Madagaskar

Madagascar

Madagaskar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2005, 86 min

Jeden z nejzábavnějších DW filmů. Viděl jsem ho už několikrát a stále je to skvělá odreagovačka plná vtipných zvířatek, vtipných situací, vtipných odkazů a vtipných řečí. Tučnáci a Jelimán jsou nejlepší postavy na poli animáků (no dobře, dobrých je jich hodně, ale k těmto mě vážou nějaké osobní sympatie).. Kokos na kokos(19.10.2008)

Soundtrack Hans Zimmer: 1. Best Friends ,2. I Like To Move It - Sacha Baron Cohen ,3. Hawaii Five-O - The Ventures ,4. Boogie Wonderland - Earth, Wind & Fire ,5. Whacked Out Conspiracy - James Dooley ,6. Chariots of Fire - Vangelis ,7. Stayin' Alive - Bee Gees ,8. Zoosters Breakout ,9. Born Free ,10. The Foosa Attack ,11. Beacon of Liberty ,12. What a Wonderful World - Louis Armstrong(19.5.2011)

Achjo :o) hehe... I like to move it, move it... I like to move it, move it! (je libo s dubbingem: Já tak rád trsám, trsám... Já tak rád trsám, trsám!). Rodinná animovaná komedie jak se sluší a patří. Každý se zasměje minimálně jednou, nehledě na věk. Příběh neomletý, vtipy neomleté... mno a to stačí ne??(12.7.2005)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// + jednoznačně dabing, jak původní, tak i český, hudební doprovod, zábava pro náctileté a samozřejmě tučňáci -přecejen postavy jsou až moc akční a vše je takové hodně divoké, a řekněme že i slabší děj (na animák)/// Tak a jsem zpět, myšleno tedy z dovolené v Chorvatsku (proto ta absence mého hodnocení v předešlích 10ti dnech). Proč takový úvod, snad proto že jsem tento snímek zhlédl z předních sedadel dvoupatrového autobusu (serpentiny rulezz, ale příště to vemu raději autem) a jistě uznáte, že to je trošku netradiční místo na film. Když nám řekli, že nám pustí film, obával jsem se, že to bude něco jako Sám doma 1,2,3... prostě něco takového, stokrát viděného, navíc starého. Ale ono kdepak, když jsem zaslech Madagaskar, a navíc na dvd (VHS už asi došli) hned mi cesta ubíhala příjeměji. Podstatné jsem zmínil v plusech a mínusech, snad jen dodám, že oproti jiným animákům, je tento minimálně o úroveň níž, přesto se u něj pobavíte, jen nečekejte mnoho./// Celkem 70%/// Pozn. V českém dabingu Václav Vydra jako žirafák Melmen je fakt výbornej a to už vůbec v hlavním textu nezmiňuji jednoho lemura s brněnským přízvukem :-))(11.8.2006)

Zvieratká nie sú to, čo Hračky a Tučniaci nie sú to, čo Veverička. Čím som starší, tým sú mi tieto rodinné a pokultúrne odkazujúce animáky viac a viac vzdialené. Kedysi som považoval narážku na Americkú krásu za geniálny nápad, dnes by mi už podobné doslovné odkazy na známe filmové scény skôr liezli na nervy. V kine by som niečo podobné už asi nezniesol. V tv už možno ani tiež nie. Ale tvorcom treba uznať dobrý nápad.(6.6.2012)

• - Jeden ze snů hladového Alexe, kdy leží na zádech a kolem něj padají kusy vepřových/hovězích steaků,) je odkaz na film Americká krása (1999), kde si postava Kevina Spaceyho představuje, jak kolem něho padají okvětní lístky růží, načež vidí dívku v podání Meny Suvari. (Monyfik)

• - Když Alexe, Martyho, Melmana a Glorii obklíčí policie, jdou k nim pozpátku tučňáci, kteří však v následující scéně nejsou. (J.Trinity)

• - Na soundtracku se podílel také skladatel Hans Zimmer, držitel Oskara za nejlepší hudbu ve Lvím Králi (1994). (hippyman)