Madagaskar

Madagascar

Madagaskar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2005, 86 min

Film topiaci so vo svojej "coolovosti". Celé je to tak neskutočne štýlové, že keď príde záver od kontrastu neviete, ktorá bije. Deti sa budú baviť na farebných figurkách a určite si ich obľubia (tak ako väčšina osadenstva CSFS tučniakov:) a vôbec im nepríde, že celý film je vlastne úplne o ničom, ale kamarátstvo je super. Magagaskar je krásny príklad digitálnej malomocnosti: perfektnej animácie a nulového príbehu. A tak sa stoho stal efektný videoklip, žial prázdny ako Alexovo brucho.(29.10.2005)

I Like It 'Madagascar'! Ďalšia dobrodružná animovaná jazda, ktorú roztočí animovaná zvieracia partička rôznych uletených druhov zvierat. Množstvo pošahaných a dobre humorne zladených postavičiek nemohli chýbať. Táto variácia je v poslednej dobe veľmi obľúbená a ani týmto animákom sa limity zábavy nevyčerpali, takže na plánované pokračovanie sa celkom teším. 70%.(8.3.2008)

Přiznám se - Madagaskar mě bavil. A to je co říct, protože mluvící zvířátka - to není můj šálek čaje. Madagaskar má ale příjemný příběh, který sice možná trochu trpí jednoduchostí, ovšem za to dokáže pěkně rozehrát "osobnosti" postav. Humor, odkazy... Jo, příjemná jednohubka. Samozřejmě brát pouze originální dabing. How can you have the heebie-jeebies for Mr. Alex? Look at him. He's so cute. And plushy.(19.11.2010)

• novoten

Ať jsou některé novější Disneyovky nebo Pixarovky relativně průhledné a moralizující, pořád je to lepší varianta než ukřičený slepenec ztřeštěných zvířat. Ve Dreamworks zkrátka nezvládli spojit příběh, vtip a popkulturní odkazy a ve finále museli vše zachraňovat vedlejší postavy. Tučňáci nebo králův pobočník Moris jsou totiž dokonalí a jen díky nim se dá Madagaskar zvládnout i opakovaně. Přesto jde ale o jasné zklamání a to, že pokračování jsou na tom mnohem lépe, mě překvapuje doteď.(29.3.2006)

Příjemně snesitelné, bez extrémně otravných figurek (lemuří král Jelimán si mě získal hned svým úvodním hitem), celkově tak na 70%, plus mínus autobus. Jednoduchý děj děti zabaví, ale dospělé neotráví, i když de facto ničím nepřekvapuje a ani nijak zvlášť nezaujme. Jo, a ten někým zmiňovaný přízvuk lemuřího královského "pobočníka" (či jak to nazvat) byl fakt luxusní. :-) Jo, a abych nezapomněl na tučňáky - ti jsou taky dost dobří. ;-)(9.9.2010)

• - V zárodku psaní scénáře existovala skupina aktivistů za práva zvířat, kteří je vypustili na svobodu. (imro)

• - Jeden ze snů hladového Alexe, kdy leží na zádech a kolem něj padají kusy vepřových/hovězích steaků,) je odkaz na film Americká krása (1999), kde si postava Kevina Spaceyho představuje, jak kolem něho padají okvětní lístky růží, načež vidí dívku v podání Meny Suvari. (Monyfik)

• - Slovensko má v tomto filme takisto "zastúpenie". Lemur Maurice bol pomenovaný podľa Slováka Mórica Beňovského, ktorý v roku 1776 usadol na trón kráľa Madagaskaru. Meno Móric sa prekladá do anglického jazyka práve ako Maurice. (KN1Fe)