Kdesi uprostřed pustiny je ukryta Cela - skleněná komora, v níž sadistický vrah Carl Stargher pomalu a důmyslně topí své dívčí oběti. Krátce po dalším únosu je vrah zadržen agenty FBI, při zatýkání je těžce zraněn a upadne do kómatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo, kde postavil své šílené mučící zařízení, v Cele jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Na záchranu zbývá 40 hodin a poslední šancí jsou schopnosti doktorky Catherine Deane, která dokáže vstupovat do mysli duševně nemocných lidí. Catherine se pokouší projít krvavým bludištěm mozku šíleného vraha a najít stopy, které umožní Celu najít dříve, než bude pozdě. Tuší však, že na tak děsivou a nebezpečnou cestu se ještě nikdy nevydala... (oficiální text distributora)

trojtmberk

Když tentokrát napíšu jen příjemné překvapení, tak budu kecat, protože je to určitě ještě krapet víc. Tak to někdy holt bývá, když se doma válí nějakej čas film, o kterým vím jenom že je to něco s Jennifer Lopez a víc mě to nezajímá. Co si budeme povídat Jennifer neni zrovna herečka, která by se objevovala v samejch extrakusech. Tentokrát se ale trefila a dostala se k něčemu co vypadá jedna báseň a za co jí rozhodně nikdo peskovat nebude. A jestli zvítězila forma nad obsahem (jak tu spousta lidí píše), tak já to nijak zvlášť nepozoroval, děj byl jasnej jako facka a ty hezký obrázky byly jen milej bonus navíc. ()

hans500

Výborné obsazení (Vincent D'Onofrio, Vince Vaughn) a dobrá hudba. Scénář a režie podprůměrné. Film je místy až příliš nudný. Víc než 2,5* to nebude. ()

Mr.Ripley

Neuvěřitelně nedoceněná žánrová lahůdka a co víc? Mé první setkání s mágem obrazu a filmového vyprávění - Tarsem Singhem! ()

eye candy

Ale jo, dalo se to přežít. Asi jako se dá přežít, objednáte-li si rare steak a donesou vám ho well done. Nicméně je škoda takového krásného šťavnatého krvavého fláku masa. Tvůrci měli tenhle materiál prostě uchopit víc zvostra, pořádně přitlačit a nedělat z něj detektivku s emotivním happy endem. Filmu nepomáhá ani ospalý nudný výkon hlavní protagonistky a komicky nevyzrálý herecký projev V.Vaughna. ()

plechulka

Jedna hvězdička je za výtvarné řešení a triky - jinak příběh je jeden z těch nechtěných potomků "Mlčení jehňátek" - scénáristé si cvičí fantazii na co nejneobvyklejších seriových vrazích od té doby často, ale co se dá dělat, Hannibal je jen jeden.... ()

Mrkvič

Tarsen Singh se prostě nezapře. Strhující vizualizace je hlavní devizou Cely. Dalším velkým a překvapivým kladem je výkony JLo. Ta působí sexi ve scénách, kde tak působit má, a je znát i nějakéto herectví. Ani trouba Vince mi v docela nezvyklé roli nevadil. V neposlední řadě zapůsobí i brutálně neotřelý záporák, jehož choutky trumfnou i Buffalo Billa z Mlčení jehňátek. ()

Ryuuhei

Sakra zajímavý kriminální film. Určitě ně nic prvotřídního, ale spíše originálního. Líbilo se mi, jak film pracoval se zvráceným pohledem do psychopatovy mysli. Navíc, na Jennifer Lopez se hodně pěkně koukalo. 70% ()

Sfinkter

Originální výlet do svědomí a podvědomí sériového vraha s přesvědčivým výkonem J Lo. Vincent D´Onofrio jakoby trénoval na pozdější roli v Chained. ()

lennyd

Catherine (Jennifer Lopez) je členkou výzkumného týmu, který se zabývá možnostmi léčení pacientů v kómatu - přes speciální zařízení je schopna do pacianta "vstoupit" a pokusit se jej v jeho interním světě přesvědčit o návratu zpět. Když jednoho dne na kliniku přivezou dalšího pacienta, musí Catherine udělat jedno z nejtěžších rozhodnutí svého života. Onen pacient je totiž Carl Starger, totální šílenec, který unáší mladé ženy a dlouhé hodiny je drží ve skleněné cele uprostřed pouště, kterou pomalu napouští vodou. Nyní je opět v cele zavřena dívka, a jen Catherine musí vstoupit do Carlovy mysli a zjistit, kde se cela nachází... Určitě jde o jeden z nejoriginálnějších filmů vůbec, ať už svojí myšlenkou, nebo i bravurním filmařským zpracováním (hlavně pohled do nitra šílencova ducha) - např. legendární scéna s porcováním koně. Na druhou stranu, jako detektivka film stojí za prd, páč přes všechnu psychoanalytickou práci hledané místo odhalí FBI na základě jednoho symbolu ve vrahově sklepě (tudíž celé mysteriozní hrátky jsou v příběhu vlastně "zbytečné"). Nu což, Tarsem Singh chtěl šokovat a to se mu povedlo, a kdo chtěl, tomu se film líbil. JLo to moc sluší, zvlášť na konci v "jejím" světě a o moc víc tu ani nejde.. ()

Raven0

Těžké hodnotit tento film. Těžké... Scénář je dosti ohraný a tuctový, masový vrah týraný v dětství je dopaden a policie musí nalézt jeho poslední oběť, která je ještě naživu. Avšak co z tohoto snímku dělá něco více, je vizuální pastva pro oči, která nastvává ve chvílích putování ve vrahově vědomí. Nebo spíše nevědomí? Prostě v tu chvílu film dostává pořádný grády. Možná že konec bych si představoval trošku jinačí, ale i tak nadprůměr. Slabší čtyři. ()

asirtes

Singhove filmy sa potácajú niekde medzi farbami ako od Pissarra a dubnickou skládkou so zvyškami páchnucich mrtvých tiel občas ešte vyhrabaných zostatkov po období mečiarovskej mafie. Pohľad do hlavy chlapíka, kde by som neposlal ani suseda, čo sa každé ráno od 7-mej zahráva s cirkulárkou a mojimi nervami. ()

Javad

Vedci sa odnepamäti pokúšajú pochopiť ľudskú myseľ, jej najtajnejšie a skryté zákutia. To ako by to mohlo vyzerať, keby sa niekomu podarí nazrieť do mysle niekoho iného (malého dieťaťa, alebo úchylného masového vraha) sa pokúsil zobraziť Tarsem Singh vo svojom prvom, technicky, graficky a vizuálne úchvatnom filme – CELA. ()

Bobik9

Jestli to bylo něco, tak to bylo celkem originální. Chvilkama to bylo i celkem zajímavé, ale prostě nedokázalo mě to udržet pozorného celý film. Chvilku sjemt o napjatě sledoval a po pár minutách mě to tak otravovalo, že jsem přemýšlel, že to vypnu. Fakt, že Jennifer Lopez zkrátka neumí hrát to ještě více srážěl. Nečekal sjem od toho nic světoborného, ale bohužel todle mě dokázalo ohromně zklamat. Ztráta času, naprostá ztráta času. ()

Redi

Slušný psycho-trhriller, který ubíjí casting v čele s V. Vaughnem, kterému nevěřím ani zapálenou cigaretu. ()

Pavlínka9

Film jsem viděla před více jak 20ti lety poprvé a byla jsem zvědavá, jaký dojem to na mě udělá po takové době...Vnímám to jako méně "nechutné"...Je to tam plno krásný detailů a zajímavých chvil a ukázka toho, co se v mysli může vytvořit, vyrojit a celkově být..Ale jinak je to 1,5 hodiny klasické kriminálky, kdy za mě zápletka není nijak extra spešl, je to rychle vyřešené a není tam nic nadmíru.. ()

dANo

Tak, tento filmový experiment na mňa zapôsobil vo všetkých smeroch rozporuplne... scenár je na jednej strane veľmi dobrý a dejová línia klasického thrilleru je fakt dobrá a napínavá, ale na druhej strane je tam úbohý záver, ktorý sa odohráva vo virtuálnej realite a je doslova odfláknutý! Takisto na mňa zapôsobila Lopezová - miestami to bola "pre ňu tak typická" herecká úbohosť, ale niekedy to zahrala celkom presvedčivo. A nedá mi ešte (ne)pochváliť výtvarnú stránku filmu... na jednej strane ozaj zaujímavé obrazy sa striedajú s gýčovými scénami z minulosti hlavných postáv. Veru rozporuplné... ()

Aven

Zajímavý námět s ještě zajímavějším vizuálním zpracováním. Každopádně se nemohu zbavit dojmu, že to šlo zvládnout líp a celkový dojem z filmu je tak pro mě rozporný. Každopádně Lopezka tentokrát není naprosto nesnesitelná jako v ostatních filmech, kde se objeví. ()

zdenny odpad!

Sračka desetiletí. Jennifer Lopez se sice snaží, ale do jiných než romantických filmů mi prostě nesedí. Napojení se do mysli vraha je sice velice zajímavý nápad, ale ty sračky ve snové říši prostě ustát nešly. Naprosto zbytečná slátanina, o které si dost uživatelů csfd myslí, že se jedná o umění. Pro mne z nepochopitelných důvodů. ()

cross

...aneb cesta do hlubin úchylovi duše. "In" scény jsou dokonale výtvarně zpracované a vůbec celý film působí velice zajímavě. Pro slušnou zábavu to stačí, ale nic víc čekat nemůžete. Navíc odpadá nejzábavnější-thrillerové-postupné rozebírání útočníka a skládání střípků vyřešení. ()