Madagaskar

Madagaskar

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2005, 86 min

• Dadel

Technický pokrok má i své stinné stránky. Když točil 3D animované filmy pouze Pixar, byl každý jejich film událostí sezóny a zárukou kvality. Dnes, kdy si svůj 3D animák točí kdejaký čičmunda, musí být divák mnohem obezřetnější. Takže Madagaskar: tvůrci si asi opět mysleli, že propracovaný děj a psychologie postav je zbytečný luxus a že postačí, když bude film hezky barevný, hlučný, přeplácaný, s pitvořícími se užvaněnými zvířátky. Lidi z Dreamworks, poněkud nám disneyovatíte! Nedělejte z dětí blbce. Až vyrostou, mohly by vám to vrátit!(22.12.2005)

Po takových peckách jako je Shrek 1 a 2 je tohle jen takovej malej ubohej bratříček, kterej zaplácává díru po Shrekovi 2 a moc se to nepovedlo, skoro to vypadá jako by si mysleli, že můžou uspět s jakoukoli animovanou komedii, samozřejmě se u toho dá dobře pobavit, příběh pěkně ubíhá a v celku neni ani dementní a nuda se v podstatě moc nedostavuje, ale moc vtipných scén, který by si člověk zapamatoval tam neni, vlastně skoro žádná a co se týče animací, tak to taky neni zrovna ono. Shrek měl podle mě daleko kvalitnější animace, ale i přesto dám 4*, protože Shrek byl přece jenom jedinečný a v porovnání s ostatními animovanými filmy to je nadprůměrný(31.8.2005)

Klasický animák druhého řádu. Obsahuje povedenou grafiku, pár velmi vypečených fórků (u mě osobně vede National Geographic in slow motion) a jinak velké kulové sestávající ze spousty malých kulových, spočívajících v tom, že zvířátka legračně žvatlají, padají, dostávají různými věcmi do různých částí těla atd. Zvláštní dabingový bonus ukrývá lemur s betálným brněnským aksánem, ale jinak pro diváka staršího dvanácti let (nebo staršího, odkojeného intelektuálně náročnými kousky typu Opičí Superroboti V Akci) není vo čom. 60%(25.3.2008)

Jednorázová záležitosť obalená do atraktívneho prostredia. Až posledné filmy štúdia DreamWorks ako Kung Fu Panda a Ako si vycvičiť draka nesú v sebe známky dospelosti a diváckej pútavosti ako tomu bolo u Pixaru do posledného Toy Story. Všetky filmy pred tým - počnúc Shrekom a končiac Madagascarom sú farebné, parodické jednohubky s nesympatickými zvieratkami, ktoré idú po pevne vyšlapanej ceste animovaných klišé bez známky osobitosti. Nechápte ma ale zle. Aj napriek tomu, že je to hovadina, dá sa na nej pobaviť a dá sa na nej zasmiať, ale nikdy to nebude Rango a ani Hľadá sa Nemo. V rámci žánru asi dostačujúce, ja ale hľadám niečo viac. Niečo čo ma vráti do detských časov a do pocitu, že dobrodružstvo dokáže presiahnúť plátno aj pri animáku. Tu sa to nestalo.(9.10.2012)

• Lavran

Já už mám těhle druhořadých, rádoby uhlazených a teatrálně škrobených animáků tak akorát... Veškeré snahy o popkulturní odkazy zde vyznívají jako plané výstřely do prázdna, lehkost a břitkost vlastní Pixaru je zde dohnána k absolutně trapnému žvatlání a vrcholu vynucené komiky. Zimmerova hudba je průsvitná jako levná papírová kulisa a technické zpracování už nemá čím překvapovat. Vaříme z vody, pánové...(14.5.2008)

• - Během produkce se film chvíli nazýval „Wild Life“, ale název kolidoval s jiným animovaným dílem připravovaným pod hlavičkou konkurenčního studia Disney. (imro)

• - Zničená Socha slobody na pláži je odkaz na film Planéta opíc (1968). (MAX666)

• - Exteriéry, resp. džungle, jsou inspirovány dílem francouzského impresionistického malíře Henri Rousseaua. (imro)