Kocoura Garfielda má každý rád. Válí se v křesle, kouká na telku a pochutnává si na svých oblíbených lazaních. Sem tam se pustí do svého páníčka Jona, i tak je ale králem vlastního vesmíru. Jednoho dne vezme Jon Garfielda k překrásné veterinářce Liz Wilsonové, odkud si přinesou domů malé vrčící nic, co běhá za vlastním ocáskem a které Garfield k smrti nenávidí - pejska Odieho. Tenhle malý ničema si může doma dělat, co chce: neustále bezdůvodně štěká, hloupě naráží do zdí, ale zdá se, že Jon je z něj úplně vedle a všechno na světě mu projde. Garfieldova mise je jasná - dostat čokla z domu! A tak když se Odieho zmocní zvrhlá místní celebrita Happy Chapman, jeden by si myslel, že se Garfieldovi uleví. Ten se však k překvapení všech vydává na záchranu svého štěkajícího a všekousajícího přítele. (HBO Europe)

brabi

Začátek docela jde. Ten je poměrně v duchu Garfieldovských stripů. Ale že by Garfielda někdy popadla touha někoho zachraňovat(kromě pekáče plného lasagní před Jonem), natožpak Odieho, to by ho asi ani v nejhorší noční můře nenapadlo. ()

Rajo

Garfield, co to moze byt? Opat nejaka rozpravka pre deti? Ale nie, tentokrat mame moznost vidiet graficky spracovaneho Garfielda ako rozmaznaneho a sebeckeho kocura, ktory sa celym dejom meni na poslusneho maleho kocurika. Film ako taky o sebe zaujme skor mladsich, pripadne stvorclennu rodinu s detmi (aj to sa rodicia zacnu nudit), vtipy su predvidatelne a usmev na tvari mi robilo len to, ze dokonale viem co sa stane. Takze Garfield je film, ktory odporucam skalnym fanusikom komixov a ti ktori chcu vidiet viac, nech radsej nepozeraju :) ()

Weirdman odpad!

0/10... Digitálne chlpaté a oranžové prevtelenie diabla... Ale nesedel tan náhodou na režisérskej stoličke? ()

Marles odpad!

Vemte koncept cynického kocoura, který na vše nadává, scénář napište pro šestileté děti(vždyť by fanoušci tak jako tak nadávali), poté předejte režisérovi. Grafielda rozanimujte v počítači. Z Odieho,Nermala a jiných postav původních stripu udělejte naprosto zbytečné. Z Garfielda udělejte hrdinu, který pro záchranu člena "rodiny" udělá naprosto vše. Hlas předeje Billu Murrayovi. Výsledek pošlete do kin, kde si vydělá na pokračování. Všichni tvůrci se plácají po zádech. A divák? Ten úpí pod naprosto nevtipným zprzněním úředlohy. Jedno podívání pro něj na celý život stačilo. Přece jenom ztratit 85 minut kvůli dvoum lehkým pousmáním je dobrý důvod. ()

honzic

Klasická dějová slátanina pro děti a nízkoIQ dospělé, na druhou stranu jsem ocenil poměrně vydařené skloubení filmu s počítačovou animací a nacvičení psů, takže 35 %, nic víc, nic méně. ()

KateVonTee

Tenhle film absolutně ničí pointu Garfieldových stripů.Ačkoliv jsou kreslené,nebyly tvořeny pro děti.Kdežto tenhle paskvil je vystvořen jako ''rodinná komedie'' s roztomilým zvířátkem a proč nespojit animaci s realitou že?To že z toho dělají pohádku pro děti bych ještě zkousla,seriály s Garfieldem mě bavily a animovaný film taky,ale tohle je opravdu hnus.A Odie je fenka ne pes! ()

lobo87

Presne takto si predstavujem film na sobotné ráno, pri ktorom si môže dať celá rodinka raňajky a zosnovať plány na víkend. Postavička Garfielda je sama o sebe skvostom, ale to, čo pre ňu dabingom urobil Peter Marcin, sa nestáva často. Skvelá práca. Keď k tomu prirátame krásnu Jennifer, tvorcom sa podarilo dôstojne priviesť tohto tučného kocúra na plátno... 55% ()

