Madagaskar

Madagascar

Madagaskar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2005, 86 min

I Like It 'Madagascar'! Ďalšia dobrodružná animovaná jazda, ktorú roztočí animovaná zvieracia partička rôznych uletených druhov zvierat. Množstvo pošahaných a dobre humorne zladených postavičiek nemohli chýbať. Táto variácia je v poslednej dobe veľmi obľúbená a ani týmto animákom sa limity zábavy nevyčerpali, takže na plánované pokračovanie sa celkom teším. 70%.(8.3.2008)

Štyri zhíčkané, znudené zvieratá - lev Alex, zebra Marty, hrošica Gloria a popletená žirafa Melman, z new yorkskej ZOO sa odhodlajú na útek a zhodou okolností sa dostanú až na exotický ostrov Madagaskar. Tam zažijú veselé dobrodružstvo a všetko sa dobre skončí. Tak ako to už býva v týchto povrchných, animovaných rodiných filmoch. Spracované je to po technickej a vizuálnej stránke profesionálne, ale príbeh ma veru žiadno neoslovil. Už som podobných animákov videl asi príliš moc. ***(23.12.2010)

Po takových peckách jako je Shrek 1 a 2 je tohle jen takovej malej ubohej bratříček, kterej zaplácává díru po Shrekovi 2 a moc se to nepovedlo, skoro to vypadá jako by si mysleli, že můžou uspět s jakoukoli animovanou komedii, samozřejmě se u toho dá dobře pobavit, příběh pěkně ubíhá a v celku neni ani dementní a nuda se v podstatě moc nedostavuje, ale moc vtipných scén, který by si člověk zapamatoval tam neni, vlastně skoro žádná a co se týče animací, tak to taky neni zrovna ono. Shrek měl podle mě daleko kvalitnější animace, ale i přesto dám 4*, protože Shrek byl přece jenom jedinečný a v porovnání s ostatními animovanými filmy to je nadprůměrný(31.8.2005)

• Lavran

Já už mám těhle druhořadých, rádoby uhlazených a teatrálně škrobených animáků tak akorát... Veškeré snahy o popkulturní odkazy zde vyznívají jako plané výstřely do prázdna, lehkost a břitkost vlastní Pixaru je zde dohnána k absolutně trapnému žvatlání a vrcholu vynucené komiky. Zimmerova hudba je průsvitná jako levná papírová kulisa a technické zpracování už nemá čím překvapovat. Vaříme z vody, pánové...(14.5.2008)

Madagascar nesází na fotorealistickou grafiku, ale na jednoduchou animaci a překvapivě mu to vychází. Vtipné scény se vyrovnají těm ze špičky animované produkce (Shrek, Toy Story) a postavičky jsou roztomilé, že na ně dlouho nezapomenete. Sacha Baron Cohen předvádí opět neuvěřitelný výkon, i když tentokráte se musíme spokojit pouze s jeho hlasem. Tučňáci to dokonce dotáhli do samostatného filmečku. Hudební vystoupení nemají takovou šťávu, jako v jiných podobně laděných animácích, částečně to však vynahrazuje hudba. Příběh je ovšem tak jednoduchý, že se autoři museli spoléhat jen na kvalitu vtipných scén. Na pět hvězd to nebude.(11.2.2007)

• - Na soundtracku se podílel také skladatel Hans Zimmer, držitel Oskara za nejlepší hudbu ve Lvím Králi (1994). (hippyman)

• - Eric Darnel měl před filmem zkušenosti ze spolurežírování prvního počítačového animáku od DreamWorks, Mravenec Z, ale pro Conrada Vernona je to debut. Z jeho dřívějších prací je nejznámější nadabování Perníkového mužíčka ze Shreka. (imro)

• - Když Alexe, Martyho, Melmana a Glorii obklíčí policie, jdou k nim pozpátku tučňáci, kteří však v následující scéně nejsou. (J.Trinity)