Critters se vracejí v supernapínavém sci-fi vesmírném dobrodružství! Tentokrát to ale nejsou obyčejní Critters – jedná se o speciální druh geneticky zkonstruovaných mutantů, kteří byli stvořeni, aby převzali vládu nad vesmírem. Tentokrát jsou lačni dobýt galaxii a zvláštní chuť mají na lidstvo, které je mimo tento svět. Přidejte se k majitelům oscarových nominací Angele Bassett (nejlepší herečka, Tina Turner, 1993) a Bradu Dourifovi (Pán prstenů: Dvě věže, nejlepší herec ve vedlejší roli, Přelet nad kukaččím hnízdem, 1975), Donu Keithovi Opperovi a Terrenci Mannovi, kteří se vracejí ke svým populárním rolím, a bojují o přežití proti Critters, nukleární zkáze a o osud vesmíru! (Magic Box)

Clark_Kent

Hlubokej a nevděčnej vesmír, nikoho tam neznáš a přitom ti všichni chtěj pěkně rozežrat prdel. Je fakt, že mnoho těch starých hororových klasik skončilo po pár dílech právě ve vesmíru a mělo to větší šmrnc. Tady se to celkem vykreslilo a mě osobně zabavilo. ()

Homerking

je rok 2045, posádka vesmírné lodi v naší sluneční soustavě narazí na modul plující prázdnotou ve kterém objeví našeho známého chlapíka Charlieho z předchozích dílů, do modulu se dostal omylem, poté co musel na planetě zemi před mnoha lety umístit poslední existující vejce druhu crittů do speciální schránky uvnitř modulu jelikož vesmírné zákony nedovolují zcela vyhubit jakýkoliv intergalaktický druh, vejce proto musí být zajištěna. Tento cenný náklad se ale teď dostává na palubu Charlieho zachránců, ti však nemají nejmenší tušení o tom jaké nebezpečí si právě zavlekli na loď. Asi nejslabší díl ze všech, oproti předešlým dílům zde není ani špetka humoru nebo napětí, herci otřesní (teda mimo Charlieho, ten ušel) a critteři jsou bohužel v celém filmu vidět jen na pár chvilek (to mě nakrknulo nejvíc). Ještě upozorním že se jedná spíš o sci-fi thriller než o horor, doporučil bych maximálně trpělivým divákům sci-fi žánrů, jediné co můžu pochválit je celkem solidní tísnivá atmosféra vesmírné lodi. ()

Pitryx

Na začátku je to jasné a přímé pokračování předešlého filmu. Dokonce začíná stejnými scénami jako ten předtím končí. Tím to však zvadlo a děj jde naprosto jinam. Myslel jsem, že to bude krávovina, ale mýlil jsem se. Je mi jedno, že je to vykradené a v béčkových kulisách. Mělo to spád a to takový, že jsem se ani jednou nepodíval na čas. Už z tohoto důvodu musím dát čtyřicet, jako základ. A navíc, prostředí, tak jak to mám rád, co bych chtěl více, že jo. ()

B*e*r*r*y*

Dostal by 2 hvězdy ale fakt je to spíš nepodařený nesmysl a pokus o nabourání vetřelce i když sem fanda kulatych potvůrek 4 díl neměl vycházet na svět prostě tvůrci by točili než by to docílilo odpadu!!! jako teras ()

Cechyno4

Jednu hvězdičku dávám režisérovi za odvahu natočit čtvrtý díl Critters :) Naprostá zbytečnost tohleto čtvrté pokračování. ()

djbarrel

O dost vážnější než předchozí díly. Což je bohužel na škodu. Critters nebyli nikdy hororem v pravém slova smyslu a proto vážnější nota filmu rozhodně neprospívá. Ne že by se Critteři nesnažili, ale skoro celý film jsou jen dva a s tím se moc nadělat nedá. Dá se na to koukat, ale moc slavné to není. Myslím, že série měla skončit třetím dílem. 40 % ()

vodkasesemte

Bio-alert. You are in violation of zoological mandate E102. Specifically, you are prohibited from terminating any transgalactic life-form if it means total extinction of the species. Aggression factor is irrelevant. Exactly like my ex-wife. Anything I say, she does the opposite. They look nothing like a piranha, but they are hungry like a piranha. They love ducts. I can live with that. Killer fur balls. Things change. So the ppl. ()

