Madagaskar

Madagaskar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2005, 86 min

• akisha

Někde kolem poloviny mi došlo, že 95% vtípků je založených na 1)padání 2)ječení 3)"srandovních" mimických výrazech. Plus sem tam nějaká ta méně či více zdařilá parodie, ale buď jak buď, nejvtipnější mi nakonec stejně přišel ten úvod a pak.... no, to je ten problém. Že hodinu po zhlédnutí mi z MADAGASKARU zůstal v hlavě jen přebarvený mišmaš smíchaný a příšerná disco hudba. Mnohovrstevnatost děje neexistuje. A to nesrovnávám s Pixarem, ale třeba i DOBA LEDOVÁ má mnohem větší náboj, silnější příběh, lepší vtipy a vůbec - je lepší. Jestli se to líbí malým dětem, tak budiž, ale i tak je to hrozně povrchní věcička. Druhá * za tučňáky.(19.7.2010)

Prvá tretina zábavný priemer, len o málo prevyšujúci toporný Príbeh žraloka. Stretnutie s lemurmi na začiatku druhej ale naberá na obrátkach a zdivočelý lev na jej konci je už úplna paráda. Tá je žiaľ okamžite znásilnená príchodom tretej tretiny, kedy akoby si tvorcovia povedali - ajéje, STOP !!!, minutáž je akurátna, stačilo. ...mne nie, vážení, charaktery predsa zostali absolútne nevyužité, žiadna pointa - no odflak! Tu k lepšiemu hodnoteniu nepomôže ani kvarteto tučniakov. Sú to síce správni magori, ale kam sa hrabú na veveričku! [50%](29.11.2005)

Od samého začátku jsem měl úsměv na tváři a až do konce mi z tváře nezmizel. Opravdu jde o hodně vtipnou bláznivou komedii, která když zrovna neútočí přímým gagem, tak se vás snaží dostat odkazy na kultovní filmy či jen povedenými animacemi hlavních hrdinů. A když ani tohle nezabere, tak vás vždycky dostane hypochondrická žirafa nějakou tou svou poznámkou... Prostě labužnická komedie. Je tady ovšem problém. Nic se ve filmu neděje. Od rozjezdu jsem čekal a čekal až jsem to vzdal a už jsem chtěl, ať to skončí a ono se to stále táhlo dál a dál. A když to konečně skončilo, tak jsem zjistil, že uběhlo všehovšudy 75 minut. Nemůžu se zbavit dojmu, že v tomto případě prostě na celovečerní film chyběl dostatečně mohutný a dostatečně kvalitní materiál. [prosinec 2005](19.12.2005)

Animovaný počin, který je pro mě téměř srdcovou záležitostí a bohužel těžko se na něj můžu dívat objektivně. Vidím chyby, které má a mezery, které by šlo vyplnit, jenže hlavní postavy si mě natolik získali, že dokážu odpustit naprosto vše a to nemluvně o tučňácích. Hudba je také krásná a příběh naprosto uspokojivým způsobem baví celou hodinu a půl. Některé hlášky se uchovávají v paměti i po několika letech a asi se jen tak nevypaří. [85%](28.10.2014)

• Djkoma

Čekal jsem o hodně více a jediné co mě zaujalo byli některé povedené parodie a jedna roztomiloučka veverčička :-))), ale ta na tu parodii Planety opic fakt nemá a hláska tučňáků na konci ... to je slast. Ostatní v podstatě obyčejná nuda, která se snaží vytáhnout každou korunu z diváka a jeho touhy vidět hezký animovaný film s trochou vtipu. Nebýt babičky a tučňáků, moc bych se nesmál...(28.6.2005)

• - Během celého filmu se Melmanovi mění délka krku, tak jak zrovna potřebuje. (J.Trinity)

• - Martymu se během filmu v závislosti na detailu filmu mění oči. Jednou jsou modré a podruhé zelené. (Mr.Hudson)

• - Během produkce se film chvíli nazýval „Wild Life“, ale název kolidoval s jiným animovaným dílem připravovaným pod hlavičkou konkurenčního studia Disney. (imro)