Epizody(5)

Seriál se odehrává ve světě hudebního průmyslu a sleduje samozvaného guru a vůdce novodobého kultu, který naváže komplikovaný vztah s vycházející popovou hvězdou. (HBO Max)

Qitek

Ono je vlastně úplně jedno, jestli to má být sexy, nebo jestli to má naopak vzbuzovat nevoli. Levinson nezvládá ani jednu polohu, ať už jí zamýšlel jakkoli. Je jedno i fakt, že tohle provokování ( rádoby ) “na hraně” a nucená zkaženost je k smíchu a může zaujmout tak maximálně neodkojené publikum. Provokovat se musí umět. Je jedno i to, že The Weeknd volal v souvislostech po Verhovenově Základním instinktu, přitom je to blíže jeho průseru Showgirls ( ty ale svou trapností alespoň bavili natolik, že si divák nemohl být jistý, zda v tom nebyl úmysl ). Co už trochu vadí je fakt, že postavy mají maximálně dvourozměrný charakter a procházejí si “vývojem” jak se tvůrcům zrovna v dalším střihu hodí, čímž se nemůžeme vůbec bavit o hereckých výkonech, protože nedávají smysl. Vadí i dialogy, které se dají sotva vydržet. Co ale vadí nejvíc je fakt, že tento showbiz sondující ( wannabe )provokativní art k smrti nudí ( tvářící se smrtelně vážně ) a dá se steží vydržet ( pouze ze studijních důvodů ). Kdyby jste náhodou něco nepochytili, píseň v podkresu vám to vysvětlí. Nebojte. Velkolepá sračka, která si svůj tak moc chtěný status kultovní nakonec zaslouží. Jen z jiných důvodů, než tvůrci zamýšleli. Subjektivně za dvě hvězdy mezi tím vším co vzniká. Pokud se budeme bavit o A-listu, je to čistá jedna. ()

viperDavid

Chápu proč to někteří puritání budou hodnotit blbě a že s to Euforii nemá nic spolenčého což nemá, ale the Idol je kurevsky dobrý a mladá kráska Vanessy Paradice, je jí velice podobná a úžasná. Jasně je to nebité sexem a zpěvem, ale o tom to je. Komu se to nelíbí, ať jde doprdele, protože seriál byl boži, hlavně kvuli Deppce ()

ZeroCZ1233

První dvě epizody mi vlastně nepřišly vůbec špatný, protože i přes všechny jejich problémy jsem je bral jako obdobu toho typického mainstream popového songu, tedy přeleštěná paráda, která nemusí dávat smysl, či působit uvěřitelně, hlavně že baví. Ale po nich začal seriál prudce upadat a já si začal uvědomovat, že touto perspektivou to ani moc vnímat nemůžu, protože se v jejím duchu Idol nejenže nedrží, ale ještě bych tím všechny jeho neduhy přehlížel, což si nezaslouží. Sam Levinson tady opakuje své největší chyby z minulosti, zase si vybral projekt, ve kterém rozpracovává zajímavá a relevantní témata, jenže kvůli své potřebě vizuální exhibice a rádoby kontroverze je výsledek pouze kamerovým cvičením a vágní přehlídkou samoúčelných sexuálních scén. Těch je tam zbytečně moc, už třetí člověka nudí, u čtvrté začíná cringovat a další rovnou přeskakovat, jelikož celku nijak nenapomáhají a pouze ubírají prostor, který by šlo využít k důslednějšímu prozkoumání problematiky využívání a sexualizace mladých popových hvězd nebo nechutně komercializovaných mocenských struktur v hudebním průmyslu. Scénář však trpí dál, v Idolovi je až moc zřetelně vidět, že Levinson s Weekndem a Fahimem v prvních epizodách rozestavěli postavy na šachovnici, ale už nevěděli, jakými tahy tuto přestylizovanou hru dohrát, každou další epizodou docházelo k většímu rozpadu koherence, čemuž nepomohlo ani rozhodnutí na poslední chvíli seriál ukončit už pátou epizodou a ne šestou, jak bylo plánované. Dojem tomu všemu ještě kazí i slabý weekndův herecký výkon, který ve své roli tajemnem opředeného dominantního vůdce kultu nevzbuzuje kýžený respekt, ale nežádoucí pobavení u jeho mrtvolných pohledů a otřepaných hlášek, jejichž hloubka je spíše dno. HBO mělo šanci vytvořit satirickou studii nejvyšší hudební smetánky, místo toho dodalo produkt, který stejně jako jeho hlavní hrdinka má za úkol vypadat sexy a nespoutaně, čímž bohužel ztrácí na své atraktivitě a autenticitě. ()

hroubek

Chápu všechny, kterým tento seriál nesedl, ale já si ho dost užil. Sam Levinson to naschvál vytvořil, tak jak to vytvořil. Je to póza, je to klišé, je to hloupé, je to neoriginální, a přesto to dokáže v každém díle naprosto zaujmout a upoutat pozornost. Levinson nám vypraví příběh, který jsme už několikrát viděli a tlačí ho do extrému, co se týče otevřené sexuality a psychického teroru. Snadno lze seriál odsoudit za trapnost a pózu. Jenže, jakmile se podíváme za oponu, tak je to mnohem zajímavější. To, co seriál ve výsledku ukazuje a říká je svým způsobem dost důležité a místy taky smutné. Bohužel spoustu diváků si ze seriálu odnese jen sex a spoustu divných momentů. Lily-Rose Depp si celý seriál ukradla pro sebe a je opravdu moc talentovaná. Depp hraje hodně fyzicky a místy jde na dřeň. Totéž platí i pro emocionálně náročných scénách, které Depp zahrála parádně. Super výkon. The Weeknd není dobrý herec, ale snaží se. V prvních dílech je jeho výkon dost špatný, ale pak se začne zlepšovat. Suzanna Son je zde parádní a každá její scéna stojí za to. Bavil mě Hank Azaria a Eli Roth v netypický rolí. Idol není seriál pro všechny, ale kdo se dokáže kouknout za oponu, tak uvidí, že jde o dost kvalitní věc. ()

Dakken

Každý pondelok som sa tešil na recenzie k jednotlivým dielom. Čítať tie sračky o explicitných scénach a sexuálnom násilí ma bavilo. Mal som pocit že čítam nejaký obežník rehoľných sestier, ktoré videli pipíka akurát na obrázku. Ak mi niečo nesadne po prvom diely, nebudem to predsa pozerať, len aby som písal o tom že sa tam vo veľkom j*be a ja v tom nevidím zmysel😀  Priznávam, seriál je nevyvážený a pretáčanie dielov citeľné ,ale bavilo ma to. Zaujímavá sonda do hudobného priemyslu s dávkou satiry s fajn obsadením, teda až na nechutného Weekenda. Levinsonovu tvorbu mám rád, aj jeho prácu s kamerou, ktorú som si najviac užíval v hudobných sekvenciách a scéna pri klavíri z druhej epizódy ma rozobrala. ()

stitch7

/// Po tři epizody jsem byl spokojen, sice ne tak moc jako u Euforie, ale spokojen. Ve čtvrtém díle začalo chování postav trochu haprovat, ale ještě si šlo nějak obhájit nebo domyslet. Pátý a předčasně závěrečný díl je ale taková patlanina, že ani nevím, co měla být pointa. A je to fakt škoda, takhle mohl The Idol aspoň uspokojivě skončit pro ty, co bavil. Nechápu tu logiku - seriál by nebyl o nic menším flopem, ať už by běžel ještě týden nebo ne. I kdyby třeba v televizi neběžel a poslední dvě epizody by přibyly jen na streaming, aspoň bych věděl, že si za výsledkem tvůrci nebo HBO stojí. Jenže to se nestalo a já tak The Idol nemohu doporučit skoro nikomu. Vizuál byl nádherný a písničky taky fajn, to se nezměnilo ani zkrácením. Seriál celkem šikovně navnadí na zajíce v pytli. PS: Rozumím že v seriálu byla spoooousta problematických věcí, jenže natočit je do FIKCE neznamená, že je kdokoliv z tvůrců, herců a dalších V REÁLU schvaluje. Bylo by fajn, kdyby si tohle twitter bojovníci uvědomili. PS2: Herectví The Weeknda / Abela mě nijak neurazilo EDIT: Tak to prý pět dílů po přepsání od odchodu původní režisérky prostě mít mělo, ale nemění to nic na tom, že finální epka je splácanina. ()

