Parta šikovných mladých skejťáků vyrostla v tvrdých podmínkách v kalifornské Santa Monice. Říkají si Z-Boys a dali světu vzrušující nový sport, který se postupně stal legendou... V jejich světě neplatí žádná pravidla. Tento fiktivní příběh skutečných Z-Boyz se soustředí na ctižádostivé mladé surfaře, kteří brzy přijdou na to, že jejich skutečný um tkví v mnohem menším prkně. Jejich nově objevené umění skateboardingu zahrnuje nejrůznější skoky a otáčky na předtím nezajímavé aréně a rychle promění svou vášeň v celosvětový sportovní fenomén. Jenže když mladíci přičichnou ke slávě a bohatství, jejich bratrské pouto je vystaveno tvrdé zkoušce. A v sázce je i přátelství se Skipem (Heath Ledger), výrobcem jejich skateboardů a především velkým bratrem. (Cinemax)

Boris18

Ikdyž nejsem velký fanda skateboardingu, film nemá chybu. Skvělá režie a herecké výkony byly naprsto geniální. Co je super je, že film byl natočen podle něčeho co se vážně stalo. Tady je pro mě jasných 5*****. ()

Triathlet

Velmi vydařené dílo o promotérech skateboardingu. Je to krásné v tom, jak je zde ukázán nejen nekomerční skateboarding na svém počátku, nýbrž i jeho další vývoj, kdy se stával čím dál víc záležitostí peněz a manažerů..Skvěle ztvárněny hlavní postavy, super herecké výkony, zejména Healt Ledger a Emile Hirsch hráli skvěle. Navíc i skvělé sociální a vztahové zápletky s dobrým rozuzlením... ()

MissDark

Skejťáci... Přátelství... Prostě super film!! To téma je mi velmi blízké, hodně z mých kamarádů jsou vášniví skejťáci ale nejen proto se mi ten film tak líbil.. Svižný avšak poutavý..až na pár scén, které se mi zdály až moc, opravdu dobře natočený.. Získávání hodnot a hledání svého já.. Všechno tam tak krásně pasuje.. Podívaná opravdu zajímavá.. Zaslouží si to 4 hvězdy... ()

mahulenka

Legendy z Dogtownu miluju a můžu se na ně dívat 100krát dokola hned z několika důvodů: 1) Sountrack – Iggy Pop, Jimi Hendrix, David Bowie, Black Sabbath, Deep Purple a další legendy skvěle podtrhující atmosféru filmu 2) Herci – všichni jsou výborní, ale Heath Ledger v roli surfařského idola a prvního sponzora nadaných kluků a Emile Hirsch jako rebel, který jako jediný odmítne svět komerce a slávy opravdu excelují, navíc jsou oba děsně sexy ;) 3) Surfařské a skateové záběry a triky 4) Atmosféra Californie 5) Silný emociální příběh, u kterého vždycky na konci uroním slzičku 6) Sociální podtext – nenápadně a nenásilně vsunutá složka, patrná hlavně u Jay Adamse (Emile Hirsch) a jeho mámy. ()

babuca

Veľmi zaujímavý film, s úžasnou hudbou na ktorej som vyrastal, film kde výborné výkony podali hlavne Emile Hirsch a Heather Ledger a hlavne je to príbeh zo života !!! U mňa 90% a to musím povedať že ,,prknové športy,, neznášam. Fakt niekedy netreba mať predsudky a pozrieť si aj film, ktorý na prvé info vyzerá byť nudný.....tento rozhodne nudný nebol, bol SKVELÝ !!! ()

wcolkin

Přesně takhle skateboarding vznikal...Sám se mu aktivně věnuji už 10 let a možná proto je tenhle film pro mě výjmečný.Nezáleží jak Sk8 závody zajedeš,ale na tom,jaká firma tě sponzoruje...Tahle hnusná komerce je v tomhle sportu problémem dodnes a proto se takhle komunita dělí na ty co jezdí pro zábavu a ty,co to dělaj pro sponzory a peníze. Ale na druhou stranu vydělávat se nějak musí a když seš šikovnej,proč toho nevyužít. Věřím že málokomu daly Legendy stejný zážitek jako mě a kdyby šlo dát 6 hvězd,neváhám ani sekundu. SKATE OR DIE ()

xgremi

Výbornej film, kterej stojí za to vidět. Není jen o skateboardingu a rebelství, ale i o tvrdym životě, přátelství a jeho vrtkavosti. Je to v podstatě dokument o partě kluků, kteří přišly s něčím novým a dnes z nich jsou legendy. Navíc soundtrack je na jedničku. Pro mě 5*. ()

Pogooman

Film kterej vás veme za srdce, to se o tom musí říct .. . Přátelství ,skateboard-revoluce .. bohužel ale i chlast a drogy :-( .. ()

hvezdokupec

Začátek filmu mě utvrzoval v tom, že není žádný div, že tento film u nás nebyl příliš proklamován a narazil jsem na něj poměrně náhodou. Ovšem po úvodní nezáživné zhruba čtvrhodině přišlo něco, co jsem nadšeně a s úžasem sledoval a na konci litoval, že stopáž není alespoň o půl hodiny delší. Od režisérky filmů jako jsou Stmívání nebo Třináctka jsem nečekal tak famózní představení, jakého se mi dostalo. Vše navíc doplněno perfektní hudbou. ()

Annden

Můj nejoblíbenější film. Nemám vůbec co vytknout. Naprosto mě unáší do doby, kdy Venice Beach vládli přesně tihle týpci. Má to super příběh, dobré konce i špatné konce a vlastně všechno co já očekávám od filmu má tenhle. ()

Elanornegra

Fenomenalne, rozhodne to zaradujem do mojej TOP5 filmov na sportovu tematiku. Hoc nejak skatebordy prilis nemusim, ale to vykreslenie daneho zivota, ach :D Z isteho uhla pohladu mi prisiel aj ako motivacny dokument fakt super. Treba si uzivat kazdu minutu v zivote 100% ()

danny79

Po filmove strance me Legendy z Dogtownu vubec nenadchly a povazuju je slaby, povrchni kyc, a jelikoz nejsem skejtak, tak mi ani obsah prilis nerikal. Film ale vypravi o klukach, kteri zpusobili ve skateboardinu obrovsky boom, revoluci a stali se inspiraci pro takove hvezdy jako je Tony Hawk a ve historii skateboardingu zustanou nesmrtelni. Legendy z Dogtownu me prilis nebavily, ale ocenuji jejich autenticitu, kterou podtrhuje i dobova hudba. ()

quiz

Jeden z nejrychlejších filmů pro týnejdrži, perfektní feeling 70. let. Zlatá Venice beach v L.A.....a mom měla na tričku Jethro Tull. Díky za všechny ty pošuky z surf-, skateboard-, snowboard-, ski-, climbing-, a jiných scén. ()

Rathe

Když film začínal, říkal jsem si, co to bude asi za hovadinu. Ale když surfing přešel na skateboarding, tak jsem se začal pořádně bavit. Parta mladíků, kteří se baví sportem ve vypuštěných bazénech neměl chybu. Nejvíce bych ale vyzdvihnul skutečnost, že film perfektně ukázal na to, jak sláva a peníze dokáží zničit dlouholetá přátelství. Herecké výkony mladíků byly průměrné a scénář nebyl vůbec špatný... ()

Lazy87

Parádní snímek, o kterém to můžu říct až po celém shlédnutí. No v dějepisu mě to neučili a prostě dobrá hudba, no a film o kamarádství. Jo rychlý šípy to úplně nejsou. Příjemný film. ()

Ways

Miluji ten film. Naprostá pecka. Skvěle vystihnutá atmosféra Dogtownu a raného skateboardingu. Heath Ledger se na tuhle roli skvěle připravil a dokonce dostal i speciální zuby s předkusem, aby mohl věrně napodobit legendárního Skipa. ;) Film, který by měl každý správný "skejťák" aspoň jednou shlédnout. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem