Reklama

Reklama

Newyorská zoo je domovem pro čtyři skvělé kamarády. Největší hvězdou je mezi nimi lev Alex, dále do party patří těžkotonážní hrošice Glorie, žirafí hypochondr Melman a zebra jménem Marty. Právě ten zrovna slaví desáté narozeniny. Polovinu života má za sebou a začne proto bilancovat. Při tom zjistí, že od života chce něco víc než jen dělat cvičenou opičku v zoo. Rád by se podíval do divočiny, aby zjistil, jak by vypadal život ve volné přírodě. Když se se svým snem svěří na oslavě ostatním kamarádům, všichni jsou vyděšení a snaží se mu bláznivý nápad vymluvit. Melman se ale zmíní o tom, že dokonale napodobenou divočinu nabízí zoo v Bostonu. Marty se proto v noci tajně vytratí ze zoo a rozhodne se, že si zajede vlakem do Bostonu na výlet. Když zbývající trojice v zoo zjistí, že jejich nejlepší kamarád je pryč, na nic nečekají a vydají se za ním, aby ho přivedli zpět. Všichni se střetnou na Hlavním nádraží, ale volný pohyb zvířat po městě pochopitelně zaregistrují i policisté, kteří je na nádraží zadrží. Zvířata jsou odchycena a rozhodne se o tom, že budou navrácena do volné přírody, protože podle jejich chování je to jejich vroucí přání. Když se všichni probudí v bednách na přepravní lodi s místem určení Afrika, mezi Martym a Alexem dojde k velké hádce. Alex se nemůže smířit s tím, že kvůli Martymu museli opustit svůj newyorský domov. Lodi se zmocní taktéž prchající tučňáci, kteří se zase nechtějí smířit s místem určení a změní kurz směrem na Antarktidu. Při tom ale krabice se lvem, zebrou, žirafou i hrošicí vypadnou z lodi přes palubu a přátelé ztroskotají na Madagaskaru. Nejdříve si myslí, že jsou v nějaké zoo, ale zdejší obyvatelé, divocí lemuři v čele s králem Jelimánem jim řeknou, jak se věci mají. Marty je nadšený, Alex vyděšený a naštvaný, Melman panikaří ze zdejších hygienických poměrů a Glorie stále doufá, že se pro ně někdo vrátí. Alex a Marty se pohádají a král zvířat se rozhodne, že se svým kamarádem už dál nebude spolupracovat. Vyrobí dřevěnou kopii Sochy Svobody, kterou s Melmanem a Glorií chtějí zapálit, když se na moři objeví nějaká loď. Jenže Melman sochu omylem podpálí hned a poté se s Glorií odebere na Martyho část ostrova, kde je sranda, pohoda a dokonce nějaké to jídlo v podobě chaluh. Alex se k nim nejprve připojit nechce, ale nakonec názor změní. Jenže další den se začnou bohužel projevovat vedlejší účinky toho, že je masožravý Alex už několik dní bez jídla. Když si čtveřice užívá velké pařby a oslavy, kterou jim připravili na uvítanou lemuři, Alex zešelmovatí a zakousne se nevědomky Martymu do zadku. V divočině se totiž ostatní zvířata stávají pro lvy kořistí a Alex kvůli hladu nemůže překonat přirozený pud. Proto je nakonec králem Jelimánem vykázán na druhou stranu ostrova, mezi zlé fosy. To jsou predátoři, kteří odjakživa představují pro zdejší lemury hrozbu. Jelimán si původně myslel, že Alex je před fosami ochrání, ale jeho plán selhal... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (686)

Shit 

všechny recenze uživatele

Po takových peckách jako je Shrek 1 a 2 je tohle jen takovej malej ubohej bratříček, kterej zaplácává díru po Shrekovi 2 a moc se to nepovedlo, skoro to vypadá jako by si mysleli, že můžou uspět s jakoukoli animovanou komedii, samozřejmě se u toho dá dobře pobavit, příběh pěkně ubíhá a v celku neni ani dementní a nuda se v podstatě moc nedostavuje, ale moc vtipných scén, který by si člověk zapamatoval tam neni, vlastně skoro žádná a co se týče animací, tak to taky neni zrovna ono. Shrek měl podle mě daleko kvalitnější animace, ale i přesto dám 4*, protože Shrek byl přece jenom jedinečný a v porovnání s ostatními animovanými filmy to je nadprůměrný ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Prvá tretina zábavný priemer, len o málo prevyšujúci toporný Príbeh žraloka. Stretnutie s lemurmi na začiatku druhej ale naberá na obrátkach a zdivočelý lev na jej konci je už úplna paráda. Tá je žiaľ okamžite znásilnená príchodom tretej tretiny, kedy akoby si tvorcovia povedali - ajéje, STOP !!!, minutáž je akurátna, stačilo. ...mne nie, vážení, charaktery predsa zostali absolútne nevyužité, žiadna pointa - no odflak! Tu k lepšiemu hodnoteniu nepomôže ani kvarteto tučniakov. Sú to síce správni magori, ale kam sa hrabú na veveričku! [50%] ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem o hodně více a jediné co mě zaujalo byli některé povedené parodie a jedna roztomiloučka veverčička :-))), ale ta na tu parodii Planety opic fakt nemá a hláska tučňáků na konci ... to je slast. Ostatní v podstatě obyčejná nuda, která se snaží vytáhnout každou korunu z diváka a jeho touhy vidět hezký animovaný film s trochou vtipu. Nebýt babičky a tučňáků, moc bych se nesmál... ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Tak i já jsem už viděl tenhle animák a musím konstatovat, že jsem se dobře bavil a čas strávený s filmem Madagaskar mi velmi příjemně a rychle utekl. K čemuž jistě přispěla i úžasná animace, sympatická zvířata a především zajímavý a vtipný děj. Kde jinde uvidíte tučňáčí mafii, africká zvířata v metru a na vlakovém nádraží, zebru procházející se New Yorkem či plážovou zvířecí párty? A to jsem ještě určitě něco vynechal. Zkrátka originální a velmi vtipné nápady z této taškařice jen čiší, ale není to to jediné, co mě bavilo. Velice mě totiž bavil i český dabing, který byl naprosto dobře udělaný a který jen přispěl k mému celkovému velmi pozitivnímu vnímání celého filmu. A zápletka o tom, jak se několik zvířat ze zoologické zahrady v New Yorku dostane na ostrov Madagaskar už byla jen takovou třešničkou na dortu. Bavil jsem se až do konce, zkrátka to byla sranda a to já umím ocenit. Celý film je velmi vydařený a proto si ode mne plně zaslouží těch vydřených pět hvězdiček. Už se těším na druhý díl. ()

vteco 

všechny recenze uživatele

Animovaný počin, který je pro mě téměř srdcovou záležitostí a bohužel těžko se na něj můžu dívat objektivně. Vidím chyby, které má a mezery, které by šlo vyplnit, jenže hlavní postavy si mě natolik získali, že dokážu odpustit naprosto vše a to nemluvně o tučňácích. Hudba je také krásná a příběh naprosto uspokojivým způsobem baví celou hodinu a půl. Některé hlášky se uchovávají v paměti i po několika letech a asi se jen tak nevypaří. [85%] ()

Galerie (46)

Zajímavosti (23)

  • V zárodku psaní scénáře existovala skupina aktivistů za práva zvířat, kteří je vypustili na svobodu. (imro)

Související novinky

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (více)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Další svalovec s obrovským mečem?

Další svalovec s obrovským mečem?

20.11.2008

Že by nám hrozil comeback akčních fantasy filmů plných kulturistů máchajících nabroušeným železem? Conan je, zdá se, definitivně na cestě zpátky do kin, a zřejmě se dočkáme i jeho blonďatého a trochu… (více)

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Narozdíl od minulého týdne se tento čtvrtek do kin nevrhne tolik dobrých snímků. Jedná se o veskrze průměrné záležitosti a pár horších kousků, proto jsme se rozhodli srovnat dnes snímky podle… (více)

Reklama

Reklama