Madagaskar

Madagascar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2005, 86 min

• akisha

Někde kolem poloviny mi došlo, že 95% vtípků je založených na 1)padání 2)ječení 3)"srandovních" mimických výrazech. Plus sem tam nějaká ta méně či více zdařilá parodie, ale buď jak buď, nejvtipnější mi nakonec stejně přišel ten úvod a pak.... no, to je ten problém. Že hodinu po zhlédnutí mi z MADAGASKARU zůstal v hlavě jen přebarvený mišmaš smíchaný a příšerná disco hudba. Mnohovrstevnatost děje neexistuje. A to nesrovnávám s Pixarem, ale třeba i DOBA LEDOVÁ má mnohem větší náboj, silnější příběh, lepší vtipy a vůbec - je lepší. Jestli se to líbí malým dětem, tak budiž, ale i tak je to hrozně povrchní věcička. Druhá * za tučňáky.(19.7.2010)

• Zodd

Trochu nostalgická doba, kdy hromada lidí podlehla hypu výborných trailerů a časem se zrodily čím výrazně lepší sequely. A přiznejme si, že vzestupná tendence série je zejména u animáku rarita. Z prvního dílu vyčnívají jen lulz scény s tučňáky, bez nich jde jen o animák, který se křečovitými gagy snaží zakrýt melancholickou povahu filmu, navíc s nestydatě vzhledem k obsahu useknutým koncem.(18.9.2017)

Od samého začátku jsem měl úsměv na tváři a až do konce mi z tváře nezmizel. Opravdu jde o hodně vtipnou bláznivou komedii, která když zrovna neútočí přímým gagem, tak se vás snaží dostat odkazy na kultovní filmy či jen povedenými animacemi hlavních hrdinů. A když ani tohle nezabere, tak vás vždycky dostane hypochondrická žirafa nějakou tou svou poznámkou... Prostě labužnická komedie. Je tady ovšem problém. Nic se ve filmu neděje. Od rozjezdu jsem čekal a čekal až jsem to vzdal a už jsem chtěl, ať to skončí a ono se to stále táhlo dál a dál. A když to konečně skončilo, tak jsem zjistil, že uběhlo všehovšudy 75 minut. Nemůžu se zbavit dojmu, že v tomto případě prostě na celovečerní film chyběl dostatečně mohutný a dostatečně kvalitní materiál. [prosinec 2005](19.12.2005)

• Jillen

Nezáživná animace, která tedy pro mě převratná na plátně nebyla a spíše bych uvítal něco jiného. Najdou se tu velice vtipná místa, ale není jich tolik kolik by si jich přál vidět. Bohužel i trapné scény tu jsou. Nejzajímavější jsou tučňáci...ti mě svým způsobem pro morálku opravdu překvapili. Jinak nic moc nového. Dávám 35%(18.2.2006)

• Renton

Scénář: Mark Burton, Billy Frolick, Eric Darnell, Tom McGrath .. Pár vložených odkazů pobaví, ale nudný příběh nezachrání.(23.3.2008)

• - Martymu se během filmu v závislosti na detailu filmu mění oči. Jednou jsou modré a podruhé zelené. (Mr.Hudson)

• - Na začátku filmu hraje skladba „Born Free“, kterou složil skladatel John Barry ke stejnojmennému snímku z roku 1966. (Vlk17)

• - Exteriéry, resp. džungle, jsou inspirovány dílem francouzského impresionistického malíře Henri Rousseaua. (imro)