Anet21

⚪Veľmi, veľmi zlý vtip, ktorý od odpadu drží jedine to, že po formálne stránke, rovnako ako Eufória, sa tu objavujú veľmi pekné, často i inovatívne zábery či uhly kamery a celková estetika seriálu je vcelku konštantná. Čo sa nedá povedať o ničom inom.⚪Scenár pôsobí, akoby ho písal niekto naozaj mladý a neskúsený, ktorý možno aj mal víziu, ale v polovici sa mu všetko rozpadlo pod rukami a tak do záveru s pomocou kohokoľvek ,,staršieho" ,,zlepil," čo sa dalo, len, aby sa seriál dokončil, vydal a mohli sa z neho zkasírovať peniaze. Ako inak si vysvetliť to, že väčšina scén, ktoré ako divák vidíme ani nemajú zmysel pre ďalší príbeh, všetky sexuálne scény nemali žiadny zmysel, trauma hlavnej postavy nemala žiadny zmysel, zaangažovanie kórejskej speváčky, kvôli ktorej vraj seriál začalo pozerať veľa ľudí nemalo žiadny zmysel, rovnako ako motív, v ktorom sa mala pomyselne biť s hlavnou postavou o slávu a vplyv a takto by sa dalo rad za radom menovať všetko, čo sme za päť dielov mohli vidieť.⚪Seriál už nakrútený bol, s iným dejom, no Levinson a Weeknd sa zbavili režisérky a tvorcov a 80% scenáru preškrtali a pretočili. Skorej to však pôsobí tak, že škrtali v scenári, no zabudli, že na tie prázdne miesta treba aj dopisovať.⚪Prepadák tejto ,,jar-leto 2023" seriálovej sezóny, pričom sa naozaj nedalo čakať, že to bude vyzerať až takto zle. Jediná vec, ktorá by teraz určite množstvo divákov zaujímala je pôvodný scenár, alebo aspoň súhrnný popis deja každého pôvodného dielu, pretože je isté, že pôvodný koncept musel byť lepší ako tento paškvil bez ladu a skladu. Snáď sa v blízkom čase na internet dostanú, pretože potom to bude pre tvorcov ešte trápnejšie. ()

blackkocour

Jo, jo, je úkrutně neodolatelně svůdná ta dcerka od herecké extratřídy pana Hlubokého, proto z těch dvojek koz a malého bobíku, co někteří nazývají juicy prdelku, na kterém by se nepohodlně sedělo, poněvadž jí ta kostnatá pánev musí tlačit na mindu, ale okey, i mezi nás se najde obecenstvo, kterým nenarašily chloupky v podpaží, a jejich největší sexuální zážitek byl, když tetě viděli do výstřihu, nebo když spolužačce byly vidět tanga přes legíny v těláku. Fajn, já to celkem chápu, že Weekend je módní zpěvácká ikona, je to doslova ďábel s talentem jako měl Michael z Jacksonů, ale u všech mekdonaldů, jako tohle má být jako Boogie Nights v seriálové podobě? Tohle opravdu někoho šukuje? Na zvrácené světy jsem za ty léta, co podobný žánry sleduju, docela odolnej. Mohli jsme tu mít pohledy na svět jak u pornohereček, šlapek na Václavaku nebo v každém třetím díle Výměny mamželek, ale vůbec mě neoslovuje zazobaný arogantní svět céčkových hvězdiček Beverly Debills; ústav v Bohunicích 9021. Ať se tatínkova holčička pana Džeka Sparrowa snaží, a angažuje v svlečených silonkách jak chce, explicitní, šukující a nekorektní (ne, to se nesnažilo být), to za žádnou slámu není, a co mohlo třeba dobře konkurovat např. Californication, zůstalo možná tak k ledu, protože ti kreténi z HBO si to uvědomili, že je lepší se soustředí na lepší seriálové bombice jako Barry, Euforii apod. #uhorkovásezóna 🥒 ()

misstake

Seriál měl ambice a zacílil na publikum na které bohužel neměl, protože toto není úplně mainstream. Ze začátku to má atmosféru a líčí to svět umělců ne nepodobný tomu z Lynchova Mulholland Drive, připomíná mi to jeho tajemno, surreálno, i výrazná hudební stránka filmu je společným atributem (i když paralela Weeknd - Badalamenti u většiny neobstojí). Průběhem času se Weeknd dokonce změní v Dennise Hoppera z Modrého Sametu. Náhoda? Herecké výkony i Weeknda i Lily jsou podmanivé a hypnotické, stejně tak zvrhlé provokativní erotické scény. Mohl by to bý kult, ale není. I přes krátkou stopáž a malý počet epizod seriál není schopen udržet nastavenou laťku a zklouzává do nudy, zkratkovitosti a slepých uliček. Weekndova hudba se mi líbí taky pro svoji tajemnost, podmanivost a surreálnost, ale když se nic neděje, tak to trochu vyčpěje. Nicméně jsem rád, že jsem se do tohoto světa na 5 epizod ponořil. ()

Klajnik odpad!

Celé to scénáristicky dost nekoherentní, protože došlo ke kreativním neshodám a látka byla předělávána v průběhu výroby. Většina linek vyzní do ztracena. Tematicky je to o ničem - resp. pokud to o něčem je, tak je to tak povrchní a vágní, že lze beztak říct, že je to o ničem. Ačkoliv Levinson natočil jedno z nejlepších partnerských dramat, které jsem kdy viděl (Malcolm & Maria), tak vztahová dynamika mezi Weekndem a Lily-Rose Depp funguje jakž takž jen po čtyři díly, ale žádná sláva to není, jelikož děj je nesoustředěný. Závěrečný 5. díl je pak absolutně rozbitý, vyumělkovaný a nesmyslný, páč původně mělo vzniknout dílů 6, ale teprve nedávno to přehodnotili na 5, z čehož vzešlo jen definitivní stvrzení bezpředmětnosti a debility celého projektu. Jediný díl, který považuju za dobrý, je čtvrtý - ačkoliv ze dvou odlišných důvodů: První půlka dílu překvapivě dobře funguje dialogově i svou střihovou skladbou. U druhé jsem měl zase velké výbuchy smíchu, protože tam ze sebe Weeknd dělal úplnýho šaška - byl je sjetej a žárlil. Po většinu času se to ale poklesle ukájí sexualizací hlavní herečky a v tom, jak se "dává" Weekndovi. Chápu, že to chtělo být kontroverzní a odvážné, ale to samo o sobě nebude stačit - Ve čtvrtém dílu se objeví Karl Glusman, který hrál v Love, což je podstatně odvážnější, jemnější a vkusnější film. V této show však erotika nefunguje a show působí spíše trapně a nevkusně. Divák je kupříkladu nucen sledovat jak to Weeknd dělá Lily rukou přede všemi, aby z ní při zpívaní dostal vyšší tóny, čímž je obdařen trapným uvzdychaným songem... ______________Člověk se ptá: "Proč?! Proč tohle vůbec muselo vzniknout?" Pokud si Weeknd a Lily-Rose Depp chtěli zapíchat, mohli to udělat v soukromí a nemuseli kolem toho dělat celej seriál. Mám hypotézu, proč tak neučinili. Lily jistě byla zaujata tím, že by ji to mohlo kariérně pomoci, protože Weeknd je jeden ze současný nejúspěšnějších zpěváků a jeho jméno přitáhne k seriálu mnoho pozornosti, čehož i ona bude moci využít - a taky využila. A to, že by si s nim mohla zapíchat ji nejspíš taky nebylo proti srsti. Weekndovi zrovna tak, ale v jeho případě je tu jiný než kariérní záměr. Celou svou hudební kariéru se snaží lidem vysvětlit, že je freak, ale oni to asi pořád nechápou. Nechce to říct ale na plnou hubu, a tak se rozhodl se, že přesedlá na jiné médium. Indicií je jeho špatný herecký výkon. Nejdřív jsem si myslel, že neumí hrát, ale pak mi došlo, že nejspíš schválně nehraje, čímž se snaží naznačit, že hranice mezi ním a jeho mrdlou postavou, Tedrosem, jsou stejně iluzorní jako hranice mezi Vinem Dieselem a jeho Dominicem Torreto.  ()

Warhorr

Honosná sídla, luxusní auta, drahý hadry, alkohol, nějaký ty drogy a v tom všem hozená rajcující Depp. Výborná pětihodinová erekce, která neměla daleko k Euforii, která se dá taktéž nazvat soft pornem. Dívat se tady na nahou Jocelyn, tančící a poletující všude okolo se svou prdelkou bylo moje gusto. Skvělá ukázka zkaženosti hudebního průmyslu a showbyznysu, která beztak není daleko od skutečnosti. Velice mě překvapil Weeknd, manipulátorskej a slizkej zmrd. Vlastně mě tu bavily všechny postavy. Lidi z kultu jsou někdy fakt podivní a ujetí a vůbec netušíte, jestli to vše jen hrají, jsou takový ve skutečnosti, či je za tím něco více anebo jestli všem prostě jenom nejebe v hlavě. Musím zmínit i skvělý soundtrack. Jedna z nejlepších pasáží je určitě natáčení videoklipu ( šílenej psychologickej nátlak, tam jsem šel pomalu do kolen ) a svěření se Jocelyn u večeře ohledně její minulosti. Pokud teda pominu ty prcající, lízající a masturbující scény. Nj, jsem asi až moc úchyl. Seriálu bohužel uškodil závěr, kdy jsme ochuzeni o jednu epizodu a šlo to poznat. Narychlo sestříhané, ''pád'' Pedrose nešel vlastně vidět ve větším měřítku. Plus některé nezodpovězené otázky - Co bylo v dopise pro Jocelyn od její nej kámošky ? Jak to dopadlo s jejím ex ? Taky jsem čekal nějaký sexy hardcore taneční vystoupení na závěr při koncertě. No je to vážně škoda, jinak bych neváhal hodit pět hvězd. Každopádně za mě obrovské překvapení, navzdory celosvětovému i místnímu hodnocení. Hlavně to nepouštějte svým dětem. To už jim můžete rovnou povolit freevideo. No a Lily, doufám že tu tvoji zadnici zase brzo někde uvidím. ‘ I’m just a freak yeah..’.  ()

Batahst8

5/10. Další Euphorie se bohužel nekoná, ale Levinson přednáší zvrácený, sexy, provokativní, ale zároveň temný seriál o hudebním showbyznysu. Do toho nám předkládá perfektní audiovizuál, se skvostnou kamerou a výbornou kompozicí a některé ty záběry jsou zatraceně sexy. Lilly-Rose Depp je v hlavní roli úžasná, má u mě velké uznání, jelikož hrát postavu, která je polovinu seriálu nahá, pro ni muselo být těžké a extrémně se těším na její hereckou budoucnost. Naopak The Weeknd je v roli sviňáka totálně trapnej. Ale oproti tomu zbytek castu je celkem dost v pohodě, hlavně Hank Azaria a Rachel Sennott. Největší vadou seriálu je asi to, že čím blíž se blížíme ke konci, tím je seriál nudnější a příběhově zkratkovitější, a šokující finále na mě působilo spíš trapně než nějakým wooow momentem, jelikož to vůbec nedávalo smysl a nebyla k tomu žádná výstavba. A taktéž by to zasloužilo víc epizod, protože pět je fakticky málo. Kolem a kolem Idol je audiovizuální pecka s dost dobrými herci (až na The Weeknda), ale s příbývajícím časem příběhově nudnější a trapnější. ()

AnanAss

Tak bohužel tímto mě Sam Levinson zklamal. Zvrácený svět popstar hvězdiček není nic pro mě, přesto jsem se alespoň těšil na destruktivní sondu do duše osoby, která je ovládána a vláčena, skrze hnusy šoubyznysu, ostatními lidskými hyenami, jenž si na ni chtějí co nejvíce navýšit své bankovní konta. To, co začíná jako zrození kultu ve stylu Mansonovic sviní, proloženo spoustou tlachání a filozofování o hudebním průmyslu, sociálních médiích a smyslu bytí, se pomalu mění na American Idol a my ve výsledku dostáváme pohádku o popové Karkulce, ve které se vlk nažere a koza zůstane kozou. K tomu, sem tam, slušně budovaná atmosféra nejistoty a čekání na něco nepříjemného… což však ani nepřijde. A ta změna charakterů v posledním díle je teda dost na sílu. Sparrowovic holka do toho dává vše a vůbec se toho nebojí. Ale ten VíkEnd mi přijde herecky totálně mimo a jako vůdce sekty, v šusťákové soupravě a divným ohonem, působil docela směšně, natož aby naháněl strach. Explicitní, šokující nebo pobuřující to rozhodně není… alespoň ne pro diváka, který už má něco nakoukáno. Pokud satiru na dnešní společnost, raději opět sáhnu po mladistvé zabijačce. ■ AnanAss‘s Score: 4/10 ■ ()

Myslivir

Celkový záměr této minisérie chápu. Ta totiž funguje v rámci svého žánru podobně jako Hoši v tom superhrdinském - uvědoměle bere klišé a zavedené konvence a nabourává je. Pořádně zvráceným, nechutným, bolestivým a sexy způsobem. Zatímco některé scény a záběry jsou pastvou pro oči, u jiných se na tvář dere výraz znechucení. A to je všechno v pořádku, na úrovni jednotlivostí a audiovizuální slupky vše víceméně funguje dobře, různorodost hereckého obsazení je vzhledem k zasazení na místě (kanadský Domink Feri je řádný slizoun, na Lily-Rose se hezky kouká, zbytek tvoří takové zábavné postavičky, např.  herečka Destiny občas funguje jako takový Kingpin ze Spider-mana a k možné nevoli konzervativců je i docela sympatická taková Hari Nef) a hudební doprovod funguje velmi dobře. Bohužel obsahová stránka a myšlenkové poselství se s přibývajícími díly hroutí. Šok z odvrácené strany hudebního showbyznysu vyprchá po druhém díle, z nechutného manipulátora a víceúrovňového zmrda Tedrose se stane "mezi řádky" neschopná troska a jeho spor s Jocelyn měl asi takový build-up, jako finále Hry o trůny (jo, i po těch letech mě to pořád sere). Docela solidní životní moudra vycházejí z úst morální špíny, čímž ztrácejí na významu, a celková myšlenka toho, že hvězdy s kariérou postavenou spíše na jejich těle než talentu jsou taky jen lidé a mají právo chybovat a pohrdání si až tolik nezaslouží, je ta tam, když i hlavní hrdinka neváhá zničit život svým blízkým a nečinně přihlíží i mučení. Obecně i Babišovy výroky o jeho členství v StB jsou konzistentnější než poslední epizoda Idolu, jelikož většina postav názorově kompletně otočí a popře své dosavadní jednání. A nakonec dokonce skoro všem jejich špatnosti a nekalosti projdou, což je sice hezká reflexe reálného života, ale mně se kvůli tomu celá série docela zprotivila. Nebýt kauz s Epsteinem a jeho nesebevraždou či s doslova posraným manželstvím Johnnyho Deppa a Amber Heard, ani nevěřím, že je popkulturní průmysl taková hromada hoven. ()

hrumsrt

I když si to je možná trošku těžší přiznat, tak produkty HBO Max (GO) jsou zkrátka o třídu výš než zbytek.. A to říkám i přesto, že bych upřednostnil jiné platformy, ale prakticky pokaždé je jejich nový seriál událostí, která na čas zbourá internet.. Idol je trošku jiná úroveň, jelikož tentokrát se vsadilo spíš než na kvalitu tak na kontroverzi. A to vlastně úplně od začátku.. Už samotné obsazení budí smíšené ohlasy. Co Weeknd tvoří jde úplně mimo to, co poslouchám a vlastně tak trošku i co považuji za hudbu. Stejně tak jsem neviděl divnější herečku a možná holku vůbec než je Deppova dcerka.. Jenže když tomu dáte šanci dostáváte něco tak specifického, že jsem tomu vlastně na jeden celý den propadl a zkouknul to téměř na jeden nádech, a to se mi už teda hodně dlouho u něčeho nestalo.. The Idol není žádná sonda do Hollywoodu o tom, jak to celebrity mají těžké, i když by to jádru možná chtěli. Ale současně nejde o žádnou prázdnou výpověď fňukající celebrity, které leží svět u nohou. V jádru si to hraje na hlubší poselství o inspiraci a hlase, který pokud jako zpěvák nemáte tak nemáte, co říct.. Je ale otázka jestli si to tam každý najde, anebo se spíš nechává unášet tím vším pozlátkem okolo.. Což je možná to nejlepší, co můžete jako divák udělat. Přijmout, že to je a bude povrchní.. Dostane se vám ukázka něčeho neotřelého, z čeho všedním divákům vstávají jejich trvalé. Ochutnávka neonové sexem propletené show, která dojde dokonce nějakého příběhového oblouku.. Srdcem nebude Weeknd, nýbrž zajímavá Lily-Rose Depp, která předvedla nejzajímavější herecký projev za hrozně dlouhou dobu. Sice nemá ani z poloviny charizma a talent jako její tatínek a svým způsobem jsem ji považoval za nepříliš pohlednou, a třeba sázka na všednější a známější "zpěvačku" Poppy by byla větší jistota, ale v těch Deppech něco je! Jak její herecká tak opravdová exhibice a naprosté odevzdání roli dělalo každou epizodu zajímavější a vymazlenější.. Vůbec neříkám, že je nějak hezká a několikrát si musí pomáhat syrovou ukázkou svých "předností", ale něco na ní bylo.. Oproti tomu Weeknd nechápající, že není srdcem seriálu, jí docela solidně sekunduje a roli místního macha ani nemusí předstírat, až do chvíle, kdy opravdu má předvést nějaké emoce, ke kterým jeho charakter postupně směřuje, v tu chvíli působí spíš teatrálně.. Ústřední dvojici podpírají zkušenější herecké osobnosti, jež nasáklé všudypřítomnou ujetou aurou nepřehrávají a naopak hezky dotváří hlavní duo. A třeba takový Hank Azaria jako manažer je možná tím vůbec nejsilnějším bodem celé show.. Nejsilnějším bodem jsou pro mě jak taneční tak předně pěvecká čísla, která se Vám dostanou do hlavy i když nechcete, ba je dokonce pro jejich banalitu odsoudíte.. Uznávám, že když rozhodně úvod vybízel k nějaké orgastické podívané postupně s plynoucím příběhem seriál malinko ztrácel, což je způsobeno i třeba banální zápletkou, jenže o tom to nikdy nebylo.. Audiovizuálně jeden z nejlepším projektů HBO, který si namlsané diváky najde. Parádní minisérie, který není nakonec ani tak moc guilty. A pro zatím jedno z největších překvapení roku! 75% () (méně) (více)

