Reklama

Reklama

Newyorská zoo je domovem pro čtyři skvělé kamarády. Největší hvězdou je mezi nimi lev Alex, dále do party patří těžkotonážní hrošice Glorie, žirafí hypochondr Melman a zebra jménem Marty. Právě ten zrovna slaví desáté narozeniny. Polovinu života má za sebou a začne proto bilancovat. Při tom zjistí, že od života chce něco víc než jen dělat cvičenou opičku v zoo. Rád by se podíval do divočiny, aby zjistil, jak by vypadal život ve volné přírodě. Když se se svým snem svěří na oslavě ostatním kamarádům, všichni jsou vyděšení a snaží se mu bláznivý nápad vymluvit. Melman se ale zmíní o tom, že dokonale napodobenou divočinu nabízí zoo v Bostonu. Marty se proto v noci tajně vytratí ze zoo a rozhodne se, že si zajede vlakem do Bostonu na výlet. Když zbývající trojice v zoo zjistí, že jejich nejlepší kamarád je pryč, na nic nečekají a vydají se za ním, aby ho přivedli zpět. Všichni se střetnou na Hlavním nádraží, ale volný pohyb zvířat po městě pochopitelně zaregistrují i policisté, kteří je na nádraží zadrží. Zvířata jsou odchycena a rozhodne se o tom, že budou navrácena do volné přírody, protože podle jejich chování je to jejich vroucí přání. Když se všichni probudí v bednách na přepravní lodi s místem určení Afrika, mezi Martym a Alexem dojde k velké hádce. Alex se nemůže smířit s tím, že kvůli Martymu museli opustit svůj newyorský domov. Lodi se zmocní taktéž prchající tučňáci, kteří se zase nechtějí smířit s místem určení a změní kurz směrem na Antarktidu. Při tom ale krabice se lvem, zebrou, žirafou i hrošicí vypadnou z lodi přes palubu a přátelé ztroskotají na Madagaskaru. Nejdříve si myslí, že jsou v nějaké zoo, ale zdejší obyvatelé, divocí lemuři v čele s králem Jelimánem jim řeknou, jak se věci mají. Marty je nadšený, Alex vyděšený a naštvaný, Melman panikaří ze zdejších hygienických poměrů a Glorie stále doufá, že se pro ně někdo vrátí. Alex a Marty se pohádají a král zvířat se rozhodne, že se svým kamarádem už dál nebude spolupracovat. Vyrobí dřevěnou kopii Sochy Svobody, kterou s Melmanem a Glorií chtějí zapálit, když se na moři objeví nějaká loď. Jenže Melman sochu omylem podpálí hned a poté se s Glorií odebere na Martyho část ostrova, kde je sranda, pohoda a dokonce nějaké to jídlo v podobě chaluh. Alex se k nim nejprve připojit nechce, ale nakonec názor změní. Jenže další den se začnou bohužel projevovat vedlejší účinky toho, že je masožravý Alex už několik dní bez jídla. Když si čtveřice užívá velké pařby a oslavy, kterou jim připravili na uvítanou lemuři, Alex zešelmovatí a zakousne se nevědomky Martymu do zadku. V divočině se totiž ostatní zvířata stávají pro lvy kořistí a Alex kvůli hladu nemůže překonat přirozený pud. Proto je nakonec králem Jelimánem vykázán na druhou stranu ostrova, mezi zlé fosy. To jsou predátoři, kteří odjakživa představují pro zdejší lemury hrozbu. Jelimán si původně myslel, že Alex je před fosami ochrání, ale jeho plán selhal... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (689)

hippyman 

všechny recenze uživatele

po druhém shlédnutí musím objektivně jednu hvězdu ubrat... animace je samozřejmě perfektní, vtip, parodie, všechno moc dobrý, ale všechno už tu mockrát bylo a člověk rychle zjistí, že i příběh by mohl být u těchto filmů lepší... btw, Vydra jako žirafa nemá chybu! :-) 80% ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Sakra, ten oslík ve Shrekovi byla ale povedená postavička, zatím co hrdiny příběhu doháněl k šilenství, diváci - děti i dospělí - se bavili. Možná právě proto se studio Dreamworks rozhodlo natočit svůj další animovaný film právě o zvířatech, nebudu to nijak okecávat, prostě jim to nevyšlo. Snímku očividně schází ta hlavní ingredience, chytrá a chytlavá zápletka obohacéná o humorné situace. Je až k pláči sledovat, jak se tvůrci pokusili vsunout do filmu humor, ale místo toho sledujeme jen tupou eskapádu nepovedených gagů. Samozřejmě má film i své světlé chvíle, třeba lemuří král je k sežrání a u několika vtípků jsem se opravdu pobavil, to ovšem nic nezmění na faktu, že snímek vypadá spíše jako pořádně očesaná kostra, na kterou se měly ty nejdůležitější věci teprve nabalit. Také je nejspíše třeba pochválit pořádně práci technického týmu, neboť 3D animace je opravdu povedená, jen škoda že zebra jako zebra vůbec nevypadá... Z Madagaskaru je cítit, že tentokrát se tvůrci soustředili spíše na děti, než na rodiče, kteří vedle nich v sále budou sklesle sedět. Pokud je vám tedy méně než deset let neváhejte a snímek si sežeňte, máte totiž velikou šanci, že se vám líbit bude... ()

Reklama

Spooner 

všechny recenze uživatele

Tohle mě docela zklamalo a vyklubal se z toho docela podprůměrný animák.Tento film se snaží být pořád vtipný a studio Dreamworks sází na vyzkoušené zbraně( hodně gagů,parodie na filmy,nějaké to hudební číslo atd.). Ovšem zde to vůbec nefunguje a já se velice nudil. Jediné ( a to veliké) plus dávám vynikajícím mafiánským tučňákům,kteří byli opravdu¨vtipný a u mě dosti konkurují veverce z Doby ledové,která taky předvedla na malé ploše vynikající gagy. Aspoň že ti tučňáci za to stáli. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Zvieratká nie sú to, čo Hračky a Tučniaci nie sú to, čo Veverička. Čím som starší, tým sú mi tieto rodinné a pokultúrne odkazujúce animáky viac a viac vzdialené. Kedysi som považoval narážku na Americkú krásu za geniálny nápad, dnes by mi už podobné doslovné odkazy na známe filmové scény skôr liezli na nervy. V kine by som niečo podobné už asi nezniesol. V tv už možno ani tiež nie. Ale tvorcom treba uznať dobrý nápad. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Né že by tvůrcům vyloženě došly ve 3D animovaných filmech nápady, ale rozhodně se více plácají na suchu. Tempo filmu je nasazené hodně vysoko, přesto jednotlivé scény postrádají pořádný vtip a především pak nápad. Ve Shrekovi byly chytře využity pohádková klišé, v Příběhu žraloka (alespoň pro znalé) bylo využito mafiánských filmů, ale Madagaskar nemá prakticky nic. A přitom je tu tolik unikátních míst, na kterých by se dalo stavět (dokonalým příkladem je nevyužitá Zoo, ve které jsou všehovšudy dva dobré originální nápady). Krom výborného odkazu na Americkou krásu, bandě střelených tučňáků, jednoho vynikajícího nápadu v dabingovém obsazení a pár kouzelných okamžiků je Madagaskar "pouhým" hezky natočeným kresleným filmem, kde se pořád něco hýbe, kde se hodně hraje na humor kreslených grotesek a kde každá vedlejší postavička hravě zastíní ty hlavní. Celkový neslaný dojem je způsoben mimo jiné i dabingem, který krom výše zmíněného nápadu nenabízí naprosto nic, co by stálo za zapamatování (přičemž Rychlý Stripes nedávno ukázal, že dabing rozhodně může i prospět). Madagaskar je stejně nedotažený, jako byli Roboti. 2 a 1/2 *. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (28)

  • Martymu (Chris Rock) se během filmu v závislosti na detailu filmu mění oči. Jednou jsou modré a podruhé zelené. (Mr.Hudson)
  • Jeden ze snů hladového Alexe (Ben Stiller) - kdy leží na zádech a kolem něj padají kusy vepřových/hovězích steaků - je odkaz na film Americká krása (1999), kde si postava Kevina Spaceyho (Lester Burnham) představuje, jak kolem něho padají okvětní lístky růží, načež vidí dívku v podání Meny Suvari (Angela Hayes). (Monyfik)

Související novinky

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (více)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Další svalovec s obrovským mečem?

Další svalovec s obrovským mečem?

20.11.2008

Že by nám hrozil comeback akčních fantasy filmů plných kulturistů máchajících nabroušeným železem? Conan je, zdá se, definitivně na cestě zpátky do kin, a zřejmě se dočkáme i jeho blonďatého a trochu… (více)

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Narozdíl od minulého týdne se tento čtvrtek do kin nevrhne tolik dobrých snímků. Jedná se o veskrze průměrné záležitosti a pár horších kousků, proto jsme se rozhodli srovnat dnes snímky podle… (více)

Reklama

Reklama