Reklama

Reklama

Madagaskar

  • USA Madagascar (více)
Trailer

Newyorská zoo je domovem pro čtyři skvělé kamarády. Největší hvězdou je mezi nimi lev Alex, dále do party patří těžkotonážní hrošice Glorie, žirafí hypochondr Melman a zebra jménem Marty. Právě ten zrovna slaví desáté narozeniny. Polovinu života má za sebou a začne proto bilancovat. Při tom zjistí, že od života chce něco víc než jen dělat cvičenou opičku v zoo. Rád by se podíval do divočiny, aby zjistil, jak by vypadal život ve volné přírodě. Když se se svým snem svěří na oslavě ostatním kamarádům, všichni jsou vyděšení a snaží se mu bláznivý nápad vymluvit. Melman se ale zmíní o tom, že dokonale napodobenou divočinu nabízí zoo v Bostonu. Marty se proto v noci tajně vytratí ze zoo a rozhodne se, že si zajede vlakem do Bostonu na výlet. Když zbývající trojice v zoo zjistí, že jejich nejlepší kamarád je pryč, na nic nečekají a vydají se za ním, aby ho přivedli zpět. Všichni se střetnou na Hlavním nádraží, ale volný pohyb zvířat po městě pochopitelně zaregistrují i policisté, kteří je na nádraží zadrží. Zvířata jsou odchycena a rozhodne se o tom, že budou navrácena do volné přírody, protože podle jejich chování je to jejich vroucí přání. Když se všichni probudí v bednách na přepravní lodi s místem určení Afrika, mezi Martym a Alexem dojde k velké hádce. Alex se nemůže smířit s tím, že kvůli Martymu museli opustit svůj newyorský domov. Lodi se zmocní taktéž prchající tučňáci, kteří se zase nechtějí smířit s místem určení a změní kurz směrem na Antarktidu. Při tom ale krabice se lvem, zebrou, žirafou i hrošicí vypadnou z lodi přes palubu a přátelé ztroskotají na Madagaskaru. Nejdříve si myslí, že jsou v nějaké zoo, ale zdejší obyvatelé, divocí lemuři v čele s králem Jelimánem jim řeknou, jak se věci mají. Marty je nadšený, Alex vyděšený a naštvaný, Melman panikaří ze zdejších hygienických poměrů a Glorie stále doufá, že se pro ně někdo vrátí. Alex a Marty se pohádají a král zvířat se rozhodne, že se svým kamarádem už dál nebude spolupracovat. Vyrobí dřevěnou kopii Sochy Svobody, kterou s Melmanem a Glorií chtějí zapálit, když se na moři objeví nějaká loď. Jenže Melman sochu omylem podpálí hned a poté se s Glorií odebere na Martyho část ostrova, kde je sranda, pohoda a dokonce nějaké to jídlo v podobě chaluh. Alex se k nim nejprve připojit nechce, ale nakonec názor změní. Jenže další den se začnou bohužel projevovat vedlejší účinky toho, že je masožravý Alex už několik dní bez jídla. Když si čtveřice užívá velké pařby a oslavy, kterou jim připravili na uvítanou lemuři, Alex zešelmovatí a zakousne se nevědomky Martymu do zadku. V divočině se totiž ostatní zvířata stávají pro lvy kořistí a Alex kvůli hladu nemůže překonat přirozený pud. Proto je nakonec králem Jelimánem vykázán na druhou stranu ostrova, mezi zlé fosy. To jsou predátoři, kteří odjakživa představují pro zdejší lemury hrozbu. Jelimán si původně myslel, že Alex je před fosami ochrání, ale jeho plán selhal... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (688)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Příjemně snesitelné, bez extrémně otravných figurek (lemuří král Jelimán si mě získal hned svým úvodním hitem), celkově tak na 70%, plus mínus autobus. Jednoduchý děj děti zabaví, ale dospělé neotráví, i když de facto ničím nepřekvapuje a ani nijak zvlášť nezaujme. Jo, a ten někým zmiňovaný přízvuk lemuřího královského "pobočníka" (či jak to nazvat) byl fakt luxusní. :-) Jo, a abych nezapomněl na tučňáky - ti jsou taky dost dobří. ;-) ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Proto, abych byl z animáče unesen dnes už nestačí jen krásné animované záběry za hranicí kýče . Odkazy na slavné filmy byli to nejzábavnější co film nabídnul . Ovšem pod záminkou nudného příběhu pro děti, udělat ze zvířat kretény, to tvůrcům neodpustím. Snad jen ty tučnáci byli povedený. Místo sledování tohoto animáče, bych bohatším doporučil navštěvu Madagaskaru a nám chduším vzít děti do ZOO . ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Klasický animák druhého řádu. Obsahuje povedenou grafiku, pár velmi vypečených fórků (u mě osobně vede National Geographic in slow motion) a jinak velké kulové sestávající ze spousty malých kulových, spočívajících v tom, že zvířátka legračně žvatlají, padají, dostávají různými věcmi do různých částí těla atd. Zvláštní dabingový bonus ukrývá lemur s betálným brněnským aksánem, ale jinak pro diváka staršího dvanácti let (nebo staršího, odkojeného intelektuálně náročnými kousky typu Opičí Superroboti V Akci) není vo čom. 60% ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Né že by tvůrcům vyloženě došly ve 3D animovaných filmech nápady, ale rozhodně se více plácají na suchu. Tempo filmu je nasazené hodně vysoko, přesto jednotlivé scény postrádají pořádný vtip a především pak nápad. Ve Shrekovi byly chytře využity pohádková klišé, v Příběhu žraloka (alespoň pro znalé) bylo využito mafiánských filmů, ale Madagaskar nemá prakticky nic. A přitom je tu tolik unikátních míst, na kterých by se dalo stavět (dokonalým příkladem je nevyužitá Zoo, ve které jsou všehovšudy dva dobré originální nápady). Krom výborného odkazu na Americkou krásu, bandě střelených tučňáků, jednoho vynikajícího nápadu v dabingovém obsazení a pár kouzelných okamžiků je Madagaskar "pouhým" hezky natočeným kresleným filmem, kde se pořád něco hýbe, kde se hodně hraje na humor kreslených grotesek a kde každá vedlejší postavička hravě zastíní ty hlavní. Celkový neslaný dojem je způsoben mimo jiné i dabingem, který krom výše zmíněného nápadu nenabízí naprosto nic, co by stálo za zapamatování (přičemž Rychlý Stripes nedávno ukázal, že dabing rozhodně může i prospět). Madagaskar je stejně nedotažený, jako byli Roboti. 2 a 1/2 *. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem o hodně více a jediné co mě zaujalo byli některé povedené parodie a jedna roztomiloučka veverčička :-))), ale ta na tu parodii Planety opic fakt nemá a hláska tučňáků na konci ... to je slast. Ostatní v podstatě obyčejná nuda, která se snaží vytáhnout každou korunu z diváka a jeho touhy vidět hezký animovaný film s trochou vtipu. Nebýt babičky a tučňáků, moc bych se nesmál... ()

Galerie (44)

Zajímavosti (24)

  • Během celého filmu se Melmanovi mění délka krku, tak jak zrovna potřebuje. (J.Trinity)
  • Původně měl hudbu k snímku skládat Harry Gregson-Williams, ale byl nahrazen Hansem Zimmerem. Několik týdnů předtím se podobná výměna, ale v opačném pořadí, odehrála v produkci filmu Království nebeské. (imro)
  • Davové scény – lemuři, policisté v metru atp. dabovali do českého jazyka členové sboru Touch of Gospel na základě dobré zkušenosti z filmu Polární expres (2004). „Při nahrávání scén, kdy lemuři vítají newyorské obry, jsme dostávali pokyn z režie znění: ‚Teď se lekněte. Skvěle, teď  musíte o oktávu výš. A teď o oktávu níž.‘ Přes hodinu jsme se pouze lekali a vydávali zvuky různých emocí na základě pokynů z režie.“ uvedl Michal Beránek. Členové tohoto sboru také nazpívali sborové party v české verzi písně „I like to move it“. (joktuk)

Reklama

Reklama