Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

CrazyLom

Dal bych hvězdičku za každého nácka, jehož skalp Aldo Rein dostal. Výtečné dialogy a herecký výkony (Til Schweiger šplhá pořád nahoru a nahoru) spolu s Tarantinovským stylem dávají dohromady dvě a půl hodiny, u kterých jsem se nenudil ani minutu. Pravda, trailer sice naznačoval něco jiného než film dal, ale to jeho kvalitě nijak neublížilo. ()

merigieren

Neumím německy ani francouzsky proto sem jisté části filmu zcela nenáviděl. Pak by se dal vypíchnout ten lovec židů a na druhé straně psychopatický amík, nevím který z nich je šílenější, ale vtipné mi to nepřipadalo, spíš smutné. Ale ten lovec mě bavil. ()

boda777

Tak tento Tarantinovský film mě velice pobavil a nadchnul. Přiznávám, že jsem k němu přistupoval s mírnými obavami, jestli to náhodou nebude tak trochu nuda, leč opak je pravdou. Film má velice dobré propracované dialogy, kamera a režie je nepochybně mistrná. O krvavé scény v Tarantinovském stylu také nepříjdete. Jsem milovníkem Brada Pitta i Eliho Rotha, kteří se svých rolí zhostili na výbornou, ostatně jako i ostatní herci. 90% ()

DHDV

Propagace před uvedením byla silnější než tento film. Za originálnost palec nahoru, za ztvárnění pouhé 3…. ()

Karala

Myslím, že za mě všechno podstatně a víc než výstižně napsal PSEMA. První shlédnutí-dejme tomu fajné. Další už nedokoukatelné. Scheisse Katze!! ()

ivamka

Přesný začátek ukradený z filmu Tenkrát na západě, kousek byl z Popelky a místy mi to připomínalo Kill Bill. Jsou mnohem tvrdší filmy a neteče tam tolik krve. Mi se nelíbí, že z Němců udělali uplné debily. Mám radši něco k zamyšlení, než tolik krve. Ale s tím hakenkrajcem to nebyl špatný nápad. ()

hEROic

PARADICKA ... naprosto vytecnej Pitt a jeho prizvuky, u scenek s italama jsem malem cvrkal :) Tarantinuv cit pro detaily je proste neuveritelnej... je to stylove, drsne a tak krasne natocene, ze je to takrka genialni! pecka! ()

Raziel_cz

Nejtypičtější z typických příkladů, kdy to nejlepší vidíme v traileru. Škoda, protože když jsou na scéně Bastardi, nemá to chybu. Jenže snímek má skoro dvě a půl hodiny a z toho se sto dvacet minut točí kolem všech, jen ne té bandy nácky skalpujících magorů, kvůli nimž jste přišli do kina. Přestože jde i tak o fajn druhoválečný film, byť s poněkud řekněme alternativním koncem, neubráním se pocitu, že z něj šlo vykřesat mnohem víc mnohem větší zábavy. Jinak životní role Tila Schweigera... Ale moc se tam neohřál, což je na houby, vzhledem k tomu, že hraje nejlepší postavu. ()

Pr4d3d

Co se stane když Quentin Tarantino dosadí do role pošahaného velitele americké partyzánské jednotky Brada Pitta? Geniální záležitost u které se těch dvě a půl hodiny v kině vyplatí sedět. ()

Hapretor

Nudné, na první pohled úplně všední scény se střídají s naprosto nečekanými zvraty tak, jak to umí mezi menšinou Q. Tarantino. B. Pitt a jeho divná angličtina je "cool", je to vtipné a zároveň drsné, dech beroucí však rozhodně ne. Vím o jiných filmech od Q.T., které mě dostaly mnohem více. (viz. "Reservoir dogs"). Největší plusem filmu je jen jeho nečekanost - pokaždé, když se něco najednou zvrtlo, netušil jsem vůbec, že je to tak možné. Tedy tři hvězdy za to, že je film tak krásně neodhadnutelný. ()

Hopkins

Pár skečů mě naprosto dostalo viz. na začátku Landova Fajfka nebo co to bylo . Ale taky mě dost věcí vadilo například Pitta mám dost rád ale do téhle role mi vážně nesedl. Film jako takový vnímám se smíšenými pocity ale za sebe si myslím že ty 4 hvězdy jsou zasloužené. Nápad dobrej až na pár vyjímek dobře herecky obsazené dobré hlášky fajn hudba . ()

NGP

Téma fanaticky pošahaných nacistů, drsného násilí a války jako takové je stejně střelené jako sám tvůrce. Tarantino ví, jak svůj kinematografický "šarm" použít ve svůj prospěch. Všechno, co chtěl do filmu dostat tam své místečko našlo, takže tenhle filmový zážitek nepostrádá logiku uvažování, přirozenou drsnost, drastickou krásu a také šílené drama. Měli by podobný žánr pojmenovat "tarantino", ale nejsem si jistá, jestli někdo kromě samotného mistra dokáže v budoucnosti něco takového vytvořit. Specifická atmosféra filmu ani na jednu vteřinu nepustí diváka z pavučiny příběhu. Vždycky v tom vidíte samotnou vizi mistra, který vás nechá na malou chvíli podívat se do jeho fantazie, jeho zvláštního myšlení a jeho příběhu. Zkrátka má to něco do sebe, a říct že tenhle film překonal všechna má očekávání je slabé slovo. Tarantino nezklame nikdy, a pokud se to někdy stane, tak až potom překoná všechna má očekávání, protože nevěřím že něco takového je možné. Dialogy jsou propracované, a to i vzhledem k tomu, že vznikali 10 dlouhých let. Zbytečně nezdržují, skvěle doplňují vizuální stránku, jsou občas velmi vtipné a nikdy neříkají to, co už víme, takže překvapují s každou replikou. Dalším plusem scénáře je jazyková bariéra. Jelikož děj se odehrává ve Francii, vystupují v něm němečtí okupanti a američtí parchanti, zdálo by se nemožné spojit všechny jazyky dohromady. Ale opak je pravdou. Ve filmu slyšíme jak němčinu, tak francouzštinu, stejně tak i američtinu. Věřte nebo ne, italština se tam také nevinně zamotala. Jedním slovem, Tarantino dokonce donutil Američany koukat na film s titulky, které se objevují zhruba v polovině filmu. Nemůžu nezmínit soundtrack, který dokonalé sedí (jak to bývá u dokonalých filmů) a je originální (jak to bývá u Tarantina). Casting není výjimkou. Není vůbec tajemstvím, že Brad Pitt v tomto snímku zase dokázal, že není jen pěkná tvářička, a že má něco jako herecký talent. Největším objevem daného snímku však nebyl on, nýbrž Christoph Waltz, který ztvárnil německého Lovce Židů. Nedokážu si v této roli představit někoho jiného, protože byl naprosto bezkonkurenční. Podle mě Mélanie Laurent také neodvedla špatnou práci, sice nezazářila něčím originálním, ale bez ní by to také nebylo ono. Bez nikoho by to nebylo ono, protože absolutně každý herec dokonale zapadal do filmu. Měla jsem pocit, že všichni a všechno k sobě patří, což přidávalo snímku na bodech. Myšlenky můžou být originální, ale Tarantino dokáže tuto obyčejnou originalitu přeměnit v něco velmi mistrovského, na co je potěšení hledět. Nevěřím, že se najde někdo, kdo ve filmu nenajde geniální osobnost tvůrce a nespatří to geniální zpracování, které tento snímek skrývá. ()

Páně

Tarantino může být božský v tom, že si dělá co chce. Já ale mohu být ještě božštější v tom, že mu to nemusím zase tak žrát. ()

Wolvie

Neskutečné! Tarantina nesnáším,jeho styl mi přijde nabubřelý a nudný.Ale přestože v sobě mají Pancharti nesčetně jeho trademarků,užil jsem si je vrchovatě.Jako sofistikovaný válečný film,jako poctu legendárním bijákům v neskutečném žánrovém rozpětí a hlavně jako hláškami nehorázně nabitý výsměch historii,ve kterém si spousta špičkových herců prostě a jednoduše užívá pod vedením magora,který mě snad poprvé přesvědčil,že skutečně umí režírovat.Takže Quentine,pro příště víc takových a míň ukecaných sraček typu Auto zabiják,prosím! ()

KHkomiks

A je tu další Tarrantinovský fílmek, který je nabitý náboji druhé světové války, drsnými židovskými vojáky (Brad Pitt) atd. Nejvíce se mi tu však zalíbil Christopher Waltz za jeho herecký výkon, lovec židů. Hugo Stiglitz zabiják německých důstojníků. Tarrantinův další povedený snímek o druhé světové trochu jinak. Jde o jeden z mých největších filmových zážitků. Naprosto se mi film vryl pod kůži a občas si vzpomenu na prvně viděného, skvělého, šarmantního a slizkého Waltze, a pak následně hned na Pitta s knírkem vyřezávajícího hákáče na čela. Bomba! Bomba! Po druhém shlédnutí jsem musel film plně ohodnotit a napotřetí ho vnímám už jako nejlepší Tarantinovo dílo, které bych dnes( Ano, je to už pět let...) označil za kultovní záležitost. ()

Krchy

Nejlepší film od Tarantina, který jsem zatím viděl. Což ovšem neznamená, že by byl něco extra. Na tři hvězdy to vytáhl výborným výkonem Christoph Waltz podporovaný Pittem. A proč tedy jen tři? Na můj vkus spousta zbytečné vaty, tarantinovskou rádobydrsnou brutalitu mu též nežeru a celkově je příběh dost na vodě. Přestřelka v baru je navíc šíleně nepřehledná, na to, že to k ní směřovalo dvacet minut. Ale tak koukat se na to dalo. ()

Isomut

My name is Aldo Rain.......Takto sa predstavil Brad Pitt vo filme Quentina Tarantina ako vedúci osem členného oddielu, ktorí sa pachtí za nacistickými skalpami za to čo robili židom. ()

BOURQUE

Tarantino tentoraz zavítal na územie druhej svetovej vojny. Pravdu povediac, hneď po úvodných 20 minútach som vedel, že sa dívam na film od jedného z najlepších nezávislých režisérov na svete. Ten, kto pozná filmové diela od Tarantina, tak je mu jasné, že v tom má prsty on. Čo sa týka samotného filmu, tak by som chcel vyzdvihnúť skvelú choreografiu, uniformy vojakov, atmosféru prostredia (k čomu „netypická“ hudba skvele pasovala) a výkony hercov (Pitt, M.Laurent, D.Kruger, T.Schweiger a ostatní :) ). Na jedného človeka som ale zabudol: žolík filmu - Christoph Waltz. On napokon za svoj herecký výkon dostal aj zlatú sošku (Oscar – Herec VR). Ako som sa díval na jeho herecké predstavenie, tak som mal pocit, že vidím na plátne Sherlocka Holmesa, ktorý pracoval pre SS. O tom, že podal svoj najlepší herecký výkon, asi nikto nepochybuje. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019