Pes baskervillský

(TV film)
  • Velká Británie The Hound of the Baskervilles (více)

Sir Charles Baskerville nie je len tak niekto. A má dobrého priateľa, detektíva Sherlocka Holmesa. Charles má zvláštne postavenie v rodine anavyše jeho usadlosť sužuje krvilačný pes, ktorý v bažináchj číha na tie správne obete... (oficiální text distributora)

Odpadlik

Dobře udělaný film (originál jsem nečetl), myslím že se tvůrcům atmosféra anglického venkova podařila. Rozhodně je to lepší než to novější zpracování kolem r.2000. Zajímavé je také sledovat, jak se Ray Doyle z CI-5 setkal s Makepeacovou ... ()

HonzaMag

Nejlepší zpracování psa baskervilského jaké jsem kdy viděl. Zajímavé obsazení: Glynis Mackeapeaceová Barber, Martin Doyle (CI5) Shaw a Brian "hromotluk" Blessed. ()

Arequipa

Možná bych v hodnocení přitlačil, kdybych viděl i jiné podle mnohých slabší verze. Takhle dávám jen na svůj pocit, který je rozpačitý. Zajímavé bylo postupné odhalování pravdy o pachateli. Že pes baskervillský není žádná stvůra ze záhrobí bylo jasné poměrně brzy a pak už to bylo jen o tom kdo je tím šprímařem. Horší to je s prostředím bažin a efekty jako třeba mlžný opar, kde je až příliš vidět, že je to TV film. Než mě odsoudíte, vězte, že filmy si nevybírám podle výše rozpočtu. Tady to na mě působilo ale až příliš kulisovým dojmem. ()

clara.bow

Na téma Doylova Psa baskervillského bylo natočeno 9 filmů, z nichž bych vyselektovala ty, které mají nádech toho starého správného horroru a také pro milovníky Sherlocka Holmse a jejich představitelů. Takže nepochybně tento tv film a jako druhý film z roku 1959 s Peterem Cushingem v roli Holmse a dr. Watsona André Morel, a v roli fešného baroneta - představitel hororrových Dráculů Christopher Lee, nebo stará americká verze z roku 1939, opět skvěle obsazené hlavní role. MHCB ()

Stejšn

Nejlepší PB, kterého jsem viděl, příjemná výprava, pěkné herecké výkony. Pes samotný nic moc, ale jinak fakt příjemná podívaná. ()

Brit

Asi nejlepší zpracování notoricky známého příběhu. Poměrně věrně se drží knižní předlohy a zachovává klasickou sherlockovskou atmosféru. ()

krivkin

pro mě jednoznačně nejlepší adaptace klasické detektivky A.C. Doyla, výborně vybraní herci, skvělá atmosféra ()

heavy66

Doyle s Makepeaceovou proti Lancelotovi a jeho pekelné bestii ! Už jenom díky těmto třem hercům je to velmi zdařilá adaptace. Navíc velmi charismatický Holmes a Dr.Watson ! ()

DZOUKR

Skvělé herecké obsazení. Sherlock Holmes i celková atmosféra Londýna mi přišla vlídnější než v nejnovějším Holmesovi. A to o dost. Skvělá verze Psa Baskervillského. ()

Nut

Při tak často zpracovávaném příběhu se člověk neubrání srovnávání i těch nejmenších detailů. Tak předně I. Richardson se na můj vkus moc často směje (SH se přece smál velmi zřídka a vždy to znamenalo něčí konec:), za druhé Watson je sice trochu nechápavý, ale není slaboduchý, Holmes coby cikán je docela vtipný, ale na druhou stranu tím Watsonovo pátrání ztrácí přízrak "muže na skalisku, o kterém nevíme, zda je náš přítel nebo nepřítel," pak mi docela vadí postava dr. Mortimera. Hm, tak to vypadá, že mi nesedí téměř všechny postavy. Shrnuto, podtrženo, pokud bych neznala příběh, tak jde o zdařilou a zábavnou podívanou, ale takhle nemůžu jít přes *** ()

hany83

Pro mě jednoznačně nejlepší ze všech adaptací mého oblíbeného románu. Místy volnější úpravy knihy nevadí, potěšila mě dvojice "Doyla" a "Makepeacové":)plus jejich happy end, pěkná hudba a ponurá atmosféra blat (denní, ty kašírovaný noční nemyslím:)) a pes/bestie byl/a (hlavně když si vzpomenu na dětství) celkem děsuplný/á...uuuááááá... ()

brasek

Ian Richardson ako Sherlock Holmes, jeden z najlepších filmov o Holmesovi. Rovnomenný film s Jeremy Brettom sa absolútne nechytá. V porovnaní týchto dvoch hercov dávam určite prednosť Ian Richardsonovi. ()

johnnie78

Nejlepší Pes baskervillský. Viděl jsem minimálně čtyři další verze, ale žádná nesahá téhle ani po kotníky. Úvodní scéna se sirem Charlesem je jedna z nejstrašidelnějších filmových scén, jaké jsem kdy viděl, jako malej jsem z toho normálně nemohl spát. Pes je skvělej, stejně jako ostatní herci. Tajemná atmosféra blat nemá chybu. ()

vojaksvejk

Nemám rád, keď sa adaptácie príliš odkláňajú od svojich pôvodných predlôh, ale v tomto prípade možno prižmúriť obe oči. Kvalitné herecké výkony, vhodné lokácie, plynulý dej... Niet čo dodať, 4* to istia. ()

BosMutus

Má stále nejoblíbenější filmová adaptace slavného příběhu. Přesně typově obsazený Ian Richardson podává Holmese, který je poněkud civilnější, ctnostnější, lidštější a sympatičtější, než-li samotná Doylova předloha, která vykazuje jisté profesní a psychické deformace. Na rozdíl od mnohých jiných (zejména pozdějších) ztvárnění na plátně, kde Holmes působí jako superinteligentní asociál s minimem společenského taktu, dostáváme Holmese vřelého, vlídného, usměvavého, který nemá potřebu neustále machrovat nebo se chovat výstředně. Churchillův Dr. Watson působí jako postarší usedlý gentleman, kterému to jen trošičku později zapaluje. Na televizní film je zde skvěle zachyceno prostředí blat a samotný pes budí respekt nejen zjevem, s minimem "make-upu", ale už svým démonickým vytím a hlubokým zlověstným vrčením. Ke zbytku hereckého obsazení nemám žádných připomínek, byl jsem spokojen - i vedlejší postavy (Elliot, Blessed a Lacey) daly kus ze svého herectví. Odlišnost od knižní předlohy a vypuštění některých postav mi nevadilo - vnímám to jako druh přijatelného ozvláštnění. Hudba je zde dobrá a některé melodie mám stále v hlavě. Jelikož byl tento film mé první seznámení s Holmesem, je možné, že v mém hodnocení hraje roli nostalgie. Zajímavé je porovnat snímek s verzí z roku 1939. Jisté paralely a inspiraci starším sourozencem zde nelze vyloučit. ()

Horácius

Paráda. Skvělá hudba a atmosféra, sympatičtí herci. Ne že by se to povedlo příliš často, ale tady televizní produkce poráží mnohý nabubřelý velkofilm. Tohle dílko jsem viděl několikrát v kině a pak také v televizi, ale má to prostě něco do sebe víceméně se to ani neokouká, i když první shlédnutí je vždy neopakovatelné. Lze jedině doporučit. 85%. ()