Elemmírë

Garfield je moje nejoblíbenější číča, avšak nemohu se ubránit lítosti a zklamání. Asi jsem čekal něco velkolepého a humorného ve stylu Shrek 2. Film Garfield je čistě pro nejmenší diváky. Zklamal mě i dabing v podání Vladimíra Čecha (snažil se, ale např. hlas Elvise napodobil tak že by nikdo neuhodl co ta scéna má znamenat). Vyvěste smuteční praporce.. ()

esmoke

Tenhle film predvedl presne to co se dalo cekat. Prijemna popcornova zabava, kterou tahne dopredu Bill Murray. Kresleny Garfield by na platna kin jinym zpusobem prevest asi prevest ani nesel. Takze triky se jim povedly, Jennifer ma super usmev. Skoda jen ze John se oproti originalu promenil, na toho troubu jsem se hrozne tesil. ()

Calwen77

Pro znalce a milovníky komiksu (jediného a jedinečného Garfielda) je to urážka a obrovské zklamání. Pro neznalce - taky. Komiks je geniální, málokdo čekal, že film poskytne srovnatelné uspokojení...ovšem tohle je katastrofa. Nevtipné až trapné. Nevím, co bych pochválila...Možná by si tvůrci tohoto a jim podobných filmů mohli uvědomit, že ne vždy je nezbytně nutné prznit komiks takto nepovedenými kousky. Někdy to zkrátka nejde - myslím, že Davisovy stripy v porovnání s tímto filmem jsou toho příkladem. ()

AnickaW odpad!

Doma si to sedím usrkávám vína do programu koukám a jen zírám. Na primě tam dávají zrzavého kocoura já z očekáváním čekám kocoura Garfielda. Beru do ruky ovladač, má kočka na ruce mi visí. Já snažím se ji setřást s programem 4. Tiše si krvácím a jen zírám, propána boha co to tam dávaj? Ve filmu nepoznávám postavu jednu. Statečně koukám dále neboť si kočka hraje s ovladačem. Pár věcí je mi známo jako to jméno. Garfield, Odie i Jon. Je to převzaté ze stripů Garfielda nebo ten film Garfield fakt být má? S potupou získávám informace jasné, že filmoví Garfield podle stripů fakt je. S pláčem pár minut dokoukávám, pak několik minut dech získávám. S odporem soudím, že filmový štáb, ani pár stripů nečetl rád. Kdyby je četl tak film by za to stál. ()

Searth

Ačkoliv jsem od raného dětství velký fanda komiksového Garfielda, nejsem si již jist, jestli také toho filmového. Můj oblíbený chlupáč sice jako vždy kypí cynismem, jenže ne tím, který obsahuje povětšinou komiksová předloha a výsledkem je pouze prznění roztomilého stripového kocourka milujícího sebe, lasagně a sebe a nenávidějícího pondělí, psy, fyzickou námahu a dalších 1527 věcí včetně pondělí. Navíc je také jediný, kterého můžu pochválit za zvládnutí role - za blbý scénář on nemůže. Jennifer Love Hewittová je sice sexy, ale na to už jsme si povětšinou zvykli a myslím, že je mnoho lepších filmů, vhodných k obdivování žen, než zrovna Garfield - krom toho, on má být přece také jediným středem pozornosti. Bohužel, za tu hodinu člověku ujede očko i s myslí tu a tam od jeho převeliké osobnosti a zjistí, že herecké výkony jsou na úrovni Garfieldovy fyzičky a příběh má asi tolik poutavosti, jako Odie, honící se za svým ocasem. |40%| ()

Dilbert, Wally, Dogbert - vy je neznáte?

Dilbert, Wally, Dogbert - vy je neznáte?

22.02.2007

Práva k populárnímu komiksu Dilbert z pera Scotta Adamse se dostala do rukou filmařů. Jmenovitě k režisérovi rodinných podívaných Chrisi Columbovi. Původně byly tyto práva u studia Columbia, které… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)

Ať žijí duchové...

Ať žijí duchové...

24.04.2006

Režisér Peter Segal (animovaný seriál). Jeho hlavní postava superhrdina Kapitán Marvel vytvořený díky obrovskému úspěchu Supermana a Batmana v roce 1939 autory C.C. Beckem a Billem Parkerem pro… (více)

Garfield si nedá pokoj

Garfield si nedá pokoj

09.04.2005

Nebolo to bohviečo. No deti sa nasmiali (ak ste boli v kine, viete, o čom hovorím ;)) a rodičia to zaplatili - a preto sa dočkáme pokračovania CGI animáku podľa slávneho "daily" komixu GARFIELD.… (více)