Reklama

Reklama

Kaskadér Colt Seavers (Ryan Gosling) býval hvězdou svého oboru, dokud se při jedné obzvlášť náročné akční scéně cosi nepokazilo. Následkem nekontrolovaného pádu z velké výšky skončil Colt s pošramoceným tělem i egem. Rozhodl se dát filmovému průmyslu definitivní sbohem, a dokonce kvůli tomu dal kopačky krásné a nadějné režisérce Jody (Emily Blunt). Po roce poflakování mu ale otrne, a tak celkem vděčně přijme nabídku ambiciózní producentky na roli dubléra akční hvězdy Toma Rydera (Aaron Taylor-Johnson) v připravovaném ambiciózním sci-fi filmu. Když se ale dozvěděl, že ten film točí jeho bývalá láska Jody, určitě si řekl: „Kdybych to býval věděl, tak bych sem býval nechodil.“ A to není jediný malér. Celé natáčení míří do kytek, protože klíčový herec Tom Ryder se vypařil neznámo kam. A Colta pověří jeho nalezením, protože umí rány rozdávat i přijímat a nikomu nebude chybět, když i on náhodou zmizí. To vše rázem postaví Coltovy životní priority na hlavu. Uvědomí si, že mu svět filmu strašně chyběl, že režisérka Jody je jeho životní láska a že když nenajde hvězdu jejího filmu živou a práceschopnou, možná jí to zničí kariéru. Na jednoho obyčejného kaskadéra je to hodně slušná nálož. Protože jak sám říká: „Nejsem hrdina, jsem jen dublér.“ (Cinemart)

(více)

Videa (18)

Trailer 10

Recenze (428)

mzss1 

všechny recenze uživatele

|78%| Viděno v kině. Ani se mi do toho moc nechtělo, ale nakonec jsem kino navšítivl, chtěl jsem se prostě odreagovat. A naštěstí se tak stalo a dostal jsem víc, než jsem po nudném traileru očekával. Bullet Train od tohoto režiséra mi brutálně nesedl, takže jsem se trochu bál, aby ten humor nebyl tak debilní jako v tom Bullet train. Naštěstí se tak nestalo a bavilo mě to od začátku do konce. Gosling byl skvělý jako vždy, stejně tak mě bavila i Emily Blunt, která dokáže přirozeně zahrát snad každou roli. I když zde byla postavou trochu odtažitější, přesto jsem si ji užil. Stejně tak její vztah vůči Goslingovi byl zde super. Akce je dobře natočená, přehledná, jen ke konci ji bylo trochu moc, tam bych ve finále trochu víc přidal napětí a nějakou větší pointu. Ale i tak to byl za mě super film. I po stránce co se týče humoru to fungovalo velmi dobře. Krom zmíněných bych ještě něco málo poupravil, ale i tak jsem si odnesl solidní zážitek a určitě se k tomu ještě někdy vrátím. ()

Jokolo 

všechny recenze uživatele

Mám radost, že se do kin po Tenkrát v Hollywoodu a Babylonu dostává další film, který naprosto odlišným způsobem podává stejné téma - bezuzdná láska k filmům a jejich natáčení. Fall Guy je k prasknutí naplněn scénami, které náramně předvádí, jak moc je filmařina snové řemeslo, a právě v těchto chvílích je snímek nejsilnější. Zvlášť když spolu na scéně koketují Ryan Gosling a Emily Blunt. Zase jednou jde totiž o biják, jehož hlavní devízou je skvostný casting. Pár má mezi sebou skvělou chemii, která je funkční jak v komických, tak romantických situacích. Jakmile jsme na place a natáčíme, snímek je neskutečně zábavný a skvěle vypadající. David Leitch se pak samozřejmě vyřádil i v akčních scénách, které nejvíc křičí do světa - kaskadéři a kaskadérky jsou super! A po tomto filmu o tom snad budou přesvědčeni všichni. Zvlášť po dechberoucí finálové akční sekvenci. Trošku zamrzí to, že film není příliš funkční ve své krimi lince, která bohužel nedává moc prostoru Aaronu Tayloru-Johnsonovi. Někdy mě navíc rušil lehce zmatený střih, který mnohým akčním scénám nepochopitelně ubíral na intenzitě. Pořád jde ale o smělou akční zábavnou jízdu, pro níž byla kina stvořena. Když se film dělá z lásky, je to znát. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Člověk jde se dvěma puberťáky na film o kaskadérech a namísto toho vidí (nepřiznanou) romanci, která se neuměle schovává za akční scénky a speciální triky. První hodina byla zoufalá (málem jsem se zvedl k odchodu) a druhá jen o něco lepší. Legrační byla jen scéna s jednorožci, což je teda zatraceně málo. Gosling a Bluntová spolu celkem fungovali, jen kdyby jim nějaký scénárista (který si měl evidentně radši protáhnout stávku) nevkládal do úst moudra typu "utekl jsem sám před sebou" nebo "ty jsi výjimečná" atd. atd., prostě nůši tisíckrát otřepaných klišoidních větiček, sloužících maximálně k prodloužení stopáže. A vyvrcholení bylo tak průzračně předvídatelné, až by člověk zaplakal nad více než šesti stovkami korun, které mohly skončit jako mnohem lepší investice třeba někde u barového pultu... Do kina chodím od dob, co vynalezli Netflix poměrně málo a tenhle film mě dokonale odradil od další návštěvy. Btw. 78%?? To musí být nějaký opožděný aprílový žert, že? ()

anderson 

všechny recenze uživatele

Ak to mala byť pocta pôvodnému seriálu, ktorý mám rád - a nielen z nostalgie, tak zlyhala na celej čiare. Čo je však ešte horšie, zlyhal aj zámer urobiť z toho normálnu zábavnú akčnú komédiu. Medzi nehercami Goslingom a Bluntovou nefunguje žiadna chémia, zloduch a celá zápletka sú podpriemerné a film namiesto toho aby svižne odsýpal a bavil, sa iba zbytočne vlečie odnikiaľ nikam. Cameo Lee Majorsa je totálne zbytočné, ale asi najvtipnejšie z celého filmu a Heather Thomas... tá radšej mohla ostať aj doma. Za dve zlomené chrbtice. (5.7.2024) ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Velikánská pocta kaskadérům s dvěma hvězdami Barbenheimera v kině prostě musela uspět, bohužel to však nevypadalo natolik lákavě a must-see a s filmovým rokem v kinech to zatím vypadá dost bídně. Přitom David Leitch opět doručil svůj standard, starosvětský akčňák z Austrálie, který mně osobně napoprvé nezaklapnul jak jsem doufal, ale jinak těm divákům, jež přišli, to sedlo, tak snad se rozšíří šuškanda. Ryan Gosling tu skutečně předvádí neuvěřitelné věci, leč se však snaží leč může, filmová akademie jistě bude kaskadéry dále opomíjet a s tímto neúspěchem patrně jen přibyde více čistě trikových filmů. Doufejme, že nikoliv a božská Emily Blunt bude moci kaskadéry svádět i nadále. A jsem zvědav, co Leitch vyplodí dále. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (22)

  • Počas naháňačky na lodiach hrá hlavná skladba „Miami Vice“. (Bilkiz)
  • Film je voľnou adaptáciou rovnomenného seriálu z 80. rokov, v ktorom hral Lee Majors kaskadéra Colta Seaversa. Seriál bol známy pre svoje akčné scény a humorný podtón. (m.a.t.o.)
  • Mezi závěrečnými titulky se promítají scény z natáčení. Zároveň se tam promítá také scéna s trailerem na film „Metalstorm“. (griph)

Související novinky

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (více)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

Kinaři teď nemají zrovna nejlepší časy. Blíží se totiž letní sezóna, která tradičně bývá nařachaná těmi největšími blockbustery a do pokladniček kin často nasype cenné zlatky. Jenže se zdá, že ta… (více)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (více)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Deset let uplyne letos od té chvíle, co původem kaskadéři Chad Stahelski a David Leitch udělali obří díru do akčního světa snímkem John Wick. Ukázali, že s jednoduchým scénářem, nikterak obřím… (více)

Reklama

Reklama