Na mexicko-americké hranici zastaví policisté dodávku pašeráků lidí. Záhadný agent K mezi zadrženými imigranty objeví mimozemšťana. Když se tvor pokusí uprchnout, zastřelí ho speciální zbraní. S kolegou D pečlivě zamaskují stopy a policistům vymažou vzpomínky. Mladý černoch James Edwards, který slouží u newyorské policie, pronásleduje zločince, který se ho těsně předtím, než spáchá sebevraždu, pokusí varovat. Na Zemi přichází brouk a světu hrozí nebezpečí. Poblíž opuštěné farmy přistane létající talíř. Jeho pilot zabije buranského farmáře Edgara a navlékne si jeho kůži. Agent K se setká s Jamesem a pozve ho na konkurz. Ten si díky nestandardnímu přístupu k řešení úkolů vede nejlépe a nakonec přijme nabídku nastoupit u tajné vládní organizace MiB (Muži v černém), která monitoruje pohyb mimozemšťanů. Stává se agentem J v době, kdy se celá planeta ocitá uprostřed krize. Byla uloupena galaxie Arquillianců, po níž pase i mimozemšťan z nebezpečné rasy brouků. Arquillianci hrozí, že pokud nebude vrácena v termínu, zničí celou Zemi. K a J po ukradené galaxii i broukovi pátrají. Zabaví jeho létající talíř, vetřelec jim však unikne. Když se brouk zbaví Edgarovy kůže a stane proti K a J ve své skutečné podobě, je zřejmé, že půjde o velmi nerovný souboj. Jenže v sázce je osud celé planety! (TV Nova)

Helmutek

Je to popcornový, typicky hollywoodský, ale je to prdel - a to kvalitně natočená, s (pro mě kupodivu) dobrejma efektama a celkem slušnym scénářem. Duo mazák Tommy Lee Jones a ucho Will Smith taky funguje slušně, jen ta Fiorentino mě teda fakt nechala ve všech ohledech naprosto chladnym. A taky musim zmínit skvělýho hlavního záporáka, emzákozombíka Edgara. ()

Lachtaan

První Muži v černém jsou zaručená klasika subžánru sci-fi komedie a naprostou povinností vlastnit je na VHS pro všechny, kteří vyrůstali v době jejich uvedení nebo se, jako já, narodili těsně po tom. T. L. Jones a Will Smith se dají dodnes považovat za jednu z nejvtipnějších a nejsehranějších dvojic, se kterými jsem měl napříč obrovským vesmírem komedií tu čest. Jejich souboje s opravdu nechutně slizkými emzáky mi jako úplně malému naháněly strach a zároveň mě ohromně bavily. Dneska už ale tenhle typ filmů zcela nevyhledávám, i to je jeden z důvodů, proč jsem dodnes neviděl třetí díl, přestože jej vlastním již asi 5 let na DVD. Spíš mě zajímá, jak se (ne)vyvede oznámená 4. část s Chrisem Thorem Hemsworthem. ()

lennyd

Poté co James (Will Smith) dostihne podezřelého zločince, a ten proti němu vytáhne pozoruhodnou zbraň, je kontaktován záhadným panem K., který mu nabízí práci v MiB - společnosti, která se zabývá výzkumem a utajováním žijících mimozemšťanů na Zemi. Ihned po nástuku k této organizaci, ale čeká James (J) s K docela makačka - k zemi se blíží mimozemská válečná loď, která chce zpátky svoji galaxii, ztracenou někde na Zemi. A tuto hledá taky zákeřný Brouk, který se jen tak něčím nenechá zastrašit ... Barry Sonnenfeld vždycky vytáhne nějaké eso z rukávu, čímž na několik let všem vyrazí dech a pak se dočká ke svému filmu několika desítek různých mutací - a s Men In Black to není jiné. Do MiB se většina filmů o mimozemšťanech zabývala tak maximálně jejich (případně naší) likvidací - až Sonnenfeld to zkusil s jejich integrací. Zásah do černého určitě bylo, že film nepojal jako horror, ale naopak jako komedii, která diváka skvěle vtáhne a uvolní. Určitě na tom má vliv i herecký výkon ústřední dvojice - Tommy Lee Jones a Will Smith jsou perfektními parťáky, a jejich hlášky jsou nezapomenutelné.. ()

BS

Další komedie ve které Will dokázal, že opravdu umí, navíc neumí jen on, ale i mimozemšťané a Tommy Lee Jones :) ()

Zdeňka

Zábava a pohoda především se dvěma sympaťákama před kamerou v obleku a s brýlemi. Ta písnička co vznikla je fakt nářez: Here come the men in black. They won´t let you remember ... ()

T-pack

Pamatuji si, že dřív jsem si nepamatoval začátky filmů. Vůbec - naskakoval děj, postavy, herci, hlášky, všechno, jen ne úvodní scéna. Když jsem teď při komentování zapřemýšlel, co k nim napsat, hned se mi ta úvodní scéna s vážkou vybavila. Do toho hraje skvělá hudba od Elfmana. Dál už je to prostě geniální komedie s geniální ústřední dvojicí a chytrou svěží myšlenkou. Dokonce ta filosofie na New Yorský lavičce je pěkně hluboká. Ještěže to blikátko nefunguje doopravdy, nerad bych o vzpomínky na tenhle film přišel. ()

pytlik...

Slušná zábava s vtipnými vtipy a situacemi, to se zase v americké kinematografii tak často nevidí. A navíc má film i filozofický přesah - myslím zejména to, jak onen mimozemský šváb považuje lidi za obtížný hmyz (teda lépe řečeno né za hmyz, protože to by byla pro něj naopak pochvala) na nižším stupni vývoje než je on sám, a že je tedy možné lidi zabíjet stejně, jako to děláme my s brouky. Když se tak nad tím člověk zamyslí, tak má v podstatě pravdu. Tím pádem se stává nechutnou jedna ze závěrečných scén i z jiného důvodu, než jsou vyhřezlé vnitřnosti. Představme si, že by někdo drtil se stejnou bezstarostností a pomstychtivostí lidi podrážkou boty, jako to dělal Smith se šváby. No a druhá zajímavá scéna byla, jak se ta patoložka obořila na Smithe, že snad může dát najevo svou sexualitu, aniž by musela být automaticky nahlížena jako lehčí děva. ()

Fr3d_K

Nejlepší sci-fi komedie. Viděl jsem snad 20x a stále baví. Prověřeno časem. Přeci jen už je to 23 let od návštěvy kina :) ()

Natabar

Typický film z kategorie "nedělní odpoledne". Jindy bych možná v lecčem ohrnul nos, ale když jde jen o vyvětrání hlavy a odpočinek, tak sedne jak prdel na hrnec. Přesto však jako komedie na mě zafungoval v jediném místě - hláška s Michaelem Jacksonem v samotném závěru. O kategorizování "komedie" bych tedy měl jiné představy. ()

yeniczek

Parádní, dodnes nezapomenu, jak jsem na to jako malý vytáhl babičku a dědu do Blaníku:D No moc nadšení nebyli, ale já stoprocentně:) ()

VanTom

Neškodná rodinná sci-fi komedie, kde se dětičky budou smát mimozemšťanům legračně se rozprskávajícím ve vlny modrého slizu a dospělí mohou odhalovat spoustu narážek na vetřelce mezi námi (resp. celebritami). Možná trochu přeplácané a ve spoustě vtípků velmi infantilní, ale díky námětu a suchému TLJ (a fešné Lindě Fiorentino) docela zábavné. ()

Sany33

Scifi príbehové klišé, ktoré vyzerá asi takto: Emzák príde na planétu a povie si že ju zničí a ľudstvo sa všetkými silami snaží svoju rodnú zem zachrániť. No v MIB ide o niečo iné a to: Emzák príde na planétu Zem, lebo sa na nej nachádza iný Emzák, ktorý vlastní celú garaxiu Emzákov. Zlý Emzák chce zničiť galaxiu dobrých Emzákov ale dobrý Emzáci obviňujú za napadnutie svojej galaxie Zem a aj preto je Zem zas v ohrození. Jednoducho ide o to isté klišé iba je okorenené množstvom Emzákov :-). MIB patrí aj napriek tomu klišoidnému príbehu medzi moje top scifi filmy. jednak v ňom hrá Will, ktorý je jednoducho fenomenálny a jednak je to scifi s prvkami humoru a dobrými hláškami, ktoré by ste iba ťažko hľadali v nijakom inom filme. Aj aj preto si odo mňa zaslúži nadpriemerné hodnotenie a to 81%. ()

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (více)

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

02.12.2016

První filmový Jump Street stál 42 milionů dolarů a vydělal 201 milionů. Dvojka pak vyšla na rovných 50 a utržila 331, což je jasný důkaz, že studio Sony narazilo zlatou žílu. Jak ale možná víte,… (více)

Jump Street vs. Muži v černém

Jump Street vs. Muži v černém

06.03.2016

Když se na konci roku 2014 začalo mluvit o crossoveru Jump Streetu a Mužů v černém, všichni to brali jako podivný vtip. Záhy se ale ukázalo, že je tenhle koncept reálně ve hře, protože by jím studio… (více)

V Sony chystají nové Muže v černém

V Sony chystají nové Muže v černém

25.09.2015

První Muži v černém byli blesk z čistého nebe, dvojka ale takový úspěch nezaznamenala. Na trojku se tudíž čekalo 10 let, a když v roce 2012 konečně dorazila, byl to docela zázračný hit. Studio Sony… (více)