Rocky Horror Picture Show

• Polsko Rocky Horror Picture Show (více)

Mladí snoubenci Brad a Janet uvíznou za bouřlivé noci před závorou označující konec cesty. Vzpomenou si, že cestou viděli starobylý hrad a rozhodnou se tam hledat pomoc. Když dorazí, uvítá je muž s bledou tváří, prořídlou kšticí a temně rudými kruhy pod očima a požádá je, aby vešli. Tak se mladá dvojice ocitne na dekadentním večírku pána domu – Dr. Franka-N-Furtera, transvestity z transsexuální Transylvánie a zjevně nepříliš příčetného vědce. Ten jim představí svůj nejnovější výtvor, urostlého blondýna Rockyho, kterého si stvořil pro své potěšení. Začíná noc plná vášní, kdy si nikdo nemůže být ničím jistý, zejména pak svým pohlavím a sexuální orientací. (AČFK)

Iggy

Co dodat? Snad nejkultovnější film všech dob. S geniální rockenrollovou hudbou a tanečními čísly, provokativní a vzrušující mizanscénou, dokonalým Timem Currym a původním autorem muzikálového představení Richardem O'Brienem, polonahou Susan Sarandon, trefnou cameo Meat Loafa, spoustou promakaných narážek a odkazů na béčkové filmy a výtvarné umění (nejlepší je Americká gotika). ()

Genero odpad!

Ještě horší než muzikál je travesty muzikál. Dílo stejně bizarní jako představa Radima Uzla v tangách, zpívajícího na mejdanu roku z Václaváku s dildem v zadku Smells Like Teen Spirit. Pokud slovo kultovní znamená, že si stisknu kule a otáčím jimi v horizontálním směru zprava doleva v pravidelném rytmu o 360 stupňů, přičemž prožívám stejnou bolest, jako při sledování takto hodnoceného díla, pak ano. ()

BoPo odpad!

Vo svete dosiahol kultový status. No u mňa nedosiahol zhola nič. Pieseň, slabá spojovacia vata, pieseň, transvestita, ešte slabšia vata, mladá Susan Sarandon v prádle, pieseň, koniec. To teda bola jazda. Beriem to tak, že ja som nepochopil skvelosť tejto Show a cudzinec zasa nedocení kult menom Dědictví aneb Kurvahošigutntág. ()

Idée_fixe

Paráda!!! Skvěle ulítlé a trhlé, pěkně dle mého gusta. :-D Prostě takové veselé až legrační, navíc po výtvarné stránce (kostýmy, výprava...) perfektní. Trochu mi to připomíná klipy Queen smíchané s některými mými sny. :-D ()

M.Macho

Totální dekadentní úlet! Nejlepší muzikál všech dob - směle řečeno. Tim Curry je rozené stělesnění "scarry erotic dreamu" a vede se mu náramně dobře. Zbytek nepokuhává - O'Brien je stejně hustý (hned jsem poznal Pana Handa z Dark city) a dvojice snoubenců je dokanalá! Slipy fungují stejně jako v klipech Georga Micheala a úvodní sekvence s mluvícími rty je bozkonkurenční! Bizar total!!! ()

Skrk

Hororový rock muzikál s erotickými prvky a songy, které zaujmou. Nečekal jsem tak šílený film, který jsem dostal - jo a Tim Curry byl vynikající. ()

corpsy

Z tohto filmu sa naozaj nemohlo stať nič iné, iba kultový hit, majúci v Spojených štátoch základňu obdivovateľov rovnú z inými kinematografickými fenoménmi. Je to sexy, je to absurdné, je to proste neodolateľné. ()

liquido26

Originální, bizardní a vtipný muzikál, který obsahuje plno odkazů na staré horory. Zezačátku mě to hodně bavilo abyl jsem přesvědčen o pěti hvězdičkách, bohužel v průběhu se to jaksi zabrzdilo azačalo nudit a ten konec, ten mě teda moc nechytl. Skoro po celý film jsem se nemohl zbavit dojmu, že se Tim Curry nechal inspirovat Freddiem Mercurym - gesta, pohyby, výraz v obličeji atd. ()

