Na mexicko-americké hranici zastaví policisté dodávku pašeráků lidí. Záhadný agent K mezi zadrženými imigranty objeví mimozemšťana. Když se tvor pokusí uprchnout, zastřelí ho speciální zbraní. S kolegou D pečlivě zamaskují stopy a policistům vymažou vzpomínky. Mladý černoch James Edwards, který slouží u newyorské policie, pronásleduje zločince, který se ho těsně předtím, než spáchá sebevraždu, pokusí varovat. Na Zemi přichází brouk a světu hrozí nebezpečí. Poblíž opuštěné farmy přistane létající talíř. Jeho pilot zabije buranského farmáře Edgara a navlékne si jeho kůži. Agent K se setká s Jamesem a pozve ho na konkurz. Ten si díky nestandardnímu přístupu k řešení úkolů vede nejlépe a nakonec přijme nabídku nastoupit u tajné vládní organizace MiB (Muži v černém), která monitoruje pohyb mimozemšťanů. Stává se agentem J v době, kdy se celá planeta ocitá uprostřed krize. Byla uloupena galaxie Arquillianců, po níž pase i mimozemšťan z nebezpečné rasy brouků. Arquillianci hrozí, že pokud nebude vrácena v termínu, zničí celou Zemi. K a J po ukradené galaxii i broukovi pátrají. Zabaví jeho létající talíř, vetřelec jim však unikne. Když se brouk zbaví Edgarovy kůže a stane proti K a J ve své skutečné podobě, je zřejmé, že půjde o velmi nerovný souboj. Jenže v sázce je osud celé planety! (TV Nova)

Praxis

Já se královsky bavil, svěží oddychovka, u které se zaručeně pobavíte a nemusíte složitě přemýšlet, výborné narážky, tuny vtípků a hlášek, skvělé triky. ()

mysiak

Mega cool hustá sci-fi komédia, ktorú keď som videl ako mladý, som si hneď zaľúbil a ostalo mi to dodnes...čierny humor asi mám rád... ()

Asgy

Jedna z těch povedených komedií, s povedenou ústřední dvojicí a spoustou roztodivných příšerek. Nic geniálního, ale pohodová zábava. ()

Vojcl

Klasicá hollywoodská popcornová zábava na jedno podívání. Dost efektů, pár suchých hlášek a vcelku zajímavá dvojice Smith-T.L. Jones dávají dohromady solidní oddechovku, při které se zajisté budete bavit..jinak se ale nejendá o nijak výjimečný snímek, který když neuvidíte tak se také nic nestane.. ()

gogos

První Men in Black s přehledem fungují i po 15 letech. I když efekty možná trochu zavál písek času, i když byl film viděn již několikrát, přesto dokáže pobavit, nadchnout pestrostí, originalitou a Willem Smithem na začátku doby, kdy mu Hollywood líbal nohy. Barry Sonnefeld se vytáhl, Danny Elfman nezklamal. Funguje obsazení, akční i vtipné scény, originalita a vše si do sebe vůbec tak nějak sedlo. Muži v černém mají možná několik chyb, možná trochu zestárli a vždycky to byla a bude tak docela blbost, ale rozhodně nezklamou a pobaví. Jednoznačné 4* ()

Bat55

Ďaľšia mimozemská magorina,ktorých bolo na konci 20. storočia natočených dosť.Tommy Lee Jones a Will Smith vytvorili famoznu dvojku,o ktorej som si myslel,že klapať nebude.Ale mýlil som sa,títo dvaja exoti vytvorili skvelú akčnú sci-fi jazdu s nadpriemernými efektami a zaujímavou myšlienkou.Aj ten mimozemský šváb bol "coolový",v závere sa nám ukázal v plnej kráse.Naozaj vydarené sci-fíčko,aj na humor dojde,so Smithom nie je o čom pochybovať.Aj začiatok bol krásny,lietajúci šváb,ktorý vyplňal pozadie pre úvodné titulky.Aj keď pre niekoho obyčajná fantas magorina,určite je ale nadpriemerne spracovaná a veľmi slušne obsadená,čo ja beriem za skvele odvedenú prácu filmových tvorcov.Proste sa budete baviť,nič viac v tom nehľadajte,inak by samohlo stať,že by ste po dopozeraní filmu boli sklamaní./85%/ ()

ABLABLABLA

Už jako malá jsem tenhle film zbožňovala a ani po letech tomu není jinak. Nezapomenutelné hlášky a některé scény. Dala bych asi 4*, ale z nostalgie si tomu klidně jednu přidám. Edit 31. 1. 2021: Dala jsem si dnes maraton Mužů v černém a ano i po letech je tento film pořád stejně humorný. Vybrat do role "J" Willa Smitha se prostě vyplatilo, protože si v ní nedovedu představit někoho jiného. Musím však podotknout, že tento první díl a třetí díl mi přijdou stejně kvalitní. Svět, jaký scénárista a režisér vytvořily, je prostě dokonalý. ()

blackrain

Tahle komedie přišla v pravý čas. Na mě zapůsobila jako blesk z čistého nebe. Dnes se k ní samozřejmě ráda vracím. Je to velmi příjemná oddechovka, u které se krásně vypíná. Will Smith a Tommy Lee Jones vytvořili parádní dvojici agentů. Oba dva si svoje role náležitě užívali. Také byli zatraceně cool. ()

kaylin

Film, díky kterému jsem začal mít rád Willa Smithe a vydrželo mi to v podstatě až do současnosti, i když nějaké slabé filmy také natočil. Skvělá komedie, skvělé sci-fi s nezapomenutelnými postavami, ale i dobrým příběhem, který je promyšlený, akční a nenudí. Základem jsou ale dva dokonale vybraní herci. A to ani nebyli první volba. ()

suicide

Zajímavé, že mimozemšťany jsou tak moc fascinováni Manhattanem. Tohle je klasika, ke které jsem se vrátil již po několikáté s radostí. Velmi nenáročný film, při kterém jsem se skvěle odragoval a odpučinul. Žádné přemýšlení, jen velmi ryhlá a vtipná akce. Ucházející závěr byl jak jinak samozřemě pokažen pokračováním, ale co jinéhé čekat od Hollywoodu. ()

Herr_Flick

Dneska po patnácti letech znovu a musím změnit hodnocení. Je to zatracená pecka, takhle to má vypadat! Třebaže efekty nejsou tak dobré, jako dneska nebo za dalších 15 let, vůbec to nevadí. Nabité vtipem a nápaditostí strčí do kapsy snad kteroukoliv sci-fi komedii. ()

Aiax

Důstojní nástupci Krotitelů duchů, Návratu do budoucnosti a podobných pecek z kategorie "bláznivá sci-fi komedie". Od bláznivé komedie člověk nečeká hloubku ani poselství a naopak čeká, že to nebude nuda a trapas. Muži v černém všechna tato čtyři očekávání spolehlivě plní, narozdíl od dvojky, kde to platí jen o těch prvních dvou. ()

CageDepp

Nejlepší hláška z filmu je : raději se od něho drž dál. Je mrzutej. Tři hodiny zpoždění na cestě dlouhé 17 trilionů mil by naštvalo každého. Tak to nevim co by říkal, kdyby jezdil u ČD tam má klidně 3 hodiny zpozdění na cestě dlouhé 50 km. Jinak dvojice Tommy Lee Jones a Will Smith byla hodně povedená. Nemám vůbec co vytknout tomu filmu. Časově to bylo akorát, žádný nudný mezery. A musim pochválit Lindu Fiorentinu, která taky nebyla špatná. Tak 5 hvězd. ()

JohnMiller

Jeden z mála Sci-fi filmov ktorý som pozeral s celou rodinou.. čo vlastne poukazuje na to že MIB je taký rodinný film. Skvelý výber hercov, vynikajúce americké hlášky , slušné triky ale hlavne legendárny Neuralizér. čo sa týka pokračovania ktoré sú už dve! tak tie tiež neurazia. ()

salalala

Zub času zapůsobil, protože Men in Black už trochu vyčpěli a o nějaké nadčasovosti nemůže být ani řeč. Paradoxně nejlepší je film v momentech skrytých a ne tak výrazných vtipů (popkulturní odkazy a drobné narážky na stará sci-fi) a ve svém vskutku svižném tempu a příjemně krátké stopáži. Sonnenfeld se naštěstí od počátku nebere vůbec vážně a pohodová atmosféra a celkový nadhled výsledku jen pomáhají. Škoda, že po úvodní výtečné scéně s vážkou se už nikdy nedokáže překonat, a i když akce je solidní, nikdy v ní není nic tak výrazného a velkolepého, co by se asi slušelo. Ocenit se musí i příjemný, nenásilný a neprvoplánový humor, v němž tedy nejsou nějaké extra zásadní vtipy, což ale vůbec nevadí. Ve slabších chvílích snímek drží především ústřední dvojka, v níž je nejlepší Tommy Lee Jones, který veškerý humor dělá s kamennou tváří, čímž je ještě vtipnější, Will Smith jako hláškující "mladík" je naprosto spolehlivý, posléze se přidává i Linda Fiorentino, zajímavou kreaci předvádí i Vincent D’Onorfio. S odstupem času ale nutno říct, že triky zestárly a už nejsou tak úchvatné jako kdysi a příběh, který nedrží moc u sebe a má jen základní premisu, také plně nevyužívá svůj potenciál, což je škoda. Men in Black jsou pro žánr poměrně zásadním počinem, na němž ale zub času už trochu zapracoval, nicméně pořád slušně pobaví a navíc pod titulky hraje stále dobrá a svižná píseň Willa Smithe. 60 % ()

dom156

Starý svět (K) a nový svěží vítr (J) se spoustou hlášek ve sci-fi hávu z konce 90 let. Trochu mi to připomíná ty nejstarší Starwars bez tolika srandy a nemohu jinak než kultovku doporučit. ()

Colonist

Tommy Lee Jones a Will Smith vytvořili dobrou dvojku a celý film je plný vtipných scén a hlavně hlášek. Když to beru jen jako zábavu a vezmu ohled na nepovedené pokračování, za sebe si pět hvězdiček dát dovolím. ()

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (více)

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

02.12.2016

První filmový Jump Street stál 42 milionů dolarů a vydělal 201 milionů. Dvojka pak vyšla na rovných 50 a utržila 331, což je jasný důkaz, že studio Sony narazilo zlatou žílu. Jak ale možná víte,… (více)

Jump Street vs. Muži v černém

Jump Street vs. Muži v černém

06.03.2016

Když se na konci roku 2014 začalo mluvit o crossoveru Jump Streetu a Mužů v černém, všichni to brali jako podivný vtip. Záhy se ale ukázalo, že je tenhle koncept reálně ve hře, protože by jím studio… (více)

V Sony chystají nové Muže v černém

V Sony chystají nové Muže v černém

25.09.2015

První Muži v černém byli blesk z čistého nebe, dvojka ale takový úspěch nezaznamenala. Na trojku se tudíž čekalo 10 let, a když v roce 2012 konečně dorazila, byl to docela zázračný hit. Studio Sony… (více)