Vlajka smrti

• USA Our Flag Means Death
USA, (2022–2023), 8 h 33 min (Minutáž: 23–35 min)

Tvůrci:

David Jenkins

Rhys Darby, Taika Waititi, Fred Armisen, Nat Faxon, Leslie Jones, Samba Schutte, Samson Kayo, Ewen Bremner, Joel Fry, Rory Kinnear, Kristian Nairn (více)

Série(2) / Epizody(18)

Seriál je volně inspirován skutečnými dobrodružstvími Stedeho Bonneta (Rhys Darby), zhýčkaného aristokrata, který se vzdal svého privilegovaného života a stal se pirátem. Objeví se zde také držitel Oscara Taika Waititi v roli "Černovousa", nejobávanějšího a nejuctívanějšího piráta historie. (HBO Max)

cernakus

Pozor, do hávu pirátské parodie jde o zabalený coming-out a lásku dvou postarších mužů. Je to celé dělané pro feminí buzny a odkope se to v podstatě až na konci (i když pozorný heterosexuál začne tušit od zhruba půlky o co vlastně ve skutečnosti jde). Bohužel jsem asi příliš normální na to, aby mně to zasáhlo na správném místě, a jinak je scénář, režie i výprava strašná, takže po rychloprohlížení to dostává jednu umaštěnou hvězdu za Černovousa v podání Waititiho. ()

IZFNP

Oj, toto mi sadlo menej, než som dúfala. Prvé diely ma bavili, bola to klasicky ustrelená hovadina, od ktorej som si sľubovala postupné zlepšenie do zábavnej seriálovej pecky. Niekde u 6. dielu som to ale vzdala, lebo už som nemala silu sama sebe nahovárať, že ma to baví. ()

Setanta

Nejde o to, že je to weird a queer. To mě těší. Ale že je to tak nehorázná nuda, to mě netěší ani omylem. ()

Drobnodruh

“This is a love letter for those who afe often forgotten. You may not be able to change the world, but you have permanently changed ours.” 🏴‍☠️🏳️‍🌈❤️ ()

Dr.Love

Taika se nudil a tak narychlo spíchnuli pritatský epos o partě bukvic s tak naivním náhledem na svět až to bolí. Do toho sekundují známe ksichtítky ze Saturday Night Live a Hodor. Zábava zaručena ale ne pro všechny a kupodivu to není kvůli orientaci postav i herců, ale spíš to že jsem před několika týdny dokoukal Co děláme v temnotách. Tedy jsem čekal něco odlišného a jiný přístup ale bohužel, je to vlastně pořád jedno a to samé, Guilermova naivita je cítit všude hlavně v duši pána Bonneta, Červnovous je pak spojením většiny charakterových aspektů jak Laszla, Nadji tak Nádora ech sorry Nandora Neúprosného. Zbytek posádky si drží aspoň nějakou charakterovou strukturu ale moc ji není. Až pochopitelně na jednu vyjímku. Buttons je abslotuně top špička a naprosto jediný pirát z celé posádky za tohle by měla bajt nějaká cena za vedlejší roli a totální odevzdání se roli. Karlééééé!!! ()

Eseter

Moc příjemné sledování. Já jsem čekala, že to pojede na podobném vtipu a tempu jako What we do in the shadows, ale je to mnohem umírněnější a zaměřené více i na dramatickou stránku. Víc než příběh táhnou tenhle seriál sympatické postavy a skvělí herci (krom ústřední dvojice i Rory Kinnear, Con O'Neill + všichni ostatní). Většina epizod končí nějakou boží písničkou. Doufám, že se dočkáme druhé řady - otevřené finále k tomu úplně vybízí. Navíc, jestli to má být rom-com, tak by se v rámci žánru hodilo, abychom dostali happy-end! ()

Damnsinead

Příjemné překvapení. Vlajka smrti si dělá srandu ze všeho, velmi nenuceným způsobem, postavy jsou většinou sympatické, a ústřední duo je fakt kouzelné. Zvlášť Taika se vyřádil, jak se patří. Vážně potřebujeme víc seriálů, jako je tenhle. 90% ()

coulismoulis

Jelikoz moreplavba, piratstvi ani Karibik nejsou moje numera una, je tohle pro me zcela necekana pecka letosniho roku - uz jen za ten Fuck You Hetero/Cisnormativity and Queerbaiting postoj si zaslouzi ovace, ale kdyz se pripoctou supr postavy, dobre nadavkovany humor, drama a akce, jde o revolucni pocin. Ted jen doufam, ze se HBO vzpamatuje a neohrozi 2. sezonu, protoze ten pining cliffhanger je teda mohutny;)) ()

filipm odpad!

Afektované herectví, bez vtipu, sexuální narážky, bez hloubky. Fakt ztráta času. Dal jsem dva díly a toto opracdu ne. ()

anicca

Piráti by si chceli vykonávať svoju prácu: vraždiť, kradnúť, pustošiť. Ich kapitán má na to ale iný názor. Chce zaviesť kurz správania džentlmena a pravidelne so svojimi mužmi vedie kurz empatie a psychologické sedenia. Super herci, šialené nápady, komédia ako vyšitá. za mňa 4 hviezdičky! ()

r6AndrEw

Nevím, mě to zase tak kulervoucí nepřišlo. První dva díly opravdu vcelku nudné, Černovous je zajímavá postavička, ale že bych z něj byl vydřenej, to teda ne. Za mne naprosto průměrná taškařice, jednou vidět a dost. A taky už mě začínaj štvát s těma gejema všude. Ikdyž tady to asi má své místo. ()

Akret120

Asi som mala veľké očakávania aké to bude skvelé a keď som to pozerala vydržala som to len do 3 epizódy prišlo mi to hrozne nudné je to sklamanie keď to každý chvály ()