F.man

Napoprvé docela solidní útok na smysly. Rocky Horror Picture Show je záležitostí každopádně velmi originální, peprně úchylnou, dekadentně zvrácenou a v mnoha případech hlavně velice zábavnou. Všechno navíc doplňují melodické songy Richarda O'Briana, naprosto šílené herectví Toma Curryho a vlastně i dalších herců, roztodivné interiéry, transexuální atmosféra... Rocky Horror Picture Show je jednoduše snímek o kterém by se dali napsat stovky řádků, protože se jedná o naprosto unikátní záležitost, která se nedá porovnat snad naprosto s ničím. Každopádně já si snímek užíval, a i když jsem čekal něco naprosto jiného, byl jsem více než spokojen. Těším se na další projekci kdy už nepůjde o takový šok a zaměřím se na detaily, kterých je ve filmu spousta... Science fiction... double feature/Dr. X... will build a creature/See androids fighting... Brad and Janet... Anne Francis stars in...”Forbidden Planet"/Whoa-oh-oh-ohh/At the late-night double feature picture show ()

hous.enka

Naprostá úchylárna v podární Susan Sarandon a Tima Curryho (a ansámblu Festivalu otrlého diváka - za wow efekt vám dávám hvězdu navíci, moji milí FODi!), kterou musíte ochutnat, zažít, zazpívat a protancovat nebo prostě ji aspoň vidět. Muzikální čísla byla naprosto parádní a já to rozhodně uvidím v kině ještě několikrát - až teda Janet z FOD porodí :-) ()

Cimr

Mám štěstí, že jsem to viděl v takovém prostředí, v jaké jsem to viděl, jinak by to kouzlo bylo poloviční. Bylo to na jedné videopárty, začínalo se ve tři ráno. Přinesli jsme si propriety a promítání jsme si více než užili. Při scéně svatby jsme na televizi házeli rýži, při scéně s deštěm jsme po sobě stříkali vodními pistolemi. Došlo i na toasty, gumové rukavice a invalidní vozík. Při taneční scéně jsme samozřejmě tancovali. Nezapomenutelný zážitek!!! ()

nirvana91

Jeden z najneopakovanejších filmov, aké kedy tento svet uzreli. It´s f***ing orgasmic masterpiece! Bezpochyby nezabudnuteľná postava Dr. Frank-N-Furtera (Tim Curry) tu bude v našich srdciach vládnuť ešte mnoho generácií a my budeme na staré kolená spomínať ako radi by sme tancovali Time Warp agaaaaaaaain ;) It's just a jump to the left. And then a step to the right. With your hands on your hips. You bring you knees in tight. But it's the pelvic thrust... That really drives you insane Let's do the Time Warp again! ()

Krissty

"It's just a jump to the left. And then a step to the right. Put your hands on your hips. You bring your knees in tight." Prvotřídní šílenost! Nemám co vytknout, dlouho jsem se tolik nenasmála. Susan Sarandon mě velmi mile překvapila a na Richarda O'Briena si asi lépe posvítím... Mimochodem mě překvapil i Tim Curry, něco takového bych do něj nikdy neřekla. Byl ovšem fantstický!!! Songy Time Warp, Sweet Transvetite a Touch Me už znám nazpaměť. Asi ten nejnávykovější film, jaký jsem kdy viděla. Docela dlouho (5 dní!!!) jsem odolávala nutkání, přidat si Rocky Horror do oblíbených, ale nakonec jsem podlehla ♥ ()

zdepapepa

Doteď nevím, jestli to je/má být hodně špatně udělaný dobrý muzikál nebo hodně dobře udělaný špatný muzikál. Objektivní zůstávají fakta: písničky jsou chytlavé, kulisy strašidelného domu jsou natolik dobře udělané, že je z nich člověk i trochu nejistý, i včetně castu v čele s Timem Currym, WTF koeficient je stále u stropu od začátku filmu až do závěrečných titulků, že to občas vypadá jako David Lynch: The Musical. Vůbec se nedivím, že film dosáhl kultovního statusu a dodnes se promítá s shadowcasty v amerických kinech. Škoda, že nic podobného není i u nás - USA/UK 1:0 ČR. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf