Madagaskar

Madagaskar

Madagascar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2005, 86 min

i přes mnoho výbornýh fórů, především okolo Mellmanna je Madagaskar z trojice se Shrekem 2 a Příběhem Žraloka jednoznačně nejslabší. Mnohé zachraňuje rádce krále Lemurů s Brněnským přízukem (tož netahé ho za vocas, dyť mu ho utrhneeš), ale všechno je zabito naprosto nelogickou patálií okolo hladového lva a ani roztomlá kačenká sežraná velkým krokodýlem moc nepomohla. Co říct na konec a neurazit? snad jen.. Neříkejte nic, usmívejtese a mávejte...(24.12.2005)

Mě se Madagaskar líbil docela dost (na to že je to film pro děti). Samozřejmě lví (to se zrovna k tomuhle filmu hodí :-) podíl na tom mělo "herecké" obsazení z něhož mi nejvíc utkvěl Sacha Baron Cohen se svým maniakálním Ali G hlasem. Chris Rock se taky nemá co stydět a u Dreamworks se asi zaběhlo, že jakmile je ve filmu něco s kopytama musí to mluvit černošskej bavič (jsem zvědavej co zbyde na Chrise Tuckera). Gagy jsou tak půl na půl mezi fakt vtipnými a vyloženě dětskými, ale co je opravdu terno? Čtveřice tučňáků ti jsou naprosto geniální a rozhodně lepší než veverka z Doby Ledové. Bonbónkem na dortu jsou pak parodie na známé filmy které se osvědčili už ze Shreka.(7.7.2005)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// + jednoznačně dabing, jak původní, tak i český, hudební doprovod, zábava pro náctileté a samozřejmě tučňáci -přecejen postavy jsou až moc akční a vše je takové hodně divoké, a řekněme že i slabší děj (na animák)/// Tak a jsem zpět, myšleno tedy z dovolené v Chorvatsku (proto ta absence mého hodnocení v předešlích 10ti dnech). Proč takový úvod, snad proto že jsem tento snímek zhlédl z předních sedadel dvoupatrového autobusu (serpentiny rulezz, ale příště to vemu raději autem) a jistě uznáte, že to je trošku netradiční místo na film. Když nám řekli, že nám pustí film, obával jsem se, že to bude něco jako Sám doma 1,2,3... prostě něco takového, stokrát viděného, navíc starého. Ale ono kdepak, když jsem zaslech Madagaskar, a navíc na dvd (VHS už asi došli) hned mi cesta ubíhala příjeměji. Podstatné jsem zmínil v plusech a mínusech, snad jen dodám, že oproti jiným animákům, je tento minimálně o úroveň níž, přesto se u něj pobavíte, jen nečekejte mnoho./// Celkem 70%/// Pozn. V českém dabingu Václav Vydra jako žirafák Melmen je fakt výbornej a to už vůbec v hlavním textu nezmiňuji jednoho lemura s brněnským přízvukem :-))(11.8.2006)

V době kdy se 3D pohádky rozvíjí raketovou rychlostí se tento příběh vsunul na dobré místo v mém podvědomí byl to ojedinělý příběh kterým se bavím ve vzpomýnkach a i s mími spolužáky _JÁTAK RÁD TRSÁM TRSÁM. Pravda je i ta že jsem od snímečku čekal více a to když jsem se díval na předčasné záběry z dílmy těchto úžasných filmečků.(8.5.2006)

• Pacco

Autoři byli zhulení nebo po lobotomii nebo zhulení s lobotomií nebo jsem se zapomněla zhulit já. A rybičky by možná měly žalovat Alexe za utlačování rasy (druhu?). Viděno 7x ( 2x nedobrovolně (studentagency smrdí až na půdu) a 2x s českým dabingem-Já tak rád trsám, trsám-). Film na zabití..nebo na sežrání, ne díky, ale konzum musí bejt. Některé zvířecí animáky neumí ani vytvořit psychologii postav, natož se rozhodnout, jakým způsobem pokurví potravní řetězec. Ano, zachraňte Nema, neboť by u tohoto filmu asi plakal. Závěrečné titulky jsou (až) klimax filmu - ble.(27.2.2006)

• - Eric Darnel měl před filmem zkušenosti ze spolurežírování prvního počítačového animáku od DreamWorks, Mravenec Z, ale pro Conrada Vernona je to debut. Z jeho dřívějších prací je nejznámější nadabování Perníkového mužíčka ze Shreka. (imro)

• - Dříve, než získala roli hrošice Glorie Jada Pinkett Smith, bojovaly o ní Madonna, Jennifer Lopez a Gwen Stefani. (imro)

• - V zárodku psaní scénáře existovala skupina aktivistů za práva zvířat, kteří je vypustili na svobodu. (imro)