curfew77

Dlouhou jsem si říkal, že to ty čtyři hvězdy budou, a divil se, co se tady komu vlastně nelíbí. Jasně, Levinsonovo štýlo není pro každého, tempo je pozvolné a občas trochu zadrhává, ale vizuál je opět parádní, L-RD nejen šukézní, ale taky hrající jako o život, a Weeknd prostě ztvárňuje slizáka, takže vám těžko bude sympatický, face it. Jenže Idol si kromě kladů od starší sestřičky Euforie bere taky její zápory - tu a tam vázne motivace postav, charaktery se podivně mění (tady to v tomto směru odnesl hlavně Tedros, jehož proměna z agresivního manipulátora v ubrečenou trosku vůbec nefunguje), a snaha o nečekaný vývoj pramení v nejedno menší či větší WTF. Ze všeho nejhorší je ale závěr, který (pokolikáté už to u seriálů za poslední roky píšu) zvysoka pochčije skoro všechno, co předchozí díly budovaly. Ano, je to celé velmi překvapivé - ale bohužel taky naprosto nevěrohodné a nefunkční. I proto dávám 55 % a nelituju toho, že druhá sezóna patrně nebude. A pokud má v tom zpackaném finále skutečně prsty Weeknd, jak se šušká, pak čert ho vem a pořádnou roli v nějakém hollywoodském bijáku ať dostane Lily. ()

fimler

Mělo to tak velký potencionál, ale očividně všechny ty předělávky tomuto seriálu neskutečně uškodily. Nejlepší věc na celém seriálu je Lily-Rose, které jsem to všechno dokázal uvěřit. Zbytek nestojí moc za řeč. Už dlouho jsem neviděl takhle brutálně nablíštěné nic, seriál je o ničem, vše vyzní do ztracena, má to spoustu témat, které nakonec jen diváka vedou do slepých uliček (téma kultu, údajné násilnictví Tedrose, kdy čekáte až vybouchne pořádně a ono nic) a do toho všeho úmorně pomalé tempo a pouze 5 dílů (šestý museli vyřadit až teď někdy). Absence jakékoliv podstatnější zápletky, co by z tohohle seriálu udělala kvalitativně mnohem lepší dílo, byla kritická. Trailer byl 50x lepší než celý seriál. Kdo byl taky zmatený z toho, že to reálně podle traileru mohlo mít i slušnou zápletku a nemělo, nebo že se bude i něco odehrávat v exteriérech, což se taky nestalo. Poslední díl byl hodnotil slovem, nedokončenost. Co tvůrci zanedbali v prvních čtyřech dílech se snaží honem dohnat v dílu pátém. Jde vidět, že se stříhalo vydatně. Samotnému mi chybělo spoustu zakončení řečených myšlenek, vztahů mezi postavami nebo i plánované finální vystoupení (jeden by čekal, že koncert bude v seriálu ukázán). Na úplném konci se mi líbil ten nečekaný návrat Tedrose, kdy jsem si opět myslel, že už konečně přichází scéna, kdy ji tam zmlátí do krve, ale moment naprostého zvratu v myšlení Lily-Rose nečekal asi nikdo. Ve výsledku strašně nedokončený a odfláknutý seriál s velkým potenciálem, který zůstal nevyužit a doplatil na změny v produkci (kde byla Anne Heche, které mohl být seriál věnován?, RIP). ()

HanzoBureshi

Jedná se o zajímavý náhled za oponu slavné hudební branže, ale je to nezáživné a chování postav jsem absolutně nechápal, ale herecká stránka nebyla špatná. Lily-Rose Melody Depp, Jennie Kim nebo Hank Azaria mi přišli v pohodě. Ten seriál začal tím, že absolutně nebudete vědět, co bude dál. Takže co další díl, tak další spadnutí kvality a úplné finále bylo velké zklamání. Jako by hlavní postava nevěděla co chce a dělá si z diváků blázny. Na chvíli jsem dával velký pozor, jak vyplula pravda o nafingovaném seznámení, ale to je opravdu vše. Byl by to dobrý seriál, kdyby byl nějak rozumný. Začátek vypadal nadějně, ale prostě ta nahota a zvrácenost na dobrou podívanou rozhodně nestačí. Jistá zajímavost v tom je, ale opravdu jsem čekal více. Mé hodnocení: 5/10 ()

Slayaphine odpad!

Emocionálne, charakterovo a intelektuálne mŕtve. Na žiadnej postave vám nezáleží a nemá to zápletku. Je to zlé ale takým tým nudným spôsobom kde ani nemáte silu sa sťažovať a miesto toho sa iba zamýšľate nad tým ako ste tomu mohli obetovať 5 hodín života. ()

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (více)