Madagaskar

Madagaskar

Madagascar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2005, 86 min

Klasický animák druhého řádu. Obsahuje povedenou grafiku, pár velmi vypečených fórků (u mě osobně vede National Geographic in slow motion) a jinak velké kulové sestávající ze spousty malých kulových, spočívajících v tom, že zvířátka legračně žvatlají, padají, dostávají různými věcmi do různých částí těla atd. Zvláštní dabingový bonus ukrývá lemur s betálným brněnským aksánem, ale jinak pro diváka staršího dvanácti let (nebo staršího, odkojeného intelektuálně náročnými kousky typu Opičí Superroboti V Akci) není vo čom. 60%(25.3.2008)

Né že by tvůrcům vyloženě došly ve 3D animovaných filmech nápady, ale rozhodně se více plácají na suchu. Tempo filmu je nasazené hodně vysoko, přesto jednotlivé scény postrádají pořádný vtip a především pak nápad. Ve Shrekovi byly chytře využity pohádková klišé, v Příběhu žraloka (alespoň pro znalé) bylo využito mafiánských filmů, ale Madagaskar nemá prakticky nic. A přitom je tu tolik unikátních míst, na kterých by se dalo stavět (dokonalým příkladem je nevyužitá Zoo, ve které jsou všehovšudy dva dobré originální nápady). Krom výborného odkazu na Americkou krásu, bandě střelených tučňáků, jednoho vynikajícího nápadu v dabingovém obsazení a pár kouzelných okamžiků je Madagaskar "pouhým" hezky natočeným kresleným filmem, kde se pořád něco hýbe, kde se hodně hraje na humor kreslených grotesek a kde každá vedlejší postavička hravě zastíní ty hlavní. Celkový neslaný dojem je způsoben mimo jiné i dabingem, který krom výše zmíněného nápadu nenabízí naprosto nic, co by stálo za zapamatování (přičemž Rychlý Stripes nedávno ukázal, že dabing rozhodně může i prospět). Madagaskar je stejně nedotažený, jako byli Roboti. 2 a 1/2 *.(7.6.2005)

Přiznám se - Madagaskar mě bavil. A to je co říct, protože mluvící zvířátka - to není můj šálek čaje. Madagaskar má ale příjemný příběh, který sice možná trochu trpí jednoduchostí, ovšem za to dokáže pěkně rozehrát "osobnosti" postav. Humor, odkazy... Jo, příjemná jednohubka. Samozřejmě brát pouze originální dabing. How can you have the heebie-jeebies for Mr. Alex? Look at him. He's so cute. And plushy.(19.11.2010)

• suicide

Vím, že bych nemusel, ale u tohole filmu chci zdůvodnit, proč jsem hodnotil zrovna na odpad. Film na jednu hvězdičku je dno, ve kterém se dá ještě něco málo ocenit, ovšem film, který hodnotím na odpad, je už bahno někde hluboko pod písečným dnem koukatelných filmů. V tomto bahně žijí obrazně řečeno jen různá malá a odporná stvořeníčka, jež jsou jen velkým, varovně zdviženým ukazovákem, který divákovi značí, že tudy cesta ke kvalitní kinematografii nevede. Bohužel i takových filmů je mnoho a ne vždy se mi jim podaří vyhnout. Takovým případem je i Madagaskar. Ač v náladě na výmaz mozku, dokázal jsem přečkat prvních 30 minut jen se sebezapřením a v naději, že se všechno zlepší. Nezlepšilo! Madagaskar jsem nebyl schopen ani dokoukat, což by zajisté přineslo alespoň jednu hvězdičku, ovšem konec dobrý, všechno dobré, jak jsem zjistil, když jsem se přes celý film proklikal k závěru. Opona klesla a ani na ní není moc fleků od hozených rajčat...Kdybych byl 10letým dítětem, možná mi to tak ani nepřijde. Holt filmová studia se s úspěchem prvního Shreka vrhla na pásové chrlení 3D animáčů v naději, že trhnou balík díky praštěně uhozenému nápadu a trapnému zpracování...(19.8.2008)

Tak i já jsem už viděl tenhle animák a musím konstatovat, že jsem se dobře bavil a čas strávený s filmem Madagaskar mi velmi příjemně a rychle utekl. K čemuž jistě přispěla i úžasná animace, sympatická zvířata a především zajímavý a vtipný děj. Kde jinde uvidíte tučňáčí mafii, africká zvířata v metru a na vlakovém nádraží, zebru procházející se New Yorkem či plážovou zvířecí párty? A to jsem ještě určitě něco vynechal. Zkrátka originální a velmi vtipné nápady z této taškařice jen čiší, ale není to to jediné, co mě bavilo. Velice mě totiž bavil i český dabing, který byl naprosto dobře udělaný a který jen přispěl k mému celkovému velmi pozitivnímu vnímání celého filmu. A zápletka o tom, jak se několik zvířat ze zoologické zahrady v New Yorku dostane na ostrov Madagaskar už byla jen takovou třešničkou na dortu. Bavil jsem se až do konce, zkrátka to byla sranda a to já umím ocenit. Celý film je velmi vydařený a proto si ode mne plně zaslouží těch vydřených pět hvězdiček. Už se těším na druhý díl.(24.1.2010)

• - Lev, zebra, žirafa ani hroch ve skutečnosti Newyorské Central Park Zoo nejsou. Ale tučňáky zde najít můžeme. (hippyman)

• - Na začátku filmu hraje skladba „Born Free“, kterou složil skladatel John Barry ke stejnojmennému snímku z roku 1966. (Vlk17)

• - Když je Alex v bedně na lodi, střídavě se v záběrech objevuje a mizí seno. (M.B)