Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

oLí

Jen za krásné prostředí zasněžených lesů a útěk zvířátek před chajdou. Jinak slátaninka. 45% [červenec 2006] ()

Richie666

Po velmi slibné první třetině, kdy atmosféra houstne apokalypticky vzhůru, se začnou dít věci, nad kterými ne že zůstává rozum stát, ale které jsou hlavně natolik propletené, chaotické, bezduché, samoúčelné a bizarní, že bych je s čistým svědomím označil i slovem nevkusné. Je mi jasné, že King je úchylák, nicméně tohle na mě bylo opravdu moc. Přesto dávám dvě hvězdičky za několik výborných hlášek (viděl jsem to v televizi s kupodivu velmi obstojným dabingem) a za schopnost udržet si diváka až do konce, což je s tím připitomělým dějem fakt výkon :) ()

bouncer

Pavučina snů je pro mě velice rozporuplným snímkem. Ze začátku pomalu navozuje báječnou atmosféru, kterou jsem byl asi v půlce uchvácen. Ovšem poté přichází vystřízlivění. Mnohé odhalení v podobě mimozemšťanů a rádoby snaha o hlavní zápletku kolem supermimozemšťana v lidském těle mě už spíše popudila. Přesto alespoň za tu atmosféru a hezké vizuální zpracování hodnotím nadprůměrně a řadím film mezi lepší adaptace Kingových knih... ()

st.ranger

King má opravdu smůlu na adaptace. Dreamcatcher vypadal přesně do poloviny věrohodně, ale pak nejlepší knižní pasáže byly přeskočeny za pomocí sledovacího zařízení v pistoli a následné dohnání náskoku pomocí helikoptéry. ()

fishki

Na film som isiel iba kvoli Damienovi Lewisovi (a tej negativnej kritike na tento film), lebo som ho videl iba ako dokonaleho mjr. Richarda Wintersa z BAND OF BROTHERS. Suhlasim s POMOm, ale za tu polhodinu som ochotny dat aj 2*, pretoze oproti tomu, co po nej nasledovalo...a este pol hviezdicky za Donnieho Wahlberga (ktory tiez hraje velmi pekne aj v BAND OF BROTHERS, bracha Mark by sa mal mat na pozore:) ()

Terva

Nemohu si odpostit tu pětku. Film je z jiným koncem než kniha, ale chápu ten počin. Jinak u Kinga mám ve velké oblibě knihy z Sci - fi prostředí a to je rozhodující. ()

Dale

Už kniha ma príliš nenadchla, takže som od filmu veľa nečakal. Na počudovanie, prvých 100 minút sa celkom verne drží predlohy a z jej prvej polovice nie je vynechané nič zásadné. Potom si ale niekto povedal, že to treba urýchliť a druhých (pre mňa hrozne nudných) 300 strán knihy odohrávajúcich sa na ceste k cieľovému miestu tu zosekal na 15 minút. Samozrejme k tomu bol potrebný radikálny odklon od knihy a z toho pramenil aj záver, ktorý si scenárista vycucal z prsta. Na jednu stranu je fajn, že bola vynechaná zbytočná vata z knihy, kedy sa 100 strán vlastne nič nedialo, no záver bol riadne odfláknutý a súboj pána Šedého s Jonesym v jeho hlave bol len veľmi mierne načrtnutý a nedotiahnutý do konca, čo je trochu škoda. Tým pádom pre mňa kniha o trochu lepšia ako film. 50% ()

JohnCZ

Neuvěřitelně špatně napsanej (zejména dialogy), mizerně natočenej, příšerně dlouhej (místy až nudnej), ale docela dobře zahranej film. Jen bych do kolonky žánrů přidal parodie, protože tohle tvůrci snad ani nemohli myslet vážně. Hvězdu za Damiana Lewise. ()

svik

No No ------------------ Nesuďte to tak pesimisticky bylo to docela napínavý a zajímavý nápad mě se to celkem líbilo. Zajímalo by mě jestli se tento film natočen podle Kingovy předlohy... ()

corpsy

Excelentný sci-fi thriller, ktorý u mňa platí za jeden z najvydarenejších prepisov kníh Stephena Kinga. Skvelé sú scény aj akčné, aj hororové, hutná a zimomriavková atmosféra a výborný herecký ansámbel. Jeden z tých najlepších prepadákov minulého desaťročia. ()

Falcor

Na adaptaci Stephena Kinga (on si snad vše schválně nechává tak masochisticky blbě točit, až na světlou vyjímku Kubrickova "Shinning") příjemně překvapující gulášek pro příznivce sci-fi. Dokonce jsem se i několikrát nečekaně lekl a celá slátanina byla celkově zvláštním bilancováním mezi nákladnou filmovou a nenáročně osvětlující televizní tvorbou. ....ale ta zvířátka (pozemská, ne ty zubáté výkaly)prchající z lesa, ta se povedla! ()

Kryton

Prvních 30 minut je opravdu luxusní a ta má u mě 4 hvězdy. Atmosféra - strach - vzpomínky. Tady se Kasdan priblížil Kingovi. Jenže ouh , co ti PC emzáci a ten konec? Sakra - hudba od Howarda je výborná a sám si tu knížku chci najít , protože tady je zní vše osekáno až na holou podstatu. ()

schizmo

V tomhle filmu je toho tolik, že by to vystačilo i na tři samostatné příběhy a protože jsem nečetl knižní předlohu, nemůžu ani soudit nakolik si zahaluzil pan King a nakolik ustřelili filmový tvůrci. Tak či onak, všechny použité ingredience jsou v pořádku, jen v jednom filmu je jich tolik, že se vám možná udělá šoufl. No posuďte sami, čtyři přátelé z dětství, které spojují zážitky s jejich mimózním kámošem s nadpřirozenýma schopnostma, i po mnoha letech zažívají spoustu velmi zvláštního, konkrétně výskyt velmi divného chování lidí i zvířat, invazi velmi divných parazitů, kteří jak se ukáže, nejsou pozemského původu. No celkově je to poměrně náročnej a košatě vystavěnej příběh, který vám buďto sedne a nebo vůbec. Já jsem někde napůl :). ()

bublajsa

Zajímavý vyobrazení, herecký obsazení i námět - ten mě zaujal nejvíc. Jakmile se ale na scéně objevilo ono mimozemské "něco", začínal pro mě děj a film postrádat větší vážnost a hloubku. Škoda. ()

Turiec

Thriller s litrami krvi, ktorý mi nič nedal. Za výbornú kameru, dobrú réžiu a zaujímavého Daditsa jedna hviezdička. ()

Wysch

Pro čtenáře knižní předlohy - zklamání. Pro nedotčené - slušná zábava. První hodina a půl šlape, jak má. Sice oproti románu zkratkovitě, přesto celkem zdařile (ono totiž vepsat 600 stránek do dvou hodin snímku je dost o držku). Ale ten konec je naprosto ale naprosto zazděný. Filmaři přišli s odlišným koncem, než je v knize, ale zde (oproti Mlze) to nefunguje. Opravdu zazděnost. Stejně tak Freemanův Curtis nefunguje, jak má, není ani z poloviny šílený jako Kingův Kurtz, Owen Underhill není Owenem pana Kinga...atd.). Chyb najdete mnoho, ale přesto pro mne snímek někde na úrovni 70% - a proto taky čtyři hvězdičky. Tři za potenciální kvality, čtyři jako bonus :-). Muhaha! ()

TomX2

Minimálne od hereckého obsadenia a sľubného začiatku som toho čakal viac, ale film je tak prehnane zdĺhavý a nudný, že som sa musel nútiť k tomu, aby som ho vôbec dopozeral. ()