Kdesi uprostřed pustiny je ukryta Cela - skleněná komora, v níž sadistický vrah Carl Stargher pomalu a důmyslně topí své dívčí oběti. Krátce po dalším únosu je vrah zadržen agenty FBI, při zatýkání je těžce zraněn a upadne do kómatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo, kde postavil své šílené mučící zařízení, v Cele jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Na záchranu zbývá 40 hodin a poslední šancí jsou schopnosti doktorky Catherine Deane, která dokáže vstupovat do mysli duševně nemocných lidí. Catherine se pokouší projít krvavým bludištěm mozku šíleného vraha a najít stopy, které umožní Celu najít dříve, než bude pozdě. Tuší však, že na tak děsivou a nebezpečnou cestu se ještě nikdy nevydala... (oficiální text distributora)

Trevor

Velice že dávno som tento film videl, matne som si pamätal o čom je a tak som si ho z ponuky stanice Film+ vybral opäť. Tentokrát som ho už nedopozeral. Nie prvykrát film najlepšie vystihuje komentár uživateľa Arsenal83. Súhlasím s ním vo všetkom, pretože je veľký rozdiel dobre spracovať takto kontroverzný (či skôr úchylný) film a je rozdiel v týchto scénach nájsť zaľúbenie napriek príliš zlému scénaru. Moje hodnotenie je však ešte o jednu hviezdičku smerom nadol prísnejšie. ()

berusche

Když snímek skončil, skoro jsem se bála, že tu budu muset orodovat jako jedna z mála za to, že to není vůbec špatné. Samozřejmě bych musela přiznat, že je to trochu kopie co do kriminální zápletky (no jo, jenže ono taky téma "masový vrah" nemůže donekonečna otevírat nové dveře, že jo?), ale jak se z toho stalo putování po lidské mysli, nabralo to zvláštní spád, který mě jedním slovem: BAVIL. A hlavně, já to říkám už od prvního filmu J. Lo, není to sice žádná mega dobrá hérečka, ale je to pěkná ženská. Za to Vaughn je necharismatický až to zabolelo. Příště trochu života do toho umírání, Vincku! ()

tufr

Porpvé jsem se tak strašně bál. Dnes na to rád s nostalgií koukám !!! Za mě povedené psycho - 75% ()

Martin741

Opat kvalitny zarez do hororoveho zanru, tentokrat od rezisera Tarsem Singha. Kvalitny pribeh, par efektivnych vrazd a slusna atmosfera zaistuju filmu 77 % ()

Figu

Nakonec mírné zklamání... Filmek měl kvalitní náběh. Na začátek století určitě slušný nápad a solidní story. Dnes to vypadá vše tak trochu vtipně a srandovně. To ovšem neplatí o hercích. Na paní Lopezovou se koukalo fajnově, Vince Vaughn ze sebe jednou nedělal šaška a opravdu zabodoval, no a to co předvedl Vincent D'Onofrio, tak to bylo naprosto skvostné! Především díky němu dávám za 60%. ()

cariada

Pěkný potenciál ,ale poněkud nedotažený a místy hodně zmatený. Některé scény jsou povedené třeba zavěšení na řetězech. Mohlo se to dotáhnout líp. ()

Nautila

Ano, ano, skvělý vizuál jak z klipů Marilyna Mansona, atmosféra, hudba...to všechno je tam na jedničku. Bohužel to brutálně "vyvažuje" ta realita okolo bizardností - nudná, klišovitá, podprůměrná. Takže dohromady z toho máme dobré 3*. Škoda, škoda, potenciál to má obrovský. ()

Sludger

Sériový vrah, ktorý zaviera svoje obete do presklenej cely, topí ich a pritom sa vešia na reťaze, unesie ďalšiu obeť. Tesne na to je chytený policajtmi, no jeho myseľ neodpovedá. Jediným riešením je Jennifer Lopez, ktorá vie vojsť do jeho mysle, kde ju čaká peklo. Film mi prišiel ako spojenie Mlčanie Jahniat spolu s Hellraiserom. Krásna hororová estetika, jemné gore, výborný, až doslovný, pohľad do mysle sériového vraha a skvelá snová atmosféra. Zaujímavý retro scifi horor. ()

Flynn

Skvěle natočené, naprosto šílená scéna když to rozporcuje toho koně, krásné záběry. Zajímavý vizuální zážitek. ()

Fallen_One

Vizuální snová stránka filmu je skvělá a nápad je to originální. Bizardnost hlavního záporáka je svou hlubokou perverzností zajímavější než Disneyland, přesto druhá dějová linka o hledání unesené holky je spíš to obyčejné, co vídáme v každém filmu o únosu. Dobře hrající a nalíčená Jennifer Lopez. ()

BoXBe

Cela je jedno velké imaginárium zákoutí zkažené lidské mysli. Rozhodně šlo o nápad, který bylo lze rozvíjet mnoha směry, v Cele se jej povedlo naplnit částečně, poplatně příběhu a nijak urážlivě. Nicméně potenciál udělat z filmu surrealistickou temnou vizi zůstává nad filmem viset nevyužit. ()

Columbus

Nadhera, takovyto film bych chtel natocit. Desuplny, realisticky, i kdyz je to vsechno jen fikce. Prvni film, kde Lopezovka poradne hraje. Superiozo! ()

Triple H

Zdrvujúce víťazstvo formy nad obsahom! Film by bol v podstate klasickou detektívkou o masovom vrahovi (čo je jeden z mojich obľúbených sub-žánrov), ALE vrah je chytený už na začiatku a pátra sa po mieste, kde má svoju poslednú obeť. A práve forma pátrania je to čo robí film zaujímavým. "Potuľovanie sa" po vrahovej mysli je spracované naozaj pôsobivo. Tarsem Singh sa s vizuálnou stránkou filmu v týchto scénach krásne pohral a výsledok je pre milovníkov ľahkých úchylností jednoducho bomba! Kostýmeri, výtvarníci a maskéri odviedli skutočne obrovský kus práce a škoda, že neboli ocenení nejakým tým Oscarom (ten išiel do rúk Grincha - ???). Neviem prečo sa niekomu tieto pasáže nepáčia, bez nich by film strácal svoju atraktivitu a ani by bez nich nemal veľký význam. Herci hrajú solídne, dokonca aj Jennifer Lopez. Vincent D'Onofrio je diabol a pre takéto úlohy sa snáď narodil. Scény z vrahovej mysle za 5*, ostatné za 3*, matematickým priemerom dostaneme 4*(aspoň v mojej kalkulačke :-)). ()

drexik

Psycho záležitost a zvlášť sekvence z chorobné mysli byly doslova šílené. J.Lo moc nemusím, ale tady se vytáhla. MY WORLD MY RULES ()