Ztraceni ve vesmíru

Píše se rok 2058, kosmické lodě vzbouřenců napadnou stavbu hyperbrány, která má umožnit cestu hyperprostorem na vzdálenou planetu Alfa Prime. Lidstvo by zde mohlo najít nový domov poté, co neodvratně vyplýtvalo energetické zásoby Země. Jako první se má na cestu vydat autor projektu, profesor Robinson, se svou rodinou, manželkou Maureen a třemi dětmi. Pilotem lodi je Don West a nedobrovolným černým pasažérem doktor Zachary Smith. Doktor pronikl na palubu, aby provedl příkaz svého „zaměstnavatele“, obchodníka vydělávajícího na ekologické krizi, a přeprogramoval robota Robinsonových tak, aby všechny zabil. Sám se však stane obětí atentátu. Obchodník se ho dokončení úkolu rozhodl zbavit. Po urputné bitvě se rodině podaří robota zneškodnit. Jejich loď se ale ocitla v gravitačním poli Slunce a jedinou nadějí na záchranu je únik do hyperprostoru. Protože k tomu dojde mimo hyperbránu, není možno cestu kontrolovat. Loď se vynoří ve zcela neznámé části vesmíru, a ještě navíc v budoucnosti. Tady objeví zničenou pozemskou loď Proteus, která se je snažila najít, musí se utkat s pavoučími monstry požírajícími kov a na blízké planetě pohlédnout do vlastního osudu a pokusit se změnit tragickou budoucnost. (TV Nova)

mis-ko

"Svet tam vonku je plný monštier. Ja to viem, som jedno z nich." A toto je jeden z tých nenáročných sci-fi, bez hlbšej myšlienky zato však s dobrými efektami. ()

PKD

Nepochopitelný film. Nepochopitelný z toho důvodu, když si někteří z nás uvědomí, že jde o film režiséra, který nám naservíroval dokonalou nekompromisní vypalovačku jménem, Predator 2. V době premiéry to ale nechápal nikdo. A dnes už je to každému jedno. A taky dobře. Na závěr jen: ,,Nebezpečí! Wille Robinsone,nebezpečí!´´. Jo a Oldman má asi ty nejlepší hlášky. No...asi....určitě. Joey z Přátel meets Annie Blackburnovou z Twin Peaks. A samotný Jupiter 2 je supr. Měl jsem si ten model před 22 lety, koupiti.:( Ovšem ost album (pro neználky, to je ost jen se songy) je to nejlepčí, co tento film vyplodil. Předělávka původního main theme od Apollo 440 je dodnes, kulervoucí nářez ukazující všem ostatním, jak se to má dělati. Pozn. z r.2021... díky sledování orig., zvláště pak 1.s., dávám silné 3.5, i když to vizuálně zůstává na 3. Musíte prostě znáti původní tv s. aby jste to dostatečně ocenili. Jako já.;-) A pokud je tv s. šílený (což zcela jistě je) tak tento film je ještě při zemi. ()

Alementina

Ok, je to ukrutně starý, ale nechápu, že se to někdy mělo brát vážně, spíše to funguje jako parodie na tyhle filmy... Vlastne si rikam, jestli opravdu to všem za ty prachy stalo, aby hráli v takové aracce, protože to, co co říkají, tak jse si představovala, jak si z toho ti herci sami museli dělat prdel mimo scénu a jak muselo být těžký u toho udržet vážnou tvar... ()

blackrain

Vyrostla jsem na Star Wars a Star Treku, později k těmto dvěma fenoménům přibyla ještě Hvězdná brána, takže se nedokážu obránit jakémukoliv srovnávání. Ztraceni ve vesmíru působí hrozně uměle a je tu bohužel všechno, co už jsem viděla někde jinde a ke všemu se přidala velká nuda. Celý film jsem doslova protrpěla. ()

IllIlIlIIl

Po druhém shlédnutí nebyl tento film zas tak úplně nejhorší, ale ve mně je stále živá ta myšlenka, že toto byl první a zatím jedinný film, který mě ve své půlce vyhnal z kina. ()

Dr. Hawkeye

Dvě za prvních řekněme 20 minut. ty mě docela nadchly. Ale to co se z filmu stane pak... Škoda. Docela jsem Hurta s Oldmanem litoval, k čemu se to propůjčili. ()

slunicko2 odpad!

Relax, Robot. I'm going to build you a new body. Mom always said I should make new friends. 1) Z 82dílného seriálu Lost in Space jsem neviděl ani minutu a nevím, jestli jsem o něco přišel. Zcela určitě jsem však ztratil dvě hodiny svého života sledováním (nedobrovolným) filmu, jehož tvůrci se zřejmě rozhodli, že použijí všechny zápletky z původního seriálu. Na rozdíl od mnoha komentátorů mi to nevadilo, protože se alespoň pořád něco dělo.    2) Bohužel se však autoři rozhodli napodobit (možná překonat, fakt netuším) dobovou atmosféru neskutečnými kulisami jako vystřiženými z 60. let. Připočítám-li hloupoučký scénář s neskutečně absurdními dialogy, psanými zřejmě dobrodružstvíchtivými děcky ze základní školy praktické (dříve pomocné) a toporné herecké výkony, vyjde mi jasný odpad, na kterém nic nezmění ani fakt, že jsem se někde uprostřed filmu i chvíli docela bavil. ()

higuain

Béčkové, rutinní a celkově hodně špatné sci-fi s poměrně solidní hereckou sestavou, která ale kvůli sterilnímu scénáři stejně nemá co hrát. Jak se v tom ocitl Oldman je mi záhadou. ()

StrYke

Lost in Space mě především nalákal na obsazení, které po celý film podávalo dokonalé herecké výkony a to především v čele s Garym Oldmanem a Mattem LeBlancem, u kterého jsem měl strach, že si na něj po jeho zásadní roli v seriálu Friends nezvyknu. To bylo ale zbytečný, spíš jsem se měl strachovat o příběh samotný, který film posílá do šedi průměru. On vlastně už samotný děj je docela divný (měl jsem si ho přečíst :D) a potom to nudné a částmi zdlouhavé zpracování... Digitální efekty jsou vážně hodně špatné a když potom přijdou na řadu i vesmírní pavouci, musíte se ptát: "Je tohle TV film nebo není?". A to by bylo dost všech negativů. Teď přicházejí na řadu pozitivy. Film má docela pěknou hudbu a herecké výkony jsou na hvězdné úrovni. Zábavnost převyšuje nad nudností a samotný závěr je naprosto dokonalý. A co se stalo v budoucnosti z Oldmana.. To nemělo chybu žádnou. Neutrální součást názoru je potom ta, že film obsahuje spoustu nelogičností, kterých se bohužel dopouští každé film (bez vyjímky), zahrávající si s časem. Takže bohužel průměr, sice blíž k nadprůměru než k podprůměru, ale furt průměr... ()

easaque

1* z nostalgie a pohodlnosti jsem se vydržel dívat na toto rodinné sci-fi, které přináší jen kupu klišé a trapných momentů. Odpad si však nezaslouží za vloženou energii do efektů a výpravy. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Martin741

Ztraceni ve vesmiru je priserne nudny film. Scenar ma tolko roznych primesi z kadejakych filmov, ze som sa v nom uplne stratil. A Stephen Hopkins uz natocil aj lepsie filmy. 5 % ()

kaposlav

Scenárista Akiva Goldsman trpí rozdvojenou osobnostou. Miestami film pôsobil kvalitne a dôverihodne pre náročnejšieho diváka a potom prišli fantasy pasáže pre malé deti, ktoré tomu tiež neuveria. ()

O´Neill

Rodinná sci-fi záležitost, která pro mě dlouho byla úspavadlem v mých dětských letech. Když jsem se rozhodnul pro reprojekci, stále to má své kouzlo. Na plných pět hvězd to není, ale krásné čtyři hvězdičky si to (už kvůli nostalgie) rozhodně zaslouží. Zbraně za milióny doláčů...A já bych to všechno vyměnil za jeden mizernej raid. ()

cariada

Rodinná sci-fi, kterou jsem si i docela užil. A to nejsem podobným filmům zrovna nakloněn. nák jsem pořád doufal, že se rozjede v dospělém stylu, ale jak našli onoho roztomilého mimozemšťana, bylo mě jasný, že nic víc už čekat nemůžu. Celkem se i divím jak jsem k tomuhle filmu přišel. ()

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)