Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

RedRose

Romantickych slatanin jsem videl uz spoustu asi jako kazdy, ale tato stranka s vysokym hodnocenim me tak trochu navnadila, ze by mohlo jit o svetlou vyjimku a nakonec se ukazalo ze tomu tak vskutku bylo! Opravdu tento zanr nemam moc rad, ale Wimbledon se mi libil na tolik, ze ho hodnotim na 90%! Krasny a vskutku paradne natoceny film! Paul Bettany je skvely jako vzdy, Kirsten Dunst byla az vyjimecne snesitelna a Sam Neill tradicne nezklamal... ()

Bounded

Pro Paula Bettanyho mám slabost, Kirsten Dunst zase moc nemusím, ale tady jim to vedle sebe moc slušelo. Atmosféra turnaje a dokonce komedie, které se dá říkat komedie si toto hodnocení zaslouží. ()

bond77

Netradiční film ze sportovního prostředí, ale závoreň pohodový a nenáročný film, na který se dá koukat pořád. Český dabing skvěle sedl na Paula Bettanyho. ()

TSZ

Romantická komedie z prostředí bílého sportu, která se drží všech pravidel svého žánru, ale jako u předchozích snímků Working Title to ani zde vůbec nevadí. Hlavně "vnitřní hlas" hlavního hrdiny mi přišel vtipný takovým "neotřelým" způsobem, tvůrci navíc zabodovali atraktivním snímáním hry (což bývá velice často největší problém filmů ze sportovního prostředí).Dobrá práce a já nemám s touhle romancí vůbec žádný problém. ()

Alojs

Příjemné, byť ve své podstatě středověké (alespoň taťka Sam Neill se takto jeví). Ústřední duo je potěšující a neotřelé (Kirsten Dunst ze sebe stírá Spide-Manovu MJ a nutno dodat - bez obtíží), průběh očekávaný a závěr předem nalajnovaný. Zamrzí tak jedno - podivně nasnímané scény z kurtu. Těžko říci, je-li to způsobeno tradiční/počítačovou technologií, ale takhle... působí vcelku směšně. Naštěstí se tento defekt dostavuje v žánru romantické komedie. Jednat se o životopisné drama, asi bych nedokoukal. ()

matynka

Milá romantická komedie, od které jsem nic nečekala, a která mě příjemně překvapila. Každá postava v něm má svoje místo, což se v romantických komediích často nestává. A i když je jako téměř v každé romantické komedii dopředu jasné, jak to dopadne, ta cesta k cíli se tvůrcům povedla. ()

m0lL!sS

Ano, bavíme se o filmu s lehce předvídatelným dějem, ale ani tento fakt mi nezkazí celkový dojem, který je na velmi vysoké úrovni. Úžasné herecké obsazení, příjemný hudební doprovod a k tomu všemu prostředí mému srdci blízké. ()

danielK

Nemám rád filmy o sportu. Nemám rád tenis. Dostalo mě to. Začínám zbožňovat Kirsten Dunst, protože je úžasná, Paul Bettany byl u mě dlouho zaškatulkovaný jako ten psychouš z Šifry, ale nakonec byl úžasnej. Mělo to napětí, mělo to spád, mělo to vtip, chemie mezi hlavním párem funguje na 100% - skvělé! +++++ James McAvoy zase válí! HODNOTÍM 85% ()

Judy24

Pustila jsem si ten film asi s půlročním odstupem znovu a musím přiznat, že tam nevidím žádnou zásadní chybu, spíš spoustu pozitiv, na kterou nejsem u romantických komedií zvyklá. Není tam hromada romantických klišé, spíš pár opravdu romantických gest od hlavního hrdiny, který je ale takové pako, že jsem mu to uvěřila. Hezky to plyne, nic nenásilného, pár zvratů a všudypřítomný tenis, který mě na tom bavil možná ze všeho nejvíc. Je to tak akorát vybalancované, aby to nebylo ani příliš realistické, ani příliš ideální. Takhle nějak si představuju opravdu dobrou moderní romantickou komedii. ()

Izz

Milá romantika,ve které není důležité,jak to celé skončí (tto stejně všichni vědí už na začátku),ale všechny ty roztomilé a zábavné scény,kterými se ke konci film propracovává.Kirsten je k pomilování a Bettanymu ty šortky vážně seknou. ()

Chasida

Pro mě překvapení. Čekal jsem pěknou oddychovou romantickou věc a ona byla dokonce velmi pěkná. Poslední dobou začínám přicházet na chuť filmům s Kirsten Dunst, navíc tady jim to s Paulem Bettanym pěkně klapalo. Každý někdy potřebuje svoji trochu sentimentu a dobrých konců! ()

alldo.raine

Pro mě snad nejkrásnější romantická komedie, s nejkrásnější hlavní představitelkou a ještě navíc z tenisového prostředí. Sportu, který mám moc rád. Na Paula s Kirsten se krásně kouká, vše jim divák věří, vše co prožívají a jak reagují je tak skutečné. Mimochodem James McAvoy v roli bratra Paula Bettanyho, který věčně sází proti němu, je taky skvělý, byť neměl žádný prostor. ()

SharpChick

Na to, že Kirsten Dunst moc nemusím a ani tenis nijak neprožívám, tak mě tato komedie poměrně potěšila. Scénář sice není nijak extra nápaditý a ani super vtipný, ale na druhou stranu film zaujme krásnými londýnskými exteriéry a především výborným mužským obsazením - vedla Paula Bettanyho, také James McAvoy, Nikolaj Coster-Waldau, Sam Neill - herců, které jsem si oblíbila již v jiných filmech... 69 % ()

jadran90

Řekněme vítězství 3:1 na sety. Po vítězství Andy Murrayho na OH v Londýně jsem se rozhodl pustit si podobný film. Film, který se snaží propojit dva dost nejisté žánry - romantickou komedii na backhandu a sportovní téma z forehandu. A podařilo se. Prvně zmíněný žánr stojí na fungující chemii mezi Bettanym a Dunst, svižných dialozích a milé zápletce. Sportovní atmosféra je vytvořena jednou z největších událostí během roku, kouzelným Wimbledonem. Cesta domácího outsidera turnajem je udělaná možná až příliš heroicky, některé počítačem dotvořené výměny jsou pochopitelně přehnané. Spíš to prostě funguje jako romantika během tenisového turnaje. Vedlejší minipříběhy potěšily, snad až na toho divného bráchu. Zajímavé pro mě byly pohledy do hlav tenistů. Hudba dobrá. Film nemá vyloženě slabé místo, ale taky v ničem extra nevyniká. Herecké obsazení táhne Kirsten Dunst, která si může nechat sítě vyrábět u Petera Parkera. Čas trénovat servis. Hodnocení: 65% ()

Arsene

Aby nenasazený hráč prošel až do finále, ve kterém navíc otočí stav z 0:2 na sety proti světové jedničce a zápas dovede k vítězství, pardon, ale to zavání Arabeliným kouzelným prstenem. On tady celkově tenis vypadá jak na Wii, jelikož Federer by takhle nehrál, ale film nabízí především skvělou atmosférou profesionálního turnaje, ještě ke všemu toho nejslavnějšího, londýnského Wimbledonu. Bavil mě veškerým tím děním okolo, jak lidé po celé Británii, každoročně na přelomu června a července, v čase, kdy dozrávají jahody, žijí jen jedním. Jako občasný player musím říct, že pocity a myšlenky hráče během hry jsou sakra výstižné: Kam zahrát míček, jak se zbavit té bezmoci, když se nedaří, získat zpět klid, soustředění a sebevědomí do dalšího průběhu gemu, setu, zápasu, turnaje…? Milostná zápletka je zábavná a dohromady dává povedený film, který si rád opakovaně pouštím předtím, než vypukne skutečný Wimbledon. ()

ilovebritain

Britský humor je krásná věc a pokud se vyskytuje v míře vkusné, může se stát velkým kladem. Určitou míru patriotismu nemůžeme popřít, nakonec co je víc anglické, než právě Wimledon a natáčení romantické komedie v Londýně? Nemohu pominout ani počítačové triky, které zde skutečně udělají dojem. Neotřelé jsou i slyšitelné myšlenky hlavního hrdiny. Už jen tím, že ta postava opravdu myslí. Má své strachy, lásky i naprosto normální pocity vlastní imbecility. To známe všichni, tak co je na tom zlého. Z nějakého důvodu se v posledních letech objevil trend obsahující naprostou dokonalost mužských hrdinů, kteří však nakonec vždycky dostanou na zadek od neskutečně přemýšlivé ženy, jejíž starosti se snad ani tímto slovem nedají nazývat, byť je vždy ona ta svatá. Nakonec se pak někdo omluví a chlap pak přiběhne jako pejsek. Tentokrát si troufám říci i chápeme motivace hrdinů. Děj se však točí především kolem hlavního hrdiny, což je samo o sobě vzácné. Ba nejen to. On je to chlap normální nehýřící svaly a laškovnými úsměvy. Má silnější zbraně. Humor, inteligence, šarm, charisma. Sotva by to fungovalo lépe, než s Paulem Bettanym. (Paul Bettany je, byl a bude mým oblíbencem.) Ani Kirsten rozhodně nezklamala. Mezi nimi to zkrátka fungovalo. Vřele doporučuji romantickým duším milující sportovní napětí a Británii. ()

MysakSim

Wimbledon by si ty 4 hvězdy určitě zasloužil za svůj vtip, romanci a lásku k tenisu, ale stejně musím říct, že mě trochu zklamal. Na to, že to byl jediný film, který dostal povolení, aby byl natočen v areálu Wimbledonu, je tenis natočený naprosto amatérsky a každé trošku zkušenější oko pozná, že to hrají amatéři. Je to skoro jediná věc co se dá filmu vytknout, ale je pro mě až moc výrazná. Je to škoda jinak by film zaručeně dostal 4 hvězdičky. 60% ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill