• elizabeth_ba

Zhlédnuto v tv v neděli odpoledne a vůbec mě to nebavilo. Knihu jsem nečetla, takže nevím, kolik mělo hlavnímu představiteli být let, ale říkat šedesátiletému muži "mládenče" bylo na mě přece jen příliš mnoho. Původně jsem uvažovala o odpadu (nudilo mě to opravdu strašně), ale zhlédla jsem před tím na jedničce kus jedné televizní pohádky (O Háderunovi a víle Elóře) a řekla si, že tak blbý to přece jen nebylo...(6.5.2013)

Western o dvou honácích koní kteří se nechají najmout na jednom s posledních rančů v okolí,během působení na ranči působí film trochu komediálně až do té doby než se dva kamarádi rozejdou a zanedlouho jednoho zabijou a Walsh chce svého přítele pomstít tak se vydá po vrahovi kterým je navíc jejich kámoš navíc mu v té době umírá přítelkyně a z vtipného snímku se stává drama se smutným koncem.Skvělé herecké výkony L.Marvin a J.Palance.(1.9.2014)

Vynikající román Jacka Shaffera Muž se srdcem kovboje jsem před lety přečetl a určitě se k němu někdy v budoucnu vrátím. "Monte Walsh" se jej sice nedrží jako klíště psa, ovšem ducha románu se převést podařilo. Jenom jsem měl menší problémy s první polovinou. V knize je podaná velice zajímavě a vtipně, ve filmu je spíše pomalá a vláčná. Od chvíle, kdy je Call Brennan nucen propustit tři své honáky, se film rozjede a stává se z něho parádní podívaná. Lee Marvin mi přišel do role Monteho Walshe jako jistá volba. Unavený, stárnoucí muž, který má však ještě stále v těle čest a hrdost a přes všechny rány osudu má sílu jít dál. Poslední třetina filmu působí snad ještě smutněji, než v knize. Hrozně nedoceněný, ale skvělý a realistický western se slabší první polovinou. 80%. P.S.: Trik s pistolí za zády je jeden z nejlepších, co jsem kdy viděl. P.P.S.: Napadlo mne, jak by to asi dopadlo, kdyby jej natočil Peckinpah?(4.2.2009)

Kniha Jacka Schafera byla jednou z nejoblíbenějších knih mého dospívání, a která do mne vtiskla nikdy nemizící punc melancholie mého vnímání světa. Film, který zachraňuje hlavně atmosféra, ale bohužel obsahuje tak s bídou jednu čtvrtinu děje a myšlenek knihy. Přesto jsem rád, že jsem jej viděl, ale neudělal mi rozhodně takovou díru co centra emocí co "opravdový" Monte Walsh. Nedivím se zlému hodnocení těm to knihu četli a nedivím se ani maximálnímu, kteří o téhle "Zemi" neměli ponětí.(31.12.2015)

Tahle kniha se dá těžko převést do filmové podoby. Musí to být western a současně by měla zůstat zachována psychologická hloubka a jemnost příběhu o člověku, pro kterého je skutečně svoboda a volnost víc než hmotné statky. Ne z nouze jako obrana proti osobnímu neúspěchu, ale z vnitřní potřeby dané založením a během života. Jsou to požadavky, které se mnohem lépe mixují v knize, než na plátně. Myslím, že se povedlo (rozhodně mnohem víc než verze z roku 2003).(1.2.2009)

• - Roy Barcroft, který ztvárnil roli Proprietora, zemřel ještě před uvedením filmu do kin. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském Los Angeles a arizonském městě Mescal. (Terva)