Reklama

Reklama

Newyorská zoo je domovem pro čtyři skvělé kamarády. Největší hvězdou je mezi nimi lev Alex, dále do party patří těžkotonážní hrošice Glorie, žirafí hypochondr Melman a zebra jménem Marty. Právě ten zrovna slaví desáté narozeniny. Polovinu života má za sebou a začne proto bilancovat. Při tom zjistí, že od života chce něco víc než jen dělat cvičenou opičku v zoo. Rád by se podíval do divočiny, aby zjistil, jak by vypadal život ve volné přírodě. Když se se svým snem svěří na oslavě ostatním kamarádům, všichni jsou vyděšení a snaží se mu bláznivý nápad vymluvit. Melman se ale zmíní o tom, že dokonale napodobenou divočinu nabízí zoo v Bostonu. Marty se proto v noci tajně vytratí ze zoo a rozhodne se, že si zajede vlakem do Bostonu na výlet. Když zbývající trojice v zoo zjistí, že jejich nejlepší kamarád je pryč, na nic nečekají a vydají se za ním, aby ho přivedli zpět. Všichni se střetnou na Hlavním nádraží, ale volný pohyb zvířat po městě pochopitelně zaregistrují i policisté, kteří je na nádraží zadrží. Zvířata jsou odchycena a rozhodne se o tom, že budou navrácena do volné přírody, protože podle jejich chování je to jejich vroucí přání. Když se všichni probudí v bednách na přepravní lodi s místem určení Afrika, mezi Martym a Alexem dojde k velké hádce. Alex se nemůže smířit s tím, že kvůli Martymu museli opustit svůj newyorský domov. Lodi se zmocní taktéž prchající tučňáci, kteří se zase nechtějí smířit s místem určení a změní kurz směrem na Antarktidu. Při tom ale krabice se lvem, zebrou, žirafou i hrošicí vypadnou z lodi přes palubu a přátelé ztroskotají na Madagaskaru. Nejdříve si myslí, že jsou v nějaké zoo, ale zdejší obyvatelé, divocí lemuři v čele s králem Jelimánem jim řeknou, jak se věci mají. Marty je nadšený, Alex vyděšený a naštvaný, Melman panikaří ze zdejších hygienických poměrů a Glorie stále doufá, že se pro ně někdo vrátí. Alex a Marty se pohádají a král zvířat se rozhodne, že se svým kamarádem už dál nebude spolupracovat. Vyrobí dřevěnou kopii Sochy Svobody, kterou s Melmanem a Glorií chtějí zapálit, když se na moři objeví nějaká loď. Jenže Melman sochu omylem podpálí hned a poté se s Glorií odebere na Martyho část ostrova, kde je sranda, pohoda a dokonce nějaké to jídlo v podobě chaluh. Alex se k nim nejprve připojit nechce, ale nakonec názor změní. Jenže další den se začnou bohužel projevovat vedlejší účinky toho, že je masožravý Alex už několik dní bez jídla. Když si čtveřice užívá velké pařby a oslavy, kterou jim připravili na uvítanou lemuři, Alex zešelmovatí a zakousne se nevědomky Martymu do zadku. V divočině se totiž ostatní zvířata stávají pro lvy kořistí a Alex kvůli hladu nemůže překonat přirozený pud. Proto je nakonec králem Jelimánem vykázán na druhou stranu ostrova, mezi zlé fosy. To jsou predátoři, kteří odjakživa představují pro zdejší lemury hrozbu. Jelimán si původně myslel, že Alex je před fosami ochrání, ale jeho plán selhal... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (686)

lesumir 

všechny recenze uživatele

Madagascar je další z řady animáků, na který se všichni těší jen proto, že očekávají, až se někdo vyrovná Pixaru, ale to je zatím nemožné. I když jsem slyšel opravdu slušné ohlasy, pro mne žádná bomba, animace hodně slabé, často přeplácané, humor suchý a jako jedinou vtipnou pasáž považuji steaky ala American beauty, což je opravdu málo. Jsem rád za krátkou stopáž, protože na hodinu dvacet jsem se více méně zabavil. Spíš méně. _ Jedním slovem NEDOTAŽENÉ! ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem o hodně více a jediné co mě zaujalo byli některé povedené parodie a jedna roztomiloučka veverčička :-))), ale ta na tu parodii Planety opic fakt nemá a hláska tučňáků na konci ... to je slast. Ostatní v podstatě obyčejná nuda, která se snaží vytáhnout každou korunu z diváka a jeho touhy vidět hezký animovaný film s trochou vtipu. Nebýt babičky a tučňáků, moc bych se nesmál... ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Proto, abych byl z animáče unesen dnes už nestačí jen krásné animované záběry za hranicí kýče . Odkazy na slavné filmy byli to nejzábavnější co film nabídnul . Ovšem pod záminkou nudného příběhu pro děti, udělat ze zvířat kretény, to tvůrcům neodpustím. Snad jen ty tučnáci byli povedený. Místo sledování tohoto animáče, bych bohatším doporučil navštěvu Madagaskaru a nám chduším vzít děti do ZOO . ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Madagaskar je studnice humorných hlášek, které již v podstatě zlidověly, a i když snímek funguje nejlépe napoprvé, dokáže pobavit i při opakované projekci. Z ústřední čtveřice mě bezkonkurenčně nejvíce bavil vlastník nespočtu nemocí Melman, rovněž jsem si oblíbil i lemuří trio Jelimán-Maurice-Mort a samozřejmě "tučňáčí gang", kterému se naštěstí dostalo většího prostoru v následujících letech. Chce-li si člověk z gauče zatrsat (s Jelimánem), je pestrobarevný Madagaskar ideální volbou. P. S. "Úsměv a mávat, hoši!" ()

Bauer 

všechny recenze uživatele

Další z řady animovaných filmů, které já opravdu rád. Madagaskar mně bohužel neupoutal hned v prvních minutách jako například Hledá se Nemo. Prvních 15 minut to nebylo vůbec vtipné, bylo to spíše rádobyvtipné a nějak se mi nezamlouvala animace a musím se přiznat, že jsem měl v plánu to vypnout ale ještě že jsem tak neučinil, protože poté to nabralo neuvěřitelný obrat. Začalo to být vtipné, animace se mi začínala líbit ( nejspíš od té chvíle kdy se bedny se zvířatami ocitli ve vodě ) a začal se mi líbit scénář, ve kterém po těch 15 minutách konečně o něco šlo. Velmi se mi líbili sympatické hlavní postavy ( zvířátka ) a jejich hlášky například: " To se usmíváš?" " Ne, mám prdy! " " Tak na ně prď". A k tomu výbornej song I like to move it. Také vydařený byl - jak už to u animovyných filmů bývá zvykem - český dabing. Skvělá oddychová komedie při které se člověk zasměje! ()

Galerie (46)

Zajímavosti (23)

  • V zárodku psaní scénáře existovala skupina aktivistů za práva zvířat, kteří je vypustili na svobodu. (imro)

Související novinky

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (více)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Další svalovec s obrovským mečem?

Další svalovec s obrovským mečem?

20.11.2008

Že by nám hrozil comeback akčních fantasy filmů plných kulturistů máchajících nabroušeným železem? Conan je, zdá se, definitivně na cestě zpátky do kin, a zřejmě se dočkáme i jeho blonďatého a trochu… (více)

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Narozdíl od minulého týdne se tento čtvrtek do kin nevrhne tolik dobrých snímků. Jedná se o veskrze průměrné záležitosti a pár horších kousků, proto jsme se rozhodli srovnat dnes snímky podle… (více)

Reklama

Reklama