Madagaskar

Madagascar

Madagaskar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2005, 86 min

Né že by tvůrcům vyloženě došly ve 3D animovaných filmech nápady, ale rozhodně se více plácají na suchu. Tempo filmu je nasazené hodně vysoko, přesto jednotlivé scény postrádají pořádný vtip a především pak nápad. Ve Shrekovi byly chytře využity pohádková klišé, v Příběhu žraloka (alespoň pro znalé) bylo využito mafiánských filmů, ale Madagaskar nemá prakticky nic. A přitom je tu tolik unikátních míst, na kterých by se dalo stavět (dokonalým příkladem je nevyužitá Zoo, ve které jsou všehovšudy dva dobré originální nápady). Krom výborného odkazu na Americkou krásu, bandě střelených tučňáků, jednoho vynikajícího nápadu v dabingovém obsazení a pár kouzelných okamžiků je Madagaskar "pouhým" hezky natočeným kresleným filmem, kde se pořád něco hýbe, kde se hodně hraje na humor kreslených grotesek a kde každá vedlejší postavička hravě zastíní ty hlavní. Celkový neslaný dojem je způsoben mimo jiné i dabingem, který krom výše zmíněného nápadu nenabízí naprosto nic, co by stálo za zapamatování (přičemž Rychlý Stripes nedávno ukázal, že dabing rozhodně může i prospět). Madagaskar je stejně nedotažený, jako byli Roboti. 2 a 1/2 *.(7.6.2005)

Po Toy Story je Madagascar kvalitativně nejvyrovnanější animovanou sérií. I když příběhově není samozřejmě tolik propracovaný jako Příběh hraček, rozhodně se nejedná pouze o podívanou pro děti.(15.10.2012)

Shrek a Hledá se Nemo nasadili laťku tak vysoko, že každý následující 3D animák musí zákonitě absolvovat toto srovnání a každý z něj vyjde jako poražený. Většinou si za to můžou samy, když se snaží výše jmenované co nejvíc kopírovat. Z Madagaskaru tento dojem kupdivu nemám. Je to návrat k jednoduchým groteskám s Tomem a Jerrym, od zjednodušené výtvarné stylizace po infantilní humor. Ale nejde jen o to, jak kde kdo legračně zakopne. Nápad vzít zvířata ze ZOO, vysadit je na Madagaskaru a přimět je, aby se chovala jako účastníci reality show Survivor, je hodně zábavný, stejně tak tučňáci, co mají plán a zavalitý lemur, glosující události brněnským hantecem (v české verzi). Protože dospělost považuju za nevyléčitelné onemocnění mozku, bylo mi příjemné vidět po čase zase animák "jen" pro děti. Milá regenerační kúra. 70%(27.7.2006)

Jeden z těch krásných animovaných příběhů nejen pro děti. Bavili jsme se u něho celá rodina. Vtipné dialogy, animace - prostě všechno super :-)(3.8.2011)

Jelikož jsem předem věděla do čeho jdu, film mě nezklamal, ale ani ničím mile nepřekvapil. Nádherná animace (například ta pláž a moře byly opravdové, že člověk skoro cítil slanou vodu), jednoduchý děj, který ocení zejména děti, pro něž je vlastně film primárně určen. Ale i ten dospělý se chvilkami zasměje, takže proč ne ? Jako příjemná letní oddechovka...(18.7.2005)

• - Slovensko má v tomto filme takisto "zastúpenie". Lemur Maurice bol pomenovaný podľa Slováka Mórica Beňovského, ktorý v roku 1776 usadol na trón kráľa Madagaskaru. Meno Móric sa prekladá do anglického jazyka práve ako Maurice. (KN1Fe)

• - Dříve, než získala roli hrošice Glorie Jada Pinkett Smith, bojovaly o ní Madonna, Jennifer Lopez a Gwen Stefani. (imro)

• - Lev, zebra, žirafa ani hroch ve skutečnosti Newyorské Central Park Zoo nejsou. Ale tučňáky zde najít můžeme. (hippyman)