Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

epoh

Ja vim, ze to na pet hvezdicek nema, ale kdyz Kirsten a Paul jsou naprosto k sezrani. Uz dlouho jsem v romanci nevidel par, kteremu to tak bajecne ladi k sobe ()

JajinkaBec

Parádní film, u kterého pokaždé cítím napětí, jak to vlastně dopadne. Nepřeslazené, usměvavé, občas lehce uplakané, ale hlavně nepřeplácané s nádechem reality. Po celou dobu jsem se skvěle bavila, fandila a užívala si myšlenkové pochody hlavního hrdiny při hře: "... mohl bych si koupit barák. Lizzie by mi ho mohla pomoct vybavit, kdo ví, jaký má vkus! Och, zmlkni, ty blbe..." :) ()

pride

Film typicky britsky jemny a lahky na stravenie ako slahacka na pudingu. Krehký humor je velkým plusom ako aj romantické scény, ktoré na mna fakt zabrali. Na takomto filme sa len velmi tažko hľadajú negatíva, teda aspoň pre mňa. Prekvapujúco hudba je dobre načasovaná a ešte lepšie vybraná. Kristen je kosť na prvý pohľad a fakt som nemal šancu odolať jej úsmevu. Už len za ten solidne 4. ()

Quendi

Ne moc romantických záležitostí to umí dotáhnout na čtyři hvězdičky, ale tahle ano. Proč? Protože je inteligentní, jemná, nenudí a není trapná, má Paula Bettanyho a tenis. ()

Pharlap

Skvělý! Podobně jsem si ulítnul na filmu Jak na věc! Prostě to má nadhled, humor, spád, přiměřenou dávku napětí, romatiky.. Jen tak dál!! ()

MeGab

Obsadit do role Lizzie ženskou, která běhá jak kačer, nebyl moc dobrý nápad. Tenisové zápasy? Kolikrát ukázal na turnajích Becker rybičku? Tady jich bylo zkrátka moc. Zápasy byly kvůli nim pro mne nedůvěryhodné. Zbytek ušel - obstojná komedie bez grimas a teatrálních gest, se závěrem, který - světe, div se - byl přirozeným vygradováním filmu a nikoli ze řetězu utrženým happyendem. ()

macetoma

Pohodová romantická komedie z tenisového prostředí. Kdo nehraje tenis odečte si jednu hvězdu. Já dávám 4 hvězdy. ()

ratpile

Klišovité, ale střídmé, zasazené do netradičního tenisového prostředí. Z průměru film jednoznačně vynášejí příjemní herci a napínavě nasnímané tenisové zápasy. Pohodovka jak se patří :-) ()

Bonniesgun

Okamžitě běžím do obchodu, pořídit si bílou sukýnku a raketu! Tak sugestivní náborový film tenisové školy jsem ještě neviděla! Pokud bude můj instruktor jen vzdáleně podobný Paulovi, jsem ochotná přestat pracovat a denně trénovat. Teď ale k věci... Mladí hezcí lidé v hezkém prostředí, sympatický hrdina vyhrává (dokonce i nad svým ještě sympatičtějším německým kamarádem), ústřední pár se miluje navzdory všemu... ach! Kéž by takhle hezké a originální (nemyslím příběhem, ale zde třeba prostředím) byly všechny romantické filmy! ()

Toustovač

Film z kategorie "skákajícího hodnocení" (UPDATE 2011: momentálně 4*), u kterého mi těch pár záporů (hlavně "romantické" dialogy) začíná solidně lézt krkem. Nebýt to o tenise, který to prostě strašně zvedá (atmosféra a zpracování hry, komentáře hlavního hrdiny, podpora a "podpora" rodiny, fanoušci, hráči atd. atd.), tak je to asi na 3*. ()

Krahulda

Tento film vřele doporučuji všem filmovým fanouškům, kteří mají rádi zejména romantické komedie. V této komedii je humor zcela vyvážen. Navíc se děj převážně odehrává ve sportovním prostředí. Hlavní role se mi líbí, a proto jsem udělil tomuto snímku 5 hvězd. ()

marabart

Slušná romantická komedie ze sportovního prostředí. Nějaké chyby se sice najdou (např. vynechání zápasu osmifinále Petera Colta), ale i díky vtipným momentům a pěknému příběhu dávám 4*. ()

Tominni

Takový milý film z tenisového prostředí. Mezi Paulem a Kirsten to jiskří, britský humor zase o něco lepší, ale.....už od začátku je jasné, jak to vlastně všechno dopadne a ten tenis.....(některé výměny jsou tak zvláštní, že v opravdovém finále Wimbledonu je těžko někdy uvidím). ()

Kubi21

Příjemná, i když velice předvídatelná romantická komedie. Není to nic světoborného, ale z hlediska nápadu a zpracování to je čistý průměr. Na čtyři hvězdy to u mne zvedá to všudypřítomné britské pomrkávání, hlavní hrdinové a vnitřní komentáře Petera Colta. Jo a i přesto, že ty tenisové souboje občas vypadají jako kdo skočí lepší rybičku po míčku, tak nejsou vyloženě zprzněné. Občas sice vypadají jako tenisové bitvy minimálně dvacet let starší, ale v konečném důsledku jsou dynamické a nijak přehnané. ()

sniperjozef

Bavil jsem se. A to u romantických komedií s klišé zápletkou nebývá tak časté. Takže jasné *** a hodnocení 73% je celkem přesné. ()

Guran

Kromě filmů o hokeji či fotbalu tu máme tenis. Paul Bettany s Kirsten Dunst jsou skvělý a ještě Sam Neil do toho je ještě lepší! Příběh i výkony herců jsou skvělý a film diváka hodně pobaví. Rozhodně doporučuji. ()

subic

Celkem příjemný oplodňovák se zajímavým britsko-americkým obsazením. Nejde to brát tak úplně vážně, ale může být zajímavé, na co právě myslí špičkoví hráči na zeleném dvorci. 70% ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill