Nešikovný prostoduchý zlodějíček Quentin přepadne směnárnu. Tam však zrovna mají pouze jeny, eura vykoupili Japonci. Směnárník mu ale poradí banku o kus dál. To už je ovšem zalarmovaná policie a Quentin, který se na útěku schová do kinosálu, kde promítají film pro děti a velice se baví, je zatčen... Pak pro dozorce nastává pravá kalvárie: s Quentinem, který stále dobrosrdečně rozpráví, nikdo nechce na cele být. Nakonec ho dají k Rubymu, známému lupiči, který jistému Vogelovi ukradl dva miliony. Peníze se ale nikdy nenašly a Ruby zarytě mlčí. A nepřestane mlčet ani tehdy, když se s ním v cele začne bavit neúnavný Quentin... Ruby zuří: Vogel totiž zabil jeho milenku Sandru, která byla bohužel Vogelova žena. Ruby pojme pevné odhodlání z vězení utéct a Vogela při první příležitosti zabít. Nejdřív se ale musí dostat alespoň do vězeňské nemocnice. Podřeže si proto žíly, čehož si Quentin všimne právě včas. Aby se mohl za svým „přítelem“ – jak ho už začal nazývat – dostat, učiní totéž. Oba se tedy opět shledávají na vězeňské marodce a Ruby začíná mít pomalu dotěrného Quentina dost... Rubyho vzápětí převezou na psychiatrii. Quentin si rozbije hlavu o zeď a ocitne se tam též. Ruby plánuje útěk. Quentin, který by udělal všechno, aby mu pomohl, zavolá na pomoc přítele Martineaua a připraví svůj vlastní útěk. Jenže v téže době má utéct s pomocí podplaceného ošetřovatele i Ruby. Quentin to samozřejmě netuší a násilím ho osvobodí, aby mohli utéct spolu Věc se ale nepodaří tak, jak bylo naplánováno, a tak se oba uprchlíci ocitnou na ulici v nemocničním úboru a bez auta, kterým bojácný Martineau odjel... Ruby se nejdřív na Quentina hrozně zlobí a je přesvědčený, že je převlečený polda. Teprve když se dozví, že Quentin je také zloděj, začne ho brát aspoň trochu na vědomí. Oba muži vniknou do domu jistého žokeje, aby získali šaty a auto. Musejí vzít zavděk šaty jeho ženy, protože žokejovy jsou jim příliš malé, a odjíždějí v žokejově voze. Jsou velmi nápadní dámským oblečením, a tak Ruby navrhne, aby se rozdělili, snadněji uniknou. Když je ale Quentin zanedlouho přistižen při pokusu o krádež dalšího auta, Ruby mu přispěchá na pomoc... (TV Prima)

wolfinek11

Opravdu skvělá komedie, ve které Gérard Depardieu jako blázen opravdu vyniká. Asi nejvíce jsem si z filmu oblíbila scénu kdy do okna křičí Ruby, nebo kdy Ruby Quentonovi vyčítá:A mě by jsi ještě nechtěl představit?! :D ()

sisimiut

Ačkoliv nemám Francouze rád,pro francouzské filmy mám opravdu slabost. Je v nich skryta určitá nadsázka,kterou žádný Hollywoodský film nemá. Zcela brilantní výkon Gérarda Depardieu si bezsporu zasluhuje zařazení,mezi mé nejoblíbenější herce. Dokonale napsaný scénář pak pouze podtrhuje dokonalost celého filmu. Zcela jedinečný kousek,u kterého se budu bavit znovu a znovu. ()

Veronica27

Víš, že máš oči jako kůň? Tohle je prostě topovka u které se vždycky dobře pobavím. Navíc Jean Reno a Gérard Depardieu, prostě skvělé ! ()

Wyrdas

Když se řekne pohodová a rodinná komedie, tak si jako první asi většina z nás vybaví právě tento snímek. Jeana Reno a Gérarda Depardieu v nezapomenutelných rolích, které je navždy spojí v nevyvážené duo zločinců, si nelze jen tak nechat ujít. Tento film je taková povinnost; prostě něco, co musíte vidět. Nevybavuji si, že bych tam někde našel slepé místečko, tak to necháme bez poskvrny za pět. ()

rejsek9

Naprostá bomba!!! Hlášky z téhle pecky už v mých okruzích přátel zlidověly a ono se není čemu divit. Depardieu je velmi přesvědčivej v roli debila (nebo snad blbce?:)) a Reno je jako vždy skvělej. Celý film se na tom může svézt a jednoduchá zápletka je i spíše k užitku. Tohle je jedna z nejlepších francouzských komedií a vlastně jedna z nejlepších komedií vůbec. Jó a Mercedes je pružnější a BMW sportovnější... ()

ZnalecH

Když se v tomto filmu spojí inteligence Gérarda Depadiea a ukecanost Jeana Rena, tak nemůže jít o špatnou komedii. Kdybych tak měl takové nervy... 90% ()

balcazar

Človek sa baví a vďaka neprehnanej minutáži sa nestihne veľmi nudiť. Dvojici hlavných postáv to šlape jak hodinky, hoci po skončení filmu som si vzdychol, že keby toto spravíme na Slovensku, určite by to hrala dvojica hercov, ktorí hrali už vo všetkých našich filmoch a seriáloch (Jožko Vajda a pod.). Nie až tak výnimočný námet premenili Reno a Depardieu na veľmi príjemnú oddychovku. ()

Likan7

Nesnáším francouzské komedie takového střihu! Kde je ten vtip? Kde jsou ti skvělý Jean Reno a Gérard Depardieu?! Tohle je jako TO Drž hubu, který mi na gymplu vtloukali do hlavy, ať se na to podívám?! Díky bohu za tak krátkou stopáž, protože být to ke dvěma hodinám, abych bych tuhle příšernou a ničím nezajímavou nudu nepřežil. ()

Trixinka

Když máte blbou náladu, doporučuji shlédnutí této skvělé komedie. Depardieu (ač ho nemusím) hraje blba dokonale, Reno klasicky skvělý. Zápletka v podstatě jednoduchá, hlavním tahounem filmu jsou parádně vtipné dialogy a scény. ()

Maximilianus

Prvá polovica až ¾ filmu super, vtipné a originálne, zvyšok už len tak, aby to nejako skončilo. Ale celkom milé prekvapenie. Nič som od filmu nečakal a dostal som relatívne dosť. 7/10. ()

rublik05

Pro mě je snímek Drž hubu! jedna z nejlepších francouzských komedií a absolutní kult. V dnešní pošahané době jeden z mála snímků, který vás zaručeně pobaví. Nekompromisní humor doplněný o vážnější a akčnější scény, k tomu všemu naprosto geniální spojení dvou hlavních herců. Filmu nejde absolutně nic vytknout a svůj legendární post si právem zaslouží. 10/10. ()

mira.l

No není to špatný, ač Quentin je po většinu filmu napřesdržku, ale víckrát to vidět nemusím. Těch aktuálních 84%... já nevím... že by Jean Reno?? ()

gemi

Fakt vtipná komedie s vkusným humrem, která místy vyvolává salvy smíchu a je s každou další minutou lepší a lepší. ()

Nix

Dlouho jsem se tomu filmu vyhýbal. Bál jsem se, že to bude hrozná blbost a ono to je blbost, ale strašně zábavná a dokazuje, že Reno je prostě herec, který má ve svém repertoáru pár opravdu zajímavých počinů. Depardieu není můj oblíbenec, ale tady je naprosto skvělý a nachystejte si na jeho hlášky bránici, budete ji potřebovat. Skvělý osvěžení. ()

Railman

Příjemná zábava. Když jsem si ji pouštěl v originále, přišla mi chvílemi i dojemná. Tento můj dojem bohužel bezpečně zahnal konec snímku (postřelený Depardieu). FIlm v podstatě neobsahuje žádné delší dramatické akční scény v kterých by se Reno dobře uplatnil. Docela fajn komedie, kterou do naprůměrnosti vytahují dva hlavní představitelé. Slabší 4. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů