Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

ainny

Odpad nedám jenom z úcty k panu Kingovi. Jinak ale musím říct, že už dlouho jsem se tak nenasmála. Nevědět, že je to on, tak si řeknu: Těžce podprůměrný Béčko. ()

FrodoF

Mě se to kurva líbilo! Po zdejších komentářích tomu nemůžu uvěřit. Dokonce mě to připomnělo skvělého Donnieho Darka. Ano, bylo to přitažené za vlasy, ale mě se to líbilo, hlavně celkové ladění filmu, dobře použité flashbacky, Morgan Freeman a i ty mimozemšťani byli docela pěkný, jo a taky Daddits byl skvělej ("Ozor a ana edého:-) ()

klerik

Kingova atmosféra, ale aj tak to všetko nedokázali napchať do jedného filmu. No, ale komu by sa chcelo škrtať Kingove veľdielo, však? Schizofrénia je tu rovnako skvelá (a +/- zaujímavejšia) ako v LOTR... ()

Chrustyn

Někde jsem četl, že King psal tuto knížku po nějaké nehodě. Občas to je na filmu vidět. Prostě průměrný sci-fi horor o invazi mimozemšťanů, které čelí parta kamarádů s nadpřírozenými schopnostmi. Film dokáže být zvláštním způsobem vtahující, ale je fakt divnej ()

SeBig

Hledal jsem ten film a čirou náhodou jsem ho našel na IMDB a měl jsem radost a hned sem si to musel pustit. To jsem si sem napsal jen jako vzpomínku na ten dobrej pocit, co jsem aspon nachvíly měl. Ted k filmu. Jak jsem videl obsazení, tak jsem si řekl, že se tohle prostě posrat nemůže a ejhle.. ono se tam přece našlo pár chvil, teda hlavně ke konci už jsem fakt už jen čekal na konec. Průběh mě zaujal a čekal jsem furt co ztoho vyleze a když už se ukazalo o co jde, tak mě to tak moc nedostalo. Průměr. ()

korbitch22

thomase janena sem si poslední dobou velice oblíbil,filmy snim sou většinou velice dobře sledovatelné,to platí i o týhle ufo věcičce.zajimavý nápad o invazi emzáků,který se snažej na první pohled dělat že jsou hodný jak mílius,přitom to je kec což dobře ví partička pološíleného generála,která neváha emzáky roztřílet na kašičku z vrtulníku.film se moc nesere z nějakym vysvětlováním,prostě šup a jedem.no jo no,sou to klasický američani,maj rádi baseball,pijou kolu a nevynechaj jedinej díl přátel:-) ()

LaciLC

Slušný začiatok, úchvatná vizuálna stránka a s kladmi som asi skončil. Pretože to čo nasleduje po prvej polhodine sa nedá opísať: každú chvíľu nejaký flashback z detstva, čudná háveď vyliezajúca zo záchodovej misi a to rozuzlenie... Ale ako som už spomínal vizuálnu stránku, tá je výborná. Veľmi slabé***. ()

Dr.film

Předem musím upozornit, že prokletí filmových adaptací Stephena Kinga stále trvá. Lawrence Kasdan se velice snaží, ale zapomněl na zachycení kouzla knihy. Tam kde román nejvíce gradoval (vzpomínky na dětství,mysl formou skladiště) film totálně selhává. Nekonstruktivně a bez potřebných emocí jsou natočeny obrazy z dětství hlavních hrdinů, zejména postava Dudditse. Hošík postižený Downovým syndromem působí velice nepříjemně a jeho primitivní výraz začne brzo lézt na nervy. King Dudditse vykreslil na základě charisma a empatie, proto se mu podařilo vytvořit sympatickou osobu bez ohledu na mentální hladinu intelektu. Ohledně dospělých rolí určitě nezklame Morgan Freeman v roli Plukovníka Curtise i když hraje standardně potěší nejvíce. Pavučina snů je další zmarněnou adaptací mistra hororu Stephena Kinga, nezbývá tedy nic jiného než opomenout knižní předlohu a ponechat Pavučinu snů jako hodně průměrný film. ()

Jinny

Kasdan zapomněl, že vetřelec klubající se na svět skrz hrudní koš budí respekt, ale když se... No popojedem. Snad až příliš typických Kingovských motivů se mění v dějový zmatek (ne, on vážně není takový magor), Kasdan režíruje atmosféricky, ale bezhlavě, a celé to pro mě zachraňují hlavně kreace Damiana Lewise - "Proč mluvíš jako James Bond?" ()

Ivoshek

Adaptace Kinga se povedou jen málokdy. Tohle není moc ten případ, ale ani to není úplně nezabavný. Jen je tam spleteno příliš mnoho linií dohromady. Nadpřirozené schopnosti, paraziti z vesmíru, klasický emzáci, vojáci… Koukal jsem na to jen tak z nudy na mobilu a neurazilo mne to. Podruhé už si to ovšem nedám. Současné skóre lehce pod 60 % myslím odpovídá. Určitě chvalim scénu s infikovaných chlapkem, co neustále prdí a krká. ()

eraserhead666

Zase King, sakra. Asi by měl vydat zákaz filmování jeho díla, udělal by asi nejlépe. A to Pavučina snů patří ještě k těm povedeným filmovým verzím jeho knih a povídek. Navíc, Pavučina snů je povedenej film i bez jakéhokoliv srovnání s knižní předlohou. A ono se to u Kinga stejně srovnávat nedá, jeho spisovatelský um se prostě na plátno/obrazovku převést nedá. Jsou jen dva filmy, které se mi líbí více, než knižní předloha a to Hřbitov domácích zvířat a Zelená míle. Faktem ale je, že narozdíl od knihy je film hozenej mnohem více do akčního sci-fi (hororu v něm není ani za mák, ten najdete pouze v knize). A King už asi trochu vyhořívá, páč se začíná trochu opakovat, u Pavučiny snů nacházím mnoho spojnic se staršími Tommyknockery. Když jsem se doslechl o filmové verzi Pavučiny, první, co mě napadlo bylo: "To jsem zvědavej, jak si poradí se skladištěm vzpomínek?!" a ejhle, ono se to docela povedlo. Dalším kladem filmu je, že narozdíl od Mist, se tady docela povedli digitální vetřelci, hlavně anální lasičky.... ()

SOLOM.

Já se taky řadím k těm, jenž se film docela líbil i když kniha mě bavila víc. Největším kladem jsou totiž herecké výkony, které alespoň pro mě osobně dopadli velice dobře. Atmosféra je rovněž hodně slušná a místy mě i lehce zamrazilo. Scéna v lese, kdy utíkají ty zvířata patří k těm nejpěknějším. Co už však filmu spíše uškodilo byli speciální efekty (lety vrtulníku, samotní mimozemšťani atd...). Přesto si myslím, že klady i mínusy jsou zde rovnoměrně rozložené a film je rozhodně koukatelný. ()

claudel

Literární předlohu jsem nečetl, nemohu tedy srovnávat, nikterak se však nedivím těm, již jí byli nadšeni a dostavilo se klasické zklámání s filmovou adaptací. Stephen King se obvykle dosti těžko převádí na plátno, byť bychom adaptací mohli napočítat hodně. Po Homelandu mám čím dál raději Damiana Lewise, jenž Pavučinu snů herecky táhne, ostatní slavní herci odváději taktéž slušný standard. Věřím, že kniha byla po obsahové stránce propracovanější a srozumitelnější, občas jsem se ve filmu ztrácel v ději a působilo to na mě zejména v druhé půli zmateně. Atmosféra prvních třiceti minut je vybudována velmi slušne, naopak posledních třicet minut je dost zvláštních. Celkový dojem mírně rozpačitý, a proto průměrné hodnocení. ()

ARI50

Střed zajímavosti a dobrého či špatného filmu, určitě se mohlo tohle dílo mnohem více povést, ale i tak ušlo to aspoň to. Herecký dobré, škoda že se příběh mnohem víc nevylepšil. ()

Jenda

Plusem tohoto filmuje jsou obsazení herci a to, (pro fanoušky) že je natočen na motivy knihy Stephena Kinga. A mínusy....ten zbytek. Je to další z hromady nepovedených adaptací Kingových knih. ()

Bauer

No tak mám hodně rád všechno co je od Stephana Kinga..mám rád knížky a i to co sem zatím viděl zfilmovaný.A tento film mně nezklamal.Ma to atmosféru a akčnost je to moc dobrý horor a s*re mně , že to tady má tak málo %.Zasloužené 4* a to bez keců. ()

JASON_X

Prazvláštní kombinace skoro až nekingovské infantility a zároveň starého dobrého mysteriózně horrorového Kinga... Nepřátelská invaze je nemilosrdná, detaily nákazy mile nechutné, emzácká zviřátka jsou krásná a k pomazlení sladká, ovšem zastydle pubertální kamarádství dospělých chlapů je trochu divné, vtělený alien Mr. Grey nepřesvědčivý a guruem a spasitelem lidstva je pak ohavný plešatý šišlavý degen, proti kterému je Forrest Gump intoš a sympaťák. Nevím, co chtěl tímto pan King sdělit, protože knihu jsem nečetl a scénáristi ji předpokládám všelijak osekali a "vylepšili". A zajímalo by mě, jak se na konci dostal pan Šedý ven z Jonesyho, aniž by mu natrhnul kaďák. ()