Kaskadér Colt Seavers (Ryan Gosling) býval hvězdou svého oboru, dokud se při jedné obzvlášť náročné akční scéně cosi nepokazilo. Následkem nekontrolovaného pádu z velké výšky skončil Colt s pošramoceným tělem i egem. Rozhodl se dát filmovému průmyslu definitivní sbohem, a dokonce kvůli tomu dal kopačky krásné a nadějné režisérce Jody (Emily Blunt). Po roce poflakování mu ale otrne, a tak celkem vděčně přijme nabídku ambiciózní producentky na roli dubléra akční hvězdy Toma Rydera (Aaron Taylor-Johnson) v připravovaném ambiciózním sci-fi filmu. Když se ale dozvěděl, že ten film točí jeho bývalá láska Jody, určitě si řekl: „Kdybych to býval věděl, tak bych sem býval nechodil.“ A to není jediný malér. Celé natáčení míří do kytek, protože klíčový herec Tom Ryder se vypařil neznámo kam. A Colta pověří jeho nalezením, protože umí rány rozdávat i přijímat a nikomu nebude chybět, když i on náhodou zmizí. To vše rázem postaví Coltovy životní priority na hlavu. Uvědomí si, že mu svět filmu strašně chyběl, že režisérka Jody je jeho životní láska a že když nenajde hvězdu jejího filmu živou a práceschopnou, možná jí to zničí kariéru. Na jednoho obyčejného kaskadéra je to hodně slušná nálož. Protože jak sám říká: „Nejsem hrdina, jsem jen dublér.“ (Cinemart)

BOURQUE

Pohodový film s banálnym scenárom, ale režírované v správnom duchu a s jasným odkazom. David Leitch chcel upozorniť na dôležitosť prácu kaskadérov a nebojí sa (celkom štýlovo) súčasnému Hollywoodu odkazovať pár poznámok. Tu nemyslím len na neoskárovú kategóriu kaskadérov (to vo filme aj priamo zaznie), ale napríklad na CGI, na filmové trendy či chovania sa niektorých „umelcov“. Ale je tu aj zopár príjemných odkazov na minulosť (napr. Miami Vice). Hudba vybraná štýlovo, ale x-tá prepracovaná verzia I Was Made For Lovin' You po nejakom čase už vyvoláva opačný efekt. Ryan Gosling je jednoducho cool s veľkou charizmou (to už vieme dávno), Emily je stále cute. Chémia medzi nimi by možno ani nemohla byť lepšia. Na budúce si prosím viac vtipnejších jednoriadkov pre Ryana! Vo vedľajšej roli Aaron Taylor-Johnson sa chová tak ako to od jeho postavy očakávame, krátke objavenie Jason Momoa prekvapil.  Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

lemonova

Bol to neskutočne roztomilý film, aký som už dávno nevidela. (pre mňa casting snov, vrátane Jasona Momou:-)) Taký starosvetsky akčný, trochu líznutý romantikou a hlavne to bola fakt zábava. A zábery, ktoré šli popri záverečných titulkách, to bola skrátka nádhera. ()

Hapretor

Podle traileru jsem si myslel, že půjde o akcí našlapanou a vtipnou podívanou na vypnutí mozku s pohledem k tomu na schopné herce a herečky ... úplný opak ... pro mě to bylo nudné, nezáživné a absolutně nevtipné ... a přitom ústřední duo jsou tak pohlední a schopní herci ... úplná mrd .. škoda času ... nedokoukáno. ()

Puddle

Gosling to fakt táhne a je tu pár hodně povedených vtipů, ale místy je to až trochu moc střelené (halucinogenní epizodka s jednorožcem). Vztah mezi Coltem (Gosling) a Jody (Blunt), nad kterým se všichni rozplývají, mi přišel celkem jednostranný. Colt by pro Jody doslova položil život a ona si z něj dělá fackovacího panáka. I když mám Emily Blunt hodně rád, tady mi byla spíš nesympatická. ()

Chewy

“Nihilismus je sexy slaninka?” Jasně, zápletka je správně laciná a dělá medvědí službu tomu všemu dění okolo. A to okolo je skvělý. Romantika s komedií funguje výborně. Nevzpomínám si, kdy bych si takhle výraznou fungující chemii mezi hlavními postavami užíval a fandil jim jak culící se školačka. Krasinski mi tohle bude muset odpustit, ale tohle duo chci znovu. U akce je znát, že natáčení muselo být zábavou, stejně jako film samotný. Jo a díky za vztyčený prostředníček akademii za chybějící kategorii pro kaskadéry. Podařený odlehčený feel-good. 8/10, 4*. ()

tomik99

Trefná komedie, která skrytě vzdává hold všem kaskadérům a volá po jejich větším uznání ve filmové branži. Snad už to kaskadéři dotáhnou ještě dál a jednou o se té zlaté sošky dočkají. Konec ale zbytečného sentimentu a zpět k filmu. V prvních dvaceti minutách jsem příliš nerozuměl, zda se film chce plně věnovat náročné kaskadérské práci, nebo vyprávět čiře milostný příběh dvou úžasných postav anebo nám snad nabídnout akční jízdu, která nechává vzpomenout na to nejlepší z „Bullet Trainu“. A hádejte, „Kaskadér“ je všechno dohromady a ono to funguje. Ryan Gosling si to zase nesmírně dává a Emily Blunt ty zamilované pohledy hltáte a věříte ji každý pohled. Miluji filmy ve filmu a tenhle cross-over písčité „Duny“ a „Zběsilého Maxe“ mi maximálně chutnal. Super odpočinkovka. ()

JohnnyKladno

„Kamera, Klapka, Akce!“ Akční film o akčním filmu. Kaskadér, ten tvrdej chleba má a Ryan Gosling to ví nejlépe. Ke vší dřině a utrpení, lásce k paní režisérce, musí dohledat hlavního hrdinu připravovaného filmu Metal Storm. Dostal jsem tři dějové linky. Krimi, fungovala nejméně. Romantickou, jednoduchá a předvídatelná, ale vynahrazuje to skvělá chemie mezi Goslingem a Emily Blunt, už z Oskarů. Nicméně, první dvě linie jsou jen záminka k tomu hlavnímu.. Akce! Ta bavila! Jsem uspokojen hlavně díky tomu, že ve filmu sledujeme „natáčení“ akčních scén jiného filmu a to mě vlastně více vtáhlo do kůže hlavního hrdiny. Napadá mě ještě jedna linka. Parodie, kde se David Leitch neotřele, vtipně otřel ve svém fiktivním filmu o jeden Váš oblíbený druhý díl z letošního roku.. Pocta kaskadérům od bývalého kaskadéra a myslím, že kolegy potěšil. Několik let se mluví o nové kategorii, která by mohla obohatit Oskary, vždy jsem byl pro. Díky uživatelce Bublaga za moc fajn večer. Děkuji moc ČSFD za projekci. 70% ()

VojtechAllen

David Leitch je neskutečný borec, ať už jde o jeho Deadpoola, o něco slabšího Hobbse a Shawa, ale hlavně peckovní Bullet Train. Kaskadér není naštěstí žádnou výjimkou, a za jeho předchozími počiny nezaostává, a většinu z nich překonává. Fall Guy hlavně vyčnívá mezi ostatními zapomenutelnějšími akčňárnami svým scénářem, který nejenže nezapomíná na své prvky, a využívá je vícekrát, ale hlavně je tu perfektní romance která funguje až nesmyslně dobře. Ale snad úplně nejlepší na filmu je humor, kterej je až nepopsatelně geniální, a nejlepší jsou určitě popkulturní narážky, kterých je ve filmu požehnaně, a jsou naprosto skvělé! Technická stránka filmu je bombastická, a film do vás sype jednu vizuálně hezčí scénu za druhou. David Leitch je prostě machr, a podobně jako Matthew Vaughn jsou jeho filmy skoro svým vlastním žánrem. 10/10 ()

Myslivir

Hned na první pohled je jasné, čím Kaskadér není - narativně inovativním nebo komplikovaným a nepředvídatelným filmem. S různými klišé můžete hrát doslova bingo a za každé uhádnuté dostanete palec nahoru, který se stal signaturou Goslingovy nové "literally me” postavy, přesahujíc tak rámec jejího povolání. Ovšem čím tento snímek teda je? Velmi zábavnou a poměrně vtipnou poklonou filmovému řemeslu, a nejen tomu kaskadérskému. Docela okatě snímek využívá nápaditější stylistické postupy (dlouhé záběry s kroužením kamery, split-screen) a režisér David Leitch se opět snaží téměř každou akční sekvenci ozvláštnit unikátním prostředím či rekvizitami, ovšem po svém Bullet Trainu se drží kapánek zkrátka. Avšak pro mne největší lákadlo stejně představuje sám Gosling. De facto ustavil novou vlnu filmů, mnou nazvaných ryanovin™, v nichž mi je každá jeho role něčím sympatická. Převládá u mě melancholie a samota zápolící s touhou po intimitě? Jsem Řidič. Stýská se mi po lásce a “starých dobrých časech”? Jsem Sebastian. Netuším, kam směřuje můj život, ale cítím, že jsem součástí něčeho většího? Jsem K. Hledám smysl svého života? Jsem Ken. Žiji přítomností a užívám si každé chvíle, kdy dělám to, co mě baví, ale sem tam něco přece jen zabolí? Jsem Colt. Jak to ten Gosling sakra dělá? Netuším, ale dokud bude hrát především očima, tváří a srdcem, a nebude sázet na scény bez trička, budu spokojen. ()

bearmeedek

Ze začátku to vypadalo, že půjde o mírnou blbost. Ale i to byl záměr. V kategorii filmu totiž chybí hlavní zařazení, a to je romantický film, romantická komedie. Nazvat film parodií na romantiku a akční filmy by byla chyba. Ale je tu jistá nadsázka na dané kategorie a pocta do minulých dob. A to je hlavní tahoun celého filmu a proto se tak podařil. Jen to tak chápat. Měl jsem z toho dobrý pocit, jak je to pěkně poskládané a hlavně zábavné. A navíc ta hudba. KISS, Taylor Swift a další dobové záležitosti. Potěšilo. ()

boni

Tohle si sedlo. Chemie mezi ústřední dvojicí je skoro stejně tak silná jako osmdesátkový bangery, co hrají na pozadí. ()

rivah

Kýčovitá a málo vtipná směs akce, romantiky a nadsazené komedie. Spíše jen vede k omámení a ohlušení diváka. ()

Flory14

Nejlepší akční-romantický film ever! Musím se přiznat, že tento žánr moc nemusím a filmu jsem tolik nevěřil. Očekával jsem přesně ten typ filmu který má super trailer ale už ničím nepřekvapí, jak já by mimo. Gosling je dle mého teď na vrcholu, čiří z něj obrovské charisma, pohoda a chemii dokáže vytvrořit s kdejakou herečkou. Blunt je zde také výborná a právě s Ryanem vytvořili skvělé duo. Zbytek herců si natáčení dle výkonu užíval, ta pozitivní energie jde cítit. Známěnšjí songy které sedí do děje filmu dodávají velkou šťávu. Miluji filmy ze světa filmů, zde jsme toho dostal více než dost a Leitch nám dal nahlídnout nejen na práci kaskadérů ale celkově jak to může vypadat na natáčení velkých blockbusterů. Odkazy na starší kousky jsou už třešnička na dortu ( Daniel Day-Lewis!!!! top). Pro filmové nadšenec, hlavně do hollywoodu, bude snímek opravdu sedět. To co mi u Bullet Train Leitch ke konci přehnal, zde krásně dokázal vyrovnat a závěrečná akce je přesně taková jaká by měla být. Ještě mezi chválou musím určitě vystihnout originální nápady co se vtipů týče, scén a různé pomokrnutí na diváky vše mi zkrátka sedlo a The Fall Guy bude patřit mezi filmy které si rád budu pouštět znovu. Loni mě takto potěšila Barbie takže asi to na mě Ryan umí :D ()

Niflheim

85 %. Skvělá a nenáročná rom-com svébytného druhu. Romantická linka funguje, a jak by taky nemohla, když jejími aktéry jsou charismatičtí Gosling s Blunt na vrcholu kariér. Je každopádně spíše nástrojem pro onu komediálnost, která víc než cokoliv jiného spočívá v salvě trefných gagů a referencí. Mnohokrát zaznělo, že jde především o poctu kaskadérům a akčním filmům, a u toho také Leitch zůstává – nepočítaje nápadité střihy a celkový koncept filmu ve filmu. Není to výtka, bavil jsem se celou dobu náramně, ale nic jiného než dobrý pocit a úsměv na tváři ve vás film nezanechá. Pravdou však je, že s Bullet Train a nyní i Fall Guy se mi sám bývalý kaskadér velmi trefil do vkusu. Především poslední čtvrtinou snímku. ()

Dandy95

3.5*. Na čtyři my chybělo víc zákulisních vtipů. Jako by to chtělo být Tropic Thunder s kaskaderskeho prostředí ale bohužel není to ani zdaleka tak vtipny ani filmařsky nápaditý. Kaskadérské prostředí je pro mě asi to nejatraktivnější co se týče meta filmařiny a Leitch ho prezentuje hezky a hodně cool, ale ani ne zdaleka tak fascinující jak ve skutečnosti je. čekal jsem mnohem víc. každopádně je to fajn film, chemie mezi hlavní dvojkou je skvělá a bavil jsem se okej. Kdyby bylo víc takových filmu, byl bych moc rad. Scénář má fajn námět ale uchopení a vyuzleni se mi zdálo hodně nudný a hlavně a nezapadající tónem do nastaveného univerza. Jak už klasickuy u blockbusteru, délka je citelně prepalena. Jak jsem řekl, čekal jsem malinko něco jiného, víc absurdního a hlavne mnohem víc hravého. Namísto toho je to Bullet train 2. Coz je nakonec pro většinu lidí pozitivum. A to je fajn. ()

ForGump

Filmy Davida Leitche jsou si dost podobné, takže je to o drobnostech a preferencích. Z toho úhlu jsou mi sympatičtější předchozí Bullet Train a Deadpool, tady to taky není nějaké výrazné odchýlení, ale v mnohých scénách jsem se příliš nebavil a přestřelenost mi tady více vadila, ale má to opět samozřejmě své momenty jako správně sestříhané scény s cool popsongy, roztomilou ústřední dvojici Blunt-Gosling a psa Jeana-Clauda. Zápletka je samozřejmě hloupá a bohužel v tomto případě až moc. Jako pro pobavení asi celkem ucházející, ale tentokrát u mě nepanuje nadšení jako u předchozích filmů stejného režiséra. 60% ()

LdaVinci

Proč bych nešel do plnejch. Na ten film jsem se těšil od první ukázky a užil jsem si po všech stránkách až do konce. Úžasní herci, úžasně zrežírovaná akce, kamera, dynamika, snímání scén. Prostě vizuál díky praktickým scénám působí šťavnatě a lahodně. Parádní humor, příjemný lovestory. Prostě miluju to! Od precizního režiséra Davida Leitche chci víc!! ()

RAFT

Skvělá zábavná akční komedie.Kaskadér Colt Seavers se rozhodne dát filmovému průmyslu definitivní sbohem a dá kopačky krásné režisérce ,kterou hraje Emily Blunt.Kaskadér musí za jakou koliv cenu najít ztracenou filmovou hvězdu.Ve filmu věe odsejpá,Žádná nuda se nekoná.Kaskaderské kousky jsou dobré.Nezapomenout na jednorožce.Pěkně letní sezona začíná.Pokračování by sem uvítal ,kdyby někdy bylo.Za mě 80% ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování