Jean Lucas je propuštěn z vězení, kde si odpykával pětiletý trest za bankovní loupeže. Komisař Duroc, který ho zatýkal, na něj čeká před věznicí, aby mu sdělil, že nevěří, že by vedl vzorný život a hodlá ho sledovat. Až ho znovu zatkne, bude povýšen. Lucas však hodlá žít jako slušný občan a najít si práci. Má nějaké šperky, které prodá a utržené peníze si chce uložit v bance. Má však hroznou smůlu protože banku přepadne zmatený Francois Pignon, který si navíc Lucase vybere jako rukojmí. Ve Francii není jediný policista, který by pochyboval o tom, že to byl právě Lucas, který přepadení provedl. Pignon donutí Lucase, aby nasedl do jeho auta, a odjedou. Je však tak nešikovný, že nechtěně Lucase postřelí do nohy. Lucas chce k lékaři, ale Pignon si nemůže dovolit jít do vězení. Musí se starat o svou šestiletou dceru Jeanne, se kterou zůstal sám. Zaveze tedy Lucase ke svému známému veterináři, kde ho ošetří. Pignon je zoufalý a proto se odhodlal k tak zoufalému činu. Kdysi býval vedoucím obchodního oddělení, ale před třemi lety byl propuštěn a poslední rok žije jen ze sociální podpory. Jeho dcerka po smrti matky přestala mluvit a on má nyní jedinou šanci, odjet s ní a penězi do zahraničí, kde by začali nový život. K tomu potřebuje falešné doklady a prosí Lucase o pomoc. Lucas se ho chce zbavit a domluví mu schůzku s Labibem, který by mu doklady mohl obstarat. Problém je v tom, že Labib nevěří, že z loupeže má jen 84 tisíc a chce za doklady půl milionu... (TV Prima)

buldock

Jedná o jednu z nejvtipnějších a nejbláznivějších komedií Pierra Richarda , ve které při spojení s další ikonou francouzké kinematografie Gerardem Depardieu , roztočí kolotoč gagů , vtipných situací a také akce , spojené s únosem své vlastní dcery. Další povedený kousek z dílny Francise Vebera. ()

Orlau32

Jedna z nejlepších komedii s PIERREM RICHARDEM. Smála jsem se jako ještě nikdy. Situační komika je tam vynikající. ()

pevico

Dva absolutně stejný filmy od jednoho režiséra, jen jedna verze francouzská a druhá americká. Co to je??? To nevěděl, co s penězma? * dolu u obou!!! ()

Rakosnicek77

Tahle komedie, je pro mne opravdovou lahůdkou a spolu s filmy Nalevo od výtahu a Otec a otec, je to to nejlepší co Richard alespoň pro mne, natočil. Člověk si až myslí, že on vlastně takhle bláznivý je i v běžném životě. Dokonalá ukázka výborné komedie! ()

easaque

nostalgické +4* klasika, co pobaví i po těch 30 letech. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Martin741

Uprchlici je vyborna komedia, ktoru natocil reziser Francis Veber a hral tam vyborny Kamen Richard /Jsem nesmely, ale lecim se/, film zaroven patri je medzi najlepsie filmy Geparda Žerardieua. 98 % ()

rakovnik

Přestože hlavní hrdinové notně zestárli, film zůstává nestárnoucí. Nejlepší a nejvtipnější scény se sice odehrají na začátku a na konci, jinak je tempo znatelně méně svižné, nicméně o to je děj více dojemný. ()

MrPierc

Depardieu + Richard = nečekal jsem, že jim to tak klapne. Film chvíli velmi reálný a chvílemi výborná komedie. Ta malá holčička tam strašně sedla a mohl by dělat reklamu proti potratům. Po tomto filmu máte chuť splodit dítě :-) ()

tomtomtoma

Příjemně svižná a napínavá komedie o marném pokusu propuštěného lupiče Jeana Lucase (už více kulatější Gérard Depardieu) o normální cestu. Do cesty se mu připlete neschopný zoufalec Francois Pignon (Pierre Richard), kterého k lupičství přitáhne nezaměstnanost a touha po lepším životě pro jeho dcerku Jeanne (Anais Bret). A tak začínají honičky, hádky, rvačky, střílečky, vloupačky únos, kde Lucas zahraňuje zadek Pignonovi. V patách je jim nevěřící komisař Duroc (Maurice Barrier) a nejvtipnější je setkání se senilním zvěrolékařem Martinem (dobrý Jean Carmet). Příjemná zábava, která přihmuřuje oči nad zločinem páchaným ze zoufalství nezaměsnanosti a ve prospěch malé dívenky, ve kterém ale nedochází k žádným brutalitám. ()

C0r0ner

Takové Drž hubu! light, na kterém se Veber teprve zastřeloval, aby pak vytasil jednu z nejlepších komedií všech dob. Tohle jede celou dobu tak nějak na půl plynu, fórů je mnohem méně, než jsem čekal a ne tak vtipných, jak jsem čekal. Špatný film to ale není, jenom mohl být určitě lepší. 65% ()

pakobylka

Dokonale sehraná dvojka Pierre Richard a Gérard Depardieu doplněná smrtelně vážnou holčičkou s hlubokýma očima, která nemluví ... Po všech stránkách sympatický snímek, který spolehlivě dojme i pobaví. ()