poster

Osvětim: nacisté a konečné řešení (TV seriál)

 • Velká Británie

  Auschwitz: The Nazis and the 'Final Solution'

Dokumentární / Historický / Válečný

Velká Británie, 2005, 6x50 min

 • Lisabellla
  *****

  Tohle je rozhodně jeden z nejlépe natočených dokumentů o koncentračních táborech. Líbí se mi pohledy z obou stran - vlastně ze všech stran. Nic moc mne sice nepřekvapilo a kdo se zajímá alespoň trochu, novinek tam přespříliš nenajde, je to ovšem nenásilnou formou podané nacistické násilí. Je pravdou, že i zde se setkáme s hromadou dokreslených "skutečností", že najdeme pár klasických omylů a že dnes už víme, že ne všechny výpovědi jsou pravdivé, ale celkový obraz zůstává zachován a to i přes fakt, že se ne vše schoduje s realitou. (Malá zajímavůstka pod čarou spíše pro mne - hodnocení č. 1111 - komentář č. 200 ... krásně mi to vyšlo)(2.10.2013)

 • Paela
  *****

  Ako väčšina aj ja sa prikláňam k názoru že tento dokument patrí medzi jeden z najlepších o 2. svetovej vojne. Nech sa človek akokoľvek v tejto oblasti vzdeláva a myslí si, že už vie snáď všetko a nič ho neprekvapí, tento dokument ho rozhodne vyvedie z omylu. Škoda len tá druhá časť, v ktorej viac približujú Slovensko....ale s tým my už nič nenarobíme.(11.7.2011)

 • TommyLeeJape
  ****

  Pokud máte o koncentračních táborech (zejména teda o Osvětimi) něco nakoukáno nebo načteno, tak se v podstatě nedozvíte nic nového, ale i přesto je to moc dobře poskládaný dokument o událostech na které by se nemělo zapomínat. Celé to působí hodně autenticky a mrazivě. S depresivním pocitem, který se dostavil, když jsem Osvětim před několika lety navštívil osobně se to ale srovnat nedá, naštěstí.(15.5.2012)

 • ilemas
  **

  Mnohem lepší a hrůznější než tenhle natahovaný stále se opakujícími záběry dokument je si na dané téma přečíst knihy. Jelikož už jsem jich přečetl několik a v Osvětimi jsem byl také 2x tak mě tento dokument moc nepřekvapil. Tím ho nechci zhazovat, určitě stojí za povinné shlédnutí, ale dal by se zkrátit do dvou částí.(10.3.2014)

 • amyth
  ***

  Pojďme hodnotit to co se hodnotit dá - a to je provedení. Hodnotit cokoliv jiného je totiž naprosto zcestné a komentáře s výkřiky typu - mrazilo mě v zádech a bylo to tak reálné - zachycují spíše inteligenci a duševní pochody hodnotících než kvalitu seriálu. Co se jistě dokumentu dá vyčíst je černobílost a to naprostá a zásadní. Hrané scény nahrazující jakékoliv dobové záběry a jsou v lepším případě průměrné. Celkově se dá hovořit o dalším z řady neslaně nemastných dokumentárních seriálů o 2. světové válce - čistě z pohledu vítězů. Opět si tedy můžeme vychutnat odsuzující komentář k němcům každé zhruba 2 minuty - ostatně jako v každé jiné sérii BBC.(11.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace