Mik alias krokodýl Dundee žije se Sue v New Yorku. Vzájemně se milují, ale Mikovi se také stýská po domově a chce si najít práci. Bývalý manžel Sue se zanedlouho stane svědkem vraždy a film s fotkami z místa činu pošle Sue do New Yorku. Drogový boss Luis Rico ho nechá zabít, zjistí, kam fotky poslal, a nechá Sue unést a prohledat její byt. Pak zavolá Mikovi a přikáže mu film donést na jednu stanici metra, jinak Sue zabije. Mik se nejdříve zbaví policisty, který ho sleduje, a pak také gangstera, který si přišel pro film s fotkami... Díky své odvaze pak získá informaci, kde Rico Sue drží. S pomocí svého přítele a pankáčského gangu se dostane do Ricovy pevnosti. Do domu přijdou pankáči z gangu a také přijede policie. Mik Sue zachráním Ricovi se ale povede utéct – a je jasné, že chystá pomstu... Policie poskytne Sue a Mikovi ochranu. Když po nich však někdo začne střílet v hlídaném bytě, Mik se rozhodne vzít vše do vlastních rukou a spolu se Sue odjedou zpět do Austrálie. Brzy je však drogový gang vystopuje i tam a je jim v patách... (TV Prima)

Mortemiss

O dost slabší pokračování prvního dílu. Skoro žádná legrace a děj už není tak promyšlený. 3* za herecké obsazení. ()

RadimFišer

Nepředstavím si, že bych měl hodnotit více. Krokodýl je ale velmi pamětihodný a nezapomenutelný. Kvalita přesto nedosahuje vrcholu a nemáte pocit aspon 4 hvězd. ()

zdeny99

Po slavné jedničce už u dvojky jde kvalita rapidně dolů. Přesto dobrý scény tam jsou: na začátku hodí Dundee dynamit u Manhattanu do moře, aby si nalovil ryby. Další excelentní scéna je se sebevrahem, uškrcenou kobrou a hláška "Kdo to byl Nixon?". Jakmile se ovšem objeví pašeráci z Jížní Ameriky, tak zábava klesne, kdy se už čeká jen na to, jak film skončí. A skončí jako v minulém díle, americkým happyendem. [13013. hodnocení, 209. komentář, 64%] ()

hazaba

Pár výborných scén ve městě, ale je vidět, že Dundee se cítí jako ryba ve vodě v džungli. Možná ne tak nápadité jako jednička, ale já jsem se bavila. Dle mého názoru to je jedna z mála "dvojek", která si zachovává docela vysokou úroveň. ()

Fawkes

Nebavil jsem se tak moc jako při jedničce, takže jednoznačně o stupeň níž, ale přesto se jedná o relaxační film u kterého se občas i člověk zasměje. Nemůžu si pomoct, ale vždy je pro mě zajímavější ta polovina, která se odehrává v Austrálii, takže zatímco v jedničce byla pro mě slabší druhá půlka filmu, tady naopak byl nudnější začátek a vše se rozjede až v druhé půlce. Nicméně Paul Hogan je sympaťák a s herečkou Lindou Kozlowski jim to ohromně sluší. Velmi podařená scéna je ta se sebevrahem :) (65%) ()

GOREGASM

Možná tomu chybí punc originality, který měl první díl a možná se Hogan ve scénáři pouze opakuje, pořád je to ale stejný sympaťák Mick Dundee/Paul Hogan, který řeší situace originálně a s nadhledem v duchu své bushmanské tradice. Od úvodního rybolovu až po závěrečnou výměnu kabátů. 75% ()

BeranSon

Jde to ale dře to! Druhý Mick za tím prvním nijak nezaostává, ba naopak v některých směrech je lepší, ale nedokáže se vyrovnat první půlce prvního dílu, ta byla neskonale perfektní. Ovšem druhá půlka nabide na tempu a potom to jen sviští. - 7/10 - ()

MickeyStuma

Sequel příhod Mickea Dundeeho a Sue Charltonové přirozeně pokračuje v New Yorku, ale po tom, co se naskytne velmi vážný problém, jsou nuceni se vrátit do Austrálie. A tak je příběh opět rozdělen na dvě poloviny. První odehrávající se v New Yorku, druhá právě v tý Austrálii. Tento snímek je přirozeně oproti tomu předchozímu zcela jiný, byť to zpočátku ani tak nevypadá. Opět je tu snůška příjemného humoru s dobrou náladou, která se však změní ve vážnost. Je to zkrátka daleko akčnější a dobrodružnější, tudíž s předchozím snímkem naprosto nesrovnatelné. A je to dobře, neboť tu alespoň nejsou žádné ambice něco vykrádat. Svůj humor to však samozřejmě neztrácí, což při vážných momentech velmi odlehčuje. Pokračování se tedy povedlo a Paul Hogan spolupracující i na scénáři může být na tuto postavu náležitě hrdý. ()

BOURQUE

Pre mňa nemenej vydarené ako prvé dielo. Je to teraz z hľadiska príbehu vážnejší, ale dokázali udržať humor z prvého diela. Je to vyvážené. Dundee na domácej scéne je jednoducho neporaziteľný. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Stíba

Přece jenom o něco slabší než jednička ale i tak s pár typicky "dundeeovskýmí" scénami v čele se skokanem z mrakodrapu :-) ()

Kingjiri

"Sue, jakej je v posteli?" "To nevim, pořád spí na zemi." Dvojka mi přišla stejně zábavná jako jednička. Akorát mě narozdíl od jedničky nebavila část v New Yorku, ale zase mě bavila část odehrávající se v Austrálii, takže se to pěkně mezi díly prostřídalo. Povedených hlášek je míň, naoplátku je však víc akce. V Austrálii si totiž Dundee zahrál na Chucka Norrise a pěkně vyřídil jednoho padoucha po druhém. Každopádně u mě druhý díl také nijak výrazně nezabodoval a rozšířil vody průměrných komedií, které člověk nemusí vidět víckrát jak jednou, takže dávám tři naprosto průměrné hvězdy. ()

PavelZava

Je spíše výjimkou, že druhý díl je lepší než první. Nejlepší část začíná od okamžiku, kdy Dundee v New Yorku upustí volské voko na zem. Sue hlídá v buši zajatce a Mike odchází na další lov se slovy: K večeři jsem tu, dej pozor na děti. ()