Na mexicko-americké hranici zastaví policisté dodávku pašeráků lidí. Záhadný agent K mezi zadrženými imigranty objeví mimozemšťana. Když se tvor pokusí uprchnout, zastřelí ho speciální zbraní. S kolegou D pečlivě zamaskují stopy a policistům vymažou vzpomínky. Mladý černoch James Edwards, který slouží u newyorské policie, pronásleduje zločince, který se ho těsně předtím, než spáchá sebevraždu, pokusí varovat. Na Zemi přichází brouk a světu hrozí nebezpečí. Poblíž opuštěné farmy přistane létající talíř. Jeho pilot zabije buranského farmáře Edgara a navlékne si jeho kůži. Agent K se setká s Jamesem a pozve ho na konkurz. Ten si díky nestandardnímu přístupu k řešení úkolů vede nejlépe a nakonec přijme nabídku nastoupit u tajné vládní organizace MiB (Muži v černém), která monitoruje pohyb mimozemšťanů. Stává se agentem J v době, kdy se celá planeta ocitá uprostřed krize. Byla uloupena galaxie Arquillianců, po níž pase i mimozemšťan z nebezpečné rasy brouků. Arquillianci hrozí, že pokud nebude vrácena v termínu, zničí celou Zemi. K a J po ukradené galaxii i broukovi pátrají. Zabaví jeho létající talíř, vetřelec jim však unikne. Když se brouk zbaví Edgarovy kůže a stane proti K a J ve své skutečné podobě, je zřejmé, že půjde o velmi nerovný souboj. Jenže v sázce je osud celé planety! (TV Nova)

Dont

Zábavná a osvěžující akční scifi komedie, která uteče jako voda, neurazí a staví především na dvojici složené z hláškujícího Willa Smithe a Tommy Lee Jonese jako jeho zkušeného mentora, kterého jen tak něco nerozhází. Narážky na taxikáře, Elvise nebo Stalloneho jsou dokonalé a sedla mi celá ztřeštěná rovina, do které byl film posazen. Když vezmu v potaz, že scénář je v zásadě docela banální až pitomý, tak je skoro zázrak, co z toho režisér dokázal vykouzlit. Oživením bylo i angažování sympatické a pohledné Lindy Fiorentino. ()

Aleee89

Fajn film. Nejen Will Smith hrál velice dobře. Vznikla z toho skvělá vesmírná prda, srandovní sci-fi komedie, která není nijak vážná (a nebere tak ani sebe), ale spíše taková pohodová a odlehčená. ()

kajas

"No tak tohle má na mým soukromým smradometru tutovou devítku." Klasika, kterou vidíte pětkrát, ale prostě se musíte podívat znovu. Vtipné, originální, u mě Smithova nejlepší role. Jo a chytlavá Elfmanova hudba, jak jinak ;). ()

Eldrick

Inteligentí sci-fi komedie se skvělou ustřední dvojicí a spoustou skrytejch vtipů, který objevíte až po několikanásobnym zhlédnutí. Nedoceněný klenot. Jednou to bude klasika. ()

fmash

Solidní a opakovaně poživatelná zábavička s akcí a humorem. Některé scénky lepší nepromýšlet, ale to tady ani není účel. ()

Linda.csfd

Wau, tak po shlédnutí třetího dílu jsem se pustila i do toho prvního, aby se neřeklo. Děj byl promyšlenej, na rozdíl od podobných akčňáků měl smysl a nebyl jen vycucanej z prstu. I detaily seděly. Bylo tam plno vtipných okamžiků i slizu, takže o zábavu postaráno. A ten hnusnej brouk, převlečenej do lidský kůže mě bude děsit asi na věky věků - leda, že bych si vymázla paměť. ()

Katarine

Když jsem viděla film poprvé, říkala jsem si, že větší blbost už Američani vymyslet nemohli. Postupem času se mi ale začal líbit a po několikerém shlédnutí jsem se více zaměřovala na kvalitu - výborné efekty, hudba a velmi dobrá hlavní herecká dvojice. Hodně jsem se rozmýšlela, jestli 3, nebo 4*, pak jsem usoudila, že na filmy hodnocené mnou čtyřmi hvězdami to někdy i zdaleka nemá. Ale jinak moc fajn sci-fi komedie. ()

easaque

nostalgické 3* tato vychvalovaná sci-fi komedie mě sice tehdy docela bavila, ale ani v době vzniku jsem na ní nenašel nic objevného. Příběh o záchraně planety je jednoduchý a kolem něho je nabaleno fůra akce a trikových efektů, které mají mainstreamový hltači popkornu rádi. Pro mě tedy hezky udělaný průměr, který se u dvojky už dost okleštil a čerpá hlavně ze "slávy" staršího bratříčka - takže by se mohl jmenovat raději "Muži v šedém". Do dalších dílů mě to už opravdu neláká. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

lekr

Takhle jsem se už dlouho nenasmál!! Skvělá parodie na detektivní seriály a geniální odlehčení mého oblíbeného žánru vesmírné sci-fi. Tommy Lee Jonesovi a Willu Smithovi role sedly na tělo a agenti K a J jsou v jejich podání boží. K tomu skvělá grafika, výborné vtipy a skvělí mimozemšťané. Originalita se snímku rozhodně nedá upřít a co víc, tvůrci z námětu vytáhli maximum. Film, kterému k dokonalosti neschází vůbec nic. ()

Martin741

Zmysel tejto komedie som nikdy presne nechapal, a smiat som sa nemal nikdy na com. Ten humor je taky matny a nevyrazny, ze som si ho poriadne ani nevsimol. A meno rezisera Sonnenfelda mi nehovori absolutne vobec nic. 65 % ()

rakovnik

Když se člověk dobře baví, masky jsou pěkně udělané a hlavní postavy sympatické, tak proč nepochválit a slušně neohodnotit? Vtipná sci-fi s celou řadou neokoukaných a neotřelých vtipů a gagů. ()

Figu

Berry Sonnenfeld dosáhl tímto počinem vrcholu svojí režisérské kariéry. Ovšem, počinem, kterej nasadil akčním sci-fi komediím laťku šíleně vysoko! Je to svižný, rychlý, zábavný, se skvělou časovou stopou, navíc velice originální! Asi nemohl dopadnout ani líp výběr herců/agentů do hlavních rolí, protože ta souhra Tommyho a Willa byla naprosto dokonalá. Černá/bílá, svět plnej mimozemšťanů, k tomu pecka v podobě mazání paměti... Prostě ten film nemá chybu. 80% ()

raptorrr

Tommy Lee Jones a Will Smith jsou z tech dvojic, kterym to proste slape. Tenhle film je zabavny, rychle utece a obsahuje skvele triky. Nevim jak kdo, ale ja ke spokojenosti o moc vic nepotrebuji. ()

shyster

Má to mnoho vtipů, které jsou správně načasované. Má to i krásnou hrdinku, charismatického a testosteronového hrdinu i mentora s pořádnou bouchačkou v ruce. Jenže není to na několik shlédnutí. Škoda. ()

Aelita

Co se změnilo od roku 1997, kdy se široká laická veřejnost dozvěděla o existenci mužů v černém? V podstatě nic. Jen se po Elvisovi odebral na domovskou planetu i Michael Jackson a naopak přiletěla Lady Gaga. Jinak pořád platí, že se za touto hollywoodskou pohádkou skrývá naprosto pravdivá realita, ať již se jedná o manipulaci s pamětí, "mimozemské" patenty nebo podchycení lidí Systémem. Vždy za vším někdo stojí a co se týká světů, nikdo neví, kolik jich je. ()

Rodriguez

Emzáků bylo v devadesátých letech všude habakuk a tak MIB nebyla vyjímkou. Ano, vtipem a akčními scénami to jen sršelo. 75% ()

Streeper

Tenhle film mě nikdy neomrzí. Spojení Tommyho a Willa bylo to nejlepší, co Barry Sonnenfeld mohl udělat. Film je krásně bláznivý, vtipný a akční a právě díky tak skvělým hercům si stále udržuje jakousi důstojnost. Tato komedie patří mezi mé nejoblíbenější komedie vůbec a vždycky se na něj ráda podívám, i kdybych ho viděla po sté, tak mě nikdy neomrzí. ()

DruidKarel

Zdárné rádoby navázání na sci-fi komedie z 80. let, jako byly Krotitelé duchů. Film je prošpikován technickými libůstkami, je dobře akční i vtipný, ale toho humoru je tam míň, než bych čekal... 4* ()

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (více)

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

02.12.2016

První filmový Jump Street stál 42 milionů dolarů a vydělal 201 milionů. Dvojka pak vyšla na rovných 50 a utržila 331, což je jasný důkaz, že studio Sony narazilo zlatou žílu. Jak ale možná víte,… (více)

Jump Street vs. Muži v černém

Jump Street vs. Muži v černém

06.03.2016

Když se na konci roku 2014 začalo mluvit o crossoveru Jump Streetu a Mužů v černém, všichni to brali jako podivný vtip. Záhy se ale ukázalo, že je tenhle koncept reálně ve hře, protože by jím studio… (více)

V Sony chystají nové Muže v černém

V Sony chystají nové Muže v černém

25.09.2015

První Muži v černém byli blesk z čistého nebe, dvojka ale takový úspěch nezaznamenala. Na trojku se tudíž čekalo 10 let, a když v roce 2012 konečně dorazila, byl to docela zázračný hit. Studio Sony… (více)