walkingdead

Jak už to tak bývá, zvlášť u béčkových filmových sérií, to nejhorší na konec. Don Opper počtvrté vyrazil bojovat proti roztomilým všežravým příšerkám, tentokrát v budoucnosti, ve vesmíru, po boku má zhruba půltucet vesměs nesympatických postav, z nichž naštěstí většina umře. Triky jsou super, vypadá to tak o 10 let starší než třeba Vetřelec. A největší problém jsou samotní Critters - je jich málo a nejsou skoro vůbec na scéně. Ale i přes všechna negativa se na to asi ještě někdy mrknu, protože je to holt návrat do dětství. ()

Han

Critters nebyli tak špatní,ale natahovat už takhle dost vláčenou hororovou komedii nabyl dost dobrý nápad.Podívejte se na Gremlins.Dva díly a konec.Také věděli, že to dál už nedotáhou a byli rozumnější. ()

Jason13

Díl s nejdelší stopáží série. To by třeba ani nevadilo, kdyby to znamenalo i víc prostoru pro samotný Critters a jejich větší množství. Jenže tady je to přesně naopak. Jediná zajímavá věc v první ultranudný půlhodině je jeden černej zadek ve sprše! :D Pak přijde jen o malinko méně nudná hodina. Humor si Kriteři asi zapomněli na Zemi.. Scénář jsem v této sérii zatím neměl vůbec potřebu řešit, ale když už je na takovým stupni idiocie, tak ho zmíním.. Žalostný konec jedné z béčkových legend mého dětsví.. Pořadí oblíbenosti: C2, C1, C3.......C4! ()

JesterKruger odpad!

Tak jsem se doputoval k poslednímu dílů Critters (Critters Attack! Nepočítám). Tenhle díl se mi vůbec nelíbil a je to nuda jako vyšitá, ale když už tu píšu recenzi, zrovna u posledního dílu, nejspíš bych měl přejít k hodnocení celé této série. Celkově je tato série pro mě hodně rozporuplná. Trojka a čtyřka je naprosto hrozná, jednička byla pro mě zklamání, a jediný díl, který mě fakt bavil, byla dvojka. Takže celkově je tato série hodně slabá, když mě dokázal zaujat pouze druhý díl. Nic kromě dvojky bych si z této série nikdy podruhé nepustil. :(. Co se týče ještě tohohle dílu, tak tady není nic co bych ocenil. Nebylo to ani vtipné. ()

Johnny22

Humor je pryč. Depresivní atmosféra zůstala. Utahaná slabota. Všichni jsou nesympatičtí. Vůbec nechápu proč se mi to líbí. ()

uprchlice

Je to trapné, hloupé, příšerné, ubohé a nudné. Série "Critters" pro mě skončila druhým dílem, i když jsem třetímu dílu dávala šanci. Po směšném díle, tedy "Critters 4", jsem musela zamouřit všechny oči, abych se vůbec udržela. Tvůrci pokračování jsou jako komáři. vysávají všechno z předchozích dílů a z toho, co vysají chtějí zase vytvořit "to pravé ořechové." Jenže ouha! Není to ono a nikdy nebude. Proč to tvůrci dělají? To nemají dost zpackaných pokračování? Hloupý si neodpoví, chytrého to trkne... Špatný příběh hraje hlavní roli v mizerném provedení tvůrců "Critters 4". Divák si počká pěkně dlouho, než se na scéně objeví krvežíznivé potvůrky a když jsou konečně na světě, nestojí za nic. Jsou to laciné gumové hračky a je to bohužel až moc vidět... Objeví se na pár minut, udělají pár kousnutí a hned zase zmizí. Pak se divák musí opět prokousat nudnými dialogy až do samotného konce a ani si při té podívané crittů nevšimne. "Critters 4" tedy hodnotím jako levný a zbytečný film. Jediné, co je na něm dobré je fakt, že je poslední a že muka v podobě pokračování skončily. Tedy alespoň u série "Critters" ()