Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

Marator

Ze začátku to vypadalo na hodně lacinou romantiku. Pak to zapadlo do klasického mustru sportovně romantických komedií se šťastným koncem. Oceňuji půlroční trenink herců bez dablérů. ()

AriAries

Romantická komedie a k tomu ze sportovního prostředí. To většinou nevěstí nic dobrého a filmy tohoto ranku často sklouznou k patosu, kýči, stereotypu... V tomto případě to ale neplatí. Zápletka je vcelku uvěřitelná, Paul Bettany a Kirsten Dunst se ideálně doplňují a dohromady to tvoří špičku žánru. Pohodovka na kterou se klidně rád podívám znova. ()

dkas

Červená knihovna jak vyšitá. Vše se dá předpovědět téměř bez koukání, ale to by asi nebyl ten hlavní nedostatek. Hlavní problém byl pro mě, jakým způsobem hráli tenis. Vypadalo to, jako by to hráli nějací retardi. Pár relativně vtipných hlášek, jinak celkem nuda... ()

touchud

Chce se mi říct gratuluji, tohle jsem ještě neviděl :). K romantické komedii, i když hodně nenáročné nemám co dodat, ale proč aspoň nenaučí hlavní postavy držet tenisovou raketu nebo nemají nějaké záskoky, ale jinak sranda to byla, hlavně ty tenisové záběry :) :) ()

1mArc0

Kopec pravého anglického humoru :) ... slušné herecké obsadenie, scenáristika ušla. Priam obrovský, bohatý, umelecký zážitok, to nie je... Lepší názor, by preto vystihol- jednohubka, v tom najlepšom slova zmysle. Je ťažké napísať, že je to nemasné - neslané, pretože ma to pobavilo... štúdio sa rozhodlo spraviť kompromisy, nie režisér a tak to vyzerá. Čuduj sa svete, romantika aj pre chlapov. Filmofilom, by som to toto neodporúčal, lebo by to bola zrejme umelecké samovražda, ak áno na vašu hlavu. Nie je to priemer, na druhú stranu ho radiť na prvú triedu, by bol zločin. Pobaví, lenže neohromí. Scenár: *** Obsadenie: **** Momenty: **** Réžia: *** Kamera: **** Výprava: **** Hudba: *** Celkový dojem: **** /75 %/ ()

hazdrova

Milý filmík, ktorý som si pozrela na záver Wimbledonu 2018. Úrovňou príjemnosti je to v štýle Pravá blondýnka alebo iný rodinný film na nedeľu. 3,5* ()

maeb

Nevýhodou je snad to, že film má strašně průhledný a předvídatelný děj, ať už v romantické rovině (dva lidé se zamilují, pak mají ve vztahu nějaký problém, ale mají se rádi, takže vše překonají a je tu hepáč), tak i v té sportovní rovině (odepisovaný sportovec na sklonku své kariéry dojde až na vrchol). Ale jinak jsou tu podle mého samé klady - na rozdíl od jiných romantických filmů skutečně sympatičtí hlavní představitelé (Paul Bettany a Kirsten Dunst), spousta velice pěkných, jemných a vkusných vtípků, neodolatelně pozitivní feeling a především TENIS - notabene v perfektním a "kůl" zpracování. Takže přestože je to kýč, naprostá spokojenost, na rande s krásnou slečnou naprosto ideální tip. A Kirsten Dunst má moc fajn kukuč a pěkný zuby:-) ()

snake

Konečně přichází jedna z mála romantických komedií, která plní svou funkci tak jak má. Nesklouzává k zbytečnému klišé, nutí vás litovat hlavní hrdiny, nutí vás si je zamilovat, a bez dechu se nechat pohltit příběhem, při kterém se ovšem budete smát od začátku do konce. S romantickými komediemi mám jeden problém, skoro 90% z nich nakonec sklouzly jen k příběhu, který je jak vystřižený z jakési červené knihovničky. A Wimbledon je čestná vyjímka, je to možná i tím, že pochází z anglické dílny, ale i přes slaďoučký závěr jsem byl nucen se smát po celou dobu. A k tomu je velice zajímavé obsazení hlavních hrdinů. Paul Bettany je herec, který mně není známý, ale mile mě překvapil, protože je to člověk, který asi nebude idolem všech puberťaček, ale i to se odráží na jeho hereckém výkonu. Působí tak jaksi vyzrále, třeba Kirsten Dunst je mlaďoučká ale ve filmu mě nijak neruší a s Bettanim tvoří celkem příjemný páreček. Tím končím tento komentář. Jsem maximálně spokojený. ()

pikacu

Už dlho som nemal z filmu tak dobrý pocit. Neviem, prečo to fungovalo, ale výborne som sa bavil. A vôbec mi nevadilo, že som presne vedel, čo sa bude diať. Výborný Bettany so svojim tenistom "v rokoch", uveriteľná Kirsten, komentáre Johna McEnroe a Chris Evert a v neposlednom rade nefalšovaný britský humor, to všetko urobilo z priemerného scenára filmovú lahôdku. ()

mikhail

Táto snímka síce nepriniesla nič nové, ale dobre sa pozerá - osobne som ju už videl 3 - krát :-) Dávam 4 a pol * a zaokrúhlujem z dola nahor, pretože sa jedná o moju srdcovku :-) ()

riza-do

Paul Betlany a jeho zprvu nikterak sympatická postava profesionálního tenisty brita-suchara a Kirsten Dunst, mladá nadějná tenistka, které role naprosto padla. Výborná práce kamery, střihu i hudby. ()

Dinsberg

Paul Bettany ve své snad jediné kladné roli. Svého tenistu-důchodce hraje z obdivuhodným nadhledem trávou či antukou zkušeného mazáka. Kirsten Dunst je pak dalším plusem v tomto sice trochu rutinním, nicméně svěže pojatém příběhu. ()

pekas

Ačkoliv tenis nežeru a z Kirsten mívám často smíšené dojmy, tenhle film se povedl. Řekl bych průměrná romantika okořeněná sportem, jenže se povedlo to kouzelné "něco", ta šťastná dávka "všeho tak akorát", aby to jako celek zafungovalo perfektně. Sice ne 100%, ale na pět to je. ()

tenista

Jako člověk, který hraje tenis celý život, jsem se na film Wimbledon velmi těšil. Ovšem téměř vše, co se v tomto filmu týká tenisu je absurdní. Už jste někdy viděli, že by si hráč při zápase začal povídat s podavačem míčů? Nesmysl. Rozhodující výměny postrádají realitu, dost jsem se u nich nasmál. Oba hlavní aktéři působili na dvorci toporně, určitě se dal sehnat někdo tenisově vyspělejší (jak už zde jeden uživatel zmiňoval, Matthew Perry, který v mladí hrál tenis závodně, by byl vhodným kandidátem). Jinak jako romantická komedie působí film celkem obstojně, ale když už je to film z tenisového prostředí, měl by po tenisové stránce být mnohem lépe zpracován. Proto nemůžu lépe než za 2*. ()

Jaromír

Pěkné romantické drama, které ve mě nechalo pozitivní pocit po dlouhou dobu. Navíc Kirsten Dunst zahrál takového trémistu, že ho člověk až litoval :), je to klasik. I historky kolem hlavního příběhu byly celkem zábavné (jeho bratr cyklista, či králík na zahradě :) ). ()

curfew77

Slabost pro inteligentní romantické komedie, k tomu Kirsten Dunst a tenis - ano, mě Wimbledon velmi okouzlil. Dvojice Bettany-Dunst jiskří, dokonale utrefený je despotický otec Sama Neilla, tenisové scény JAKŽ TAKŽ na úrovni, to jest nejlepší, jaké jsem v celé filmové historii viděl (všude jinde jsou nemožné)... a ten nadhled a sebeironie! Báječné vedlejší postavy Peterova mladšího bratra, nebo třeba hráčského agenta, který po letech najednou "najde číslo" svého donedávna vyhaslého svěřence. Vtip a romantika, sentimentu jen tak akorát, o stopáži platí totéž - opravdu se mi nechce hledat chybičky tam, kde je nevidím. V rámci žánru naprostá špička. 100 %. ()

atlee

Vysokokvalitná romantická oddychovka zo športového prostredia, ktorá stopercentne splnila to, kvôli čomu sa na romantické filmy pozerávame. Jemný, ale vôbec nie suchý anglický humor, chémia medzi Paulom Bettanym a Kirsten Dunst a veľmi príjemná kamera. Nie je čo riešiť, silné štyri hviezdičky. ()

skalicky

moc príjemné podívaní se do tenisového světa,tento kousek zahřeje na duši,vyborné herecké výkony,tlumí trošku nevírazný scenař,jinak by to bylo za 5 hvězdiček!!! ()

nula87

Vcelku slušná romantická komedie, která je ale příliš schématická, naštěstí je místy osvěžena solidním humorem... ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill