vdovce Vetchého. Další Havlíkův romantický film, který je scénáristicky hrozně jednoduchá předvídatelná neoriginální věc, ale díky sympatickému obsazení, technické stránce věci a tak nějak aspoň zajímavého námětu se na to dobře kouká. A pokud je člověk schopen přijmout tu koňskou dávku naivity, tak je výsledek příjemný oddechový film ikdyž levelu Pohádek pro Emu (2016) to nedosahuje. ()

jarmik

Po všech směrech průměr, ale navíc trošku nuda. Jinak výkony v hlavních rolích fajn, jen škoda, že se pro nejlepší herce nevymýšlejí lepší scénáře. ()