Madagaskar

Madagaskar

Madagascar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2005, 86 min

Film topiaci so vo svojej "coolovosti". Celé je to tak neskutočne štýlové, že keď príde záver od kontrastu neviete, ktorá bije. Deti sa budú baviť na farebných figurkách a určite si ich obľubia (tak ako väčšina osadenstva CSFS tučniakov:) a vôbec im nepríde, že celý film je vlastne úplne o ničom, ale kamarátstvo je super. Magagaskar je krásny príklad digitálnej malomocnosti: perfektnej animácie a nulového príbehu. A tak sa stoho stal efektný videoklip, žial prázdny ako Alexovo brucho.(29.10.2005)

i přes mnoho výbornýh fórů, především okolo Mellmanna je Madagaskar z trojice se Shrekem 2 a Příběhem Žraloka jednoznačně nejslabší. Mnohé zachraňuje rádce krále Lemurů s Brněnským přízukem (tož netahé ho za vocas, dyť mu ho utrhneeš), ale všechno je zabito naprosto nelogickou patálií okolo hladového lva a ani roztomlá kačenká sežraná velkým krokodýlem moc nepomohla. Co říct na konec a neurazit? snad jen.. Neříkejte nic, usmívejtese a mávejte...(24.12.2005)

Klasický animák druhého řádu. Obsahuje povedenou grafiku, pár velmi vypečených fórků (u mě osobně vede National Geographic in slow motion) a jinak velké kulové sestávající ze spousty malých kulových, spočívajících v tom, že zvířátka legračně žvatlají, padají, dostávají různými věcmi do různých částí těla atd. Zvláštní dabingový bonus ukrývá lemur s betálným brněnským aksánem, ale jinak pro diváka staršího dvanácti let (nebo staršího, odkojeného intelektuálně náročnými kousky typu Opičí Superroboti V Akci) není vo čom. 60%(25.3.2008)

Jako menší jsem tento snímek zbožňoval, v nynější době mi to už nepřijde tak skvělé, přesto jde o velmi kvalitní animák, který nabízí obrobvský kopec zábavy. Český dabing je naprostá dokonalost ("Co jsou zač?!"). Nejvíc mě pokaždé dostane tato scéna: https://www.youtube.com/watch?v=ac_iZc0gGxk(10.10.2017)

• tron

„Sú to mimozemšťania zo vzdialenej galaxie. Barbari z ďalekých vesmírnych diaľav. Prileteli, aby nám ukradli naše ženy a drahé kovy.“ To by nebol mraveczetkovský a shrekovský DreamWorks, aby všade neťahal nudnú pop-kultúru. Z ustavičného citovanie slávnych filmových scén a ešte slávnejších pesničiek na mňa prešiel dojem, že v štúdiu podceňujú detského diváka (uhádnuť, z ktorej snímky je tá-ktorá scéna nepokladám za vzdelávanie). Určite to nie je najhoršie, celé je to príjemne farebné (najmä džungľa, New York ma nebavil) a niektoré scény („Ja tak rad trsam trsam.“) sú na zjedenie. Ale o tejto snímke platí zarážajúci fakt, že titulnými hrdinami sa stali postavy, ktoré mali byť vedľajšie (neviem, či ma viac nudila žirafa, hroch, lev alebo zebra) a pozoruhodné vedľajšie radšej mali byť hlavnými. Fakt by som musel dlho premýšľať, či ma viac dostali maniakálne výstupy militantného komanda tučniakov („Kde sú ľudia?“ – „Zabili sme ich a ich pečene sme zjedli.“ Hrobová chvíľa ticha. „Žartujem. Posadili sme ich do nafukovacieho člnu do Číny.“), dvojice zdanlivo (?) hlúpych opíc („V centre dnes vraj má mať prednášku Bill Clinton. Pôjdeme tam a budeme doňho hádzať bobky.“) alebo rozkošne maličký bojazlivý Mort („Buď ticho, si otravný.“). Vskutku kuriózne, že čím menej dôležitá postava, tým lepšia. Dvojka ma bavila oveľa viac, lebo sa nehrala na psychológiu, priemerný Madagascar vymenila za skvelú Afriku a šialené podporné postavičky ešte viac prevzali kontrolu nad tými hlavnými. Rovnako vydarená bola aj trojka. jednotka sa spätne skutočne javí, prekvapivo, ako najslabší diel série.(3.3.2006)

• - Původně měl hudbu k snímku skládat Harry Gregson-Williams, ale byl nahrazen Hansem Zimmerem. Několik týdnů předtím se podobná výměna, ale v opačném pořadí, odehrála v produkci filmu Království nebeské. (imro)

• - Na soundtracku se podílel také skladatel Hans Zimmer, držitel Oskara za nejlepší hudbu ve Lvím Králi (1994). (hippyman)

• - Exteriéry, resp. džungle, jsou inspirovány dílem francouzského impresionistického malíře Henri Rousseaua. (imro)