Torgal

Najlepší akčný film film všetkých čias. Schwarzenegger vo svojej ikonickej roli. Cameron v najlepšej forme. Toto je míľnik filmovej histórie. 10/10 ()

Clasic

Ať se může druhé pokračování přetrhnout sebevíc, jedničce jedno nevezme, a to neotřelý námět. Druhé pokračování jede po stejné příběhové lince, jako její předchůdce, akorát s tím rozdílem, že s Johnem Connorem začíná mlátit puberta a Sára je zavřená v psychiatrické léčebně. Dalším rozdílem je výměna Arnoldovi role za dobráka, což mě velmi zamrzelo. Dále už je to tak, jak to známe. Robert Patrick přehrává naprosto všechny a v jeho životní roli se cítí jako ryba ve vodě. Po vcelku natahovacím úvodu, kdy nám James Cameron představí všechny hlavní postavy, je to jen záplava efektních triků a slušné akce. Až hororová atmosféra z jedničky se vypařila a ve dvojce se objevuje spíše černý humor a drsné hlášky. Arnold ve snímku nezabije žádného člověka, dítěti se nic nestane a zlý dostane co proto. Námět: *** Scénář: **** Režie: ***** Herecké výkony: ***** Hudba: ***** Kamera: ***** Střih: ***** Atmosféra: **** ()

Leoric

Temná vize budocnosti, jež drtí emoce svým chladem a nedopřeje jediný úlevný výdech až do konce filmu. Ve svém nejhorším postapokalyptickém snu jsem zažil jeden nepříjemný mlhavý odkaz na tento film. Byla to chvíle, kdy pod zažloutlými mraky, dotvářejícími atmosféru naprostého zatracení, vezme Sarah do ruky nuž, a pod tíhou bezbrehé zoufalosti vyryje do oprýskaného dřeveného stolu nápis "no future". ()

Afterpoe

... a nejlepší je pak moment, kdy se T-800 učí smát. To je okamžik, kdy Árniemu věřím, že má od stroje snad i na herce.-) ()

JimiH

Cameron je bůh. Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob a to dokonce s velmi dobrým příběhem. A pak, že tohle spojení nejde dohromady ;-). ()

Jeand´Boa

Tak toto je dle mě nejlepší akční film vůbec (nejen sci-fi akční) ... dokonalé triky a překonání již tak perfektní jedničky ... nevím, co k tomu říci ...je to zkrátka srdeční záležitost... Nechci Arnolda nikterak urážet (sám mám jeho naivně násilné akční filmy rád), ale musím uznat, že v této filmové sérii se docílilo nádherného zázraku: Z hereckého DŘEVA se stal výborný živelný KOV... ()

emdvojka

Bol to film, ktorý som videl na VHS kazete v poľskom simultánom dabingu a bol som ohromený efektami, ktoré povedzme si pravdu stále nepôsobia zastaralo a to sa od vzniku filmu stal Arnold z nabliskaného fešiho z telocvične starý dedko čo už ma všetko za sebou. Prešlo viac ako 26 rokov, ale Terminátor ma stále udivuje svojou akčnosťou a vybrúsenou špirálou scén, kde zo zatajením dychom každý z nás ktorí majú radi akciu museli prikovaní sledovať epické súboje dvoch strojov v ľudskej podobe. Samozrejme, že bombova je aj theme music from Brad Fiedel. Arnold musí bozkávať Cameronovy nohy za túto životnú raketu do sveta slávnych a vlastne na oplátku Cameron musí Arnoldovy tiež podať ruku a povedať ďakujem. A aj ja ďakujem. Takýto film sa už opakovať nebude. ()

Fat'Fatal

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. I dnes, po téměř dvaceti letech, mě výprava a efekty uchvacují tak jako tenkrát, když jsem si na T-101 hrál a scéna se skokem na Harleyi za tahač byla moje nejoblíbenější. Viděl jsem teď Directors Cut a je to neuvěřitelně skvělý film, milník kinematografie. Považuju to za nejlepší akční sci-fi, které kdy bylo natočeno, herci jsou naprosto skvělí (hlavně Linda Hamilton se od prvního Terminátora dost dobře vypracovala), v režisérském křesle duchovní otec Terminátora Cameron, zvuk špičkový (5.1 to jistilo)... Bomba... časovaná... nukleární :) // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

parabellum

Akčnější, velkolepější, trikově o několik tříd dál, Arny v nejlepší formě, takovýhle pokračování se má točit:)) Dítko překonalo svého tatínka, velmi ojedinělý úkaz na poli filmu. Stím, že Arny v podstatě nehraje a chodí s kamennou tváří, bych jen řekl, co by jste chěli po robotovi zabijákovi, nějaké dramatické výlevy?? Já teda ne, ano Arny je neherec proto mu sluší role, severských barbarů, robotů a postav v perfektních akčních, oddechových béčkách:)) ()

Tryman

Omlouvám se všem, kteří tento snímek považují za nejlepší akční scifi všech dob, ale takhle to přece nejde. Dnes jsem film viděl poprvé a musím říct, že jsem se na něj opravdu těšil. Vždyť je tak vysoko mezi top 200 filmy, to už musí být něco. Jenže jak jsem se tak prokousával dějem, přicházelo nepříjemné zjištění. Úvodní prolog byl pěkný, jenže celý zbytek filmu se bezhlavě řítil po monotónní linii, která mě více unavovala než bavila. Takže, abych shrnul svůj názor, Terminátor 2 nepovažuji za špatný film, stojí za něm spoustu těžké práce a příběh je to jistě zajímavý. Líbila se mi i hudba, některé akční scény byly pojaty velmi zajímavým způsobem a dokonce bych i prominul, že John Connor rozhodně nevypadá na deset, ale takové umístění v žebříčku si film, u kterého se chvílemi nudíte, podle mě nezaslouží. ()

Shona

Opět James Cameron, opět druhý díl, opět akční sci-fi a stejně jako u Vetřelců úchvatná podívaná. V tomhle případě jasně lepší než jednička u Vetřelce o prsa :) Výborná ustřední čtveřice Schwarzenegger, Furlong, Patrcik a Linda Hamilton. Především Robert Patrick jako T - 1000 je skvělý a zastiňuje i Arnýho. ()

Stíba

Po nějaké době jsem si opět vychutnal T2ku, poprvé však v HD kvalitě a musím říct, že neznám lepší způsob jak vytvořit tak skvostný film něž tím, že tisíckrát překonáte jedho první výtečnou verzi. Kdyby se film natáčel dnes, triky by jel smetli pod pvrch vše ostatní, tady však jen vše skvěle dokreslily. T2 je film dokonalý v takřka každém jeho aspektu, vrchol jdouci za hranice žánru. ()

Majduska

"I need your boots, your clothes, and your motorcycle". Nejlepší Terminátor který kdy byl na točen. Stručně a jednoduše. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu